dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Jordan23

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    85-133
    Posty
    3

    Domyślnie koszt przyłącza elektrycznego bez materiału

    Witam.
    Przeszukałem forum i widzę, że aktualnie temat nie był podejmowany, zatem mam pytanie i proszę o opinię. Czy koszt robocizny w kwocie 1500 złotych za wykonanie przyłącza elektrycznego w miejscowości pod Bydgoszczą to dużo czy mało ? Kabel około 60 metrów (sam muszę kupić), od skrzynki, która już istnieje, do domu, cena obejmuje też koszt koparki i wykopu na głębokość minimum 60 cm. Według projektu - moc przyłączeniowa 16 kW.
    Pozdrawiam
    Ps. i jeszcze jedno - czy kabel o przekroju 5x10 jest wystarczający do takiego przyłącza?

  2. #2
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mariog

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    zachodniopomorskie
    Posty
    32

    Domyślnie

    Kabel o takim przekroju jest wystarczający do takiego przyłącza .Według mnie koszt robocizny jest za wysoki .Wydaje mi się że 1000zł to max za taką robotę.

  3. #3

    Domyślnie

    a najlepiej za miskę zupy.
    Wpisz sobie w wyszukiwarce np. "elektryk cennik" i wszystko jasne, albo spójrz tu: http://www.elektrycy.com.pl/cennik.html (przypadkowo znaleziona strona)
    Instalacje elektryczne, przyłącza

  4. #4
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ar-ko

    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Szczecin
    Kod pocztowy
    70-028
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam,
    ja płaciłem pod Szczecinem za przyłączenie skrzynki elektrycznej na czas budowy z uziemieniem 200 zł. Teraz mam podłączany prąd do domu wraz z wykopami i wszystkim co obejmują prace i koszt za całość to 3000 zł.
    pozdrawiam

  5. #5
    gosc***
    Guest
    gosc***

    Domyślnie

    Kolego Jordan23.
    A kto ci wykonał instalację elektryczną w mieszkaniu i dlaczego ominął przyłącze? Czy wykonawca przyłącza ma tylko zakopać kabel, a nie ma czasem także załatwić formalności w zakładzie energetycznym aby ci podłączyli prąd? W takim układzie musiałby podpisać oswiadczenie że instalacje w domu masz wykonaną zgodnie z przepisami. Wszystko kosztuje.

  6. #6

    Domyślnie

    A jak kształtują się ceny za przyłącze energetyczne w okolicach Warszawy? Czy 2.000 zł za pociągnięcie ok. 20 m kabla od skrzynki w ulicy do domu to dużo? Cena z materiałem, wykopem etc. Wg mnie to dużo...

  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar firewall
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    4.749

    Domyślnie

    Jak widać dla elektryka 1000zł za dniówkę to na "miskę zupy" starczy.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony