dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 31 z 93
Pokaż wyniki od 601 do 620 z 1850
  1. #601
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    jaro4

    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Śląskie
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    161

    Domyślnie

    Tak rozumiem mam już swoje typy co mi się podoba i obie firmy mają drzwi te które mnie się podobają bardzo podobne. Zapytam inaczej czy warto kupić drzwi którejś z tych firm czy szukać czegoś innego.

  2. #602
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    A jakie to typy? Jaki masz otwór? Jaki kolor? I na czym Ci zależy? Chesz szybko, czysto - przyjemnie? Czy dopuszczasz przeranianie otworu (np. kucie)?
    Czy chcesz cieplej, czy więcej bolców ? Taniej czy lepiej? To jak z samochodami... TYsiąc pytań.
    I zależy ile chcesz wydać - 2 tys? 3? 4?
    Ja uważam że warto kupić drzwi drewniane, ale dopiero gdy Twój budżet za jednoskrzydłowe drzwi zaczyna się powyżej tej wymienionych kwot.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  3. #603
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    kris678

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    WROCŁAW
    Kod pocztowy
    50-353
    Posty
    4

    Domyślnie

    Czy ktoś kompetentny pomoże mi z tym zamkiem nowej seri termo prestige,

  4. #604
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    piotrjazewicz

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    Słupsk
    Kod pocztowy
    76-200
    Posty
    151

    Domyślnie

    Cytat Napisał kris678 Zobacz post
    Czy ktoś kompetentny pomoże mi z tym zamkiem nowej seri termo prestige,
    Witaj

    Proponuję zadzwoń do WIKĘDA do jednego z kierowników regionalnych odpowiadających za sprzedaż w Twoim województwie, na pewno udzieli Ci odpowiedzi na pytania lub wskażę punkt sprzedaży, gdzie drzwi są poprawnie wyregulowane ustawione i zamykają się po dociśnięciu najmniejszym palcem

    A poniżej jak to działa oczywiście to wszystko dzieje się automatycznie, jak drzwi się zamykają to się ryglują. Ale metodę, działania można objaśnić w poniższy sposób.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	zasuwnica.jpg
Wyświetleń:	343
Rozmiar:	77,9 KB
ID:	317492

    A wzór 12C uważam, że wygląda bardzo przyzwoicie:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Drzwi Soppela Neuss.jpg
Wyświetleń:	392
Rozmiar:	90,8 KB
ID:	317489
    Ostatnio edytowane przez piotrjazewicz ; 18-05-2015 o 09:37

  5. #605
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    kris678

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    WROCŁAW
    Kod pocztowy
    50-353
    Posty
    4

    Domyślnie

    Dziękuje za wyjaśnienie

  6. #606
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    jaro4

    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Śląskie
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    161

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    A jakie to typy? Jaki masz otwór? Jaki kolor? I na czym Ci zależy? Chesz szybko, czysto - przyjemnie? Czy dopuszczasz przeranianie otworu (np. kucie)?
    Czy chcesz cieplej, czy więcej bolców ? Taniej czy lepiej? To jak z samochodami... TYsiąc pytań.
    I zależy ile chcesz wydać - 2 tys? 3? 4?
    Ja uważam że warto kupić drzwi drewniane, ale dopiero gdy Twój budżet za jednoskrzydłowe drzwi zaczyna się powyżej tej wymienionych kwot.
    Nowy budynek, otwór standard 90, kwota 2-3 tyś a może delta będzie lepszym wyborem

  7. #607

    Domyślnie

    Za 3 tys. powinieneś dostać kompletne drzwi KMT PLUS 75 z ościeżnicą TERMA.
    W teorii praktyka powinna się zgadzać z teorią, w praktyce tak nie jest.

    Dziennik budowy:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...10#post4757510
    SILKA 24 + 20 cm Styro 0,040; Dach: folia Alum'X + 24 cm wełny ISOLIGHT + deskowanie i papa + Sun'X + ceramika SIRIUS 13 Rupp; Okna Salamander SL szyby u = 0,5; drzwi K&P + KMT; ogrzewanie podłogowe + wylewki anhydrytowe.

  8. #608

    Domyślnie

    Delta, KMT, Wikęd - do 3 tys swobodnie się wyrobisz i raczej celowałbym w kwotę 3 tys a niżeli 2 tys. Otwór na drzwi 90 czy światło w murze jest 90, bo to duża różnica.

    kris678 - a jaki masz problem z zamkiem od TP?

  9. #609
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    kris678

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    WROCŁAW
    Kod pocztowy
    50-353
    Posty
    4

    Question

    Cytat Napisał theme Zobacz post
    Delta, KMT, Wikęd - do 3 tys swobodnie się wyrobisz i raczej celowałbym w kwotę 3 tys a niżeli 2 tys. Otwór na drzwi 90 czy światło w murze jest 90, bo to duża różnica.

    kris678 - a jaki masz problem z zamkiem od TP?
    Zamek jak zamek przekrecenie gałki i zablokowanie klamki czy to dobry pomysł nie lepie byłoby jak w premium, 2 zamki i po krzyku,taką klamke można ukręcić i cały zamek do d...py,tak mi się wydaje.cały czas się waham miedzy drzwiami premium i TP.

  10. #610

    Domyślnie

    Premium to średnia półka co przyznaje sam Wikęd i nie robią tu bajek, że są to turbo świetne drzwi. Są one na prawdę porządnie zrobione, zero zarzutów w ich kierunku, ale same parametry tych drzwi plasują je wraz z ceną po środku oferty drzwiowej na rynku.
    Seria TermoPrestige to już wyższa liga tak samo jak cena. Zamki wysuwają się poprzez magnesy w ościeżnicy i bez klucza nie wejdziesz. Masz jeszcze masę gadżetów typu czytnik linii papilarnych do otwierania drzwi ale to już bajery.
    Ościeżnica pomiędzy TermoPrestige z Premium+Termo została bardziej dopracowana, inny jest sposób spasowania ościeżnicy z progiem, dodane uszczelki przeciw przedmuchom w okolicach progu. Jest sporo nowości, bo to nie jest do końca rozwinięcie poprzedniej serii a sporo rozwiązań jest zupełnie nowych.

  11. #611

    Domyślnie

    mam pytanie odnośnie pochwytu : dziś zamawiałem drzwi Wikęd i sprzedawca polecał mi okrągły jako bardziej przyjazny w dotyku i poręczny, nam osobiście podoba się prostokątny - odn prostokątnego : mam pytanie bo są dwa rodzaje montażu na wprost i pod kątem 45st... a na zdjęciu powyżej widzę że jest na wprost ale zamek jest przesunięty że nie będzie problemu z otwieraniem kluczem drzwi czy to standardowy montaż ? drugie pytanie czy prostokątny jest montowany na dystansach też prostokątnych czy okrągłych ? dystans czyli rozumiem mocowanie pochwytu do drzwi.

  12. #612

    Domyślnie

    Montowany pod kątem moim zdaniem jest poręczniejszy, bo oddala się on od elewacji i w razie czego minimalizujesz możliwość zarysowania rękom.
    Co do zamka jest to przemyślane i śmiało możesz podejść kluczek - tu nie trzeba mieć rączek jak Azjata który pakuje elektronikę do tyci pudełeczek.

  13. #613
    Lider FORUM (min. 2800)
    karolek75

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Okolice Bydgoszczy
    Posty
    3.039

    Domyślnie

    Jestem po montazu 2sz TP i 1szt Premium z oscieznica Termo. Wg montazystow - TP o niebo lepsze. Juz zaluje ze nie wzialem 3x TP
    Montazysci montowali Wikedy po raz pierwszy ( firma okniarska, ktora mi montowala okna i z ktorej uslug bylem bardzo zadowolony - namowilem ich). Drzwi jak drzwi, maja stare doswiadczenia ze stalowkami KMT, wiec dali rade. Zaskoczyla nas tylko zasuwnica i koniecznosc regulacji skrzydla pod katem magnesu, aby umozliwic "zakluczanie". Pamietalem ze wymaga to zamkniecia drzwi, ale nie wiedzialem dlaczego. Ale szybki telefon do Piotra bardzo pomogl. DZIEKI !!!
    Ah, inny dziwny objaw byl taki, ze klamka jednego skrzydla nie odciagala srodkowego jezyka. Rozwiazanie z Armaggedon-u pomoglo

    Troche zabawy bylo z dorabianiem poparcia z XPS do poszerzen i poprawianiem otworow, ktore byly przygotowane pod inne modele drzwi. Potem zeedytuje i wrzuce foty.

    Uwaga do Wiked-a: poprawcie kontrole jakosci - drzwi przyjechaly bez zamowionego systemu jednego klucza. Ale mam obiecane nowe wkladki w nastepnym tygodniu.

  14. #614
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał karolek75 Zobacz post
    ...

    Uwaga do Wiked-a: poprawcie kontrole jakosci - drzwi przyjechaly bez zamowionego systemu jednego klucza. Ale mam obiecane nowe wkladki w nastepnym tygodniu.
    To chyba wyjątek potwierdzający regułę. W przypadku Wikęda jeszcze nie miałem pomyłki tego typu (niezgodności z zamówieniem).
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  15. #615
    Lider FORUM (min. 2800)
    karolek75

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Okolice Bydgoszczy
    Posty
    3.039

    Domyślnie

    A ja juz czytalem na ten temat tu na FM. I to nie byll Twoj montaz u Autorus-a ?

    Grunt to szybka reakcja i doprowadzenie do stanu zgodnosci z zamowieniem.
    Czekam jeszcze na rozpatrzenie reklamacji dot. drobnego uszkodzenia oscieznicy od Premium - najprawdopodobniej powstalego w transporcie jeszcze do wykonawcy. Moja zona estetka zaczela bic piane, ale "dostanie na waciki" i bedzie spox. Drzwi na ogrod z "kotlowni" wiec nie jest to newralgiczne miejsce.
    Ostatnio edytowane przez karolek75 ; 03-06-2015 o 14:18

  16. #616
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Karolek swego czasu miałem podobne problemy z Wieked-em.
    Pozostaje uzbroić się w cierpliwość i liczyć na rzetelność firmy.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  17. #617
    Lider FORUM (min. 2800)
    karolek75

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Okolice Bydgoszczy
    Posty
    3.039

    Domyślnie

    Ja nie narzekam
    chcialbym miec tylko takie problemy...
    Opisuje rzeczywistosc.

  18. #618
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    A fakt. Miałem pomylony pochwyt. Poszło na tyle bezproblemowo ze już zapomniałem. Uszkodzenia mechaniczne są o tyle trudne że nie wiadomo gdzie powstały/ tzn w którym transporcie/.

  19. #619

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    A fakt. Miałem pomylony pochwyt. Poszło na tyle bezproblemowo ze już zapomniałem. Uszkodzenia mechaniczne są o tyle trudne że nie wiadomo gdzie powstały/ tzn w którym transporcie/.
    w sobotę montowaliśmy tp wrażenie pozytywne ciężkie jak nie wiem co , tylko mam takie odczucie kiedy jest ten magnes właściwe ustawiony ciężko wyczuć na pierwszy raz, a może to kwestia przyzwyczajenia montażu tych drzwi

  20. #620
    Lider FORUM (min. 2800)
    karolek75

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Okolice Bydgoszczy
    Posty
    3.039

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    A fakt. Miałem pomylony pochwyt. Poszło na tyle bezproblemowo ze już zapomniałem. Uszkodzenia mechaniczne są o tyle trudne że nie wiadomo gdzie powstały/ tzn w którym transporcie/.
    Firma od okien która mi te drzwi montowała juz takie dostała od lokalnego dystrybutora Wikęd - a. Od razu robili protokół z kierowca.

Strona 31 z 93

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony