dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Xeper
    Zarejestrowany
    May 2006
    Skąd
    Grodzisk Mazowiecki
    Posty
    26

    Domyślnie Odnowienie ogrodzenia ze stachet olchowych

    Witajcie,

    10 lat temu stawiałem ogrodzenie ze stachet olchowych. Sztachety były impregnowane przez zanurzenie w Drewnochronie. Teraz, widać już wiele miejsc, gdzie Drewrochron już się poddał deszczom i UV. Dlatego chciałbym sztachety odnowić. Zaplanowałem zrobić to tak:

    1. Sztachety umyć twardą szczotą z detergentem
    2. Dokładne wymycie myjką ciśnieniową
    3. odczekać na wysuszenie
    4. Nakładać pędzlem impregnat.

    Pytanie tylko jaki, bo jest chyba z 10 różnych producentów a każdy swoj ogonek chwali... Może Sadolin Classic?

    Czy ktoś może wesprzeć swoim doświadczeniem?

  2. #2

    Domyślnie

    ten pędzel to zamień na pistolet bo się zajedziesz po sztuce pędzlować.

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Xeper
    Zarejestrowany
    May 2006
    Skąd
    Grodzisk Mazowiecki
    Posty
    26

    Domyślnie

    Niestety, pistoletu nie mam, takze pozostaje tylko pędzel lub wałek.
    Facet w sklepie mówił mi, że lepszy pędzel, bo impregnat lepiej zabezpiecza gdy jest wtarty pędzlem niz nałożony wałkiem.... takze chyba pędzel. I długi urlop zeby to zrobić

  4. #4

    Domyślnie

    Ja bym dziś spróbował użyć czegoś co nie tworzy powłoki, czyli sprawdziłbym jak się sprawdzą sztachety zaolejowane. Sadolinem jestem nieco rozczarowany. Zastosowałem Classic na scianie drewnianego garażu (ściana z szalówki) i zauważyłem że impregnat sypie się na ścianie południowej. Gdybym użył sadolinu extra byłoby pewnie jeszcze gorzej.
    Dodatkowa przeszkoda: sadolin się ciężko nakłada, trzeba go bardzo mocno wcierać pędzlem i pilnować by nigdzie nie zostawić nadmiaru.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Xeper Zobacz post
    Witajcie,

    10 lat temu stawiałem ogrodzenie ze stachet olchowych. Sztachety były impregnowane przez zanurzenie w Drewnochronie. Teraz, widać już wiele miejsc, gdzie Drewrochron już się poddał deszczom i UV. Dlatego chciałbym sztachety odnowić. Zaplanowałem zrobić to tak:

    1. Sztachety umyć twardą szczotą z detergentem
    2. Dokładne wymycie myjką ciśnieniową
    3. odczekać na wysuszenie
    4. Nakładać pędzlem impregnat.

    Pytanie tylko jaki, bo jest chyba z 10 różnych producentów a każdy swoj ogonek chwali... Może Sadolin Classic?

    Czy ktoś może wesprzeć swoim doświadczeniem?
    Robisz podstawowy błąd, pomijając jedną operację a drugą, wykonując niepotrzebnie. Przeczytaj w necie, na czym polega zasada impregnacji, drewno musi być przetarte papierem ściernym aby impregnat mógł penetrować jego wnętrze, poza tym, zamiast szorować sztachety detergentem, potraktuj je, środkiem do usuwania zielonych nalotów, grzybów itp. Dla drewna, to świetny zabieg odkażający przed pokryciem środkiem dekoracyjnym. Dziwie się bardzo, że ludzie, jak stado baranów podążają za reklamami producentów i kupują środki najbardziej reklamowane o wątpliwej jakości, a potem marudzą, że im to zlazło po 2 3 latach, proponuję abyś poszukał czegoś, co jest naprawdę dobre, może znajdziesz....

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony