dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 11 z 73
Pokaż wyniki od 201 do 220 z 1445
  1. #201

    Domyślnie

    Cytat Napisał oldzia Zobacz post
    karolakr25 ja uparcie dąże do swoich marzeń, a to jedno z nich , więc wolę się już psychicznie przygotować na koszta
    mówisz, że budujecie na odległość? - witaj w klubie
    Mi też się marzy oczko wodne, ale u nas jest spadek na działce, więc nie wiem jakby to było.
    Ale kiedy już sobie wyobrażę, że mam to oczko w ogródku, to w tej wizji za każdym razem któreś z moich dzieci do niego wpada

    Już zaczęliście budowę? Ktoś wam ją będzie na miejscu nadzorował?
    My wyjeżdżamy do Francji w lutym, a budowa startuje w marcu/kwietniu (może ewentualnie fundamenty w listopadzie tego roku)
    Ja będę mogła być w PL może raz na 3 tygodnie. I nie wiem jak bym to rozwiązała od strony logistycznej, bo ze mną podróżowały by dzieci (syn będzie miał skończone 2 latka i córeczka, która ma się urodzić w grudniu).
    "Pierwszy dom buduje się dla wroga, drugi dla przyjaciela, a trzeci dla siebie"
    Pierwszy zbudowałam i po roku sprzedałam, niedługo zacznę budować drugi, i już wiem, że zbuduję też trzeci
    Budujemy (na odległość) nasz (drugi) dom (zaczęliśmy w marcu!, jest SSO i właśnie go sprzedajemy )

  2. #202

    Domyślnie

    My budujemy od ponad roku i jesteśmy na etapie zakończenia tynków i wylewek wszystko na odległość..... jakoś się dało, choć przyznam, że łatwo nie było. Teraz zostaję już na stałe w Pl (moja 5-letnia córcia idzie do zerówki), więc może uda mi się coś przypilnować. No to w takim razie życzępowodzenia w budowaniu i spełnianiu marzeń

  3. #203

    Domyślnie

    To już czas na wykończeniówkę Córcia już większa, więc podróżować jest chyba łatwiej
    Na wykańczanie naszego domu byśmy wrócili, bo we Francji będziemy rok.
    Budowę ma nadzorować mój tata, ale nie do końca wiem czy mam prawo obciążać go tym obowiązkiem (choć sam zgłosił się na ochotnika). Rozważałam możliwość "inwestora zastępczego", ale nie jesteśmy do kogoś takiego przekonani

    P.S. Mam nadzieję Saly, ze się nie gniewasz, że ci troszkę "zaśmieciłyśmy" dziennik?
    "Pierwszy dom buduje się dla wroga, drugi dla przyjaciela, a trzeci dla siebie"
    Pierwszy zbudowałam i po roku sprzedałam, niedługo zacznę budować drugi, i już wiem, że zbuduję też trzeci
    Budujemy (na odległość) nasz (drugi) dom (zaczęliśmy w marcu!, jest SSO i właśnie go sprzedajemy )

  4. #204

    Domyślnie

    Saly prosimy o wybaczenie prywaty

    karolakr25 na pewno dacie radę - rok to nie dużo...., no chyba że z 1 roku zrobi się 5, jak u mnie

  5. #205

    Domyślnie

    Raczej nie choć jak mówili na początku kontrakt miał trwać max. 8 miesięcy, ale jak przysłali egzemplarz do przeczytania to okazało się że z 8 zrobiło się 12
    A do PL wrócimy na 100% (zbyt wiele nas tu trzyma)
    "Pierwszy dom buduje się dla wroga, drugi dla przyjaciela, a trzeci dla siebie"
    Pierwszy zbudowałam i po roku sprzedałam, niedługo zacznę budować drugi, i już wiem, że zbuduję też trzeci
    Budujemy (na odległość) nasz (drugi) dom (zaczęliśmy w marcu!, jest SSO i właśnie go sprzedajemy )

  6. #206

    Domyślnie

    Cześć Saly Mam pytanie odnoście kostki: to są dwa rodzaje?Bo ta malutka szara wydaje mi się granitowa,czy dobrze widzę?
    M32 - Zielona Równina

    05.04.2014r

  7. #207
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Saly
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    1.674
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    53

    Domyślnie

    Hej Kochane
    Gadajcie sobie ile macie ochotę Nie przeszkadza mi to wręcz przeciwnie Trochę się o Was dowiem
    KOSZT OCZKA : jak niektóre wiedzą pieniadze na wykonanie oczka wziął pan o wdzięcznej ksywce Kijanka i zniknął
    więc byliśmy w plecy ok 7 tysiecy MASAKRA

    Aby zrobić oczko potrzeba :
    * Wezwać pana koparkowego i wykopać dziurę - jeśli chcemy rybki taka dziura w pewnym miejscu - nie cała musi mieć min 1,5 metra aby woda nie zamarzła tam całkowicie i rybki przeżyły
    * następnie już łopatką należy zrobić dookoła tzw półkę na ok 20 cm od powierzchni i tam będą ułożone kamienie - zatopione wodą i kolejna półka już na powierzchni to te kamienie czerwone które nie będę zanurzone
    * przed ułożeniem kamieni układamy geomembranę - fole się nie sprawdzają - a to coś takiego jak guma - jest zgrzewana na miejscu Koszt ok 20 zł/m2 już z ułożenie i zgrzaniem na miejscu - u mnie poszło 120 metrów - dużo ponieważ jeszcze bedzie wodospad - na skalniaku - jeszcze nie jest gotowy i pod wodospad też trzeba tą gumę kłaść
    * potem układamy kamienie - tutaj też dowolnosc ja mam piaskowca - najładniejszy ale najdroższy jest łupek górki ale cena x2 wiec zostałam przy pisakowcu Na moje oczko poszło 6 palet po ok 500 zł za paletę
    * i na koniec zamontować filtr z pompą My kupiliśmy na allegro za 700 zł - nie wiem czy dobry zobaczymy
    * i najprzyjemniejszy zakup rybki - dziś kupimy po 3-5 zł za sztukę

    Iza co do kostki:

    to jest LIBET - zwykła betonowa kolor Grafit + granitowa ta mała ona sie jakoś nazywała solaro czy coś w podobie Nie jest zupełnie szara ma żółtawe drobinki
    Myślę że efekt fajny Na podjeżdzie od frontu -( bo na razie robią od tyłu w ogrodzie ) będą dwa rzędy tej zółtawej
    Ostatnio edytowane przez Saly ; 30-08-2011 o 08:52

  8. #208
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Saly
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    1.674
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    53

    Domyślnie

    Acha dodam że kamienie tzn ich ułożenie a wcześniej zrobienie tych półek co to trzeba było łopatą to dzieło mojego Mężą i kochanego kuzyna który sie zlitował i nam pomógł bo po akcji Kijanka spr oczka stanęła pod znakiem zapytania
    Pieniądze wydane i zero pomysłu co dalej
    Ale tak jęczałam ze mój Kuzyn - który dodam podobnie jak mój mąż pracuje w biurze wzięli się razem i wspólnymi siłami coś tam wystrugali
    Efekt mnie się podoba wiec jest OK
    Mogą być jeszcze "jaja" jak ułoży się wodospad bo woda lubi po swojemu płynąć a nie tak jak by sie chciało ale to na przyszły weekend

  9. #209

    Domyślnie

    Cytat Napisał Saly Zobacz post
    Hej Kochane
    Gadajcie sobie ile macie ochotę Nie przeszkadza mi to wręcz przeciwnie Trochę się o Was dowiem
    KOSZT OCZKA : jak niektóre wiedzą pieniadze na wykonanie oczka wziął pan o wdzięcznej ksywce Kijanka i zniknął
    więc byliśmy w plecy ok 7 tysiecy MASAKRA

    Aby zrobić oczko potrzeba :
    * Wezwać pana koparkowego i wykopać dziurę - jeśli chcemy rybki taka dziura w pewnym miejscu - nie cała musi mieć min 1,5 metra aby woda nie zamarzła tam całkowicie i rybki przeżyły
    * następnie już łopatką należy zrobić dookoła tzw półkę na ok 20 cm od powierzchni i tam będą ułożone kamienie - zatopione wodą i kolejna półka już na powierzchni to te kamienie czerwone które nie będę zanurzone
    * przed ułożeniem kamieni układamy geomembranę - fole się nie sprawdzają - a to coś takiego jak guma - jest zgrzewana na miejscu Koszt ok 20 zł/m2 już z ułożenie i zgrzaniem na miejscu - u mnie poszło 120 metrów - dużo ponieważ jeszcze bedzie wodospad - na skalniaku - jeszcze nie jest gotowy i pod wodospad też trzeba tą gumę kłaść
    * potem układamy kamienie - tutaj też dowolnosc ja mam piaskowca - najładniejszy ale najdroższy jest łupek górki ale cena x2 wiec zostałam przy pisakowcu Na moje oczko poszło 6 palet po ok 500 zł za paletę
    * i na koniec zamontować filtr z pompą My kupiliśmy na allegro za 700 zł - nie wiem czy dobry zobaczymy
    * i najprzyjemniejszy zakup rybki - dziś kupimy po 3-5 zł za sztukę

    Iza co do kostki:

    to jest LIBET - zwykła betonowa kolor Grafit + granitowa ta mała ona sie jakoś nazywała solaro czy coś w podobie Nie jest zupełnie szara ma żółtawe drobinki
    Myślę że efekt fajny Na podjeżdzie od frontu -( bo na razie robią od tyłu w ogrodzie ) będą dwa rzędy tej zółtawej
    Właśnie super mi się spodobało to połączenie !! Nie widziałam takiego połączenia u nas,albo robią w całości "zwykłą" albo granitową! I tylko te kolory będą na całości ?
    Ps.doczytałam,ze będzie jeszcze żółtawa
    M32 - Zielona Równina

    05.04.2014r

  10. #210

    Domyślnie

    Saly dziękuję za dokładny opis przyznam, że kostka równiez bardzo mi się podoba, tzn. to połączenie. Możesz jeszcze napisać jakich rozmiarow jest Twoje oczko? ojjjj teraz będę wzdychać w Twoim dzienniku

  11. #211
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Saly
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    1.674
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    53

    Domyślnie

    PIERWSI MIESZKAŃCY OCZKA WODNEGO SZT 14 MALUSIE TZREBA SIĘ PRZYJZEĆ


    Uploaded with ImageShack.us


    Uploaded with ImageShack.us

    I PIERWSZE ROŚLINKI PŁYWAJĄCE :


    Uploaded with ImageShack.us

    POSTĘPY KOSTKARZY:


    Uploaded with ImageShack.us

  12. #212
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Karolina i Artur :P

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Posty
    3.468
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    32

    Domyślnie

    Hej Saluś
    Oczko jest REWELACYJNE!!! Super,że będzie ten wodospad!
    Gratuluję pierwszych mieszkańców
    Kosteczka piękna, bardzo lubię to zdestawienie kolorystyczne
    Buziaki:***

  13. #213

    Domyślnie

    Cytat Napisał Saly Zobacz post
    PIERWSI MIESZKAŃCY OCZKA WODNEGO SZT 14 MALUSIE TZREBA SIĘ PRZYJZEĆ


    Uploaded with ImageShack.us


    Uploaded with ImageShack.us

    I PIERWSZE ROŚLINKI PŁYWAJĄCE :


    Uploaded with ImageShack.us

    POSTĘPY KOSTKARZY:


    Uploaded with ImageShack.us
    Kostka wychodzi rzeczywiście super!I z tego co zauważyłam,masz ogromną działkę.Jaka jej powierzchnia?
    M32 - Zielona Równina

    05.04.2014r

  14. #214

    Domyślnie

    Oczko świetne! Jestem ciekawa wodospadu! Zrobisz jeszcze jakieś ławeczki w pobliżu? Oczko jest przy wjeździe na działkę czy za domem? Na zdjęciu widać jakąś drogę. Naprawdę masz dużą działkę!

  15. #215
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Saly
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    1.674
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    53

    Domyślnie

    Zdjęcie zrobiłam z piętra wiec wygląda ogromniaście
    Działkę mamy sporą - muszę ją dokładnie zmierzyć bo nie wszystko ogradzaliśmy
    Oczko jest za domem - i tam jest ok 1000 metrów ogrodu
    A wjazd jest od frontu i tam jest ogrodzenie ładniejsze i brama
    Moja działka to głębokie peryferie miasta czyli po prostu wieś i ta droga co ją widać od tyłu to jakaś wiejska gruntowa

  16. #216
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar blekitna
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    585

    Domyślnie

    ojć trochę mnie nie było a tu już tyle zapisane!!!
    po kolei: oczko ładne, kostka również i fajnie pasuje do kolorystyki, co do kostki to ja właśnie mam skręconą kostkę.... gdyby kózka nie skakała... itd...

    klinkier bardzo tanio na ułożenie - ja mojemu majstrowi płaciłam po 3 zł

    drewniane żaluzje, bardzo ładne ale nie praktyczne jeśli chodzi o mycie, jak często być ich nie myła ciągle są ukurzone, więc ja w domu ich nie chcę... i do tego drogie jak diabli!

  17. #217

    Domyślnie

    Cytat Napisał blekitna Zobacz post
    ojć trochę mnie nie było a tu już tyle zapisane!!!
    po kolei: oczko ładne, kostka również i fajnie pasuje do kolorystyki, co do kostki to ja właśnie mam skręconą kostkę.... gdyby kózka nie skakała... itd...

    klinkier bardzo tanio na ułożenie - ja mojemu majstrowi płaciłam po 3 zł

    drewniane żaluzje, bardzo ładne ale nie praktyczne jeśli chodzi o mycie, jak często być ich nie myła ciągle są ukurzone, więc ja w domu ich nie chcę... i do tego drogie jak diabli!
    ja osobiście wolałabym już żaluzje niż np.rolety rzymskie ;/
    M32 - Zielona Równina

    05.04.2014r

  18. #218
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar blekitna
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    585

    Domyślnie

    mi rzymskie się równie bardzo podobają jak żaluzje, a czy te rzymskie można prać w pralce?

  19. #219

    Domyślnie

    Cytat Napisał blekitna Zobacz post
    mi rzymskie się równie bardzo podobają jak żaluzje, a czy te rzymskie można prać w pralce?
    Ponoć można,ale chyba zależny jakie ... na pewno ręcznie w niskiej temperaturze. Mój znajomy natomiast ma na całym domu...i już wymienił na nowe...strasznie się też kurzą a jego zona narzeka ,że są ciężkie... ;/
    Ja nie wiem co zrobię w swoim domu...nie chcę nakracić,tu to a tu to A firanek nie chcem
    M32 - Zielona Równina

    05.04.2014r

  20. #220
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Saly
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    1.674
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    53

    Domyślnie

    Witaj Blekitna - juz się za Tobą stęskniłam - no mam nadzieję, ze doczekam sie w końcu Twojej galerii- no umieram z ciekawości jak tam Twój Benio się ma

Strona 11 z 73

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony