dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 93 z 93
Pokaż wyniki od 1.841 do 1.850 z 1850
  1. #1841

    Domyślnie

    Panowie mam problem z drzwiami wikęd z ościeżnicą termo optimum (o ile dobrze pamiętam) i aluminiowym progiem.
    Drzwi są na podwalinie 24cm, z zewnątrz doklejony XPS odcięty na 45 stopni i na to naklejony fartuch EPDM. Teraz przy kilku stopniach na zewnątrz próg jak i podłoga w pobliżu drzwi jest lodowata. To normalne zjawisko? Da się chociaż trochę to poprawić może jakąś pianką, uszczelką itp?

    Pomijam to że drzwi były już kilkukrotnie regulowane przez serwis, bo jeśli nie są zamknięte na klucz to mają luz przód tył jakieś 5mm i też wiatr hula przy uszczelce.

    Ogólnie jestem mocno zawiedziony tą firmą....

  2. #1842
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Jaka to podwalina? Poszerzenie (jak wpięte) czy klinaryt (także - jak doszczelnione).
    Bo sam fakt podwaliny nie sprawia, że coś jest zamontowane dobrze. W przypadku drzwi to nie jak w oknach gdzie spina się jak klocki lego. Tu trzeba trochę własnej inwencji, bo jeśli masz tam zimną podłogę to jedyną możliwością wg mnie jest brak szczelności między progiem a podwaliną.

    Luz? Jaką masz kombinację zamka? Bo w standardzie to raczej nie jest problem. Może jednak za głęboko jest ustawiony zaczep. Serwis był fabryczny? czy od sprzedawcy?
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  3. #1843

    Domyślnie

    Szczerze to nie wiem jaka to podwalina. Montowała to firma w, której zakupiłem drzwi. Musiałbym spojrzeć w dokumentację.

    Kombinacja zamka chyba najbardziej standardowa ze wszystkich. Serwis sprzedawcy był już chyba 3 krotnie. Owszem po wizycie serwisu jakiś czas jest wszystko ok, a później wszystko się rozjeżdża i znowu mam szczeliny, a drzwi przy wietrze latają przód-tył głośno przy tym stukając. Czy da się to w jakiś sposób zgłosić na gwarancję do samego producenta?

  4. #1844
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Nie tyle jest istotne co za podwalinę masz w papierach, a jak została zamontowana. Foto z tego etapu?

    Da się zgłosić, najlepiej telefonicznie ustalić gdzie wysłać zgłoszenie. Formalnie powinien to zrobić sprzedawca. Wikęd ma serwisy działające przy dystrybutorach regionalnych i one bywają już różne. Ja na swój, z DW Domel Łomży absolutnie nie mogę narzekać. Zawsze są pomocni.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  5. #1845

    Domyślnie

    To ja może zapytam prościej. Jak montowali Ci drzwi to element pod drzwiami przypominał belkę styropianu czy coś z plastiku miałeś dawane pod drzwi. Pierwsza rzecz będzie należała do grupy tych "ciepłych" rozwiązań. Oczywiście z zaznaczeniem prawidłowego jej zamontowania.
    Co do regulacji drzwi:
    -czy drzwi masz zadaszone (zacienione)?
    -czy to jest podstawowy zestaw ościeżnica + skrzydło czy masz naświetle np. boczne?
    -czy drzwi były montowane na podwalinie czy podwalina była później wsunięta pod drzwi?

    Jeśli na ostatnie odpowiadasz twierdząco to masz przyczynę i zimnego progu i rozregulowanych drzwi.

  6. #1846

    Domyślnie

    Podwalina na pewno to był plastik z jakimś tam wypełnieniem. Nawet wydaje mi się, że były to 3 "belki" 10+10+4cm.
    Metalowy próg jest lodowaty. Przy aktualnych mrozach na samiutkim dole drzwi od WEWNĄTRZ pojawił się nawet biały szron. Nie wiem czy sam montaż mogę reklamować?

    Regulacja drzwi chyba rozwiązana, bo serwis przy 3 czy 4 wizycie stwierdził, że po prostu śrubki od regulacji się same wykręcają i muszę je sam co jakiś czas wyregulować...

  7. #1847
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Zakładam że masz drzwi z ościeżnicą stalową w komplecie z progiem aluminiowym. Próg w tych drzwiach jest najsłabszym ogniwem. Do tego podwalina z poszerzeń okiennych, która średnio pasuje zapięciami w próg. Może im się nie zeszło, może rozeszło. Ja to zawsze przykręcam od zewnątrz do ościeżnicy, a między próg a poszerzenie daję piankę. Pewnie nie zapewnia to 100% wypełnienia, ale chociaż próbuję.

    Jeśli nie masz foto z montażu (ani z teraz) by było widać co tam się dzieje - to nie da się tak na odległość pomóc.

    Jeśli śrubki się same wykręcają - to trzeba użyć gwintu do śrub.
    Ps. Serwis fabryczny do Ciebie tak jeździ czy ktoś od sprzedawcy?
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  8. #1848

    Domyślnie

    Patrykj70 - podwalina pod ten próg moim zdaniem nie do końca dobrze dobrana. Można było użyć klinarytu z Wikędu lub jakiegoś nieprofilowanego o przekroju prostokątnym kupionego tak sobie osobno z rynku. Rzeczywiście łączenie progu z takim okiennym poszerzeniem jest dość karkołomne i będzie najsłabszym punktem.

    Rozwijając myśli Fina (pewnie jakiś czeski błąd) - chodziło i klej do gwintów. Kropelka kleju na gwint, wkręcasz śrubę i ustawiasz sobie w żądanej pozycji. Klej nie pozwoli odkręcać się śrubą pod wpływem normalnej pracy. Oczywiście będziesz mógł to zrobić używając wkrętaka. Często widać w samochodach jak masz takie zabezpieczenia robione. To ta niebieska warstwa na gwintach.

  9. #1849

    Domyślnie

    Cytat Napisał Patrykj70 Zobacz post
    Teraz przy kilku stopniach na zewnątrz próg jak i podłoga w pobliżu drzwi jest lodowata. To normalne zjawisko? Da się chociaż trochę to poprawić może jakąś pianką, uszczelką itp?
    Mam podobny problem, który uwieczniłem kamerą termowizyjną https://www.youtube.com/watch?v=2zQToAcANUA

  10. #1850

    Domyślnie

    Wygląda jakby drzwi potrzebowały regulacji i dosunięcia dołem do ościeżnicy.
    Zapytam czy drzwi stoją na Klinarycie czy innej ciepłej podwalinie czy tylko na poszerzeniach o których piszesz?

Strona 93 z 93

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony