dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 57 z 93
Pokaż wyniki od 1.121 do 1.140 z 1850
  1. #1121
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Ech, gdybym ja po każdym złym poście zmieniał dostawców, to już dawno nie miałbym z kim współpracować
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  2. #1122

    Domyślnie

    Zdecydowanie wolałbym zamienić Stolbud na Pol-Skone. Ja nie jestem przekonany do tej pierwszej firmy. Wikęd i KMT jak najbardziej, Porta dla mnie przyjemniejsza od Gerdy. Tak bym subiektywnie poustawiał sobie te drzwi. Reszta to dobrać rozmiar do wymiarów i wstawiać.

  3. #1123
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    rdkn

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Kod pocztowy
    83-110
    Posty
    4

    Domyślnie

    Wstępnie wybrałem B30, był fachowiec zrobić pomiary i niestety szerokość otworu to 97cm gdzie PK ma opcje ~91cm i 101cm. Wymogiem zarządcy jest aby nie narobić zbyt wielu zmian na ścianach więc będziemy szukać czegoś bardziej pasującego. W poniedziałek będę wiedział dokładnie, ponoć Wikęd lepiej przypasuje.

  4. #1124
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    No "niestety" pasuje lepiej. Ma tzn drzwi w rozmiarze "eN" czyli pomniejszone. Np. 90N w wersji Premium ma szer. 96cm. Z tego co pamiętam to KMT tez wprowadziło takie rozmiary, a z popularnych firm pierwsza była Gerda.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  5. #1125
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar link2jack
    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    WZY / ES
    Kod pocztowy
    96-330
    Posty
    1.360

    Domyślnie

    Jakiś miesiąc temu padła zasuwnica (o ile dobrze nazwę zapamiętałem) - drzwi niechciały się otworzyć. Przyjechał serwis - naprawili, teraz niestety "nie czuć" kiedy klucz został już przekręcony. Da się coś z tym zrobić?
    [SIZE=1]~160m2 użyt. Reksio2G
    OZC=6.6KW, zapotrzebowanie na ciepło=12,8MWh/rok (obliczenia dla: 23*C), w domu: 21,5-22,5*C.
    Panasonic T-CAP-F-9KW, Krzywa: -15/+40@+15/+28. Sterowanie: EurosterQ7, CWU (ermet) dwa razy dziennie do 45*C. G12W-PGE
    Ściana: U=0,13(porotherm30+20cm 0,031), Skosy: U=0,14(25cm pianki Polychem) Sufit: U=0,10(10cm pianki+30 wełny), Okna: U=0,9-1,1 (31m2), Podłoga aż U=0,19. WM. 100% podłogówki 4,5cm. +Jotul I570 do 10 odpaleń na rok

  6. #1126

    Domyślnie

    Cytat Napisał link2jack Zobacz post
    Jakiś miesiąc temu padła zasuwnica (o ile dobrze nazwę zapamiętałem) - drzwi niechciały się otworzyć. Przyjechał serwis - naprawili, teraz niestety "nie czuć" kiedy klucz został już przekręcony. Da się coś z tym zrobić?
    Niestety nie. Drzwi z nową zaduwnicą tak właśnie się zachowują. Mnie również to denerwuje.. .

  7. #1127
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    piotrjazewicz

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    Słupsk
    Kod pocztowy
    76-200
    Posty
    151

    Domyślnie

    Cześć

    W zamkach listwowych (zasuwnicach) stosowanych przez producentów drzwi jest to normalna praca klucza, niezależnie czy w drzwiach WIKĘD model TP czy OPTIMUM tak zostało to zaprojektowane przez dostawców tych rozwiązań. Inna sytuacja się ma w klasach drzwi niższych tj. linia Premium gdzie zamki są stosowane tzw. wpuszczane "zapadkowe" gdzie nawet i słyszysz zamykanie drzwi jak klucz się przekręca. Niektórzy, producenci np tak jak DELTA czy GERDA stosują zamki "zębatkowe" które działają tak samo jeśli chodzi o efekt kręcenia klucza jak w zasuwnicach. Opinia jak to zawsze jest podzielona, niektórym zależy na cichej pracy a kto inny bynajmniej jak słyszy i odejdzie od drzwi na 10metrów łatwo mu "skojarzyć" czy zamknął czy nie

  8. #1128

    Domyślnie

    Dzień Dobry.

    1. Czy ktoś się orientuje w sprawach kolorów oklein.
    Chodzi mianowicie o to, czy np. Wikęd stosuje te same okleiny co KMT ?
    No i czy również stosuje te same blachy?

    Chodzi mi konkretnie o kolor Winchester.
    Planuje zakup Thermo Prestige wzór 30 lub 12C chyba z szybą piaskowaną i niestety w Kielcach nie spotkałem tego modelu/koloru.

    2. Czy ma ktoś może zdjęcia tych modeli w tym kolorze?
    3. Czy ma ktoś zdjęcia przeszkleń: Czarna kostka, Srebrna kostka, Kryształ, Reflex, Piaskowana, Mleczna, Standard(przeźroczysta)
    4. Gdzie kupić te drzwi w Kielcach? Polecicie coś?

  9. #1129
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Na większość postawionych przez Ciebie pytań nie znam odpowiedzi.
    No i "wymagania" co do zdjęć też masz "wysokie". Chciałbym się mylić, ale widzę że teraz mało kto się chętnie dzieli swoimi zdjęciami. Firmy chciałyby mieć korzyść i np. zamieścić linki do siebie, a Inwestorzy zachować prywatność..
    Także: na otarcie łez to co mam w kolorze winchester (i to tylko z targów):
    KMT:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	KMT 014 DSC04730.jpg
Wyświetleń:	112
Rozmiar:	83,6 KB
ID:	375450 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	KMT DSC01976.jpg
Wyświetleń:	83
Rozmiar:	87,0 KB
ID:	375452 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	KMT DSC01981.jpg
Wyświetleń:	82
Rozmiar:	85,8 KB
ID:	375453 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC09699.jpg
Wyświetleń:	74
Rozmiar:	87,1 KB
ID:	375454

    Wikęd: niestety... nie pokazuje się tak często na Budmie, także fotek nie nazbierałem ;(

    Ciężko będzie o te modele w winchesterze - to nowoczesna stylistyka i założę się, że blisko 90% produkcji wz 12 i 30 jest w kolorze szarym
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  10. #1130
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    piotrjazewicz

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    Słupsk
    Kod pocztowy
    76-200
    Posty
    151

    Domyślnie

    Cytat Napisał zawadzony Zobacz post
    Dzień Dobry.

    1. Czy ktoś się orientuje w sprawach kolorów oklein.
    Chodzi mianowicie o to, czy np. Wikęd stosuje te same okleiny co KMT ?
    No i czy również stosuje te same blachy?

    Chodzi mi konkretnie o kolor Winchester.
    Planuje zakup Thermo Prestige wzór 30 lub 12C chyba z szybą piaskowaną i niestety w Kielcach nie spotkałem tego modelu/koloru.

    2. Czy ma ktoś może zdjęcia tych modeli w tym kolorze?
    3. Czy ma ktoś zdjęcia przeszkleń: Czarna kostka, Srebrna kostka, Kryształ, Reflex, Piaskowana, Mleczna, Standard(przeźroczysta)
    4. Gdzie kupić te drzwi w Kielcach? Polecicie coś?
    Cześć

    1. W 70% przypadkach są te same blachy oraz okleiny, aczkolwiek jeśli pytasz o Winchester to WIKĘD ma podobny ale inny niż KMT.
    2. Zdjęcie wzoru 12C winchester zamieszczam poniżej. MODEL TERMO PRESTIGE z przeszkleniem piaskowanym.
    3. Jeśli chodzi o przeszklenia, dobre punkty sprzedaży dysponują tzw "wzornikami szkleń" także na miejscu podczas rozmowy ze sprzedawcą, możesz obejrzeć każde z przeszkleń na żywo jeśli chodzi o wkład szybowy.
    4. Jeśli szukasz kogoś konkretnego w Kielcach musisz napisać do regionalnego kierownika sprzedaży na tamten teren (na stronie WIKĘD w kontakcie masz numer telefonu i adres e-mail)

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	12 c 1.jpg
Wyświetleń:	488
Rozmiar:	61,8 KB
ID:	375463Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	12 c 2.jpg
Wyświetleń:	607
Rozmiar:	61,1 KB
ID:	375464

  11. #1131

    Domyślnie

    Cytat Napisał zawadzony Zobacz post
    Dzień Dobry.

    1. Czy ktoś się orientuje w sprawach kolorów oklein.
    Chodzi mianowicie o to, czy np. Wikęd stosuje te same okleiny co KMT ?
    No i czy również stosuje te same blachy?

    Chodzi mi konkretnie o kolor Winchester.
    Planuje zakup Thermo Prestige wzór 30 lub 12C chyba z szybą piaskowaną i niestety w Kielcach nie spotkałem tego modelu/koloru.

    2. Czy ma ktoś może zdjęcia tych modeli w tym kolorze?
    3. Czy ma ktoś zdjęcia przeszkleń: Czarna kostka, Srebrna kostka, Kryształ, Reflex, Piaskowana, Mleczna, Standard(przeźroczysta)
    4. Gdzie kupić te drzwi w Kielcach? Polecicie coś?
    żeby nie było...

    okna Vetrex, brama Krispol, drzwi wikęd 25, wszystko winchester
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20160808_183212.jpg
Wyświetleń:	197
Rozmiar:	98,5 KB
ID:	375465

    Przy mocnym świetle kolor drzwi mocno jaśnieje i się odróżnia od reszty. Bez słońca w miarę się wszystko wyrównuje...

    dodałbym więcej zdjęć ale coś mnie blokuje...
    Ostatnio edytowane przez hektor80 ; 09-12-2016 o 10:36
    Projekt Nugat4, p.u. 150m2, Podłoga-14cm EPS100, ściany-20cm 0.031, strop-36cm EPS80, Okna: U=0,7-1,2, skosy betonowe - 22cm EPS, 100% podłogówki + 2 drabinki, WM Kinetic 250, GZ50-Immergas Victrix 12 TT

  12. #1132

    Domyślnie

    już jest ok... rozmiar zdjęć
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	111.jpg
Wyświetleń:	173
Rozmiar:	101,0 KB
ID:	375479
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	222.jpg
Wyświetleń:	151
Rozmiar:	98,1 KB
ID:	375480
    Ostatnio edytowane przez hektor80 ; 09-12-2016 o 12:56
    Projekt Nugat4, p.u. 150m2, Podłoga-14cm EPS100, ściany-20cm 0.031, strop-36cm EPS80, Okna: U=0,7-1,2, skosy betonowe - 22cm EPS, 100% podłogówki + 2 drabinki, WM Kinetic 250, GZ50-Immergas Victrix 12 TT

  13. #1133

    Domyślnie

    Dziękuję wszystkim za zainteresowanie.

    Tak mi się wydawało, że KMT ma inny winchester. (załączam zdj)
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	6kmtwinchester.jpg
Wyświetleń:	193
Rozmiar:	94,9 KB
ID:	375478

    Cytat Napisał hektor80 Zobacz post
    już jest ok... rozmiar zdjęć

    Załącznik 375467

    Załącznik 375468
    coś jednak nie działa

  14. #1134

    Domyślnie

    Cytat Napisał zawadzony Zobacz post
    Dziękuję wszystkim za zainteresowanie.

    Tak mi się wydawało, że KMT ma inny winchester. (załączam zdj)
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	6kmtwinchester.jpg
Wyświetleń:	193
Rozmiar:	94,9 KB
ID:	375478



    coś jednak nie działa
    poprawiłem
    Projekt Nugat4, p.u. 150m2, Podłoga-14cm EPS100, ściany-20cm 0.031, strop-36cm EPS80, Okna: U=0,7-1,2, skosy betonowe - 22cm EPS, 100% podłogówki + 2 drabinki, WM Kinetic 250, GZ50-Immergas Victrix 12 TT

  15. #1135

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Wikęd: niestety... nie pokazuje się tak często na Budmie, także fotek nie nazbierałem ;(
    Ja jednak wolę szkolenia Wikędowe jak tą całą Budmę. Nie jestem miłośnikiem tej imprezy, a na szkoleniach zawsze można czegoś na spokojnie się dowiedzieć czy spotkać innych ludzi z branży i na luzie sobie porozmawiać.

  16. #1136

    Domyślnie

    [QUOTE=zawadzony;7359109]Dziękuję wszystkim za zainteresowanie.

    Tak mi się wydawało, że KMT ma inny winchester. (załączam zdj)
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	6kmtwinchester.jpg
Wyświetleń:	193
Rozmiar:	94,9 KB
ID:	375478
    Zawadzony , jesli mogę zapytać to ile zapłaciłeś za te drzwi i jaki maja wymiar i parametry. Projekcie mam mieć 90+50 i chce właśnie z doświetlem.

  17. #1137

    Domyślnie

    Cytat Napisał pesce Zobacz post
    Zawadzony , jesli mogę zapytać to ile zapłaciłeś za te drzwi i jaki maja wymiar i parametry. Projekcie mam mieć 90+50 i chce właśnie z doświetlem.


    Drzwi jeszcze nie kupiłem. Zdjęcie znalezione w internecie. Zamieściłem tylko po to, żeby pokazać, że winchester KMT jest odrobinę inny

    Wszystko wskazuje na to że kupię Wikęd Thermo Prestige, takie jak zamieścił:
    Cytat Napisał piotrjazewicz Zobacz post

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	12 c 1.jpg
Wyświetleń:	488
Rozmiar:	61,8 KB
ID:	375463Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	12 c 2.jpg
Wyświetleń:	607
Rozmiar:	61,1 KB
ID:	375464
    tylko muszę znaleźć uczciwego sprzedawcę
    Ostatnio edytowane przez zawadzony ; 18-12-2016 o 20:00

  18. #1138

    Domyślnie

    Cytat Napisał zawadzony Zobacz post
    Drzwi jeszcze nie kupiłem. Zdjęcie znalezione w internecie. Zamieściłem tylko po to, żeby pokazać, że winchester KMT jest odrobinę inny

    Wszystko wskazuje na to że kupię Wikęd Thermo Prestige, takie jak zamieścił:


    tylko muszę znaleźć uczciwego sprzedawcę
    Ok, zrozumiałam, ze właśnie te na zdjęciu sa Twoje,
    Podziel się wrażenia,i jak zamontujesz i powodzenia życzę w poszukiwaniach.

  19. #1139

    Domyślnie

    Wikęd ma delikatniejszy i jaśniejszy trochę swój winchester. KMT ma natomiast tą okleinę jakby z domieszką szarego. Mi osobiście bardziej podchodzi ten Wikędowy pod większość oklein w oknach. Kwestia tego co się komu podoba to inna rzecz - ja porównuję z okleinami na oknach jakie mają Klienci.

  20. #1140
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Jan Kalita

    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    Białogard
    Kod pocztowy
    78-200
    Posty
    166

    Domyślnie

    Dokładnie, ja też wożę ze sobą próbniki 3-ech producentów (KMT, WIKĘD i niestety wciąż GERDA), przykładając do okleiny klient sam może określić który najbardziej mu pasuje. Inna sprawa, że te okleiny też mogą się różnić od próbnika np zagęszczeniem słojów, więc nigdy nie będzie to na 100% dokładne. Z doświadczenia jednak wiem, że po zamontowaniu stojąc 4-5m od elewacji tak, żeby było widać i okna i drzwi - nie widać zbytniej różnicy.

    Reasumując - najlepiej by było znaleźć dilera, który miałby dostęp do obu produktów i mógłby pomóc to porównać na żywo. Nie sugerować się kolorami na internecie, ponieważ inna matryca na monitorze i już kolor jest inny.

Strona 57 z 93

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony