dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 7
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 168

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie bez 3manki - kometarze do budowy amarantusa :-)

    Hejka,
    Tu można wpisywać komentarze do budowy naszego wymarzonego domu w amarantusach.

  2. #2

    Domyślnie

    Witam i trzymam kciuki, żeby optymizm Was nie opuścił do końca budowy

  3. #3

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    wpadam z rewizytą

    projekt rewelacyjny - dużą sypialnia z łazienką i garderobą ... też tak chcieliśmy ale zdecydowały względy praktyczne - potrzebne nam 4 pokoje na parterze - górę zostawiamy dla znajomych i licznej rodziny rozsianej po Polsce i świecie

    przeczytałem Wasz dziennik
    i co do Open Finance - to mam podobne spostrzeżenia - sprawę trzeba brać w swoje ręce i samemu te kilka największych banków przepytać i sprawdzić wg swoich oczekiwań i parametrów kredytu - to nie takie trudne!

    no i jeszcze jedno też braliście ślub w maju ...

    PS. w sierpniu ma być susza - więc na pewno wystartujecie !!!
    Ostatnio edytowane przez R&K ; 29-07-2011 o 14:20

  5. #5
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar agusiazet
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-301
    Posty
    842

    Domyślnie

    U Was będzie sterylnie i biało, niemal jak w szpitalu. Ciekawe ile wytrzymacie w tym nienagannym świecie bieli Obecnie mam w bloku kuchnię w jasnych kolorach i z ręką na sercu zawsze jest brudno A ja do miłośników ciągłego sprzątania nie należę! Tak, że w nowym domu postawię na kolory

  6. #6

    Domyślnie

    Agusia, alez nie, beda kolory. Kolory musza byc. Bedzie duzo drewna, zeby nie bylo jak wlasnie w szpitalu. Bedzie tylko biala kuchnia i biale sciany

  7. #7
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar budu
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Posty
    45
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Hej Marcel_a. Dziś zobaczyła wiadomośc od Ciebie , ponieważ zarzuciła Muratora, żeby nie dołować się. Padało przez cały czas łącznie z porannym wtokiem w tym tygodniu , kiedy było tzw. oberwanie chmury. Udało nam sie jednie wykopac dół pod piwnicę , który stał sie jednym wielkim utrapieniem , ponieważ po każdym deszczu stoi w nim wody. Na dzień dzisiejszy mamy zalane ławy i tyle!!!!!!!!!!!! A miały byc juz mury , w związku z tym przesuneliśmy dachowca na listopad, nawet się nie zmartwił.Na rozpoczęcie budowy mielismy przygotowane wszystko co możliwe i patrzylismy jak pada deszcz. Koparkowy obraził sie na nas , bo po kopaniu u nas rozchorował sie i musiła brać ANTYBIOTYKI. To ostatnie wykrzyczał nam dzisiaj prosto w twarz.Zaczyna sie to wszystko robić absurdalnie zabawnie. Ale podchodzę do tego z większym spokojem i bez emocji, ponieważ jak pada deszcz to udaje , że go nie słysze i nie widzę. Zobaczymy ile tak wytrzymam. Mam nadzieję , że udało sie chociaz Wam troche ruszyć z budową.Mój Inwestor, zdegustowany postępami budowy , postanowił wszoraj usunąć wodę z dołu sam , ławy były zalane -całe. Jak nie spadnie deszcz to jutro przyjdzie moja ekipa murarska. Nie ciesze sie i nie licze na to , to może się uda.Ostatnio , dgy przyszli po dłuuuuuuuuuugich oczekiwaniach zalewać ławy, byłam cała w skowronakch, radośc nieziemska , zalali ławy , które potem zalał deszcz. Poczekam do jutra . Pozdrawiam.
    Zawsze może być przecież gorzej

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar msdracula
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Posty
    1.607
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Gratuluję rozpoczęcia budowy imienniczko cieszą takie fundamenty
    Nasza Werbenka-dziennik

    Komentarze

    WYŚNIŁAM NASZ DOM
    NIE PAMIĘTAM ŚCIAN, NIE PAMIĘTAM DACHU,
    ALE WIEM, ŻE TO BYŁ ON,
    POZNAŁAM PO CIEPLE, POZNAŁAM PO ZAPACHU

  9. #9
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar majki
    Zarejestrowany
    Apr 2002
    Posty
    4.925
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    516

    Domyślnie

    Post o ławach, który prosiłaś usunąć - usunąłem.

    Powodzenia w dalszej budowie.

    pozdrawiam, majki
    mój domek ...
    komentarze ...
    były dziennik budowy ...

    mieszkamy w domu od 28 czerwca 2010 ...
    impossible is nothing ...

  10. #10

    Domyślnie

    Już od dawna podoba mnie się ten projekt, ale odkąd opublikowano kosztorys niestety musiałam odpuścić sobie marzenie o jego budowie. Jednak cieszę się bardzo, że znalazłam Twój dziennik i będę mogła obserwować jak powstaje ten śliczny domek. Mam również nadzieje, że będziesz informować ile faktycznie wyjdzie koszt budowy.

    PS. Mam pytanie, jak zamierzasz postawić go względem kierunków świata?

  11. #11

    Domyślnie

    TK 30, dzieki za zainteresowanie. salon i jadalnia czyli główny taras od południa.
    w poniedzialek ruszamy z murowaniem bloczkow. Oczywiscie o kosztach bede informowala na bieząco. my mamy nadzieje wyrobic sie w tych pieniadzach, które sa w kosztorysie na stronie Archonu, ale juz z wprowadzeniem sie. no zobaczymy zobaczymy...
    a Ty co budujesz?

  12. #12

    Domyślnie

    Ja niestety będę budować dopiero za jakieś dwa lata, jak dobrze pójdzie , A jeśli chodzi o projekt, to na samy początku miał być TK30, ale niestety jak wgłębiłam się w całą tą teorie budowy, to okazał się, że nie pasuje mi na działkę ( mam wjazd od zachodu ). Później przewinęło się paręnaście innych projektów, ale niestety za każdym razem jest jakieś ale ( w tym przypadku koszta)…. no więc nadal poszukuję tego idealnego .

    Mam jeszcze pytanie, gzie budujesz? Ja mam działkę niedaleko Warszawy i raczej cieszyła bym się, gdyby udało mnie się wybudować według szacunków danego projektu. Niestety słyszałam, że biura projektowe zazwyczaj zaniżają wartość budowy. A niestety w moich okolicach ceny nie należą do najniższych.

    A teraz optymistycznie, trzymam kciuki za poniedziałek i czekam na fotorelację.

  13. #13

    Domyślnie

    TK budujemy w okolicach Grójca - kojarzysz?

  14. #14
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Edus

    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rzeszów
    Kod pocztowy
    35-513
    Posty
    3

    Domyślnie

    My budujemy amarantusy w Rzeszowie. Mury stoją, więźba dachowa też czekamy na blachę.
    Troszkę zmian kosmetycznych zrobiliśmy w projekcie ale niewiele. Połączyliśmy 2 łazienki w jedna 16 m2, powiększyliśmy okna w łazience, w garażu dodaliśmy jeszcze 1 okno i wydłużyliśmy je. Podnieśliśmy dach o 1m ( ściana kolankowa) będzie gdzie jeździć rowerem.
    mam zdjęcia więc jeśli będziecie zainteresowani mogę przesłać.
    powodzenia

  15. #15
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Princesa

    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Posty
    1.090

    Domyślnie

    Witam po raz pierwszy, pewnie nie ostatni
    Jak zobaczyłam pierwszy projekt, tne z którego w końcu zrezygnowaliście o mało nie spadłam z krzesła - piękny
    Jak zobaczyłam ten, który wybraliście reakcja identyczna - super projekt, genialny, a na Waszą działkę... ehh marzenie taki płaski teren pod domek

    Twój mąż zupełnie nie wygląda na 27 lat

    Będę zaglądać i kibicować jaki macie harmonogram na ten rok?

  16. #16

  17. #17

    Domyślnie

    Dodam, że kuchnia nasza robiona była 10 lat temu, więc wtedy była trendy, teraz już jest nie bardzo

  18. #18
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar msdracula
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Posty
    1.607
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Witam imienniczko pięknie już u was, tak pomarańczowo u mnie nadal szaro-czarno Planujecie w tym roku SSO tak?
    A z czego robicie ścianki działowe? lepiej się sprawdza niż dzialówki porothermu?
    Nasza Werbenka-dziennik

    Komentarze

    WYŚNIŁAM NASZ DOM
    NIE PAMIĘTAM ŚCIAN, NIE PAMIĘTAM DACHU,
    ALE WIEM, ŻE TO BYŁ ON,
    POZNAŁAM PO CIEPLE, POZNAŁAM PO ZAPACHU

  19. #19
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ronuch

    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Jastrzębie-Zdrój
    Kod pocztowy
    44-337
    Posty
    76

    Domyślnie

    Witam! Ja z zona tez przymierzamy sie do budowy tego domu tyle ze chcemy z pywnica i gdzies musimy upchnac jeszcze jeden pokoj ( sypialnia, 2 pokoje dla dzieci, 1 dla gosci i salon). Badzo mnie interesuje jak budowa wyglada z kosztami bo chcemy zaczac z wlasnych oszczednosci a potem ewentulanie wziasc kredyt na wykonczenie. dom planujemy budowac w wiekszosci wlasnymi silami (oprocz dachu) wiec moze uda sie duzo zaoszczedzic na ekipach. Wiesz moze ile moze byc przerwy miedzy wpisami w dzienniku budowy zeby zeby nie zalatwiac pozwolenia na nowo (chodzi o oszczedzanie). My myslimy ze w 2013 ruszymy z piwnica

  20. #20

    Domyślnie

    Witam ronuch,
    Przerwa miedzy wpisami wynosi 2 lata.
    a jesli o koszty chodzi to u nas fundamenty wyniosly 50 tys. z tą uwagą, że musielismy mocno teren podniesc, a to zrodzily dodatkowe koszty ziemi, piasku, koparek itd. no i zrobilismy 2-gi wieniec, którego w projekcie nie bylo.
    Dalsze koszty podam za jakies 2 tyg jak już skończymy strop.
    2013... szybko zleci. a zalatwiacie już jakies papiery?

Strona 1 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony