dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 14
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 263
  1. #21
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Pinkoncik

    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    świętokrzyskie
    Posty
    7

    Domyślnie

    Do pomieszczenia pod schodami powinny być schodki.Niemniej jednak my to pomieszczenie zamkniemy od wewnątrz domu, a zrobimy tam składzik z wejściem od zewnątrz. Spiżarkę zostawimy, co by mieć gdzie trzymać część słoików na zimę A tak serio, to wszystko wyjdzie w praniu i w trakcie budowy takie "kosmetyczne" sprawy będziemy regulować

  2. #22
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar adamfcb
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Marki
    Kod pocztowy
    05-270
    Posty
    530

    Domyślnie

    a ja mam takie pytanko, czy ten dodatkowy pokoj na dole mozna by troche zmniejszyc zeby salon byl troszke wiekszy?? bo ja jakos tego niewidze ale wsumie tez sie niezanam za bardzo, mysle ze problemem sa schody, a niechcialbym tez zeby pokoj mial drzwi na salon,macie jakies propozycje??

  3. #23
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar adamfcb
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Marki
    Kod pocztowy
    05-270
    Posty
    530

    Domyślnie

    szkoda ze niedopisalem o ktora wersje chodzi 2bis, bo faktycznie jakis wiekszy salon na wieksze imprezy ( w tym wigilia ) by sie przydal

  4. #24
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar adamfcb
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Marki
    Kod pocztowy
    05-270
    Posty
    530

    Domyślnie

    a tak wogole to ile planujecie wydac na budowe tego domku?? myslicie ze 300tys to spokojnie wystarczy?? ja tak pocichu mysle ze nawet mniej, a wy??

  5. #25
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    JanP

    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Nysa
    Kod pocztowy
    48-300
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam serdecznie, cieszę się bardzo , że rośnie grono osób zainteresowanych projektem Domu przy cyprysowej. Ja jestem zainteresowany wersją 17. Mam tylko wątpliwości co do wielkości salonu. Zastanawiam się czy dobrym pomysłem byłoby wydłużenie domu o 1 lub 1.5 metra. W tym przypadku salon miałby już wystarczające dla mnie wymiary.

  6. #26
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Pinkoncik

    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    świętokrzyskie
    Posty
    7

    Domyślnie

    Drogi Użytkowniku "adamfcb" co do pokoju na dole nie bardzo sobie wyobrażam jak go zmniejszyć, choć taka chęć też się u nas pojawiała. Mieliśmy zamiar oddzielić go od salonu przesuwanymi drzwiami,żeby w razie konieczności móc powiększyć salon. (U naszych znajomych takie rozwiązanie się sprawdza), Niemniej jednak stanęło u nas na tym,że pokój zostanie taki jak jest, cobyśmy na starość nie mieli swój kąt i nie musieli latać po schodach A salon 25m2 uważasz, że jest za mały? Może nie jest to szczyt możliwości budowalnych,ale przy dobrej organizacji przestrzeni co całkiem sporo miejsca. Przynajmniej dla nas. My teraz mieszkamy we 4 na 30m2 a wigilia jest urządzana u moich Rodziców w salonie 14m2. Jest nas wtedy 8 dorosłych osób i 3 dzieci. Jest czad, ale bardzo rodzinnie. hehehe
    Co do planowanej kwoty na budowę domku, my jesteśmy narazie na etapie zliczania kosztów: drut, cegły, deski....itp. Jakieś 80 tys. i dom powinien stanąć. Potem okna i drzwi itp. A jak przynajmniej dół wykończymy to pewnie się wprowadzimy i bedziemy sukcesywnie wykańczać go na cacy. mam nadzieję......

  7. #27

    Domyślnie

    Witam nareszcie znalazłam forum dotyczące projektów przy cyprysowej my tydzień temu byliśmy w biurze projektowym mają wykupić projekt przy cyprysowej 14 i powoli się wszystko będzie załatwiało przez zimę tak że z budową ruszamy na wiosnę. Myślimy jeszcze nad drobnymi zmianami dokładniej nad powiększeniem kotłowni(ogrzewanie opałem) i likwidacji pralni planujemy mieć schody z drewna wolnostojące a tak to raczej pozostawiamy tak jak jest .

  8. #28
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    jena6

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam.
    Czy ktoś buduje domek przy cyprysowej 14 i czy posiada jakieś zdjęcia z budowy? Bardzo proszę o kontakt jeśli macie Państwo.
    Ostatnio edytowane przez jena6 ; 24-11-2011 o 16:48

  9. #29

    Domyślnie

    Witam

    Również jestem zainteresowany projektem domek przy cyprysowej 14. Dotychczas brałem pod uwagę projekty MTM Jaspis 4, lecz wydaje mi się, że koszty jego budowy mogą mnie przerosnąć (upss). Jeżeli ktoś dysponują galerią budowy tego domu, to proszę o przyslanie na pw (w szczegołności zeskanowane rzuty szczegółowe). Jeżeli ktoś już przeanalizował sam projekt, to proszę piszcie o nich, bo widzę, że projekt posiada kilka poziomów, co przy planowaniu jego budopwy do usytułownia działki ma kolosalne znaczenie.

    Pozdr. Tomasz

  10. #30

    Domyślnie

    A jakbyście połączyli salon z pokojem na dole,robiąc w pokoju na dole jadalnię
    Coś podobnego do tego na dole (mówię o samym układzie salonu i jadalni)http://www.domywstylu.pl/projekty/je...m/amulet/#view
    To oczywiście dla tych ,dla których pokój na dole nie jest niezbędny.
    25m to za mało w/g mnie na salon i jadalnię.Sam salon ok,ale na jadalnię braknie.
    Gdyby ktoś na starość potrzebował ,zamuruje i zrobi z jadalni pokój
    A w ogóle wycisnęli z tych 126m fajny układ.Sporo zalet widzę-prosta bryła,prosty dach,brak balkonów,spiżarka ,osobna pralnia,nie ma klitek na górze po 8metrow
    Wady w/g mnie - za mały salon i brak garderoby jakiejś.Ale myślę .że coś by wymyślił
    Noi dla mnie osobiście trochę zbyt widoczny salon ze schodów-kolegi i koleżanki moich dzieci ciut by mi przeszkadzały biegające ,gdybym siedział w salonie.Ale ,może i na to architekt by coś poradził-jakąś ścianka z kamienia optycznie oddzielająca czy cóś
    Ostatnio edytowane przez tomek131 ; 10-12-2011 o 16:42
    Żadna ze mnie elita

  11. #31
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    hanka81

    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Świętokrzyskie
    Kod pocztowy
    26-067
    Posty
    15

    Domyślnie

    Witam, także i my zdecydowaliśmy się na cyprysy. Wybraliśmy lustro 12. Zmian bedzie nawet sporawo, także dzieki Waszym opiniom i pomysłom. W kotłowni bedzie okno takie jak w 2bis. Także myślimy o wejsciu do niej z zewnątrz, nie mniej jednak nie wiem, jak i czy w ogóle zmieści się jakoś tam piec?! Biorę pod uwagę wydłużenie budynku o jakieś 50 cm, ze względu na kotłownie. Okna w salonie troszkę zmienimy wymiar i wejście na taras będzie ze ściany południowej. Kuchnia zabudowana - wejscie do niej bedzie z korytarza. Pralnia - tak jak w projekcie pod schodami - zastanawiam się nad wejsciem do niej przez łazienkę. Aha będą ściany nośne - nasz "budowlaniec" stwierdził, że te dwa słupy nie bardzo sprawdzają się w praktyce i na ścianach nośnyc budynek bedzie stabilniejszy?! Co Wy na to?? Góra praktycznie pozostaje bez zmian - likwidujemy jedynie balkon (wspólny dla dwóch pokojów) a zostawiamy po 1 oknie. Balkon nad drzwiami wejsciowymi zostaje. Klatkę schodową doświetlimy oknem połaciowym. No i na razie to chyba tyle zmian. Podejrzewam, że jeszcze bedą - ale to już wyjdzie w trakcie budowy. Jeśli macie jakieś uwagi - zapraszam do dyskusji. Widzę, ze kolejny taki projekt w świętokrzyskim Piozdrawiam.

  12. #32

    Domyślnie

    Witam

    ...bardzo ładny projekt "dom przy cyprysowej 12" U nas wybór padnie prawdopodbnie na "na dom przy cyprysowej14 -lustro" z uwagi na fakt, iż posiada garaż w bryle. Jeszcze chodzi o zmiany, to wstępnie bez konsulatcji jeszcze z projektantem nastąpi przedłużenie dachu za garażem i w ten sposób powstanie schowek na taczkę, drzewo do kominka itp. Zamierzam wstępnie zlikwidować wejście do kotlowni z wiatrołapu /zostanie wejscie przez garaż, kotłowania gazowa + pompa ciepła powietrza WWK300 sol/ a w to miejsce szafa ubraniowa. Dobry pomysł tj. doświetlenia klatki schodowej oknem połaciowym. Musze zobaczyć, czy w d.p.c.14 jest to wykonalne. Nie lubimy kuchni otwartej dlatego zostanie ona zabudowana od strony salony. Wstępnie myślałem od ściance, lecz spowoduje to prawdopodobnie zmniejszenie salonu do rozmiaru "mini", więc chyba lepszym pomysłem będzie wybudowanie wysokiej ścianki barku, co optycznie winno go powiększyć. Napewno ulegną zmienie rozmiarty okien i zlikwidowany zostanie co najmniej balkon /patrz balkon nad garażem - u mnie strona północna/. Czekam na zamieszczenie przez kogośc zdjęć z realizacji, by móc zobaczyć dom w realu i ewentualnie nanieść poprawki w projekcie.

    Pozdr.

  13. #33
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    hanka81

    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Świętokrzyskie
    Kod pocztowy
    26-067
    Posty
    15

    Domyślnie

    Do Tomas1111,
    też myśłałam o cześciowym zabudowaniu kuchni. Ale chyba oddzielę ją na dobre ścianą. Niestety, ale połączenie kuchni z salonem nie sprawdza się w praktyce. Znajomi, którzy połączylii ze sobą te dwa pomieszczenia nie sa zadowoleni ,bo... bałagan w kuchni = bałagan w salonie. Też mnie troszkę martwi powierzchnia salonu 25m2, ale przy dobrej organizacji powinno być OK. W sumie szukaliśmy prostego, praktycznego i taniego w budowie oraz w późniejszej eksploatacji budynku. Prosta bryła, brak wykuszy, lukarn i tym podobnych niepotrzebnych wg mnie elementów. Mam pytanko, czy w dpc 14 są ściany nośne, czy strop spiera się na słupach?? Podobno sciany nośne są lepszym rozwiązaniem!?

    Pozdrawiam, Ania.

  14. #34

    Domyślnie

    ...do hanka81
    - jeżeli chodzi czy dpc14 są ściany nośne, to muszę stwierdzić, iż w nadesłanych szkicach szczegółowych widać, że tak. Ale to może być błąd w druku. Jak będę miał już projekt, to potwierdze.

    PS. do osób które chcą budować dpc14, to podobny układ kuchni i jadalni jestw projekcie "Proton II". Na forum muratora są zdjęcia z realizacji.

    Pozdr.

  15. #35
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    tomhary1

    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Posty
    8

    Domyślnie

    witam,jestem wlasnie na etapie zakupu projektu przy cyprysowej 7,ruszam z budowa na wiosne,pozdrawiam

  16. #36
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    hanka81

    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Świętokrzyskie
    Kod pocztowy
    26-067
    Posty
    15

    Domyślnie

    tomhary1, planujecie jakies zmiany w projekcie?? Ogrzewanie gazowe czy paliwem stałym? Projekt w środku bardzo podobny do mojego dpc 12. U mnie zmiany w projekcie dosyć liczne. W jakim województwie budujesz? Pzdr.

  17. #37
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    tomhary1

    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Posty
    8

    Domyślnie

    zmiany ,sam dom jest moim zdaniem ok,salon 28m,calosc 142m dla mnie akurat,w salonie zamiast potrojnych dzwi ,okna,na dole w lazience i w pralni po dodatkowym okienku,wejscie do kotlowni z zewnatrz i zastanawiam sie nad powiekszeniem jej troche,pewnie jeszcze w trakcie wyjdzie cos do zmiany,będę pisał,dom stawiam w gościeradowie woj lubelskie

  18. #38
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    tomhary1

    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Posty
    8

    Domyślnie

    swietokrzyskie to zaraz kolo mnie,pzdr

  19. #39
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    tomhary1

    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Posty
    8

    Domyślnie

    projekt widze taki sam ,u mnie tylko metrazowo wiekszy tzn salon ,kotlownia

  20. #40
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    hanka81

    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Świętokrzyskie
    Kod pocztowy
    26-067
    Posty
    15

    Domyślnie

    Fajna ta Twoja 7 - bardzo podobna do mojej 12. U mnie troche ciasnawo, ale myśle, że będzie OK. Biorąc pod uwagę fakt, że mieszkam teraz w bloku taki domek 120 m2 będzie o niebo lepszy od tego co mam teraz Nigdy więcej blokowiska! A czy podnosisz ściankę kolankową? Jestem po konsultacji z arch. i budowlańcem i podnosimy ją do jakiegoś 1m. Zwiększymy użyteczność pomieszczeń. Pzdr.
    Ostatnio edytowane przez hanka81 ; 18-12-2011 o 07:49

Strona 2 z 14

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony