Witam,

Mam zamiar wykonać ogrodzenie ok 70m.
Cel jest następujący: Słupki stalowe + drewniane sztachetki (tak jak na wsi )
Kiedyś w przyszłości chciałbym te słupki pokryć murowaniem i zrobić podmurówkę - takie ogrodzenie z prawdziwego zdarzenia. Narazie jednak chciałbym się przede wszystkim ogrodzić jak najszybciej i jak najtaniej, dlatego chciałbym sam to wykonać. Proszę o porady od czego zacząć na co zwrócić uwagę, czy np. budować z gotowych elementów (tanio) czy lać fundament, sam nie wiem - skoro w przyszłości chciałbym coś konkretniejszego, to może fundament.
Czy moje blade pojęcie jest słuszne skoro myślę tak:
1. Wykonuje nawiertem dołek pod słupek o głębokości poniżej głębokości przemarzania ok.1,2m
2. Odległość pomiedzy nawiertami zgodnie z zakupionymi wcześniej gotowymi elementami.
3. W otwór wrzucam słupek, powiedzmy rura o dł 2,7m gr scianki 2-3mm - doprowadzam do pionu.
4. W otwór w którym znajdzie się słupek wkładam kilka drutów o długości ok 1,2m i zalewam wszystko zaprawą.
5. Słupek stoi prosto, zaprawa twarda - zakładam element w kształcie litery "H" do którego będę łączył gotowe murki.
6. W ten sposób powstanie mi całe ogrodzenie, nie wiem tylko co ile metrów i w jaki sposób zamontować podpórki do słupka ( takie pod kątem 45st.) ?
7. Do słupków przyspawam 4cm x 4cm plaskownika o gr 3mm, powiedzmy 20cm od góry i 20cm od murku.
8. W plaskowniczkach powiercę otwory powiedzmy fi 6mm, następnie zakupie ceowniczka 140m powiedzmy 20mm gr scianki 1mm.
9. Wszystko poskręcam i będę miał gotowe ogrodzenie przed montażem sztachetek. Po montażu sztachetek malowanie.

Bardzo proszę o porady, krytykę zniosę każdą - zdaję sobie sprawę jak mało wiem, nie jestem budowlancem ale mam dwie zdrowe dłonie, wiec myslę, że z pomocą porad od fachowców na forum dam sobie radę

Bedę bardzo wdzięczny za każdą radę
Pozdrawiam