dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 17 z 93
Pokaż wyniki od 321 do 340 z 1850
  1. #321
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Tylko co tym francuzem można zrobić ?
    IMO nic.
    Ale faktycznie może nie wyglądać ładnie. Może jest za długa wkładka wyłożona ?

  2. #322
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał chrysiu Zobacz post
    WItam

    Kupiłem stalówki Wikęd. Bardzo fajnie wykonane. Premium z futryna thermo bo mam naświetle i to był mus.
    Zauważyłem dopiero w moich drzwiach ze zamki wystają na zewnątrz około 6 mm (wkładki wilk dostałem).
    Znajomy zauważył ze tak wystające można złapać francuzem i lekko wyłamać. U Was tez wystają zamki na zewnątrz około 6 mm ?
    W środku wkładki zamkówe są łądnie zlicowane z drzwiami. Wersje demo co ogladalem to nie miala zamontowanych zamków więc nie wiem jak to ma oryginalnie wyglądać.
    Mówisz o zamku czy o wkładce? bo jak o wkładce to przy takiej formie to widzę niewielkie szanse dla francuza.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Axa_prestige_KL._C_z_zabezpieczeniem.jpg
Wyświetleń:	91
Rozmiar:	19,9 KB
ID:	285468
    No ale dla chcącego nic trudnego.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  3. #323
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Może jakaś fotka

  4. #324
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    piotrjazewicz

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    Słupsk
    Kod pocztowy
    76-200
    Posty
    151

    Domyślnie

    Chrysiu .. daj jakaś fotkę, bo ciężko zrozumieć co wystaje - czy mowa o zamkach czy "raczej" o wkładce bo niby to można ukręcić francuzem, z tego co piszesz. Jeśli miałbyś klamkę Klasy C z zabezpieczeniem czy też bez - zewnętrzny szyld jest "grubszy" od wewnętrznego przez co wkładkę masz schowaną w środek, zaś z klamką z zabezpieczeniem masz dodatkowo rozetę antyrozwierceniową, rozstaw wkładek jest taki sam 30x45 czy to Wilka klasy C czy też standardowa. A więc z tego co napisałeś mniemam, że klamkę masz standard, więc jeśli to nie problem dla Ciebie to zainwestuj w klamkę Klasy C i temat z głowy, otwory są te same plus klamki klasy C mają dodatkowy 3 otwór - z tym to też nie problem przewiercić.

    pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez piotrjazewicz ; 20-10-2014 o 19:59

  5. #325
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    chrysiu

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Mysiadło
    Kod pocztowy
    05-515
    Posty
    7

    Domyślnie Na reklamówkach zawsze super wygląda.

    Cytat Napisał plusfoto Zobacz post
    Mówisz o zamku czy o wkładce? bo jak o wkładce to przy takiej formie to widzę niewielkie szanse dla francuza.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Axa_prestige_KL._C_z_zabezpieczeniem.jpg
Wyświetleń:	91
Rozmiar:	19,9 KB
ID:	285468
    No ale dla chcącego nic trudnego.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	drzwi1.jpg
Wyświetleń:	278
Rozmiar:	5,7 KB
ID:	285548Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	drzwi2.jpg
Wyświetleń:	229
Rozmiar:	4,4 KB
ID:	285549

  6. #326
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Czy Twoje drzwi są otwierane na zewnątrz?
    Ps. Ta reklamówka która ładnie wygląda to tylko klamka wyższej klasy, także nie jest dobrym obiektem porównania do Ciebie.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  7. #327
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    chrysiu

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Mysiadło
    Kod pocztowy
    05-515
    Posty
    7

    Domyślnie

    Drzwi są otwierane do środka. Podobno Instytut Techniki Budowlanej zaleca, żeby wkładki były zlicowane z drzwiami. Co ciekawe są zlicowane ale od środka. Montazysta ma przyjechac w srode do mnie i sprobować przełożyć odwrotnie. Wysłąłem maila do sprzedawcy odpisal ze wysle montazyste, Wysłałem maila do wikeda na ich serwis czy to ma tak wyglądać ale nie odpisali. A dodzwonić się do nich nie sposob 2 razy probowałem.

  8. #328
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Jeśli drzwi są otwierane do środka, to wkładka 30/45 jest krótszą stroną na zewnątrz. Przełożenie wkładek nie będzie skuteczne (będzie pięc razy gorzej).
    Ideałem byłaby wkładka 26/45 tylko jest taki problem ze nikt takiej nie produkuje.. (może dlatego że nie da się jej zrobic w lepszej klasie?)

    Miałem podobny przypadek w innej firmie .Zwróciłem klientowi pieniądze za wkładki, bo nie byłem w stanie spełnić jego oczekiwań (takich samych jak Twoje). Ale jestem pewny że i tak nie kupił lepszych.

    Nie wiem co zaleca w tej sprawie ITB. Ogólnie mówi się, że ideał to wkładki które nie wystają z klamki. Ale...przedmiotem umowy nie są drzwi z których nie wystaje wkładka, a całość spełniająca normę antywłamaniową RC2. A wkładka moze wystawać nawet centymetr, aby tylko całość spełniała deklarowaną normę. Np.: niedawno w jeszcze innej firmie, zwracając uwagę na fakt, że drzwi w wysokej klasie RC3 są w standardzie wyposażone w chińską tanią klamkę oraz wkładki kl. A, usłyszałem, że nie muszą lepiej, bo właśnie w takim zestawieniu były badane i przeszły...
    Ostatnio edytowane przez finlandia ; 21-10-2014 o 09:45 Powód: literówki
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  9. #329

    Domyślnie

    Niezła historia z tymi normami i klamkami chińskimi. Nie ma to jak drzwi antywłamaniowe.

    Tak ogólnie to jak oceniacie drzwi zewnętrze Wikęd? Czytałem sporo opinii, jednak nie miałem możliwości dłużej przyjrzeć się na żywo. Chrysiu jako osoba zaraz po zakupie, pomijając ten zamek (obecnie mam podobnie) jak je oceniasz? Czy masz zadaszone, jakiś elektrozaczep?

  10. #330
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    chrysiu

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Mysiadło
    Kod pocztowy
    05-515
    Posty
    7

    Domyślnie Opinia o drzwiach

    Cytat Napisał icc Zobacz post
    Niezła historia z tymi normami i klamkami chińskimi. Nie ma to jak drzwi antywłamaniowe.

    Tak ogólnie to jak oceniacie drzwi zewnętrze Wikęd? Czytałem sporo opinii, jednak nie miałem możliwości dłużej przyjrzeć się na żywo. Chrysiu jako osoba zaraz po zakupie, pomijając ten zamek (obecnie mam podobnie) jak je oceniasz? Czy masz zadaszone, jakiś elektrozaczep?
    Mam przedłużony dach nad nimi. Z dodatków mam naświetle górne tylko. Model 12 z kopniakami dwustronie. Ogolnie wykonanie bardzo fajne.
    Wykonczenie szyby w środku super. Potrójna szyba w środku robi dobre wrażenie. Jeszcze ciezko się domykaja trzeba mocniej ale to pewnie ustanie bo uszczelka się jeszcze nie docisnela. Poza klamka ktora troche jest chyba za słabo przykręcona i ma duże luzy(mam nadzieje do skasowania ten luz) i zamkami robi pozytywne wrażenie. Z detali wydawało mi się ze dolny próg jest nierowno oryginalnie przykręcony do futryny, ale po zmontowaniu jest ok. Może futryna byla ciut dłuższa z jednej strony. Do wykończenia mam jeszcze próg od zewnątrz (nie mam pomysły na niego jeszcze) no i zima przedemna ona będzie testem.

  11. #331

    Domyślnie

    Przydatna informacja, dziękuję. Może defekty w postaci klamki i futryny to wina montażu? Teraz mam stare, blaszane, budżetowe drzwi. Nawet producenta nie znam. W moim przypadku obecnie ciężko zamknąć zamek. W zależności od temperatury na zewnątrz. Do tego temperatura otoczenia wpływa na to z której strony robi się szpara wielkości połowy palca. Przy temp 15-22 stopnie jest w miarę ok. Tylko wtedy robią się problemy z wentylacją w wiatrołapie, które też pragnę rozwiązać na wiosnę. Podobno główną przyczyną był kiepski montaż i drzwi wypaczyły się. Regulowały je 3 osobne zespoły fachowców, nikomu nie udało się. Nie były drogie, pełniły rolę "zapychacza" i tak na dłużej zostały. Ja planuję wymienić na wiosnę. W zimę nie będę ryzykował. Sporo czytałem o różnych technologiach i producentach. Coraz bardziej jestem przekonany właśnie do czegoś takiego. Naświetlenie też planuję. Te 3 szyby są w standardzie? Jak nazywa się ten model 12 który posiadasz? Możesz wstawić zdjęcie?

  12. #332
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    chrysiu

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Mysiadło
    Kod pocztowy
    05-515
    Posty
    7

    Domyślnie Zdjęcie drzwiczek

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	drzwi3.jpg
Wyświetleń:	461
Rozmiar:	5,2 KB
ID:	285628
    Ostatnio edytowane przez chrysiu ; 21-10-2014 o 12:45

  13. #333
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    U mnie montaż pewnie za jakiś miesiąc z ogonkiem. Model 30. A jak mi się spodobają to kto wie może dokupię na front

  14. #334
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał icc Zobacz post
    W moim przypadku obecnie ciężko zamknąć zamek. W zależności od temperatury na zewnątrz. Do tego temperatura otoczenia wpływa na to z której strony robi się szpara wielkości połowy palca. Przy temp 15-22 stopnie jest w miarę ok. Tylko wtedy robią się problemy z wentylacją w wiatrołapie, które też pragnę rozwiązać na wiosnę. Podobno główną przyczyną był kiepski montaż i drzwi wypaczyły się. Regulowały je 3 osobne zespoły fachowców, nikomu nie udało się..
    Jak zauważyłeś problemy pojawiają się w zależności od temperatury/pory roku. Temperatura i wilgotność nie ma wielkiego wpływu na pracę zawiasów (bo tam je można regulować) ale duży wpływ ma na prostolinijność - wystarczy że przyłożysz poziomicę 2m i zobaczysz co się dzieje. Regulacje mogą tu pomóc tylko krótkookresowo. Montaż to też ważna i inna kwestia, ale bardziej winiłbym pogodę.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  15. #335
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    piotrjazewicz

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    Słupsk
    Kod pocztowy
    76-200
    Posty
    151

    Domyślnie

    Chrysiu ładnie te drzwi wizualnie wyszły niech poprawią Ci klamkę dokręcą śruby - w axie śruba gwint musi być dokręcona do oporu, aż się przebije w trzpień a docisk skrzydła możesz wyregulować na regulacji języka zamka to od razu poproś swoich montażystów. Co do wkładek, złotego środka nie ma Wilka ma standard 30/45 są firmy które stosują nawet 31/46 przy podobnej grubości drzwi.

    autorus widzę, iż padło na wzór 30 stalowa ościeżnica czy pokosiłeś się na TERMO?

  16. #336
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Normal.

  17. #337
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    chrysiu

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Mysiadło
    Kod pocztowy
    05-515
    Posty
    7

    Domyślnie

    Kupiłem termo bo nie da się normal, jeżeli jest naświetle..

  18. #338
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Odnośnie luzów na klamce - może ktoś ma patent, bo wg mnie AXA tak ma - po jakimś czasie wyciera się plastikowa podkładka pod dzwignią klamki i pojawia się ten mało przyjemny skok.
    JA w tej chwili probuje nie dokrecac od nowosci klamki, czekam by to zrobic po jakims czasie kiedy klamka juz troche popracuje
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  19. #339

    Domyślnie

    Cytat Napisał chrysiu Zobacz post
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	drzwi3.jpg
Wyświetleń:	461
Rozmiar:	5,2 KB
ID:	285628
    Ładnie wyglądają, fajnie się prezentują. Też coś takiego chodziło mi po głowie, ale inny kolor. Psa mam co lubi spać przy drzwiach i obok ma miskę, jasne drzwi momentalnie nadawały by się do czyszczenia. Ale co masz tam na dole przy progu? Jak oceniasz wyciszenie drzwi? Czy jest możliwość zastosowania kopniaka na całej szerokości drzwi?

  20. #340

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Jak zauważyłeś problemy pojawiają się w zależności od temperatury/pory roku. Temperatura i wilgotność nie ma wielkiego wpływu na pracę zawiasów (bo tam je można regulować) ale duży wpływ ma na prostolinijność - wystarczy że przyłożysz poziomicę 2m i zobaczysz co się dzieje. Regulacje mogą tu pomóc tylko krótkookresowo. Montaż to też ważna i inna kwestia, ale bardziej winiłbym pogodę.
    Dokładnie tak jak piszesz. Drzwi miałem obsadzane dwa razy. Raz totalnie spartolono, drugi raz trochę mniej. Z tego co pamiętam drzwi były powystawowe. Taniej i wg założenia miały być szybko zmienione. Ten czas przyszedł szybciej niż się spodziewałem, dlatego też szukam czegoś porządnego. Sam montaż jest arcy ważnym aspektem. Wiem, bo mam też spartolone drzwi wew. od łazienki.

Strona 17 z 93

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony