dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 43 z 93
Pokaż wyniki od 841 do 860 z 1850
  1. #841

    Domyślnie

    Cytat Napisał Brass Zobacz post
    A nie zdziwiłbym się. Mi ta zasuwnica rozsypała się w drobny mak. Musiał drzwi otwierać siłowo i teraz muszę wymienić drzwi klientowi na nowe za swoje bo WIKĘD twierdzi, że ich serwis potrafi otworzyć takie drzwi bez uszkodzeń. Ciekawe.
    masz racje mi dwie zasuwnice padły i o dziwo zawsze drzwi lewe
    ciekawe jak ta nowa zasuwnica sie spisze
    serwisant faktycznie otworzył drzwi bez uszkodzeń u mojej klientki

  2. #842

    Domyślnie

    Cytat Napisał Brass Zobacz post
    A nie zdziwiłbym się. Mi ta zasuwnica rozsypała się w drobny mak. Musiał drzwi otwierać siłowo i teraz muszę wymienić drzwi klientowi na nowe za swoje bo WIKĘD twierdzi, że ich serwis potrafi otworzyć takie drzwi bez uszkodzeń. Ciekawe.
    Trza było się szarpać ? To chyba nasza taka Polska przypadłość ... najpierw młota a później reklamacja. Od tego jest serwis aby z niego korzystać i prosić o pomoc lub chociaż poradę. Mi nigdy nie odmówiono pomocy i wydaje mi się że chyba nie ma takiego punktu który by nie uzyskał pomocy od Wikędu.

  3. #843

    Domyślnie

    Mi też padła lewa zasuwnica. A drzwi uszkodzili mi "ludzie" jak zostawiłem ich na godzinę. A mówiłem: róbcie tak aby nie uszkodzić! I co?......................... Moja wina, trzeba było być i patrzeć na ręce.
    W teorii praktyka powinna się zgadzać z teorią, w praktyce tak nie jest.

    Dziennik budowy:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...10#post4757510
    SILKA 24 + 20 cm Styro 0,040; Dach: folia Alum'X + 24 cm wełny ISOLIGHT + deskowanie i papa + Sun'X + ceramika SIRIUS 13 Rupp; Okna Salamander SL szyby u = 0,5; drzwi K&P + KMT; ogrzewanie podłogowe + wylewki anhydrytowe.

  4. #844

    Domyślnie

    zamówione 2 x TP , 1 x OPT , 2 x Premium - Podziekowania dla Piotra za namiar na bardzo dobrego sprzedawcę , oraz konkretnego montażystę. Po montażu , wstawię zdjęcia i wyrażę subiektywną opinię.

  5. #845
    Lider FORUM (min. 2800)
    karolek75

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Okolice Bydgoszczy
    Posty
    3.039

    Domyślnie

    Cytat Napisał Brass Zobacz post
    Mi też padła lewa zasuwnica. .
    Moje 2x TP to tez wersja lewa. Kupione w polowie zeszlego roku. Zasuwnica w nich to to krytykowana przez Was Maco czy Winkhaus ( cos ktos pisal o takich )?

    Co sie z nimi dzieje i na co zwracac uwage aby uchwycic moment przed "kompletna katastrofa" ?
    Zmodyfikowany biedadomek Z162: 146m2, w dachu celuloza do kalenicy 40cm - 65 kg/m3. 16XPS/20PF/17styro/8posadzki. Silka 18/12+33cm styro. GWC 50m, WMG+RSŚ+GMC by nydar. . PC Ecopol 5.9kW, DZ 2x74m. OZC by asolt 39kWh/m2, obciazenie 3.7 kW
    n50=0,38
    1 rok: 12.2015-12.2016 CO 919 kWh czyli ca 25 kWh/m2 ???
    2 sezon: 09.2016-05.2017 CO 786 kWh czyli ca 22 kWh/m2 ??? Temp dol +1.5K

  6. #846

    Domyślnie

    U mnie języki zamków się rozleciały i zablokowały skrzydło. Nie wiem czy to się da wychwyć, bo ogólnie było to zamocowane w zamku na taką badziewną blaszkę, która może pewnie puścić w każdym momencie (zasuwnica MACO).
    W teorii praktyka powinna się zgadzać z teorią, w praktyce tak nie jest.

    Dziennik budowy:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...10#post4757510
    SILKA 24 + 20 cm Styro 0,040; Dach: folia Alum'X + 24 cm wełny ISOLIGHT + deskowanie i papa + Sun'X + ceramika SIRIUS 13 Rupp; Okna Salamander SL szyby u = 0,5; drzwi K&P + KMT; ogrzewanie podłogowe + wylewki anhydrytowe.

  7. #847
    Lider FORUM (min. 2800)
    karolek75

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Okolice Bydgoszczy
    Posty
    3.039

    Domyślnie

    Czyli co? Mam odliczać czas ?
    Piotrze jak to wyglada statystycznie ? Mam sie martwić na zapas ? Ta zmiana producenta zasuwnicy nie jest pewnie z czapy ?
    Zmodyfikowany biedadomek Z162: 146m2, w dachu celuloza do kalenicy 40cm - 65 kg/m3. 16XPS/20PF/17styro/8posadzki. Silka 18/12+33cm styro. GWC 50m, WMG+RSŚ+GMC by nydar. . PC Ecopol 5.9kW, DZ 2x74m. OZC by asolt 39kWh/m2, obciazenie 3.7 kW
    n50=0,38
    1 rok: 12.2015-12.2016 CO 919 kWh czyli ca 25 kWh/m2 ???
    2 sezon: 09.2016-05.2017 CO 786 kWh czyli ca 22 kWh/m2 ??? Temp dol +1.5K

  8. #848
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    piotrjazewicz

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    Słupsk
    Kod pocztowy
    76-200
    Posty
    151

    Domyślnie

    Cytat Napisał karolek75 Zobacz post
    Czyli co? Mam odliczać czas ?
    Piotrze jak to wyglada statystycznie ? Mam sie martwić na zapas ? Ta zmiana producenta zasuwnicy nie jest pewnie z czapy ?
    Karolek WIKĘD zmienił zasuwnicę na nową MACO pozbawioną magnesu, gdyż ta wcześniejsza wymagała bardzo precyzyjnego montażu/regulacji oraz duża cześć klientów rezygnowała z zakupu drzwi TP gdyż nie było zastosowania możliwości funkcji "dzień i noc" w opcji drzwi z pochwytem. Obecna zasuwnica daje te same korzyści co jej poprzednik, nadal zostało 6 pkt ryglowania oraz docisk na 3 językach do ościeżnicy a dodatkowe rygle (bolce) wychodzą za pomocą przekręcenia wkładki/klucza, wcześniej automatycznie zaś wkładką blokowałeś zasuwnicę. Jeśli chodzi o odliczanie czasu myślę że możesz spać spokojnie, zasuwnice jak i inne zamki mają swoją jakąś awaryjność nie ma 100% idealnych produktów, że producent da 100% gwarancji że się nic nie wydarzy.

  9. #849
    Lider FORUM (min. 2800)
    karolek75

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Okolice Bydgoszczy
    Posty
    3.039

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotrjazewicz Zobacz post
    Karolek WIKĘD zmienił zasuwnicę na nową MACO pozbawioną magnesu, gdyż ta wcześniejsza wymagała bardzo precyzyjnego montażu/regulacji oraz duża cześć klientów rezygnowała z zakupu drzwi TP gdyż nie było zastosowania możliwości funkcji "dzień i noc" w opcji drzwi z pochwytem. Obecna zasuwnica daje te same korzyści co jej poprzednik, nadal zostało 6 pkt ryglowania oraz docisk na 3 językach do ościeżnicy a dodatkowe rygle (bolce) wychodzą za pomocą przekręcenia wkładki/klucza, wcześniej automatycznie zaś wkładką blokowałeś zasuwnicę. Jeśli chodzi o odliczanie czasu myślę że możesz spać spokojnie, zasuwnice jak i inne zamki mają swoją jakąś awaryjność nie ma 100% idealnych produktów, że producent da 100% gwarancji że się nic nie wydarzy.
    Ok.

    Jakis czas temu "narzekalem" ze jak kupowalem TP to nie bylo tych nowych mozliwosci wlasnie dla pochwytu. Napisales ze mam przedzownic, to "moze cos wymyslimy". Nie wiem czy dobrze zrozumialem, ale chcesz powiedziec,ze jest mozliwa zmiana w juz uzytkownych drzwiach ?
    Zmodyfikowany biedadomek Z162: 146m2, w dachu celuloza do kalenicy 40cm - 65 kg/m3. 16XPS/20PF/17styro/8posadzki. Silka 18/12+33cm styro. GWC 50m, WMG+RSŚ+GMC by nydar. . PC Ecopol 5.9kW, DZ 2x74m. OZC by asolt 39kWh/m2, obciazenie 3.7 kW
    n50=0,38
    1 rok: 12.2015-12.2016 CO 919 kWh czyli ca 25 kWh/m2 ???
    2 sezon: 09.2016-05.2017 CO 786 kWh czyli ca 22 kWh/m2 ??? Temp dol +1.5K

  10. #850
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    BYQ

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Skąd
    Słupno
    Kod pocztowy
    05-250
    Posty
    144

    Domyślnie

    Podlaczam sie pod pytanie karolek75 - mam drzwi Premium z oscierznica Termo zakupione w polowie 2015 ale jeszcze nie zamontowane. Z zewnatrz pochwyt, od srodka klamka. Czy jest mozliwosc zastosowania pochwytu z przyciskiem? Co nalezaloby wymienic? Inny elektrozaczep? Cos jeszcze?

  11. #851

    Domyślnie

    Czołem
    Czy ktoś z was ma drzwi wzór 26 w winchesterze i może pochwalić się zdjęciem? Najlepiej w wersji ze skrzydłem biernym lub doświetlem.

    Z góry dziękuję

  12. #852

    Domyślnie

    Cytat Napisał karolek75 Zobacz post
    Czyli co? Mam odliczać czas ?
    Piotrze jak to wyglada statystycznie ? Mam sie martwić na zapas ? Ta zmiana producenta zasuwnicy nie jest pewnie z czapy ?
    Tak jak pisał Piotr - zmiany wynikały bardziej z niechlujstwa bądź niewiedzy montażystów. Tu potrzebna była większa precyzja i przyznam się szczerze, że i ja raz musiałem poprawiać montaż, bo trochę zbyt nonszalancko podszedłem do tematu za co Inwestora raz jeszcze przepraszam.

  13. #853
    Lider FORUM (min. 2800)
    karolek75

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Okolice Bydgoszczy
    Posty
    3.039

    Domyślnie

    Cytat Napisał theme Zobacz post
    Tak jak pisał Piotr - zmiany wynikały bardziej z niechlujstwa bądź niewiedzy montażystów. Tu potrzebna była większa precyzja i przyznam się szczerze, że i ja raz musiałem poprawiać montaż, bo trochę zbyt nonszalancko podszedłem do tematu za co Inwestora raz jeszcze przepraszam.
    Niby drzwi sie zamykaja ok. Ale 1 na 4 zasuwnica nie zaskoczy. Przy "rozluźnieniu" regulacji jest ok, ale cierpi szczelność.

    Z innej beczki: kupilem drzwi z wizjerem elektronicznym ,alem go zepsuł. Jako, ze nie byłem zadowolony z jakosci obrazu, wstawilem zwykla panorame od Wikęda. TRAGEDIA!!!! Regulowny pewnie od 55mm, w drzwiach TP o grubosci 86mm, srednicy wizjera chyba 16mm, optyka zaczyna sie 3cm w głąb drzwi. Efekt tunelu, jakbym patrzył przez "chu...wa" lunete od chinoli.
    Ma ktos pomysl na lepszy ?
    Zmodyfikowany biedadomek Z162: 146m2, w dachu celuloza do kalenicy 40cm - 65 kg/m3. 16XPS/20PF/17styro/8posadzki. Silka 18/12+33cm styro. GWC 50m, WMG+RSŚ+GMC by nydar. . PC Ecopol 5.9kW, DZ 2x74m. OZC by asolt 39kWh/m2, obciazenie 3.7 kW
    n50=0,38
    1 rok: 12.2015-12.2016 CO 919 kWh czyli ca 25 kWh/m2 ???
    2 sezon: 09.2016-05.2017 CO 786 kWh czyli ca 22 kWh/m2 ??? Temp dol +1.5K

  14. #854

    Domyślnie

    Witam
    Czy jest możliwość zamówienia do drzwi Wikęd z serii OPTIMUM naświetla bocznego?

  15. #855
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    W dzisiejszym katalogu nie. Do naświetli trzeba zastosować ościeznicę ALU (w Premium to dopłata rzędu 700zł) więc po doliczeniu takiej kwoty wyjdzie nam praktycznie Termo Prestiż.

    Zaletą Optimum jest łatwiejsze dopasowanie do standardowych otworów i cena oraz osiągi pomiędzy P a TP.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  16. #856

    Domyślnie

    Do mnie dziś przyjechały drzwi wikęd TP. Powiem szczerze, że zrobiły na mnie bardzo pozytywne wrażenie. Ciężkie jak cholera, ale chodzą leciutko i płynnie. Naprawdę na pierwszy rzut oka jak najbardziej warte swojej ceny!

  17. #857

    Domyślnie

    Cytat Napisał lukasz1006 Zobacz post
    Witam
    Czy jest możliwość zamówienia do drzwi Wikęd z serii OPTIMUM naświetla bocznego?
    Taka opcja bedzie mozliwa juz prawdopodobnie w maju oczywiscie po zastosowaniu oscieznicy termo

  18. #858

    Domyślnie

    Cytat Napisał ClNEK Zobacz post
    Taka opcja bedzie mozliwa juz prawdopodobnie w maju oczywiscie po zastosowaniu oscieznicy termo
    Dzięki za info, w takim razie wstrzymuje się z zakupem.

  19. #859
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał lukasz1006 Zobacz post
    Dzięki za info, w takim razie wstrzymuje się z zakupem.
    Na pewno warto? Optimum jest ok 1 tys. zł tańsze niż TP. Do optimum z naświetlem musisz dobrać ościeżnicę alu za niemal 700zł. Zostaje niewielka różnica na pokrycie grubości i dodatkowych uszczelek.. Ciekaw jestem porównania wyników z badań tych produktów..
    To nie jest tak, że O ma zastąpić TP. Optimum to dobre rozwiązanie tam, gdzie za niewielkie pieniądze potrzeba coś lepszego a przede wszystkim przewidziany jest standardowy otwór.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  20. #860

    Domyślnie

    Jeśli będzie dopłata do ościeżnicy termo to faktycznie to za bardzo nie opłaca się drzwi Optimum.

    Dodatkowo poszukuje tanich drzwi zew. kolor Winchester do kotłowni z naświetlem górnym 300mm. Drzwi Wikęd Premium + Termo + Naświetle wychodzi całkiem drogo.. Znalazłem alternatywę w postaci Drzwi Gerda TT PLus wraz z ościeżnica Perfotherm + naświetle do tego - w systemie Perfotherm nie ma dopłaty do ościeżnicy. Jak się ta ościeżnica sprawdza? Czy na rynku można cos podobnego znaleźć? Czy to prawda że ościeżnice stalowe otwarte trzeba wypełnić pianą przed montażem?
    Ostatnio edytowane przez lukasz1006 ; 11-03-2016 o 21:11

Strona 43 z 93

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony