dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 14
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 263
  1. #1
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar adamfcb
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Marki
    Kod pocztowy
    05-270
    Posty
    530

    Domyślnie projekt DOM PRZY CYPRYSOWEJ w. 2 pracownia GALERIA DOMÓW

    Witam, czy jest omze ktos kto buduje wedlug tego projektu?? jakies opinie moze na jego temat?? http://www.galeriadomow.pl/projekt,u...2-bis,257.html

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar bowess
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    TG
    Posty
    2.049
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    34

    Domyślnie

    Ale fajny projekt.

    Zwarta bryła, dom wygląda na niedrogi w budowie - na moje oko można się zmieścić w 250 tys, a może nawet mniej. Dobrze dostosowany do stron świata (od razu widać, która ściana północna), a to razem z prostotą bryły powinno dać niskie koszty ogrzewania. Nadaje się do zamieszkania z odłożeniem wykończeń poddasza, bo program parteru w pełni wystarczający. Metraż pomieszczeń rozsądny. Pokój dzienny niby mniejszy od zwykle poszukiwanych 30m2, ale jest to moim zdaniem powierzchnia spokojnie wystarczająca (u nas 25,6m2 i jest dobrze). Kuchnię wolałabym z otwartym przejściem do salonu, ale to już bardzo indywidualna kwestia. W każdym razie kuchnia daje różne możliwości umeblowania i otwarcia lub zamknięcia. Ciekawi mnie jedna kwestia - na czym oprze się strop, bo poza ścianami zewnętrznymi nie widać w środku ścian nośnych. Czy to wystarczy?
    Budujemy domek
    Dziennik budowy
    Komentarze do dziennika
    Bez linków zewnętrznych, proszę

  3. #3
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar adamfcb
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Marki
    Kod pocztowy
    05-270
    Posty
    530

    Domyślnie

    faktycznie, tez niewidze scian nosnych , co do kuchni to taki jest plan zeby byla otwarta na salon, poddasze bedzie wykonczone czesciowo (sypialnia i lazienka) bo pokoik na dole bedzie nalezec do mojej tesciowej. mi sie wydawalo ze na ten domek tak czy inaczej 300tys zlotych kredytu musze wziasc ale moze sie okaze ze faktycznie da rade taniej, poki co musze czekac na dzialke (sprawa w sadzie) a potem kupno projektu i liczenie

  4. #4
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar adamfcb
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Marki
    Kod pocztowy
    05-270
    Posty
    530

    Domyślnie

    "Projekt ten posiada układ konstrukcji pozwalający na modyfikację wnętrza.
    Na słupach oparte są podciągi żelbetowe (belki betonowe zbrojone w
    obszarze stropu, część z nich jest całkowicie ukryta w warstwach
    stropu). Dodatkowo unikamy kosztów: części robót ziemnych, fundamentów i
    ścian nośnych".
    taka dostalem odpowiedz z biura projektowego, niebede ukrywal ze niewiele z tego rozumiem, moze ktos mi wyjasni??

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar bowess
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    TG
    Posty
    2.049
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    34

    Domyślnie

    Racja - przy kredycie lepiej lekko podwyższyć koszty - nie będzie przykrych niespodzianek, że na coś zabrakło, że w danym momencie nie udaje się znaleźć materiałów albo wykonawcy za 6 tys, a jedynie za 8, będzie można użyć np. trwalszych materiałów wykończeniowych. Jest około 140m2 po podłogach, więc myślę, że kosztorys będzie w okolicy 280 tys., ale zależnie od szczegółowych rozwiązań może być też sporo taniej.

    No to w kwestii konstrukcji mi się rozjaśniło. Są słupy konstrukcyjne - chyba przy schodach, przy drzwiach sypialni na parterze i może też przy kominie. Fundamentów rzeczywiście będzie mało do lania. Może być tak, że będzie gdzieś widoczny podciąg - wystająca nieco z sufitu betonowa belka - może na granicy salonu i kuchni albo gdzieś w holu. Też mam takie coś w gabineciku męża i właśnie na granicy salonu i kuchni - nie jest jakoś odrażające w wyglądzie. No a jeszcze tak jak piszą może być ukryte np. pod podwieszonym sufitem.
    Budujemy domek
    Dziennik budowy
    Komentarze do dziennika
    Bez linków zewnętrznych, proszę

  6. #6
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar adamfcb
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Marki
    Kod pocztowy
    05-270
    Posty
    530

    Domyślnie

    teraz to juz rozumiem, a co do fundamentow to znaczy ze tylko pod sciany zewnetrzne??

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar bowess
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    TG
    Posty
    2.049
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    34

    Domyślnie

    Pewnie jeszcze będą takie prostokąty do wylania pod kominy i pod te słupy.
    Budujemy domek
    Dziennik budowy
    Komentarze do dziennika
    Bez linków zewnętrznych, proszę

  8. #8
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    lukas_jar

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    kujawsko-pomorskie
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam,nam również bardzo odpowiada ten projekt, a dokładniej wersja nr 9. Chwielibyśmy trochę zmian wprowadzić- na parterze w miejscu pokoju zrobilibyśmy kuchnie.A ponieważ zależy nam,żeby to pomieszczenie było duże, chcielibyśmy przesunąć trochę klatkę schodową.Zanim jednak zaczniemy zmieniać,chcielibyśmy skorzystać z doświadczeń już budujących Domów Przy Cyprysach...zobaczyć fotki..Zatem czekamy na zdjęcia i rady..
    Pozdrawiamy

  9. #9
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar adamfcb
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Marki
    Kod pocztowy
    05-270
    Posty
    530

    Domyślnie

    wlasnie tez chcialbym widziec jakies fotki tych co juz zbudowali lub buduja cyprysy ale niema chyba nikogo takiego

  10. #10
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar kami1227
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Lututów
    Kod pocztowy
    98-360
    Posty
    274

    Domyślnie

    Witam. Chciała bym podnieść temat Zachwycił mnie projekt 2bis, tylko chciała bym dołożyć drzwi z kotłowni na dwór Czy ktoś z was już rozpoczął budowę? może macie jakieś dodatkowe wskazówki, na co zwrócić uwagę? Z góry dzięki.

  11. #11
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar kami1227
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Lututów
    Kod pocztowy
    98-360
    Posty
    274

    Domyślnie

    Szkoda, że nikogo takiego nie ma...

  12. #12
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Pinkoncik

    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    świętokrzyskie
    Posty
    7

    Domyślnie

    Witam! My dziś idziemy do architekta by naniósł zmiany na projekt. Zrobi nam adaptację i mam nadzieję w przyszłym roku ruszymy z budową. Też będziemy mieć wejście do kotłowni od zewnątrz. Nanosimy też jeszcze kilka zmian, nie drastycznych, ale muszą być zrobione przez architekta. Mało ludzi buduje ten dom, więc nie jest łatwo o jakieś rady zaprawionych w boju Sama chętnie bym dopytała zwłaszcza o zorganizowanie przestrzeni wewnątrz domu.... ale jak narazie nie ma kogo

  13. #13
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar kami1227
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Lututów
    Kod pocztowy
    98-360
    Posty
    274

    Domyślnie

    No właśnie... A co zmieniacie jeśli można wiedzieć? Ja jeszcze myślałam o powiększeniu o 50cm (ściana z wejściem przesunąć "w dół") żeby ta kotłownia troszkę większa była. Ścianę między łazienką a pralnią zrobić grubą (nośną) żeby było na czym oprzeć belki od stropu (zmienić monolityczny na teriwę), a w tej ścianie wejście z łazienki do pomieszczenia o nazwie szumnej "pralnia" I chyba zamknę ścianę między kuchnią a salonem, bo teraz mam salon z aneksem i trochę to się u mnie nie sprawdza (wieczny bałagan w kuchni - jednocześnie w salonie :/)

  14. #14
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Pinkoncik

    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    świętokrzyskie
    Posty
    7

    Domyślnie

    Do kotłowni, jak już wspominałam, robimy wejście od zewnątrz - tym samym wejście od strony domu będzie zabudowane. Zamiast "pralni" robimy składzik na węgiel, więc od domu schodków też nie będzie, tylko ściana (kolejna ). W salonie te potrójne drzwi zmienimy na okna, a w pokoiku na dole wstawiamy okno i drzwi balkonowe. Na górze tylko zmieniamy okna i dobudowujemy balkony. I chyba w zasadzie tyle zmian. Co do kuchni, to jeszcze nie zdecydowaliśmy czy zamknięta, czy otwarta. najlepiej jakby się dało tak pół na pół

  15. #15
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar kami1227
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Lututów
    Kod pocztowy
    98-360
    Posty
    274

    Domyślnie

    Acha Dzięki za odpowiedź. Mnie się zawsze marzyły duże okno-drzwi na werandę Tak, że to one głównie decyduję o wyborze tego projektu Wejście do kotłowni mam teraz tylko z dworu, i strasznie to upierdliwe, że nie mogę wejść bezpośrednio do domu - musi być przejściowa kotłownia Składzik na węgiel planujemy przy oddzielnym garażu "z byleczego". Tak z tą kuchnią też myślałam, żeby - tak jak w projekcie - zostawić bez ściany i zabudować szafkami, ale to jeszcze pomyślę. Na razie jesteśmy na etapie dopasowania działki do projektu Wszyscy się z nas śmieją, bo to raczej odwrotnie być powinno, ale u nas to niestety projekt jest pierwszy i ściana północna musi być na północ )) Super że się pani odezwała, tylko niech mi się pani nie zgubi, bo na pewno pani już będzie mieszkała, zanim moja budowa w ogóle ruszy ;D Tak, że liczę na panią cały czas

  16. #16
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Pinkoncik

    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    świętokrzyskie
    Posty
    7

    Domyślnie

    Okna zawsze można zamienić - mniejsze na większe i odwrotnie. My się zdecydowaliśmy na wejście do kotłowni tylko z zewnątrz, gdyż wolimy by w razie czego nie dymiło nam się do środka....a to czasem różnie bywa. A że głównym "palaczem" jest mąż to On będzie śmigał na dwór w mroźne dni by napalić w piecu Co do budowy to mam nadzieję za 5 lat mieszkać "na swoim", ale wszystko zależy od finansów. Narazie w przyszłym roku, jak Bozia da zdrowie, bankowo będą fundamenty naszego domu "przy cyprysowej 2". Wkońcu marzenia są po to by je spełniać!!!!

  17. #17
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    mi3lon

    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Kielce
    Posty
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pinkoncik Zobacz post
    Okna zawsze można zamienić - mniejsze na większe i odwrotnie. My się zdecydowaliśmy na wejście do kotłowni tylko z zewnątrz, gdyż wolimy by w razie czego nie dymiło nam się do środka....a to czasem różnie bywa. A że głównym "palaczem" jest mąż to On będzie śmigał na dwór w mroźne dni by napalić w piecu Co do budowy to mam nadzieję za 5 lat mieszkać "na swoim", ale wszystko zależy od finansów. Narazie w przyszłym roku, jak Bozia da zdrowie, bankowo będą fundamenty naszego domu "przy cyprysowej 2". Wkońcu marzenia są po to by je spełniać!!!!
    Witam, bardzo się ucieszyłem, że wreszcie znalazłam kogoś kto buduje "przy Cyprysowej" i to w dodatku ze świętokrzyskiego!
    Projekt ten jest faworytem dla mnie i żony, myślę, że zimą zapadnie ostateczna decyzja o jego zakupie i ruszymy z dokumentami. Trzymamy za Państwa kciuki i z wielką przyjemnością będziemy śledzić postępy inwestycji, o ile oczywiście zechcecie się Państwo nimi dzielić...
    Pozdrawiam gorąco!
    P.S. Czy zdradzicie Państwo w jakiej okolicy powstanie domek ?

  18. #18
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Pinkoncik

    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    świętokrzyskie
    Posty
    7

    Domyślnie

    My będziemy stawiali dom nasz w Skarżysku. Zapewne Pan wie gdzie to jest . Teraz oczekujemy na zakończenie adaptacji projektu. I zastanawiam się ile będzie kosztowało postawienie do stanu surowego. Szczerze powiedziawszy branie kredytu bardzo mnie przeraża... Jak tylko coś się ruszy z naszą budową dam znać.

  19. #19
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar kami1227
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Lututów
    Kod pocztowy
    98-360
    Posty
    274

    Domyślnie

    Cieszę się, że grono przy cyprysowej się powiększa Ja niestety musiałam zmienić projekt na ARN KIWI. Spełnia moje wymagania bez żadnych adaptacji (kocioł CO na ekogroszek zmieści się w kotłowni z drzwiami na zewnątrz ) Ale kibicuję wam i zaglądam na postępy.

  20. #20
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Czy pralnia pod schodami wymaga robienia schodkowych fundamentów? Bo widzę, że jest niżej niż poziom reszty domu.
    W salonie mało miejsca na ustawienie stołu (w końcu wigilię lepiej urządzić w salonie niż w kuchni) - ale można salon powiększyć kosztem kuchni.
    Zlikwidowałabym spiżarkę - jest tak mała, że funkcjonalność chyba będzie niewielka, za to przydałaby się większa wnęka w wiatrołapie na szafę.

Strona 1 z 14

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony