dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 73
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 1445
  1. #41
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Basia_KRK
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Kraków
    Posty
    2.527
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    270

    Domyślnie

    i ja też jestem wreszcie odnalazłam dziennik

    Po pierwsze zacznę od ogrodzenia:



    To ze zdjęcia jest ekstra! strasznie mi się podoba, zwłaszcza brama i bramka. Zapisuję do swoich inspiracji

    No i po drugie - idziecie jak burza. Fajnie wyszedł ten klinkier cieniowany - my też taki cieniowany wybraliśmy
    U nas przez te deszcze również były postoje i praca wolniej szła, ale komin z klinkieru wymurowany i dach ofoliowany i ołacony. Ociepliliśmy też styro miejsca trudno dostępne. Od poniedziałku robimy obróbkę blacharską i ruszamy z dachówką - wreszcie !

    Saly, jak coś, to zapraszam do mojego "normalnego" dziennika: tutaj i do komentarzy: tutaj
    Buźki!

  2. #42

    Domyślnie

    Cytat Napisał Saly Zobacz post
    PADA PADA PADA.....
    WIĘC TROCHĘ WSPOMNIEŃ To mój poprzedni domek
    OBECNY BĘDZIE JUŻ W TROCHĘ INNYM (A NAWET BARDZO INNYM) STYLU:


    Saly,śliczny ten Twój były domek...co to był za projekt??Aha jak sobie chwaliłaś parapet w kuchni na równo z blatem kuchennym?Własnie mam taką zagwozdkę i nie wiem co zrobić.

    Uploaded with ImageShack.us


    Uploaded with ImageShack.us


    Uploaded with ImageShack.us


    [B]

    Uploaded with ImageShack.us


    Uploaded with ImageShack.us



    Uploaded with ImageShack.us


    Uploaded with ImageShack.us
    Cytat Napisał Saly Zobacz post
    Iza30 - co do łazienki jeszcze nie
    Kuchnia mniej więcej - wersja jeszcze nie dopracowana będzie taka:


    Fronty będą biała- perła lakierowane, jeszcze wprowadzę w wiszących szafkach "mrożone szkło" - w tych dolnych wiszących
    Blat będzie czarny granitowy Galaxy star - tylko czekam na dostawę - podobno odwrotnie niż wszyscy - ja chcę te drobinki mieniące sie w blacie mieć bardzo małe - a większosc klientów chce jak największe - no mnie ten rodzaj granitu podoba się bardzo - ale z małymi drobinkami a nie jak na choince - ale to kwesta gustu


    Kuchnia jest spora ok 20 ale trudno-ustawna bo ma 3 okna + wyjście na taras
    W zasadzie jest osobnym pomieszczeniem ale jest szerokie przejście do jadalni i widać ją z salonu
    Tutaj oryginalny rzut dołu - w/g projektu kuchnia została poszerzona o 50 cm:


    Uploaded with ImageShack.us



    Uploaded with ImageShack.us



    Uploaded with ImageShack.us



    Uploaded with ImageShack.us

    Saly,śliczny ten Twój były domek...co to był za projekt??Aha jak sobie chwaliłaś parapet w kuchni na równo z blatem kuchennym?Własnie mam taką zagwozdkę i nie wiem co zrobić.
    Kuchnia wspaniała![/B] sama sobie robisz te wizualki?
    M32 - Zielona Równina

    05.04.2014r

  3. #43
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Saly
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    1.674
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    53

    Domyślnie

    Hej
    Co do kuchni - blat był na równi z oknem - ale szafki były ok 6-7 cm wyższe niz standardowe - było to zamierzone bo jestem wysoka ( bez przesady 171cm ) ale wygodniejsze są takie wysokie szafki
    To był projekt MAJA IV z MG PROJEKT ( tak dokładnie to jeszcze były zmiany tam powprowadzane )
    Co do wizualizacji- niestety nie jestem taka zdolna - studio mebli kuchennych - tylko jeszcze ta kuchnia będzie podrasowana- bo na wizualkach wyszła taka smutna

  4. #44

    Domyślnie

    Piękna ta Maja... była...jeżeli to nie tajemnica,to czemu budujecie nowy ...?
    Ostatnio edytowane przez IZA30 ; 25-07-2011 o 14:38
    M32 - Zielona Równina

    05.04.2014r

  5. #45
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar kardamina
    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Posty
    870
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    59

    Domyślnie

    Ja nie należę do budujących, raczej należę do remontujących... co nieznaczy, że nie będę Ciebie dopingować w swoich poczynaniach - bo będę
    Póki co, ciepło pozdrawiam...

    ps. Kobietki, wspominałyście już, że forma blogowa dziennika Wam nie odpowiada - mnie też nie. Traktuję go raczej, jako miejsce dla przejrzystości własnych notatek - czy Wy też tak?
    Recykling mojego 60-latka z plusem - czyli wszystko o tym, jak to "staruszek" zmienia się w dom z moich marzeń...

  6. #46
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Saly
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    1.674
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    53

    Domyślnie

    Witam Kardamina
    Bardzo się cieszę ze wpadłaś do mnie
    Oby jak najczęściej

  7. #47

    Domyślnie

    Świetny projekt kuchni, okna doskonale się komponują. A jak pozostałe wnętrza? Też wszystko będzie proste i nowoczesne?

  8. #48
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Saly
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    1.674
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    53

    Domyślnie

    Witam Bocianka- dom w załozeniu ma być nowoczesny
    Salon - białe kanapy skórzane , jedna ściana grafitowa z kamienia naturalnego i grafitowy dywan
    Reszta raczej jasne kolory Dla złamania tych muzealnych kolorów podłoga będzie tali albo jatoba - deska barlinecka więc kolorki jak najbardziej ocieplające wnętrze
    Lubie nowoczesny styl - ale dom chce mieć przede wszystkim do mieszkania a nie tylko do patrzenia
    Jak to wyjdzie ?????? Cholerka wie
    Na razie wchodzi jutro hydraulik a dziś elektryk no i można powiedzieć że zaczyna się kocioł

  9. #49
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Saly
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    1.674
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    53

    Domyślnie

    Cytat Napisał IZA30 Zobacz post
    Piękna ta Maja... była...jeżeli to nie tajemnica,to czemu budujecie nowy ...?
    Iza
    To nie tajemnica:
    Po pierwsze chcieliśmy pozbyć się sporego kredytu
    Po drugie - budowanie strasznie nas wciągnęło i bardzo nam sie podoba
    Po trzecie - trafiła się mega okazja na zakup dosć dużej działki w miejscu o jakim marzyliśmy
    No i po czwarte na tym wszystkim trochę zarobić - szału nie ma bo po spłacie kredytu nie zostało wiele - ale musi starczyć

    Poprzedni dom - uwielbiałam - nie budowałam go z myślą o sprzedaniu
    Między innymi dlatego projekt drugiego domu zdecydowanie wybraliśmy inny - aby nie przypominał poprzedniego i w razie "coś" nie porównywać
    Mieliśmy budować Benedykta V też z mg projekt ale ze w/g na bardzo duże podobieństwo do Mai zmieniliśmy zdanie

    I taka jest nasza historia

  10. #50

    Domyślnie

    Mnie tam budowanie nie wciąga,wnerwia mnie ,że tak się to wszystko ślimaczy,jestem energiczną osobą,chciałabym robić 10 rzeczy na raz,a tu dopiero strop (ta pogoda wrrrrr) Budowanie chyba nie tylko Ciebie wciągnęło,z zapartym tchem czytałam dziennik Karoliny i Artura a tu ciach,sprzedają,budują inny,szok
    VERONA TO PIĘKNY PROJEKT sama jestem zachwycona (o dziwo ,bo nigdy nie chciałam budować z poddaszem czy piętrem) tymi nowoczesnymi piętrowcami,
    heh ehe kto wie,moze kiedyś
    M32 - Zielona Równina

    05.04.2014r

  11. #51
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Saly
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    1.674
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    53

    Domyślnie

    Iza 30
    Przyznam, że pogoda faktycznie w tym roku jest dołująca
    Jestem również bardzo energiczna i niecierpliwa - więc Cię rozumiem
    Etap stropów to "najgłupszy"etap budowy
    Nie wiele widać, pieniędzy sporo wydane.... ale już niedługo zaczniesz się cieszyć - gwarantuje
    Skoro jesteś na Forum to znaczy że wpadłaś w sidła "budowania"
    Będzie fajowo
    A pogody i Tobie i sobie życzę

  12. #52

    Domyślnie

    Jestem na forum ponad 2 lata,długo nie mogłam się zdecydować na projekt i ....tak mi zleciało Cd stropu i "umykania" kasy,masz racje Niby dom już widać,ale gdzie koniec :/
    Co jeszcze planujecie zrobić w tym roku odnośnie budowy ?
    M32 - Zielona Równina

    05.04.2014r

  13. #53
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar mariomili
    Zarejestrowany
    Sep 2008
    Posty
    2.640
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    95

    Domyślnie

    Hej Saly fotki poprzedniego domu bardzo fajne, miejsca chyba ci nie brakowało.
    Przez tą pogodę do można jakiejś depresji dostać Masz już zamówione okna?

  14. #54
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Saly
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    1.674
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    53

    Domyślnie

    hej Dziewczyny
    Ja trochę chaotycznie ten dziennik prowadzę
    Od jutra będę miała więcej czasu i postaram sie poopowiadać o ewentualnych planach co i jak - jeśli oczywiście są chętni do czytania
    I mam już jakieś wizje łazienek - a wiem ze to ciekawy temat - ciekawa jestem jak Wam się moje pomysły spodobają -
    ale to jutro bo dziś muszę zaraz lecieć do pracy -

  15. #55

    Domyślnie

    Cytat Napisał Saly Zobacz post
    hej Dziewczyny
    Ja trochę chaotycznie ten dziennik prowadzę
    Od jutra będę miała więcej czasu i postaram sie poopowiadać o ewentualnych planach co i jak - jeśli oczywiście są chętni do czytania
    I mam już jakieś wizje łazienek - a wiem ze to ciekawy temat - ciekawa jestem jak Wam się moje pomysły spodobają -
    ale to jutro bo dziś muszę zaraz lecieć do pracy -
    JA JESTEM ABSOLUTNIE CIEKAWA ŁAZIENEK,BO SAMA MAM TE DYLEMATY
    Miłego dnia
    M32 - Zielona Równina

    05.04.2014r

  16. #56
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar MarJel
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Posty
    5.502

    Domyślnie

    Cytat Napisał Saly Zobacz post
    [B]
    jeśli oczywiście są chętni do czytania
    I mam już jakieś wizje łazienek - a wiem ze to ciekawy temat - ciekawa jestem jak Wam się moje pomysły spodobają -
    Chętni są choć nie zawsze piszą, ale zaglądają regularnie i czekają na pomysły łazienkowe

  17. #57

    Domyślnie

    Ja się obawiam budowy pierwszego, a tu proszę - dziewczyny mają większe doświadczenie i już kolejny budują. Super! Przynajmniej już sama wiesz, gdzie iść, co kupić, czego dopilnować. Boję się, że trafimy na kiepską ekipę i coś pójdzie nie tak. Ta myśl mnie prześladuje codziennie. Może dlatego tak zwlekam jeszcze z kupnem projektu... Brakuje mi odwagi!

  18. #58
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Saly
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    1.674
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    53

    Domyślnie Co już mamy a na co czekamy :-)

    No więc trochę uporządkuje mój dziennik i napiszę co u mnie słychać

    AKTUALNIE :

    Zaczęli działać elektryk i hydraulik, dziś wchodzi też Pan od centralnego odkurzacza
    Działkę mamy sporą a dom stoi ok 35 od drogi wiec instalacja elektryczna wraz z zewnętrzną wyszła dość drogo
    Oto plan instalacji elektrycznej:
    Ok. 60 gniazdek
    Ok. : 25 pkt oświetlenia górnego
    Oświetlenie schodów na czujnik ruchu
    Oświetlenie korytarza na górze też na czujnik ruchu
    W SYPIALNI NA GÓRZE KLIMATYZATOR ZEWNĘTRZNY
    Do rolet zew - 10 szt rolet
    Zamek elektroniczny przy wejściu z centralką( drzwi zew)
    Brama garażowa w domu
    Oświetlenie domu ( podbitki ( ok. 12 sztuk w podbitkach) + front 2 szt +tył taras 4 szt)
    Oświetlenie murów wokół tarasu – 4szt

    Siła do płyty indukcyjnej + do garazu
    Oświetlenie zewnętrzne:
    Front ok. 35 metrów ( brama, video domofon, latarenki do domu 8 szt,
    Garaż wolnostojący , oświetlenie+ brama elektryczna , wybieg dla psa)
    Za domem- oświetlenie oczka wodnego+ latarenki za domem ok. 5 szt

    INSTALACJA TV na dole ( salon i kuchnia) + w 3 pokojach na górze krzak oraz kable do satelitarnej N
    internet
    MONITORING 4 KAMERKI
    Alarm 3 centralki – jedna na dole, jedna na górze, jedna w garażu ( możliwość załączenia osobno góry, dołu, garażu)

    Montaż wyżej wym + montaż wszystkich gniazdek, włączników, halogenów ( ok. 50 szt)
    Dużo obwodów osobno do pralki, piekarnika, kuchni, pieca centralnego , bramy garażowej, oświetlenie zew też podzielone na 4 strefy)

    Z hydraulikiem nie jest tak łatwo bo zażyczył sobie dokładnego wykazu armatury łazienkowej
    Jeszcze nie wybrałam wszystkiego wiec na gwałt serfuje po necie i latam po sklepach
    A decyzję muszę podjać w zasadzie do jutra - jakie podłączenia , jaka wanna jakie prysznice itp

    NADAL KOŃCZY PAN Z EKIPY MURARSKIEJ
    - w zasadzie miał kończyć tylko klinkier zew ale ciągle wychodzą jakieś niedociągnięcia i poprawki A to krzywe słupy przed domem, a to nie tak wylany fundamencik pod murek klinkierowy, a to bałagan jak diabli który miał być posprzątany juz 2 tyg temu, nie wspomnę już o tym, że nie zasypali fundamentów i mieliśmy w salonie jezioro bo po tych deszczach wokół domu było tyle wody że wlała się do środka (okien jeszcze nie ma )
    - ROZCZAROWANIE - bo ekipa była mega zaufana i solidna - a tu taka lipa na koniec.......

  19. #59
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Saly
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    1.674
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    53

    Domyślnie Okna

    Zapomniałam dodać ze okna mamy już zamówione i zadatkowane
    Całość złoty dąb- ale taki ładny ciemniejszy bo spotkałam się ze złotym dębem typy "sraczka" - nie nie ten jest ładny widać w nim słoje drzewa jest OK
    W kuchni od środka okna będą szare kolor raczej grafitowy - dobrany do gresu na podłogę
    Razem z oknami zamówione są rolety zintegrowane - tak aby kasetki były schowane

    No i najprzyjemniejsze Łazienki
    Będą 3
    na dole tylko wc i tutaj wymyśliłam taki oto zestaw:
    płytki :
    Kolekcja Paradyż HANABI


    Uploaded with ImageShack.us

    Z tej kolekcji wykorzystam płytki czarne - gładkie
    Wokół umywalki i geberitu płytki te z motywem tłoczonym białym
    A półka pod umywalkę z mozaiki szklanej

    A umywalka taka:



    Uploaded with ImageShack.us


    Uploaded with ImageShack.us

  20. #60
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar mariomili
    Zarejestrowany
    Sep 2008
    Posty
    2.640
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    95

    Domyślnie

    Pełne ręce roboty ma Twój elektryk, ale tak to jest kabelek tu kabelek tam Płytki padaryża fajne kilka osób na forum je ma i są zadowolone umywalka też fajna Karolina chyba taką miała.

Strona 3 z 73

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony