dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 13 z 93
Pokaż wyniki od 241 do 260 z 1850
  1. #241
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Piotrze, dwie sprawy:
    - czytając pytanie "jaka szyba" miałem nadzieję dowiedzić się, jaka jest jej budowa w sensie właściwości. Piaskowana to kwestia wyglądu, ale czy jest to szkło bezpieczne, antywłamaniowe, ciepłe? Wiem ze pewnie da się to znaleźć w katalogu, ale tak jakoś.. owładnęło mną typowe lenistwo; )
    - na zdjęciu powyżej jest pochwyt prostokątny, ale wygląda że zamontowany z przesunięciem w stronę środka skrzydła, bo sprawdziłem to co mogłem - normalnie dziury są nawiercone niemal w osi klamki i wtedy dla wygody wkładania klucza trzeba użyć pochwytów skośnych, no chyba że komuś zależ na zamaskowaniu rozetki...
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  2. #242
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    to ja mam jeszcze jedno pytanie, czy możliwe jest aby zamówić drzwi dwukolorowe ( cameleon) a ościeżnice jednokolorową ale zwykłą?
    Cena ościeżnicy termo mnie trochę dołuje. Rozumiem dlaczego ja dajecie. Ale gdyby ościeżnica była cała biała metalowa?
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  3. #243
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    piotrjazewicz

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    Słupsk
    Kod pocztowy
    76-200
    Posty
    151

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Piotrze, dwie sprawy:
    - czytając pytanie "jaka szyba" miałem nadzieję dowiedzić się, jaka jest jej budowa w sensie właściwości. Piaskowana to kwestia wyglądu, ale czy jest to szkło bezpieczne, antywłamaniowe, ciepłe? Wiem ze pewnie da się to znaleźć w katalogu, ale tak jakoś.. owładnęło mną typowe lenistwo; )
    - na zdjęciu powyżej jest pochwyt prostokątny, ale wygląda że zamontowany z przesunięciem w stronę środka skrzydła, bo sprawdziłem to co mogłem - normalnie dziury są nawiercone niemal w osi klamki i wtedy dla wygody wkładania klucza trzeba użyć pochwytów skośnych, no chyba że komuś zależ na zamaskowaniu rozetki...
    Finlandia jest to szkło bezpieczne. Reszta informacji pojawi się w nowym katalogu... bo szykuje się kilka ciekawych zmian, ulepszeń, jeszcze lepszego standardu ościeżnicy TERMO oraz właśnie szyb w naświetlach, ale od października a więc na razie milczę ....
    Na pewno jako specjalista w zakresie drzwi - uważam że winno Ci się to wszystko spodobać...

    A co do pochwytu, standardowo tak jak napisałeś w przypadku jeśli klient chce pochwyt z mocowaniem prostym, są otwory przesunięte jak na tym zdjęciu drzwi dwuskrzydłowych w osi w stronę zamków. Standardowo używany jest kąt montażu 45stopni, gdzie otwory idą w osi szyldów, kiedyś mierzyłem na ekspozycji jest około 45-50mm między kluczem a antabą.

    Autorus zdjęcie nie mam takiego rozwiązania, bo występuje tylko i wyłącznie na życzenie klienta w opcji pochwytu okrągłego.

    Co do Cameleon-a w bi kolorze na ościeżnicy stalowej - da się zrobić, jeśli tak jak napisałeś ościeżnica będzie cała biała, a skrzydło dwu kolorowe. Dopłaty nie będzie tak jak jest to w przypadku okleinowanych ościeżnic. A więc tylko 650zł za malowanie RAL.

    Ja jakbym kupował prywatnie, wziąłbym pewnie na TERMO. Ościeżnica aluminiowa, przegroda termiczna z poliamidu, ościeżnica w jednym elemencie, nie składana, ciepły próg, zawiasy 3D, dobre parametry cieplne... itp itp

    pozdrawiam miłego wieczoru, u mnie z czasem ciężko nuda mnie nie ogarnia)

  4. #244
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Kurczę, kiedy będzie ten nowy katalog? I czy warto poczekać? Żeś mi smaku narobił.
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  5. #245

    Domyślnie

    bo szykuje się kilka ciekawych zmian, ulepszeń, jeszcze lepszego standardu ościeżnicy TERMO
    To teraz nie wiem czy się wstrzymać, bo miałem w tym tygodniu zamawiać drzwi.
    Ciekawe na czym będą polegały te zmiany i czy cena wzrośnie?

  6. #246
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Ja sie estrzymuję

  7. #247
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar enedue
    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    04-090
    Posty
    949

    Domyślnie

    A ja się zastanawiam. Mam zaplanowane drzwi Eco Polar. Teraz mają wejść te nowe wikędy. Pewnie będą tańsze od tych moich, pytanie ile? I ile gorsze - w czym? I czy warto ryzykować i kupić tego wikęda?
    Fajnie by było przesunąć kasę na co innego.

  8. #248
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    piotrjazewicz

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    Słupsk
    Kod pocztowy
    76-200
    Posty
    151

    Domyślnie

    Enedue - a to pewnie słyszałeś o nowej linii, czyli drzwi znacznie grubsze z innym systemem zamków itp.. tu spokojnie. Koniec roku jak się uda to będzie dobrze, prace trwają już dobry rok, półtorej gdyż tu wszystko robi się od podstaw, wiked jest tu sam systemo dawcą nie ma gotowych rozwiązań

    a Ecopolar to chyba firmy P... produkt ala drewniany z tego co kojarzę, a więc powiedzmy inny segment trochę niż stalówka

    A co do TERMO czy warto się wstrzymać czy też nie to ewentualnie na prywatnej wiadomości, byście mogli sami zdecydować

  9. #249
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar enedue
    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    04-090
    Posty
    949

    Domyślnie

    Eco Polar - ciepły i bardzo szczelny. Z tego co widziałam, o ile dobrze kojarzę, to zrezygnowałam z wikędów po porównaniu wskaźników szczelności. Pytanie, czy owa szczelność się poprawi?
    I jak zrozumiałam, najpierw katalog, ale drzwi dopiero pod koniec roku, jak dobrze pójdzie?

  10. #250
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Ty chyba masz jeszcze czas. Z dziennika wynika ze nie masz tych drzwi gdzie wstawić obecnie.

  11. #251
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar enedue
    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    04-090
    Posty
    949

    Domyślnie

    Mam już uprawomocnione pozwolenie, tylko dostałam je w takich okolicznościach przyrody, pewnie całkiem standardowych, ale ja źle znoszę standardy obowiązujące w co poniektórych polskich urzędach, że mnie lekko mdli na samo wspomnienie i nie chciało mi się pisać. Lada moment podpisuję umowę na budowę domu, to szkielet będzie więc sam rozumiesz.

  12. #252
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    a , szkielet. Kumam. Ale jak drzwi będziesz miał w październiku to i tak będzie ok. Oczekiwanie od zamówienia to jakieś 5 tygodni.
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  13. #253

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotrjazewicz Zobacz post

    A co do TERMO czy warto się wstrzymać czy też nie to ewentualnie na prywatnej wiadomości, byście mogli sami zdecydować
    To ja poproszę o taką priv wiadomość. Pomiar za tydzień a ja nie wiem czy jest sens czekać?

    Pow użyt 184m2, pow zabudowy 210m2. Elew 20cm styro, dach 30cm wełny, ogrz podłogowe na 15cm styro.

  14. #254
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar enedue
    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    04-090
    Posty
    949

    Domyślnie

    to ja też poproszę

  15. #255
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    piotrjazewicz

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    Słupsk
    Kod pocztowy
    76-200
    Posty
    151

    Domyślnie

    Czekamy zobaczymy co czas przyniesie jak to ze zmianami, są plany, pomysły coś ma wejść, coś się przeciąga powstają jakieś komplikacje itp

    Jest bardzo dobrze, ale skoro można zrobić coś lepiej to stara się to robić ...

    pozdrawiam

  16. #256

    Domyślnie

    Orientujecie sie jaka jest cena najtańszych drzwi wikęd, bez przeszkleń? Potrzebuję solidnych do kotłowni? Czy jest możliwość zamontowania w nich jakieś wentylacji, aby był dodatkowy dopływ powietrza?
    ps
    Wejście dla psa i kota można stosować w zimę?

  17. #257
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    1kzł
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  18. #258

    Domyślnie

    Cytat Napisał saman Zobacz post
    Orientujecie sie jaka jest cena najtańszych drzwi wikęd, bez przeszkleń? Potrzebuję solidnych do kotłowni? Czy jest możliwość zamontowania w nich jakieś wentylacji, aby był dodatkowy dopływ powietrza?
    ps
    Wejście dla psa i kota można stosować w zimę?
    Co do ceny najtańszych drzwi firmy WIKĘD to w banalny sposób można to sprawdzić za pośrednictwem strony http://wiked.pl/nowe-zamowienie . Jest to strona producenta do robienia wycen.
    Musisz pamiętać, że Wikęd ma dwa rodzaje drzwi seria PREMIUM i NORMAL. Premium są to drzwi wejściowe zewnętrzne (do stosowania bezpośrednio z dworu), a seria normal to drzwi wejściowe wewnętrzne, możesz je zastosować w momencie gdy masz wejście do kotłowni np. z garażu lub korytarza.

  19. #259
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    No nie bardzo. Różnica jest czy chcesz mieć przeszkolenie czy nie. Normalne przeszkleń nie mają.

  20. #260
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar tomekwa
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Posty
    1.067
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Potrzebuje jeszcze drzwi do kotłowni i przejścia ze spiżarni do pom. technicznego. KMT ma jakieś takie tanie po 650 zł. Czy Wikęd ma też tego typu czy jedynym wyborem jest normal za ~989 zł.?
    Dziennik | Komentarze
    Indywidualny projekt, silka + 20 cm 031, pod podłogą 20 cm. EPS100 038.
    Do grzania: ok. 250 m2 podłogówki i ~750 m3.
    WM: Onyx 550 classic. PC: Vitocal 300-G, DZ 4x90m (studnia i rotametry+ ok.60 m dobiegu).
    Kominki w salonie i łazience - dla klimatu.

Strona 13 z 93

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony