dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 252 z 353
Pokaż wyniki od 5.021 do 5.040 z 7041
  1. #5021
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Emila3000
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Skierniewice
    Posty
    5.922

    Domyślnie

    Pestko raz spadło takie coś, że dostałam mega wysypki w miejscach gdzie miałam odkrytą skórę. zresztą kwaśnych deszczów nie widać....

  2. #5022
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Myślę, że nawet jeśli, to nie są częste sytuacje, nie w PL na Mazowszu
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  3. #5023
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Emila3000
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Skierniewice
    Posty
    5.922

    Domyślnie

    nasz kraj należy do najbardziej zanieczyszczonych, cały ten syf z powietrza, ten smog, który np. jest u mnie w mieście, że powietrze jest gęste jak galareta, rozpuszcza się w wodzie w chmurach i później spada na ziemię. Po za tym zanieczyszczenia mogą być przenoszone setki kilometrów.

  4. #5024
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Wiesz, ciekawe, że odkąd mieszkam 32 km od Pałacu Kultury mie miewam migren.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  5. #5025
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    Cytat Napisał pestka56 Zobacz post
    No, weź Rom-Kon , przecież to deszczówka, a czy to jest coś innego co z nieba leci na nasze ogrody ?
    Opłacalne czy nie, ale mniej się wody z wodociągu, czy studni zużywa, a to już coś. Nie mówiąc o tym, że jeśli z wodociągu i chlorowana, to szkodzi roślinom.
    Deszczówka to woda po umyciu dachu... napijesz się jej? Bo ja jednak wolę kranówkę niż wodę po myciu dachu.

  6. #5026
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Do picia się nie nadaje ale dla roślinek jak najbardziej
    Faktem jest jednak, że na ta chwilę ceny wody są na takim poziomie, że zbieranie wody ekonomicznie się nie kalkuluje.
    Co będzie w przyszłości tego nie wiadomo. Trudno jednak sobie wyobrazić, że coś będzie taniało.
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  7. #5027

    Domyślnie

    Cena wody przez ostatnie 8 lat wzrosła o ok. 60%. Nie wiem czy to uwzględnia ścieki, ale to one nawet są droższe od samej wody.

  8. #5028
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Zbieranie deszczówki do podlewania ogrodu robi się w bardziej od nas uświadomionych ogrodniczo krajach, jak np. Anglia, od tak wielu lat, że pewnie już w setki to przeszło. Wiedzą tam co robią, a my się tylko wymądrzamy, zamiast przyglądać się sprawdzonym metodom. To dotyczy nie tylko wody ogrodowej, ale sposobów zagospodarowania ogrodu, wykorzystania roślin i różnych materiałów, tak aby właściciel nie urobił się po czubek głowy.

    Woda drożeje i być może będziemy płacić za chwilę podatek wodny.
    Ja płacę tylko za wodę dostarczną wodociągiem (ścieków nie mam) i w ciągu kilku lat widzę jak bardzo ten koszt się podniósł. Oszczędzam na podlewaniu, a jednak... Dlatego np. wykorzystuję zawartość 3-go zbiornika mojej oczyszczalni do podlewania ogrodu.

    Oprócz kwestii finansowych, jest jest jeszcze kwestia świadomości, że zasoby wody zmniejszają się. Skoro więc można lepiej wykorzystać wodę lejącą się z nieba, to dlaczego nie
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  9. #5029

    Domyślnie

    Cytat Napisał pestka56 Zobacz post
    Zbieranie deszczówki do podlewania ogrodu robi się w bardziej od nas uświadomionych ogrodniczo krajach, jak np. Anglia, od tak wielu lat, że pewnie już w setki to przeszło. Wiedzą tam co robią, a my się tylko wymądrzamy, zamiast przyglądać się sprawdzonym metodom. To dotyczy nie tylko wody ogrodowej, ale sposobów zagospodarowania ogrodu, wykorzystania roślin i różnych materiałów, tak aby właściciel nie urobił się po czubek głowy.

    Woda drożeje i być może będziemy płacić za chwilę podatek wodny.
    Ja płacę tylko za wodę dostarczną wodociągiem (ścieków nie mam) i w ciągu kilku lat widzę jak bardzo ten koszt się podniósł. Oszczędzam na podlewaniu, a jednak... Dlatego np. wykorzystuję zawartość 3-go zbiornika mojej oczyszczalni do podlewania ogrodu.

    Oprócz kwestii finansowych, jest jest jeszcze kwestia świadomości, że zasoby wody zmniejszają się. Skoro więc można lepiej wykorzystać wodę lejącą się z nieba, to dlaczego nie
    Wszystko ładnie ale tę wodę trzeba gdzieś zmagazynować. Ceny zbiorników o pojemności ok 10m3 kosztują kilka tysięcy. Minie sporo lat zanim się to zwróci pomimo drożejącej wody i ścieków...
    Projekt Nugat4, p.u. 150m2, Podłoga-14cm EPS100, ściany-20cm 0.031, strop-36cm EPS80, Okna: U=0,7-1,2, skosy betonowe - 22cm EPS, 100% podłogówki + 2 drabinki, WM Kinetic 250, GZ50-Immergas Victrix 12 TT

  10. #5030
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PaRa
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    1.775
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał hektor80 Zobacz post
    Wszystko ładnie ale tę wodę trzeba gdzieś zmagazynować. Ceny zbiorników o pojemności ok 10m3 kosztują kilka tysięcy. Minie sporo lat zanim się to zwróci pomimo drożejącej wody i ścieków...
    Bez przesady, betonowy zbiornik 10m3 taki jak na szambo kosztuje z pokrywą jakieś 2600 zł, plus koparka do wykopania dołu i rury, pompa, itp. Problem w tym, że jeśli chcemy mieć zbiornik na deszczówkę to musi być bardzo duży, musi zebrać wodę a przy gwałtownych opadach jest tego sporo. A do podlewania trawnika przy upałach potrzeba też dużo wody, mały zbiornik nic mam nie da.

    MAG ma chyba u siebie w ogrodzie 2 zbiorniki po 10m3, wpięte w system automatycznego nawadniania ogrodu, ale on robi w tym biznesie i u niego to nie tylko potrzeba ale też i reklama jego działalności.
    Mój dziennik budowy

    http://forum.muratordom.pl/showthread.php?244304-Zx100

    Parterówka 175m2, ogrzewanie 135m2 podłogówka + drabinka w łazience, garaż 40m2 nie ogrzewany.
    OZE - 7696 kWh/rok, 57,3 kWh/(m2·rok), Projektowe obciążenie cieplne budynku 4563 W
    Pompa Panasonic Aquarea SDC 7KW + CWU Hewalex HP250, rekuperator AirPack 300
    Płyta fundamentowa - 0,12, ściany - 0, 14 , dach - 0,12

  11. #5031

    Domyślnie

    Cytat Napisał PaRa Zobacz post
    Bez przesady, betonowy zbiornik 10m3 taki jak na szambo kosztuje z pokrywą jakieś 2600 zł, plus koparka do wykopania dołu i rury, pompa, itp. Problem w tym, że jeśli chcemy mieć zbiornik na deszczówkę to musi być bardzo duży, musi zebrać wodę a przy gwałtownych opadach jest tego sporo. A do podlewania trawnika przy upałach potrzeba też dużo wody, mały zbiornik nic mam nie da.

    MAG ma chyba u siebie w ogrodzie 2 zbiorniki po 10m3, wpięte w system automatycznego nawadniania ogrodu, ale on robi w tym biznesie i u niego to nie tylko potrzeba ale też i reklama jego działalności.
    czyli wyjdzie ok 3.500 + plus prąd... wszystko zależy jak duży jest trawnik/ogród. Przy moich 200m2 trawnika chyba nie opłaca się bawić w zbiornik na deszczówkę.. 3500 zł to ok 850m3 wody z wodociągu (liczę wodę po 4zł, bez ścieków). Na sezon zużyje ok 50m3 więc mam wody na jakieś 17 lat....Ale wszystko może zmienić ten nowy podatek..
    Projekt Nugat4, p.u. 150m2, Podłoga-14cm EPS100, ściany-20cm 0.031, strop-36cm EPS80, Okna: U=0,7-1,2, skosy betonowe - 22cm EPS, 100% podłogówki + 2 drabinki, WM Kinetic 250, GZ50-Immergas Victrix 12 TT

  12. #5032
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    Cytat Napisał autorus Zobacz post
    Do picia się nie nadaje ale dla roślinek jak najbardziej
    Faktem jest jednak, że na ta chwilę ceny wody są na takim poziomie, że zbieranie wody ekonomicznie się nie kalkuluje.
    Co będzie w przyszłości tego nie wiadomo. Trudno jednak sobie wyobrazić, że coś będzie taniało.
    Instalacja tania nie jest. A ta woda po umyciu dachu (z bitumicznym posmakiem bo dach z papą) później trafi do zbiornika a tam zacznie dopiero żyć. Pół biedy jak taka woda trafi na linie kroplujące ale jak na tryskacze? Wyjdziesz sobie wieczorkiem a tam orzeźwiający areozol z tego całego świństwa które się wylęgło w zbiorniku. Jednak wolałbym inhalować się moczem a raczej tym co z niego pozostało z trzeciego zbiornika przydomowej oczyszczalni ścieków

  13. #5033
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Emila3000
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Skierniewice
    Posty
    5.922

    Domyślnie

    mocz to jeszcze pół biedy, gorzej jak to są pozostałości chemikaliów domowych Pestko badałaś swoją wodę z tego zbiornika od oczyszczalni??? większość oczyszczalni nie spełnia norm, jakie producenci piszą w reklamach....
    z tą deszczówką to jest tak, że jest wtedy kiedy pada woda, a jak jest susza przez 3 miesiące jak w zeszłym roku to żadnego pożytku z niej nie będzie

    mój sąsiad, który ma sady i kilka szklarni z pomidorami, mówił, że z roku na rok jakość deszczu jest dużo gorsza, drzewka owocowe mu chorują, a pomidory specjalnie chowa pod folią, żeby nie miały kontaktu z deszczem. Facet leciwy, pamięta jak było kiedyś, kiedy zanieczyszczenie środowiska było mniejsze.

  14. #5034
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Nie badałam, ale... używam bakterii regularnie, poza tym 90% środków, którymi się myjemy, zmywamy, pierzemy to takie mało chemiczne (Solouvert lub podobne i Probiotics)
    Jakoś moje rośliny nie marudzą
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  15. #5035
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Przebudowę drogi S8 Radziejowice-Paszków czas zacząć.

    Węzeł Siestrzeń







    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  16. #5036
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Wychodzimy z dołów



    Dotarły też kora i kamienie na murek.





    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  17. #5037
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Że tak powiem dziś stuknęła okrągła liczba km

    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  18. #5038

    Domyślnie

    Cytat Napisał autorus Zobacz post
    Węzeł Siestrzeń

    ]
    Ten węzeł projektował ktoś na dropsach???

  19. #5039
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Są trzy warianty, ten najbardziej prawdopodobny. Ale każdy to będzie i tak przełom i rewolucja
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  20. #5040
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Zaczynamy porządkować i równać teren.





    Pomysł na wypełnienie gabionów ale nie tylko





    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


Strona 252 z 353

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony