dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 91 z 104
Pokaż wyniki od 1.801 do 1.820 z 2078
  1. #1801
    Lider FORUM (min. 2800)
    Parkiet

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Mława
    Kod pocztowy
    06-500
    Posty
    2.954

    Domyślnie

    Dobrze szukałeś i jest to optymalny wybór łączący izolacyjność materiału, grubość izolacji, nasiąkliwość, wytrzymałość obciążeniową i cenę. Pozdrawiam.

  2. #1802
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Salah

    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Wieluń
    Kod pocztowy
    98-300
    Posty
    505

    Domyślnie

    Cytat Napisał Parkiet Zobacz post
    Perlit ma współczynnik przewodzenia cieplnego λ= 0,045-0,059 W/(m·K), a to przekłada się na grubość izolacji w porównaniu do właściwości styropianu. Pozdrawiam.

    czyli aby uzyskać podobny współczynnik do 20 cm styropianu to muszę zastosować około 40cm perlitu z gipsem ?

  3. #1803
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Salah

    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Wieluń
    Kod pocztowy
    98-300
    Posty
    505

    Domyślnie

    Cytat Napisał krzychu85 Zobacz post
    dzięki,a jaki będzie odpowiedni powiedzmy? znalazłem coś takiego:
    http://www.austrotherm.pl/produkty/a...a-premium.html
    ≥ 80 kPa wystarczy przy powiedzmy 20cm styro ?

  4. #1804
    Lider FORUM (min. 2800)
    Parkiet

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Mława
    Kod pocztowy
    06-500
    Posty
    2.954

    Domyślnie

    Jeżeli porównamy styropian o lambdzie 0,04 W/mK do perlitu o dwukrotnie wyższej lambdzie to izolacja powinna być dwukrotnie grubsza.
    Przy izolacji z perlitu ze spoiwem w postaci cementu czy gipsu spadają właściwości izolacyjne, co należy uwzględnić przy określaniu grubości tejże izolacji.
    Przy 20 cm styropianu lepiej dać > 100 kPa. Pozdrawiam.

  5. #1805

    Domyślnie

    To teraz ja.
    Czy to mi się zmieści i czy jest to dobre rozwiązanie?
    Mam do zagospodarowania tylko 17 cm.
    1.9cm styropianu Dom-styr grafitowy 0,031 w dwóch warstwach
    2.folia termoizolacyjna
    3. 6cm posadzki z ogrzewaniem podłogowym
    4. podłoga - mam nadzieję że na części powierzchni deski reszta - kafle, czyli 2cm

    Jak myślicie, realne czy myśleć o kuciu chudziaka?

    I pytanie o piętro - ile na piętrze styropianu i jakiego najlepiej - czy też tego typu jak na dole czy bardziej pomyśleć np. o akustycznym?
    Ostatnio edytowane przez Scdom ; 09-01-2015 o 20:13

  6. #1806

    Domyślnie

    9 cm styro w podłodze to trochę mało , chyba że to adekwatne do ocieplenia całości domu i grzejesz np.węglem - tona wegla wiecej nie gra roli.
    Ale jak wiesz doskonale pod podłogę dołożyć ocieplenie - trudno.

  7. #1807

    Domyślnie

    Wiem właśnie, ale dom od dewelopera i nie miałam tutaj innych możliwości.
    Grzanie gazem - wszędzie podłogówka, dom szeregowy, na zew.ocieplenie 15cm. Nic niezwykłego - zwykły dom.

  8. #1808

    Domyślnie

    Jak nie chcesz ruszać chudziaka możesz pomysleć o płytach poliuretanowych - 0,022.

  9. #1809
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Greg_81

    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    Lublin
    Posty
    467
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Miał być styropian od gruntu na chudym, ale powoli przekonuje się do perlitu tylko że bez mieszania z czym kolwiek bo obniża sie to co najważniejsze.
    Tylko trzeba go ogarnąć przy stanie rozsypanym, niektórzy z forum już tak robili, pytanie czy dobrze?
    Chiałbym wykonać następująco
    -ubity piasek
    -folia
    -perlit 20cm
    -folia
    -siatka
    -wylewka (ile cm?
    -folia
    -podłogówka
    -7-8 cm wylewka
    Jakieś spostrzeżenia...?
    Jesli chodzi o grunt to woda jest bardzo głęboko -robiłem pomiary, dom bez piwnicy
    Dom 150m2 + 20m2 garaż ogrzewany PC 7,2 kw HCT + 380m spiralnego Sciany silka +20 Grafit, Poddasze 2x15 Wełna, Podłoga 3x5cm. _ Reku Domekt R 400 H + C6.1 Okna 3szyby z taśmami
    Z cyklu ciekawe strony https://www.windytv.com
    Jakość powietrza - Sprawdź https://airly.eu/map/pl/
    Coś do fotowoltaniki https: www.suncalc.org

  10. #1810
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kropekkkk

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    84
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie Stan surowy

    Witam.

    Wreszcie postawiłem stan surowy, jednak jak pisałem wcześniej musiałem wykonać na wymurowanych ścianach fundamentowych płytę.
    Poziom wód poniżej 1 metra od powierzchni, grunt to ił twardoplastyczny, kamień z gliną czy jakoś tak.


    Załączyłem obrazek aby widać było jak wyglądają u mnie warstwy.

    Pytanie które mnie nurtuje to co dać na mojego chudziaka bezpośrednio.
    Mam do zagospodarowania 28-30 cm. z czego 20 to styropian.

    Czy wykonanie warstw jak na rysunku jest błędem?
    Pod styropianem nie zaznaczyłem folii, będzie tam wilgoć jak cały dom zasypany jest pur-em?

    Jak można odprowadzić wilgoć z chudziaka i styropianu w tym przypadku, jak również w przypadku wykonania izolacji przeciwwilgociowej bezpośrednio na chudziaku.

    Dodam, że chudziak jest nierówny, chropowaty bo majster nie zatarł dokładnie powierzchni, a ja tego nie dopilnowałem.
    Czy trzeba wykonać cienką wylewkę aby zatrzeć wystający grys z chudziaka?
    Może on przebić folię?
    Papa jak czytałem do tej pory odpada przy kontakcie ze styropianem.


    Czerwony romb to miejsca gdzie chcę umieścić czujniki wilgotności i temperatury.
    Czy ktoś może mi pomóc w ich doborze?
    Mają być podpięte do jakiegokolwiek wyświetlacza, bylebym tylko widział co wskazują.
    Szukam ale nie mogę znaleźć żadnego zestawu czujników i wyświetlaczy.

    Dziękuję za pomoc.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	fundamenty.jpg
Wyświetleń:	219
Rozmiar:	99,7 KB
ID:	298212  
    zmagania cd

  11. #1811
    Lider FORUM (min. 2800)
    Parkiet

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Mława
    Kod pocztowy
    06-500
    Posty
    2.954

    Domyślnie

    Izolacja termiczna podłogi ogrzewanej najbardziej zależy od temperatury płyty grzewczej, która z kolei zależy od od rodzaju posadzki i strat ciepła w budynku.
    Należy również uwzględnić usytuowanie podłogi.
    Temat dla osoby zajmującej się projektowaniem instalacji, izolacji.
    Ogólnie można założyć, że 20 cm styropianu 0,04 W/mK lub 15 cm styropianu 0,031 W/mK jest wielkością łączącą koszty inwestycyjne z kosztami eksploatacyjnymi.
    Hydroizolacje to papy zgrzewanej na równym, lub wyrównanym (szlifowanym) podłożu.
    Całość izolacji należy skonfigurować w zakresie wzajemnego oddziaływania.
    Proponuję wypowiedzi na Forum traktować tylko jako podpowiedzi, szczegóły należy uzgadniać z fachowcami, stosownie do sytuacji na miejscu.
    Pozdrawiam.

  12. #1812
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kropekkkk

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    84
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Problem w tym, że u mnie w rejonie za bardzo mądrych głów nie ma.

    Czy w moim przypadku przy takim poziomie wód i ewentualnie nawet deszczy może znajdować się wilgoć.
    Zakładając, że wilgoć pójdzie ścianami fundamentowymi w chudziaka, to czy ucieknie ona potem przez proszek pur na dół czy pójdzie do góry?

    Pur w zimę leżał w workach i był suchy i ciep[ły przy minus 10 stopniach.
    Jaką papę musiałbym zastosować pod ten styropian? Styropian nie lubi zbytnio papy.
    Podłoża zeszlifować raczej się nie da, próbowałem specjalną tarczą i żmudna i nieefektywna robota, lepiej już wylać jakąś szlichtę aby zniwelować nierówności.

    Nie zależnie od hydroizolacji, jak usunąć wilgoć ze styropianu gdyby się tam znalazła?
    Pozdrawiam
    zmagania cd

  13. #1813
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Andrzej.K
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Poznań
    Posty
    937
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    http://forum.muratordom.pl/showthrea...a-i-Olgi/page6

    bez sensu jest mieszać perlit z gipsem?
    a teraz i z zewnątrz fundament bym ocieplił perlitem bo jest tańszy i nie boji sie mrówek lub innych duperelek .

  14. #1814
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Andrzej.K
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Poznań
    Posty
    937
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał kropekkkk Zobacz post
    Witam.

    Wreszcie postawiłem stan surowy, jednak jak pisałem wcześniej musiałem wykonać na wymurowanych ścianach fundamentowych płytę.
    Poziom wód poniżej 1 metra od powierzchni, grunt to ił twardoplastyczny, kamień z gliną czy jakoś tak.


    Załączyłem obrazek aby widać było jak wyglądają u mnie warstwy.

    Pytanie które mnie nurtuje to co dać na mojego chudziaka bezpośrednio.
    Mam do zagospodarowania 28-30 cm. z czego 20 to styropian.

    Czy wykonanie warstw jak na rysunku jest błędem?
    Pod styropianem nie zaznaczyłem folii, będzie tam wilgoć jak cały dom zasypany jest pur-em?

    Jak można odprowadzić wilgoć z chudziaka i styropianu w tym przypadku, jak również w przypadku wykonania izolacji przeciwwilgociowej bezpośrednio na chudziaku.

    Dodam, że chudziak jest nierówny, chropowaty bo majster nie zatarł dokładnie powierzchni, a ja tego nie dopilnowałem.
    Czy trzeba wykonać cienką wylewkę aby zatrzeć wystający grys z chudziaka?
    Może on przebić folię?
    Papa jak czytałem do tej pory odpada przy kontakcie ze styropianem.


    Czerwony romb to miejsca gdzie chcę umieścić czujniki wilgotności i temperatury.
    Czy ktoś może mi pomóc w ich doborze?
    Mają być podpięte do jakiegokolwiek wyświetlacza, bylebym tylko widział co wskazują.
    Szukam ale nie mogę znaleźć żadnego zestawu czujników i wyświetlaczy.

    Dziękuję za pomoc.
    na posadzce sciane stawiasz?

  15. #1815
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kropekkkk

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    84
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    To jest wylana płyta na ścianach fundamentowych zazbrojona belkami z prętów fi 12 i oczkami z drutu fi 6


    Czy ta wilgoć z ziemi może podejść na taką wysokość? Jeśli tak czy jest w stanie potem przejść na dół w ziemię i całkowicie zniknąć z podłogi.

    Doradzi ktoś w sprawie czujników wilgotności lub wilgotności i temperatury do tych fundamentów?
    Ostatnio edytowane przez kropekkkk ; 14-01-2015 o 10:28 Powód: unikanie post pod postem
    zmagania cd

  16. #1816

    Domyślnie

    Do zrobienia podłoga na gruncie - łączna grubość z wylewką ok 21cm.

    Planowałem dać 2x folię na chudy beton + styropian dach/podłoga grafit w dwóch warstwach 5 i 8cm + folię pod podłogówkę, na to pexy na spinkach i 8cm betonu zbrojonego farfoclami.
    Trochę poczytałem wątek, zwłaszcza ciekawe rozważania na temat powstającego punktu rosy w warstwie ocieplenia i spadku przez to izolacyjności styropianu.

    Nie chciałbym stosować gipsu z perlitem w jak tu można wyczytać miejscu gdzie może być sporo wilgoci, co wytrzymałości gipsu raczej nie służy, do tego to polewanie wodą, kontrowersyjna trochę sprawa.

    Zastanawiam się za to czy następujący układ warstw miał by sens:
    - na chudziaku papa z pasami klejonymi lepikiem lub zgrzewanymi + dodatkowo warstwa folii budowlanej
    - warstwa perlitu 3cm wymieszanego na sucho z cementem powiedzmy 1:10 ?? i na sucho rozprowadzonego na folii jako wyrównanie powierzchni pod styropian (chudziak nie grzeszy równością) oraz jako pochłaniacz wilgoci zawartej w styropianie i uwięzionym w warstwie izolacji powietrzu,
    - 2 x styropian grafit dach/podłoga po 5cm na zakładkę,
    - reszta jak wyżej - folia pod podłogówkę, pexy na spinkach do styropianu, beton ze zbrojeniem rozproszonym 8cm. Na to pójdą panele/płytki.

    Proszę o krytykę
    Ostatnio edytowane przez _olo_ ; 17-01-2015 o 05:46

  17. #1817
    Lider FORUM (min. 2800)
    Parkiet

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Mława
    Kod pocztowy
    06-500
    Posty
    2.954

    Domyślnie

    Zacznij od podstaw, czyli od wyrównania chudziaka (frezarka, masa wyrównawcza).
    Izolacja ułożona na równym podkładzie, daje większą pewność swego działania.
    Następnie na wyrównanej powierzchni ułóż izolację z papy zgrzewanej, dalej folia, która zabezpieczy przed ewentualnymi oparami degradującymi styropian, dalej styropian, o którym piszesz (14 cm).
    Na tak przygotowaną izolację należy ułożyć folię przeznaczoną pod rurki i dalej po wykonaniu instalacji, wylewka do 7 cm, najlepiej zbrojona siatką stalową. Włókna polipropylenowe i plastyfikator swoją drogą.
    Jeżeli nie musisz, to nie śpiesz się z wygrzewaniem wylewki.
    Co z grubością posadzki właściwej?
    Wylewka 8 cm - po co?
    Styropian kup suchy, ewentualnie sprawdż jego wilgotność.
    Temperatura punktu rosy nie jest problemem, kiedy wilgoci wewnątrz izolacji jest niewiele, a przy prawidłowym wykonaniu, praktycznie nie ma jej wcale.
    Powodzenia.

  18. #1818

    Domyślnie

    Dzięki.
    8cm jastrychu z dwóch powodów - mam do zrobienia ok 60, może 70m2 na gruncie więc styropianu 5 i 8cm nie będzie zbyt wiele a jako najbardziej typowe grubości kupię go od ręki w składzie u pana Kazia za płotem lub w markecie.
    Z 23cm miejsca po odjęciu 1cm na podłogę pływającą z paneli lub płytki, łącznie 13cm na izolacje pozostaje 8cm betonu - pierwszy powód. Poziom betonu na gruncie mierzony póki co przy schodach i pod progiem tarasu bo tam musi się zgadzać, nie wykluczone że będzie gdzieś np w rogach +/-2cm bo to tylko chudziak - to jest drugi powód. Więc tak asekuracyjnie zakładam 8cm (by nie spadła poniżej 6) co chyba wielkim problemem nie jest.
    Zwłaszcza gdybym miał zrezygnować z warstwy poziomującej z suchego perlitu z cementem - ta dała by mi pewność leżenia styropianu poziomo i całą powierzchnią na podłożu które by się do niego dostosowało podczas układania, z czasem myślę że by się to zestaliło a jeżeli nie to też pewnie nie był by problem, no i dodatkowa przegroda pomiędzy papą a styropianem, a i wyrównanie (ściągnięcie takiej mieszanki łatą po prowadzeniach) dało by równą powierzchnię bez frezowania i żmudnego równania na mokro.

    Jak stwierdzić wilgotność styropianu, ewentualnie jak to zmierzyć ?

    To co przedstawiłeś to typowe rozwiązanie które (poza papą zamiast folii) planowałem i co do czego miałem wątpliwości po poczytaniu opinii mistrza Jody na temat zawilgoconego styropianu i techn. układania perlitu.

    Nie planowałem siatki stalowej, czy naprawdę jest konieczna przy tej grubości styropianu i jastrychu - jeżeli miała by być to przy mocowaniu pexów spinkami do styropianu i dla właściwej otuliny drutów siatki ta siatka powinna był luźno ułożona na pexach i zasypana mieszanką jastrychową ?
    Ostatnio edytowane przez _olo_ ; 17-01-2015 o 15:29

  19. #1819
    Lider FORUM (min. 2800)
    Parkiet

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Mława
    Kod pocztowy
    06-500
    Posty
    2.954

    Domyślnie

    Wilgotność styropianu można sprawdzić w prozaiczny sposób. Bierzesz reprezentatywną płytkę i ważysz ją na dokładnej wadze, po czym trzymasz ją kilka dni przy grzejniku, po czy ponownie ważysz, a różnicę odnosisz do wyniku drugiego pomiaru, co daje procentową zawartość wilgoci.

    Siatka stalowa zapobiega pęknięciom wylewki, a jej pęknięcia, to po pewnym czasie pęknięcia płytek.
    Przy drewnie, siatka wzmacnia płytę betonu na rozciąganie, co przeciwdziała nadmiernemu spęcznieniu posadzki drewnianej.
    Pozdrawiam.

  20. #1820

    Domyślnie

    Przeczytałem cały temat.
    Ja się jednak zdecyduję na proponowany tutaj sposób zastosowania perlitogipsu.
    Tam 30 cm ocieplenia i powinno być dobrze.
    Decyzja podjęta i tyle.
    Teraz idę czytać temacik o podłogówce, który ma zaledwie lekko ponad 500 stron.
    Chcę ją robić sam, więc trzeba trochę wiedzy łyknąć tylko ta ilość stron mnie przeraża.
    pozdrowienia dla wszystkich fanów perlitogipsu
    Jaki buduję dom???? nie wiem, Asolt liczy Pewnie wyjdzie coś pomiędzy 4 i 5L

Strona 91 z 104

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony