dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 9
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 168
  1. #41

    Domyślnie

    Nasze doświadczenia jak na razie mizerne , jesteśmy na początku długiej drogi. Materiały (stal zbrojeniowa) kupowaliśmy w Górze Kalwarii tam dostaliśmy, najlepsze ceny, beton z Radomia i jak na razie tyle. Między czasie daliśmy do wyceny okna, ceny różne, ale najniższą cenę dostaliśmy w Grójcu(spora różnica bo około 10tys). Z niecierpliwością czekam więc na podsumowanie...co prawda my mamy trochę mniejszy metraż,ale i tak koszty pewnie będą podobne...ale i tak zapowiada się optymistycznie Marcela_a jeśli można zapytać, ile wyniosła cię robocizna( murarka, cieśla...) ?

  2. #42

    Domyślnie

    Robocizna:
    - fundamenty, mury, rozłożenie kanalizacji i strop łącznie 35 tys
    - ciesla (wiezba i deskowanie) 10 tys
    - pokrycie dachu blachodachówką 11 tys

    PS beton też bralismy z Radomia. a okna gdzie wyceniacie? Moge dac namiary na osobę ktora pracuje w fabryce okien (Mazwoiecka Fabryka Okien). My zamawiamy okna 3-szybowe, profile Weka, okucia Winkhouse. W Grójcu w Oknoplast dostalismy wycene na 25 tys. A z fabryki na tych samych materialach co w oknoplast wynegocjowalismy cene 20 tys.
    A okien mamy sporo, wymiary niestandardowe + duze przeszklenia. Wiec cena dobra. A wy jaka macie wycene z Grójca?

  3. #43

    Domyślnie

    my mamy łącznie 34m2 okien, większość 2,35m wysokie jedne hs-y też 3 szybowe ciepły profil z jakąś wkładką wyliczyli nam wstępnie bez negocjacji na 14tys, ale firmę podam ci wieczorem bo teraz nie pamiętam, ale poproszę o namiary na tą osobę.

  4. #44

    Domyślnie

    Marcelka jesteśmy z mężem pod wrażeniem jak szybko idzie u Was budowa. Tak trzymać !!! U nas plan już wszedł, złożyliśmy wniosek o wypis i wyrys, potem jedziemy do Łodzi by wyłączyć z produkcji leśnej, potem pozwolenie na budowę, uffffff i od marca ruszamy pełną parą.

  5. #45

    Domyślnie

    Cytat Napisał margeritka Zobacz post
    Marcelka jesteśmy z mężem pod wrażeniem jak szybko idzie u Was budowa. Tak trzymać !!! U nas plan już wszedł, złożyliśmy wniosek o wypis i wyrys, potem jedziemy do Łodzi by wyłączyć z produkcji leśnej, potem pozwolenie na budowę, uffffff i od marca ruszamy pełną parą.
    Margetitka to pięknie! Akurat macie zime na załatwianie papierologii, a pozniej do boju! i brak spokoju!

  6. #46

    Domyślnie

    Marcelka jeśli chodzi o fugę na kominie, to my już 12 lat mamy niepełną i nic się nie dzieje. Nasi znajomi też. W mojej rodzinie też kominy są z fugą niepełną i stoją już kupę lat i nic. Kominy z pełną fugą wg. mnie nie mają takiego wyglądu, ale jest to tylko moja subiektywna opinia. Mój mąż stwierdził, ze jak zaprawa murarska jest porządna to nic się nie bedzie działo. Poleca zaprawę Izolbetu, choć na naszym kominie jest najzwyklejsza. Rozumiemy poniekąd ekipy murarskie, że bronią się przed pełną fugą, bo mimo wszystko wymaga to więcej pracy i precyzji. Choć dla mnie efekt wizualny jest gorszy. Ale to Wy musicie podjąć decyzję, i wybrać to, co Wam się lepiej podoba i nie zwracać uwagi na kaprysy panów fachowców.

  7. #47
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar JOLA440
    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Posty
    191
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Witam miłośników amarantusa,wielki szacun dla Marceli za zangażowanie i pracę którą włożyła na prowadzenie dziennika no i brawo dla obojga za ;bliżej niż dalej."My zaczynamy zmagania z amarantusem,wiosną 2012.Budujemy na Śląsku,cieszę się że będę mogła poradzić się u osób już doświadczonych,i wymienić poglądy.Tak jak innym,szukanie projektu zajęło sporo czasu ,tym bardziej że mieliśmy już jakąś wizję.Na początku miał być mniejszy i z poddaszem uzytkowym,ale po namysłach stanęło na parterowym,no i amarantusik przypadł nam do gustu.Chcemy zrobić małe przeróbki np.8,7 mają być równe,w 15 ma być spiżarnia i 14,17,18 to jedno pomieszczenie.To tyle z większych przeróbek,natomiast nie mam koncepcji na tv.to w projekcie chyba mi nie leży,może się mylę ale w tym miejscu ogląda się tv pod skosem,wiem że na tym etapie to mało ważne ale chciałabym wiedzieć jak wstawić okna,mamy też wizję na nie mątowanie bocznych okien w salonie lecz na całej długości,ale właśnie gdzie wtedy tv? można na ścianie od pokoju 7 ale wtedy tyłem do kominka.Może mała porada?Pozdrawiam wszystkich.

  8. #48

    Domyślnie

    Cytat Napisał JOLA440 Zobacz post
    Witam miłośników amarantusa,wielki szacun dla Marceli za zangażowanie i pracę którą włożyła na prowadzenie dziennika no i brawo dla obojga za ;bliżej niż dalej."My zaczynamy zmagania z amarantusem,wiosną 2012.Budujemy na Śląsku,cieszę się że będę mogła poradzić się u osób już doświadczonych,i wymienić poglądy.Tak jak innym,szukanie projektu zajęło sporo czasu ,tym bardziej że mieliśmy już jakąś wizję.Na początku miał być mniejszy i z poddaszem uzytkowym,ale po namysłach stanęło na parterowym,no i amarantusik przypadł nam do gustu.Chcemy zrobić małe przeróbki np.8,7 mają być równe,w 15 ma być spiżarnia i 14,17,18 to jedno pomieszczenie.To tyle z większych przeróbek,natomiast nie mam koncepcji na tv.to w projekcie chyba mi nie leży,może się mylę ale w tym miejscu ogląda się tv pod skosem,wiem że na tym etapie to mało ważne ale chciałabym wiedzieć jak wstawić okna,mamy też wizję na nie mątowanie bocznych okien w salonie lecz na całej długości,ale właśnie gdzie wtedy tv? można na ścianie od pokoju 7 ale wtedy tyłem do kominka.Może mała porada?Pozdrawiam wszystkich.
    Witaj Jola, fajnie, ze jest nas coraz wiecej. Zapraszam czesciej
    Jesli chodzi o miejsce na tv, to absolutnie nie jest za wczesnie na takie rozmyslania. Niestey, ale nie ma za wiele mozliwosci. Nam to miejsce, ktore jest w projekcie pasuje idealnie, podoba nam sie i dlateggo zadnych zmian w salonie nie wprowadzalismy. A wlasicie to jedną mala - zlikwidowalimy okno poziome to nad telewizorem.
    - zeby slonce ni eprzeszkadzalo w ogladaniu
    - jakos nam sie nie podobalo to okienko, nie pasowalo do calosci
    - niepraktyczne, ciezko to umyc.
    Jeszcze jedna zmiane wprowadzilismy w salonie. Bardzo malą.
    Otóż zmniejszylismy tą sciane na ktorej bedzie wisial telewizor i tym samym poszerzylismy okno (z lewej strony od scianki patrzac od wewnątrz salonu). Zrobilismy sobie wizualizacje tej zmiany wiec jesli jestes zainteresowana to daj znac, moze gdzies uda mi sie ja odnalezc to podesle.

  9. #49

    Domyślnie

    Cytat Napisał margeritka Zobacz post
    Marcelka jeśli chodzi o fugę na kominie, to my już 12 lat mamy niepełną i nic się nie dzieje. Nasi znajomi też. W mojej rodzinie też kominy są z fugą niepełną i stoją już kupę lat i nic. Kominy z pełną fugą wg. mnie nie mają takiego wyglądu, ale jest to tylko moja subiektywna opinia. Mój mąż stwierdził, ze jak zaprawa murarska jest porządna to nic się nie bedzie działo. Poleca zaprawę Izolbetu, choć na naszym kominie jest najzwyklejsza. Rozumiemy poniekąd ekipy murarskie, że bronią się przed pełną fugą, bo mimo wszystko wymaga to więcej pracy i precyzji. Choć dla mnie efekt wizualny jest gorszy. Ale to Wy musicie podjąć decyzję, i wybrać to, co Wam się lepiej podoba i nie zwracać uwagi na kaprysy panów fachowców.
    Margeritka, decyzja zapadla, sa kominy bez pelnych fug. Dzieki za rade
    a u nas zaprawa Kreisel grafitowa do klinkieru.
    Ostatnio edytowane przez Marcela_a ; 13-11-2011 o 18:45

  10. #50
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar JOLA440
    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Posty
    191
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Marcela bardzo dziękuję,jeżeli to możliwe i nie sprawi ci to trudności to bardzo bym chciała tą wizualizację,nam też to okno poziome nie pasuje.Ta zmiana w salonie to rzeczywiscie strzał w 10-tkę.Foto które mi podesłałaś na priv,to potwierdza i bardzo mi się podoba.A jaka jest szerokość tej ściany?

  11. #51

    Domyślnie

    Cytat Napisał JOLA440 Zobacz post
    Marcela bardzo dziękuję,jeżeli to możliwe i nie sprawi ci to trudności to bardzo bym chciała tą wizualizację,nam też to okno poziome nie pasuje.Ta zmiana w salonie to rzeczywiscie strzał w 10-tkę.Foto które mi podesłałaś na priv,to potwierdza i bardzo mi się podoba.A jaka jest szerokość tej ściany?
    Jola, zmobilizowalas mnie. Zdjecie w dzieniku budowy szerokosci nie pamietamy. jak bedziemy na budowie to zrobimy pomiary pozdro.

  12. #52
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar JOLA440
    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Posty
    191
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Marcela wielkie dzięki,jesteś super babka,bez ciebie byłoby tu smutno,bardzo ładnie ta wizualizacja wygląda.Szkoda że Archon,nie ma wizualizacji amarantusa w środku,ja głosowałam na kuchnię,chociaż wiem że też będzie biała-lakier,blaty ciemne tyle wiem,chyba że do tego czasu mi się odwidzi.Na razie będę tobie kibicować i oczywiście innym maniakom amarantusa,czekam na dalsze info. od Ciebie.Pozdrowionka.

  13. #53
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar asiar
    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    ŻUKOWO
    Posty
    16
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    WITAJ!!
    Super domek i wizualizacja elewacji.!! POZDRAWIAM

  14. #54
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar JOLA440
    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Posty
    191
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Cool

    Witaj jeszcze raz,pisałam dzisiaj na priv.Jesli chodzi o projekt to tak jest kupiony,czekamy na tą całą papierologię i jak pisłam wcześniej zaczynamy wiosną 2012.Chyba że o inną Jolę pytasz?
    Marcelko ale PIĘKNY już ten twój amarantusik Oby tak dalej,trzymam kciuki

  15. #55

    Domyślnie

    Oczywiście że o tą Jolę pytam.
    Wlasnie nie wiedziałam czy projekt już kupiliście czy nie...
    A złozyliście już wniosek o pozwolenie na budowę?

    PS na priv. też odpowiedziałam

  16. #56
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar JOLA440
    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Posty
    191
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marcela_a Zobacz post
    Oczywiście że o tą Jolę pytam.
    Wlasnie nie wiedziałam czy projekt już kupiliście czy nie...
    A złozyliście już wniosek o pozwolenie na budowę?

    PS na priv. też odpowiedziałam
    Jeszcze nie ,czekamy na mapę do celów projektowych i adaptację,mam nadzieję że to na dniach ponieważ projektant bezpośrednio współpracuje z geodetą i trwa to już miesiąc,nie wiem czy to długo czy nie? Wiem że odpowiedziałaś na priv,bo ja też tobie odp.Pozdrowionka.

  17. #57

    Domyślnie

    Marcelka, Wasz domek robi się coraz bardziej śliczniusi. Ja póki co na razie tylko Cię podglądam, bo o pozwolenie na budowę wystąpimy dopiero, jak otrzymamy z Łodzi z lasów regionalnych wyłączenie z produkcji leśnej. To wtedy juz będziemy mieli komplet dokumentów, bo wszystko inne już mamy załatwione. Tak, jak pisałam - myślę, że wcześniej jak marzec to nie ma co liczyć. Zresztą teraz zima, więc i tak martwy okres.
    Marcelka mam do Ciebie pytanie, a czym będziecie ogrzewać? My teraz mamy gaz ziemny, więc grzanie w ogóle nas nie interesuje poza płaceniem rachunków, ale tam, gdzie będziemy budować niestety gazu nie ma. I trochę nas to przeraża. Mąż myślał o gazie z butli, ale po wielu rozmowach z osobami, które tym grzeją boimy się, ze pójdziemy z torbami. Na pompę ciepła jesteśmy już za starzy i włożone w nią pieniądze nam się nie zwrócą. I chyba będzie jakiś piec na ekogroszek plus solary na wodę na dachu ( to na bank) no i kominek z płaszczem wodnym. Ale ostateczna decyzja jeszcze nie podjęta.

  18. #58
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    czesc

    sorki za wcześnijszy wpis w dzienniku
    tak zmieniłem NICK - ten jest bardziej spersonalizowany

    widze ze dom juz na zime zabezpieczacie ...
    na dzialce super czysto - u mnie jakis sajgon panuje - czekam az ekipa od dachu skonczy - bo "zapałki" mam na całym podwórku i wjechac sie na podjazd nie da bo łaty leża i krokwie

    co do wpisów i wygasniecia sesji - przed publikacja polecam 3 magiczne skróty
    CTRL + A
    CTRL + C
    i na koniec jeśli zajdzie potrzeba CTRL + V

    Pozdrawiam
    Konrad

  19. #59

    Domyślnie

    Cytat Napisał margeritka Zobacz post
    Marcelka, Wasz domek robi się coraz bardziej śliczniusi. Ja póki co na razie tylko Cię podglądam, bo o pozwolenie na budowę wystąpimy dopiero, jak otrzymamy z Łodzi z lasów regionalnych wyłączenie z produkcji leśnej. To wtedy juz będziemy mieli komplet dokumentów, bo wszystko inne już mamy załatwione. Tak, jak pisałam - myślę, że wcześniej jak marzec to nie ma co liczyć. Zresztą teraz zima, więc i tak martwy okres.
    Marcelka mam do Ciebie pytanie, a czym będziecie ogrzewać? My teraz mamy gaz ziemny, więc grzanie w ogóle nas nie interesuje poza płaceniem rachunków, ale tam, gdzie będziemy budować niestety gazu nie ma. I trochę nas to przeraża. Mąż myślał o gazie z butli, ale po wielu rozmowach z osobami, które tym grzeją boimy się, ze pójdziemy z torbami. Na pompę ciepła jesteśmy już za starzy i włożone w nią pieniądze nam się nie zwrócą. I chyba będzie jakiś piec na ekogroszek plus solary na wodę na dachu ( to na bank) no i kominek z płaszczem wodnym. Ale ostateczna decyzja jeszcze nie podjęta.
    MArgeritka, mialam juz dawno poruszyc ten temat w dzienniku. Zmobilizowalas mnie. odpowiedz masz wlasnie tam zamiescilam w dzienniku, bo tu nie wszyscy moga przeczytac, a sprawa jest dosyc wazna...

  20. #60

    Domyślnie

    śliczny ten wasz domek ... a i tempo do pozazdroszczenia

Strona 3 z 9

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony