dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 166 z 353
Pokaż wyniki od 3.301 do 3.320 z 7041
  1. #3301
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    Cytat Napisał popak20 Zobacz post
    Witam
    Z całym szacunkiem ale do taśmy led przewód 2.5mm2 to przesada! Wystarczy 1.5mm2 max.
    Koledzy jakie będą długość przewodów od tego wzmacniacza do taśmy led?
    Ja mam taśmy led o długości 13m zasilane zasilaczem Mean Well (polecam), całość jest spięta 3.5m przewodem ok. 1mm2 i jakoś spadków napięć nie ma, wszystko równomiernie świeci. Weście taką taśmę Led do reki i zobaczcie jakie są na taśmie ścieżki zasilające! Na pewno nie ma tam nawet 1.5 mm2 miedzi.
    Teraz co do skrętki. Skrętka jest dobra do internetu, telefonu czy alarmu. Proponuje przewód w ekranie.
    To są moje uwagi ale zrobicie panowie jak chcecie. Bo jak inwestor bogaty o do taśmy Led można dać przewód 10mm2

    Pozdrawiam
    Z jeszcze większym szacunkiem ale na przewodzie 1.5mm² przy długości 10mb i taśmie LED 14.4W/mb i długości 10mb (144W = 12V x 12A) przy zasilaniu 12V spadek napięcia będzie 2.91V czyli zamiast 12V będzie 9.09V. Prawie 3V spadku napięcia to wyraźne obniżenie światłości LED

    Nawet przewód 2,5mm² daje wyraźny spadek napięcia bo aż 1,75V. Dopiero przewód 10mm² daje mały spadek bo 0.44V

    Rozpatruję tu teoretyczny przewód zasilający 10mb ale praktycznie nie daje się takich długich lub nie przepuszcza się przez nie aż takich prądów. W praktyce stosuje się zasilanie dwustronne (do 3mb paska LED) lub też pośrednie czyli zasilanie nawet co 1.5mb a wtedy prąd w odgałęzieniach przewodów spada a tym samym spadki napięcia.

    Dodam jeszcze że przy LEDach jednokolorowych cały prąd idzie dwoma przewodami. Przy RGB są cztery przewody "R", "G", "B" i "0". Obciążenie prądowe żył RGB nie jest identyczne ale przewód "0" jest sumą RGB i to on stanowi największy opór bo jak już wspomniałem 14,4W x 10mb przy 12V to prąd 12A na jednej żyle "0".

    A najsilniejsze taśmy LED mają 29W/mb!!! Czyli prawie 2,5A na mb!!!
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


  2. #3302

    Domyślnie

    Nie musisz tak szczegółowo opisywać
    Jeżeli jak piszesz paski będą podzielone na 3m to spokojnie 1.5mm2 wystarczy.
    Przewód 1.5mm spokojnie wystarczy do zasilania paska do 5m w waszym przypadku jak paski będą zasilane co 3m metry tym bardziej. Zobacz że paski są produkowane do 5m i teraz weź taki pasek do reki i zobacz jaki jest przekrój tej linii minusowej.
    Na odcinku 5m nie zobaczysz różnicy między końcami. Ale jak wiadomo jak przesadzimy w metrach to będzie widoczna różnica.

    Na waszym miejscu zrobił to tak:
    Wzmacniacz ma swoją wydajność dlatego pociło bym paski na nieco mniejszą wydajność tych wzmacniaczy czyli na jakieś 85% mocy wzmacniacza i zasilił bym listwę odcinkach co 1/3 paska. Zwiększy to przekrój linii zasilania na całej długości paska i nie trzeba będzie dawać grubych przewodów.



    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez popak20 ; 27-06-2015 o 13:22

  3. #3303
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    Nie ja robię tej instalacji W tym wypadku robię tylko zabudowę i nie martwię się o resztę. Od tego jest elektryk.
    Oczywiście w innych wypadkach robię kompleksowo wraz z elektryką.

    A jeśli chodzi o paski LED to są różne. I pod względem mocy i również wykonania. Są też paski LED na PCB. Takie też już montowałem. No i są typowo chińskie - te to już na samym początku potrafią "gubić" diodę. Ja osobiście uważam że do pasków o wysokim watażu 2.5mm2 przewód LGY to najlepsze rozwiązanie. Cena za dwie żyły jeszcze nie poraża. No i oczywiście zasilanie wielopunktowe z drugiego rysunku.
    Ostatnio edytowane przez Rom-Kon ; 27-06-2015 o 16:09
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


  4. #3304

    Domyślnie

    Rozumiem że nie robisz ale nie ma co przesadzać z grubościami bo po co? Robić sztukę dla sztuki?
    A to że są rożne rodzaje led czy to taśmy czy też PCB. Ledy różnią się prądowo, napięciowo, wielkością, typem montażu. Są takie co potrzebują chłodzenia idt. Siedzę w elektronice i elektryce wiec co nieco wiem o ledach. Ale niektórzy próbują ściąć drzewo dynamitem. Można ale po co?

    Ok koniec off topu.

  5. #3305

    Domyślnie

    Cześć
    Długo nie zaglądałem do dziennika. Gratuluje postępów!
    Czy Ty już zrobiłeś tę wentylację? Jak cofnąłem się tak ze 30 stron, to tylko 1-2 fotki rur i anemostatów ?? Czy te zielone rury pojawiające się na etapie zabudowy to właśnie wentylacja PE-FLEX?
    pozdrawiam,


    Przy racjonalnych kosztach 26 kWh. Obecny etap: SSZ, wykonana elewacja, wylewki, tynki, elektryka, WM, CO (piec odpalony) - pracujemy nad stropem pietra wraz z ociepleniem i pozostałymi GK

    Dziennik budowy:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...85-zlece%C5%84

  6. #3306
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    To są rury termokontrol, zerknij u nich na stronie czy by ci pasowały. Zakładał Kangaxx. Zakładanie były na dwie tury, pierwsza same rury i druga łączenie rur w skrzynkach rozprężnych i montaż reku. Na początku dziennika zrobiłem spis treści, może Ci to pomoże.
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  7. #3307
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Zlot sorento, dojechało ponad 30 samochodów i zabawa była tak jak zawsze Wielogóra obok Radomia







    4 razy przejeżdżaliśmy rzekę



    Potem zaczął się off road w Radomiu.





    nowe sorento też nie odpuszczało









    manualne prostowanie orurowania bocznego















    były też dowcipy





    I zakończenie



    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  8. #3308

    Domyślnie

    Cytat Napisał autorus Zobacz post
    To są rury termokontrol, zerknij u nich na stronie czy by ci pasowały. Zakładał Kangaxx. Zakładanie były na dwie tury, pierwsza same rury i druga łączenie rur w skrzynkach rozprężnych i montaż reku. Na początku dziennika zrobiłem spis treści, może Ci to pomoże.
    Tak wlasnie myslalem ze to Termokontrol . U mnie te zaki plan instalacji.
    Jeszcze jedno pytanko wysle na PW.


    Przy racjonalnych kosztach 26 kWh. Obecny etap: SSZ, wykonana elewacja, wylewki, tynki, elektryka, WM, CO (piec odpalony) - pracujemy nad stropem pietra wraz z ociepleniem i pozostałymi GK

    Dziennik budowy:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...85-zlece%C5%84

  9. #3309
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    KIA rządzi To Ty się zakopałeś?
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  10. #3310
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    kolega Madej. Ja w rów wyjechałem, ale byłem tak zaskoczony ze fotek nie zrobiłem. ale inni robili.

  11. #3311
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Świetna frajda, gdy jedzie się rozrywkowo.
    Ja kiedyś renią 25 Zakopałam się w piachu po osie. Duży jeep z wyciągarką i łopaty... ciężko było.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  12. #3312
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Przejazd przez rzekę jeszcze raz. Potem kilku kolegów zgubiło tablice rejestracyjne. Ale ekipa poszukiwawcza znalazła wszystkie







    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  13. #3313
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    A na budowie szlifowanie przy lampie



    Niektórzy się ukrywają



    Dylemat z frontem







    Wakacje to nie tylko budowa







    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  14. #3314
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    1 dzień nowego miesiąca na budowie. Jesteśmy bliżej niż dalej cokolwiek by to znaczyło.











    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  15. #3315
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    Inwestor! Za tą moją nieogoloną i zakurzoną mordę - i to jeszcze na zbliżeniu - to jutro Ci zrobię fotkę z rekinem! Zobaczysz!



    On już czeka.




    Ostatnio edytowane przez Rom-Kon ; 01-07-2015 o 19:46
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


  16. #3316
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Na budowie rządzi człowiek z młotem udarowym



    A rzeczony rekin wygląda tak

    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  17. #3317
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Dziś dojazd na działkę wydłużył się o 2h w korku. Stałem na s8 przed zjazdem na Mszczonów był wypadek.







    Przygotowany jestem na spotkanie z kolega Vadiolem



    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  18. #3318
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar fenix2
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    2.929
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie


  19. #3319
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Trafiłam na Archiproducts na schody ze szklaną balustradą, ale trochę inną i może przynajmniej w części u Ciebie warto by wykorzystać ten sposób. Nie zasłaniałaby widoku na świetlik i na schodach też wyglądałaby znakomicie
    Dawno mi chodził po głowie ten pomysł, ale nie mogłam nic podobnego znaleźć, a na rysowanie niestety czasu mam za mało.

    Nazwa:  prodotti-172342-rel4b5c728345e440b08327be76bd02a84d.jpg
Wyświetleń: 1618
Rozmiar:  84,2 KB

    Nazwa:  prodotti-172342-rel9838273dbbc54c21992085acaef6a68d.jpg
Wyświetleń: 1618
Rozmiar:  85,1 KB

    Nazwa:  prodotti-172342-rel615882fe98714d23b0f696b7661294ee.jpg
Wyświetleń: 1617
Rozmiar:  83,0 KB

    Nazwa:  prodotti-172342-rel657c08ccd75d4f048577f09ff0b880ab.jpg
Wyświetleń: 1620
Rozmiar:  86,1 KB

    Nazwa:  prodotti-172342-relb78f02a4fef8429d88ef6dd1a1984e51.jpg
Wyświetleń: 1618
Rozmiar:  89,9 KB

    http://www.archiproducts.com/en/products/172342/cobra-helical-glass-spiral-staircase-cobra-wood-and-corian-helical-spiral-staircase-siller-treppen.html
    Ostatnio edytowane przez pestka56 ; 03-07-2015 o 11:52
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  20. #3320
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Zdecydowanie zbyt skromne do kopuły ... ale wierzę w Ciebie , wiem że znajdziesz odpowiednie.
    Darek B

Strona 166 z 353

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony