dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15
  1. #1

    Domyślnie wylewka 20cm

    nieaktualne
    Ostatnio edytowane przez freddy9 ; 28-03-2012 o 21:23

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    edomek

    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Posty
    111
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Helo
    Ja pod garaż 3x5 m zrobiłem następująco. Zerwaliśmy humus, ustawiliśmy deski dookoła do poziomowania, wsypaliśmy gruz po innych pracach ( gruz z cegieł) siatka stalowa i beton z betoniarni ( 2m3) . Prace do wylania betonu 2 osoby 1 dzień. Wylewanie betonu ( bez pompy) 2 osoby 2,5 godziny. Byłoby szybciej ale za dużo betonu mieliśmy i szybko kombinowaliśmy jak go wykorzystać.
    Garaż stoi już 2 lata nic nie pęka, nie kruszy się. Dobrze się zamiata.

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Balto
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Nawojowa Góra
    Kod pocztowy
    32-065
    Posty
    3.011

    Domyślnie

    Hej,
    ja bym n.p. położył duże płytki chodnikowe [wymiar 50x50x7]. To czy garaż będzie zalewany i to jeszcze blaszany nie zależy od tego czy i jaka będzie wylewka tylko od tego jak będzie teren zdrenowany wokół, lub tego jak wysoko będzie podniesiona podłoga. Poza tym robiąc podłogę z płytek chodnikowych będziesz mógł delikatnie wypoziomować wszystko tak jak się da, czyli n.p. delikatnie obniżyć poziom płytek by środkiem szła delikatna rynna, lub bokiem gdzie będzie spływała woda...
    Formalnie poziom zamarzania wynosi ok 1,2 m w zależności od rejonu kraju.
    Na garaz 4,5 x 6,5 m potrzeba 9 x 13 sztuk płytek ok 117 sztuk płytek, co przy koszcie 13,8 za sztukę oznacza wydatek 1600 z groszami. Do tego jest jeszcze jedna sprawa: każda płytka w ziemie pracuje oddzielnie, zaś taka wylewka "całościowo". Płytka nie pęknie zaś wylewka może i owszem.

  4. #4

    Domyślnie "fundament" pod garaż blaszny

    Witam,
    mam może i dla niektórych banalne pytanie, no ale jednak mnie dręczy.
    Z czego wykonać podstawę pod garaż blaszany?
    Garaż o wymiarach 6 x 5 metrów. Chodzi mi w zasadzie o wylanie na rogach betonowych płyt które będą go poziomowały i przytwierdzały do podłoża.
    I teraz nie wiem czy zrobić samemu zaprawę - w proporcji 1:3, czy kupić jakąś gotową w workach i tylko wymieszać i zalać?
    No i czy takie kwadraty 60 x 60 cm na metr do ziemi wystarczą do umocowania tego garażu? Będą w sumie ich 8, cztery na rogach i po jednym w połowie długości każdej ściany.

  5. #5

    Domyślnie

    Garaż na stałe czy czasowy ?

  6. #6

    Domyślnie

    No na jakiś dłuższy okres.

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    beton44

    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    4.848

    Domyślnie

    a dlaczego chcesz go "mocować"

    obawy przed ew. odfrunięciem garażu wydają się mnie mocno przeszacowane....

    bardziej bym się przejmował posadzką
    standardowe działanie:
    zerwać darń /trawę/
    nasypać z 15-20 cm kamieni, zagęścić
    szalunek i 20 cm betonu z gruchy

    na to garaż...

    dla spokoju duszy można go i przykręcić do betonu....
    Ostatnio edytowane przez beton44 ; 31-07-2011 o 22:03

  8. #8

    Domyślnie

    No nie wiem właśnie czy mi nie "odfrunie".
    Ale coś wylać i tak muszę gdyż teren nie za bardzo równy. No ale bez jakiegokolwiek zamocowania może nie być zbyt pewnie.
    I dlatego zastanawiam się jak to wykonać.

    No a wylanie całej betonowej podłogi raczej nie wchodzi w grę. Środek chcę wyłożyć płytami albo kostką brukową. więc teraz chodzi tylko o te "podpory" na bokach. Z czego je wykonać i jak głęboko?
    Ostatnio edytowane przez daroo00 ; 01-08-2011 o 07:30

  9. #9

    Domyślnie

    Witam!
    Własnie jestem w trakcie takich samych prac jak ty , wiec powiem jak ja robie!
    mam garaz o wymiarach 4,5 x 8 i wykonalem 9 slupków po bokach na glebokosc 1m i srednicy 25cm
    do ktorych bedzie przymocowacy garaz, pozniej wybieram humus na 30cm i nasypuje pospólkę do do tych 30cm i 10cm nad ziemie i wylewka betonowa 20cm beton b20 z pompa! Bo bez pompy to strasznie duzo sie narobisz, a poza tym szybko wiaże ! te slupki po zewnatrz szaluje deskami na 30cm wysokosci i do srodka tak jak napisałem !

  10. #10

    Domyślnie

    Odświeżam wątek. Postawiliśmy garaż blaszany na wylewce betonowej. Garaż na pełnić swoje zadanie na dłużej, gdyż będą tam "mieszkały" różne maszyny rolnicze.
    Podpowiedzcie mi czym uszczelnić połączenie dolnego kątownika takiego garażu z w miarę równą powierzchnią betonu. Garaż będzie przykręcony szpilkami do tej wylewki. Dość często zdarza się, zwłaszcza przy silniejszych wiatrach, że kałuże wody są wpychane do środka. Powierzchnię betonową zagruntowaliśmy gruntem silikatowym, więc jest w miarę nienasiąkliwa, ale czas robi swoje, wiec chcielibyśmy ograniczyć napływ tej wody do środka. Może jakiś silikon lub kit dekarski? Poradźcie, proszę!

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000)
    coachu13

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    1.205

    Domyślnie

    Witam.
    Planuje zrobił wylewka pod garaz blaszany ale z zamiarem użytkowania długoterminowego. Wymiary 10mx 6,5m.
    Jaki może być tego koszt i jeśli mogę prosić o rady przy wykonywaniu ?

  12. #12
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    ZbyszekT

    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    238

    Domyślnie

    Koparka 500
    Duża wywrotka tłucznia 2500
    Zbrojenie 2000
    Szalunek 1000
    Beton 3000
    + Robocizna
    (Zakładając, że to na samochody osobowe)
    Ostatnio edytowane przez ZbyszekT ; 13-03-2016 o 18:08

  13. #13

    Question

    Witam,
    chciałem odświeżyć temat, otóż chce zrobić wylewkę pod blaszak (4x6), wylewka 4,1m x 6,1m na około 10cm beton z gruchy B15/B20 (jeszcze się zastanowię który), czym zaciągnąć? Szalunek robię z desek równiutko i czy jedną belką drewnianą 10x10 cm o długości 5m zaciągnę/wyrównam bez problemu, czy muszę rozdzielać pole na 2 części.
    Praca będzie wykonywana przez min. 2 osoby.

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez nighthawk ; 28-08-2017 o 12:51

  14. #14

    Domyślnie

    Podepnę się pod temat.
    Jak powinien wyglądać "fundament" pod garaż typu "blaszak"? Będzie to obiekt tymczasowy - max 3 lata.
    Jednak grunt jest wysadzinowy, a głębokość przemarzania w moim regionie - 1,2m.

  15. #15

    Domyślnie

    Też chciałem zapytać jak wykonać posadzkę pod garaż blaszany do powierzchni 35m2. Nie wiem jeszcze czy będzie to np. 6x5 czy 3.5x10.
    Mam dostępne pręty zbrojeniowe 12mm i chciałbym zapytać czy się nadają i jak gęsto je stosować bądź jak powinno wyglądać zbrojenie pod garaż, a może w ogóle inny sposób wykonać wylewke.
    Garaż ma być na stałe.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony