dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    PrzemekR.

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Posty
    2

    Domyślnie Podzielenie pokoju na dwa pomieszczenia...

    Witam!
    Kilka lat temu kupiliśmy z żoną dwupokojowe mieszkanie. Jeden pokoik oddaliśmy synkowi a my zajęliśmy drugi, większy, który chcielibyśmy podzielić na dwie części.
    Pokój ma 4,20 x 4, na dłuższej ścianie jest duże okno z balkonem, które zajmują 3m, pod oknem standardowo kaloryfer. Dokonałem pomiarów i z moich obliczeń wynika, że dałoby sie pomieszczenie podzielić tak, że po jednej stronie było by okno dwukomorowe a po drugiej również 2komorowe okno z balkonem. Ale...
    No właśnie i tu mam problem, który jeśli ktoś pomógł by mi rozwiązać, coś poradzić byłbym wdzięczny.
    Po pierwsze czy konieczne jest dzielenie pokoju ścianką działową czy może są jakieś materiały, którymi można by to w fajny sposób zrobić?
    Po drugie, czy przy dzieleniu można tak dopasować materiały, żeby bez demontażu kaloryfera ładnie go podzielić bez straty ciepła no i oczywiście bez szkodliwości dla materiału( chodzi mi przede wszystkim o temp.)?
    Bardzo proszę o poradę, może jakieś linki a także koszt(mniej więcej).

  2. #2
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar jan_z_wolna
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Posty
    397
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    66

    Domyślnie

    Najszybciej i najprościej ścianka w konstrukcji gips karton koszt około 800-1000 zł plus robocizna. Z tym wpasowaniem w "komory okna" nie ch to ktoś zobaczy, czy się nadaje do takiego podzielenia.
    Kaloryfer trzeb zdemontować i podzielić na dwa koszt 800 zł plus robocizna.
    DZIENNIK
    do zakończenia: gładzie, kafle, malowanie, tynk na elewacji i różne pierdoły


  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał basia z b. Zobacz post
    Nie wiem, co można zrobić w takich klitkach.
    żyć? chyba nigdy nie mieszkałaś w małym mieszkanku, mieszkańcy małych mieszkań są mistrzami w organizacji przestrzeni zagospodarowuje się najpierw przestrzeń na podłodze, potem ściany, a potem sufit
    Przemek: zastanów się dlaczego chcesz to dzielić - jeśli potrzebujesz kącika na sypialnie pomyśl może o takim optycznym podzieleniu np. regałem na książki na długości 3/4 pokoju (przejście pod oknem) - odpada problem z oknem, grzejnikiem... Pokój optycznie nie wydaje się tak mały - choć to zależy czy regał otwarty czy z tylną ścianką, chodzi mniej więcej o coś takiego: http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/10103093 - nie żeby koniecznie ten, chodzi o samo zobrazowanie idei, wadą jest to że taka ścianka zajmuje 40 cm, zaletą że w tej ściance możesz już coś poukładać, a jak zostawisz otwarte półki u góry to znów optycznie nie będzie taki malutki ten pokój...

  4. #4
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    PrzemekR.

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Posty
    2

    Domyślnie

    basiu b., myslę, że 52m2 to nie taka klitka. Pewnie,że przydałoby się większe mieszkanko ale póki co nie możemy sobie pozwolić a i tak bardzo się cieszymy, że mamy coś swojego...
    jan_z_wolna...no właśnie koszta może nieduże ale masz rację, tego okna i kaloryfera nie można tak zostawić a w takiej opcji dochodzi perę stówek.Dzięki za pomoc.
    freetask chcemy z zoną podzielić nasz skromny pokoik z myślą o następnym dziecku. Co prawda jesteśmy na etapie starań o potomka ale już teraz chcemy zadbać o miejsce dla maluszka, żeby potem nie robić zamieszania i bałaganu.
    Ta propozycja z półką z IKEA swietna, też o czymś takim myślałem, z tym że taką półkę należałoby solidnie przymocować. Dziękuję Ci za link i za poradę.

  5. #5

    Domyślnie

    system szaf do zabudowy z przesuwanymi drzwiami, albo system panelowy - same drzwi przesuwane nie moze byc wykorzystany musi byc cos na stale, nawet jesli jest to z k/g?

  6. #6

    Domyślnie

    Przy podjęciu decyzji trzeba jeszcze wziąć pod uwagę aspekty prawne. Podział pokoju (niezależnie od tego czy ścianką czy zabudową szafy) to dla polskiego, chorego prawa budowlanego przebudowa. A ta wymaga projektu i pozwolenia na budowę.

  7. #7

    Domyślnie

    Podepnę się pod temat może akurat ktoś cos doradzi i nie bedzie trzeba zakładać nowego ..

    Jestem w tym kompletnie zielona i moze pytanie banalne ale bardzo bede wdzieczna za odpowiedz.

    Chce kupic mieszkanie w ktorym jest duzy salon z dluga scianą na ktorej sa dwa okna i drzwi balnonowe .. okna znajduja sie na skrajnych odcinkach sciany, miedzy nimi ( z odstepami ) drzwi balkonowe , obok salonu znajduje sie kuchnia, ciemna,malutka bez okna , chcialabym salon podzielic na pol i ta polowke polaczyc z kuchnia tak aby zyskala metraz i dostep do ona , pytanie czy jest mozliwosc jakos dolozenia jednego grzejnika w tym drugim pokoju ktory by powstal oraz pociagniecie instalacji od tego pierwszego grzejnika ( chodzi mi o to jaką drogą to zrobic poniewaz miedzy jednym a drugim oknem są te drzwi , wiec po scianie sie nie bedzie dalo rurek polozyc ) czy ktos cos moze poradzic ? Z gory dzieki , bo nie wiem czy sie w to mieszkanie pakowac ..

  8. #8

    Domyślnie

    Ustawienie mebli/meblościanki na środku pokoju? Trwale to jest zakotwiczone do konstrukcji? Raczej nie. Zatem darujmy sobie kretynogenną biurokrację . A co do regipsów i owszem papierologia wskazana

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał kgkr Zobacz post
    Podepnę się pod temat może akurat ktoś cos doradzi i nie bedzie trzeba zakładać nowego ..

    Jestem w tym kompletnie zielona i moze pytanie banalne ale bardzo bede wdzieczna za odpowiedz.

    Chce kupic mieszkanie w ktorym jest duzy salon z dluga scianą na ktorej sa dwa okna i drzwi balnonowe .. okna znajduja sie na skrajnych odcinkach sciany, miedzy nimi ( z odstepami ) drzwi balkonowe , obok salonu znajduje sie kuchnia, ciemna,malutka bez okna , chcialabym salon podzielic na pol i ta polowke polaczyc z kuchnia tak aby zyskala metraz i dostep do ona , pytanie czy jest mozliwosc jakos dolozenia jednego grzejnika w tym drugim pokoju ktory by powstal oraz pociagniecie instalacji od tego pierwszego grzejnika ( chodzi mi o to jaką drogą to zrobic poniewaz miedzy jednym a drugim oknem są te drzwi , wiec po scianie sie nie bedzie dalo rurek polozyc ) czy ktos cos moze poradzic ? Z gory dzieki , bo nie wiem czy sie w to mieszkanie pakowac ..
    A ta ścianka między tą kuchenka to nośna czy nie ? Można by częściowo ja wyburzyć i otworzyć na salon pseudo wyspę zrobić

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał gnago Zobacz post
    A ta ścianka między tą kuchenka to nośna czy nie ? Można by częściowo ja wyburzyć i otworzyć na salon pseudo wyspę zrobić
    Nie ta scianka jest zrobiona z luksferow , jak dla mnie tragicznie to wyglada a swiatla do kuchni i tak nie daje ..
    Nie chcialabym wyspy . Chcialabym podzielic salon na dwa tak zeby czesc wydzielic pod kuchnie, pytanie tylko do tych co sie znaja jaka droga moglabym przeciagnac ogrzewanie do tej drugiej wydzielonej czescie , jesli po drodze mam drzwi balkonowe wiec po scianie odpada.

  11. #11
    Internetowy rzecznik Fabryki Farb i Lakierów Śnieżka S.A Zapraszam do zadawania pytań na forum oraz przesyłania ich na adres [email protected] www.sniezka.pl

    Domyślnie

    Pomysłów na podzielenie wnętrza może być kilka, ale brakuje w opisie informacji o tym jakie to mają być pomieszczenia (po podziale), jakie mają pełnić funkcje. Inaczej myśli się o podziale wnętrza na pokój i kuchnię a inaczej wydziela się pokoik dziecka czy biuro domowe. Proszę w miarę możliwości opisać sytuację i problem jaki ten podział ma rozwiązać.

    Pozdrawiam serdecznie,
    E-rzecznik FFiL Śnieżka

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony