dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 61 z 93
Pokaż wyniki od 1.201 do 1.220 z 1850
  1. #1201
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Oj chyba to tylko zwykła "śpiewka" sprzedawców innych rozwiązań, bo wg mnie ościeżnicom aluminiowym nic nie brakuje i w odróżnieniu od niektórych drewnianych nie widziałem krzywej. Na pewno im nie ustępują.
    i wg mnie warto dołożyć do TP niż Optimum z ościeżnicą alu.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  2. #1202
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    piotrjazewicz

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    Słupsk
    Kod pocztowy
    76-200
    Posty
    151

    Domyślnie

    Cytat Napisał dedkam Zobacz post
    Witam,
    Jestem juz prawie zdecydowany na drzwi Wikęd wzor 31. Zastanawiam sie jeszcze miedzy optimum termo a prestige- z tego co czytam to chyba warto dolozyc, tak?
    Mam jeszcze jedna wątpliwość odnosnie sztywnosci oscieznicy- mianowicie od dwoch sprzedawców slyszalem juz ze nie grzeszy sztywnoscia - jak to jest w rzeczywistosci? Polecaja mi inne firmy z oscieznicami aluminiowo drewnianymi- mnie jednak to nie przekonuje.
    Prosze o porade z gory dziekuje.
    Cześć
    Optimum plus Termo to już bardzo dobre rozwiązanie.
    Prestige będziesz miał dodatkowo skrzydło 1cm grubsze w systemie 3 uszczelkowym oraz z opadajaca uszczelka do progu i z zasuwnica wyposażoną w 3 języki centralne zapewniajace stały docisk skrzydła w 3 punktach po każdorazowym zamknięciu skrzydła.
    Różnica w cenie niewielka i moim skromnym zdaniem drzwi Prestige nie mają na dzień dzisiejszy konkurencji wśród producentów drzwi z płaszczem skrzydła stalowym.
    PS. Podzielam Twoje przekonanie co do wyboru ościeżnicy aluminiowej vs produktów z ościeżnica drewniano aluminiowa/stalowa.
    Pozdrawiam

  3. #1203

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Oj chyba to tylko zwykła "śpiewka" sprzedawców innych rozwiązań, bo wg mnie ościeżnicom aluminiowym nic nie brakuje i w odróżnieniu od niektórych drewnianych nie widziałem krzywej. Na pewno im nie ustępują.
    i wg mnie warto dołożyć do TP niż Optimum z ościeżnicą alu.

    Ja też zawsze namawiam Klientów, którzy mogą sobie na to pozwolić aby zakupili Prestige, bo są one najzwyczajniej lepsze od Optimum z Termo. I zawsze pada pytanie po co jest Optimum pomiędzy Premiumami a TP. Zależy z której strony się to liczy. Jak mam Klienta mniej zamożnego lub takiego co nie chce wydać więcej jak X zł, to dokładając niewiele do Premiumów można mieć Optimum. Dokładając dalej można mieć Optimum na Termo. Dokładając jeszcze dalej jest już TP z Termo w standardzie. Patrząc jaka jest różnica pomiędzy Premiumami na 11, a serią Prrestige to od razu wiem po co jest ta półka pośrednia.
    To taka mała uwaga do tego co napisałeś, że warto "dołożyć" do TP. Warto, ale nie każdy startuje z tego samego poziomu. Jednych stać na wejściu na Optimum z Termo, a inni "dorzucają" na te Optimum, wychodząc bazowo z Premiumów na 11.

    Wzór 12 w standardzie (kwoty netto) - katalog z 2017r.
    1. Premiu na ościeżnicy 11 = 1989zł
    2. Premium na Termo = 2669 (+680zł od pozycji wyże - dopłata za ościeżnicęj)
    3. Optimum na ościeżnicy 12 = 2589 (-80zł od powyższego i + 600 od pierwszej opcji)
    4. Optimum na Termo = 3339 (+670zł w porównaniu do Premiumów na Termo lub +750zł w porównaniu do Optimum na 12 - czyli dopłata za ościeżnicę)
    5. Prestige (na Termo w standardzie) = 3590zł (+251zł w porównaniu do Optimum na Termo lub +921zł do Premium na termo - ościeżnice tu podliczam tylko Termo aby było jako tako miarodajnie jakościowo).

    Ostatni punkt pokazuje, że 251zł więcej i mamy na prawdę dużo lepsze drzwi (dolna przylga, masywniejsza ościeżnica itd). Ale patrząc jak ktoś mniej zamożny idzie od Premiumów na ościeżnicy 11 w górę, to różnica pomiędzy najtańszą, a najdroższą opcją to 1601zł. A to już znacząca kwota.

    Może komuś przydadzą się te wyliczanki w podjęciu decyzji ile trzeba dorzucić do wyższej serii lub do innej ościeżnicy. Raczej mam tu na myśli osoby, które liczą się z wydawaniem pieniędzy i będą chciały coś sobie dorzucić ale nie wydać całej gotówki na drzwi .
    A sprzedawcy powinni się zastanowić czy lepszą dopłatą będzie:
    1. +680zł do ościeżnicy i mamy Premium + Termo
    2. +600zł do wyższej serii drzwi ale na standardowej ościeżnicy

    Nie myśmy jak roboty aby tylko wcisnąć cokolwiek i to zamontować. Pytajcie ludzi co mają za dom, z czego zrobiony itd aby dobrać im lepszą dla nich opcję.

    Rozpisałem się trochę w sumie o niczym odkrywczym, ale jakoś mnie pobudziły słuszne słowa Fina o "dołożeniu" do drzwi .
    Ostatnio edytowane przez theme ; 13-04-2017 o 09:53 Powód: wytłuszczenie trochę optycznie pomaga w czytaniu

  4. #1204
    WITAJ, czytaj i pytaj... :) Avatar OrzeszkowePole
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    9
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotrjazewicz Zobacz post
    Cześć

    Jeśli chodzi o drzwi wyższe aniżeli pod standardowy otwór 2100 firma Wiked od lutego wprowadza drzwi wyższe do wymiaru HC 2400. Wiec jest to komfortowe rozwiązanie dla klientów ceniących styl i elegancję. Nie wynaga konieczności dopasowywania i przerabiania otworu czy też stosowania minimalnych wymiarów naświetli górnych. Także warto na dniach zapytać sprzedawcę o taką możliwość.

    Pozdrawiam i miłego dnia
    Piotr
    Szkoda, że już mam drzwi zamontowane . U nas w projekcie właśnie były na 240cm wysokie, ale wstawiliśmy standard

  5. #1205

    Domyślnie

    Stąd wprowadzili te drzwi do oferty. Dla tych co nie wiedzą, to mają jeszcze 4ty zawias dodany (tylko z ościeżnicami Termo). Przydatna rzecz moim zdaniem, bo nigdy nie byłem fanem naświetli takich ni w pięć ni w dziesięć, gdzie rama była szersza od szyby, bo tak sobie jakiś pseudo projektant to wymyślił.

    OrzeszkowePole - rwij drzwi i wstawiaj jeszcze raz ha ha. Żartuję - ja mam starsze Premiumy i też jest OK.

  6. #1206

    Domyślnie

    Jak dla mnie drzwi optimum sa tylko dla tych co musza mieć 2 zamek. Np jeden z klientów chciał dawać 1 z kluczy opiekunce do dzieci a jednocześnie chciał zachować możliwość zamknięcia drzwi w sposób uniemozliwjajacy jej dostanie się do domu. W modelu TP jest to niewykonalne bez elektrozamków i jakiś specjalnych systemów otwierających..

  7. #1207
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar sztolu
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Bieruń
    Kod pocztowy
    43-155
    Posty
    159

    Domyślnie

    Panowie - kolor biały TP, ciężkie w utrzymaniu czystości? zastanawiamy się z żoną czy białe czy jednak gładki antracyt tak jak okna.. Jeśli białe to model 39 z czarnymi ramkami. te ramki to stal czy lacobel?

  8. #1208

    Domyślnie

    Biały jak to biały - trzeba czyścić tak samo jak inny kolor, tylko na białym szybciej będziesz brud widział. Oczywista oczywistość.
    Cinek - nie zwrociłem na to uwagi. Ciekawą rzecz odkryłeś.

  9. #1209
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar sztolu
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Bieruń
    Kod pocztowy
    43-155
    Posty
    159

    Domyślnie

    wziąłem jednak antracyt.. do tego klamkę magnus w kolorze black. i tu nasuwa się pytanie - czy jest sens dopłacić do prestige z zabezpieczeniem klasy c 285zl? Dodatkowo dopłacam do wkładko-gałki klasy c. Czy coś da ta klamka w klasie C?

  10. #1210
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał sztolu Zobacz post
    wziąłem jednak antracyt.. do tego klamkę magnus w kolorze black. i tu nasuwa się pytanie - czy jest sens dopłacić do prestige z zabezpieczeniem klasy c 285zl? Dodatkowo dopłacam do wkładko-gałki klasy c. Czy coś da ta klamka w klasie C?
    Jeśli chcesz czuć się bezpieczniej to da. Jak złodziej zechce przejść tędy to klamka z zabezpieczeniem mu to trochę utrudni. Tylko czy zechce iść drzwiami?
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  11. #1211
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar sztolu
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Bieruń
    Kod pocztowy
    43-155
    Posty
    159

    Domyślnie

    "czuć" się bezpieczniej nie potrzebuje.. Pytanie czy jest sens kolejne 230zł dokładać do takiej klamki, mimo iż bardziej podoba mi się magnus. Podejrzewam, że jak ktoś będzie chciał wejść akurat tymi drzwiami (co uważam za głupotę) to czy ta klamka mnie uratuje? Pewnie i tak wszyscy wchodzą oknem.

  12. #1212

    Domyślnie

    Złodzieje nie wyważają zazwyczaj drzwi tylko usuwają wkładkę i tak dostają się do wnętrza. Ja każdemu taki szyld polecam bo wiem jak to utrudnia to zdanie.

  13. #1213

    Domyślnie

    Zgodzę się z przedmówcą. Każdy kto montował drzwi trawił swego czasu na taki problem, że musi je popsuć aby je zdemontować. Przewiercanie wkładki (standardowa opcja włamania przez drzwi) z taką osłoną jest bardzo upierdliwe i czasochłonne. Przewierci się złodziej na 100% przez to, ale właśnie o czas tu chodzi, bo raczej jest to "grupa zawodowa" które zazwyczaj się spieszy .

  14. #1214
    Lider FORUM (min. 2800)
    karolek75

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Okolice Bydgoszczy
    Posty
    3.039

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotrjazewicz Zobacz post
    Karolek WIKĘD zmienił zasuwnicę na nową MACO pozbawioną magnesu, gdyż ta wcześniejsza wymagała bardzo precyzyjnego montażu/regulacji oraz duża cześć klientów rezygnowała z zakupu drzwi TP gdyż nie było zastosowania możliwości funkcji "dzień i noc" w opcji drzwi z pochwytem. Obecna zasuwnica daje te same korzyści co jej poprzednik, nadal zostało 6 pkt ryglowania oraz docisk na 3 językach do ościeżnicy a dodatkowe rygle (bolce) wychodzą za pomocą przekręcenia wkładki/klucza, wcześniej automatycznie zaś wkładką blokowałeś zasuwnicę. Jeśli chodzi o odliczanie czasu myślę że możesz spać spokojnie, zasuwnice jak i inne zamki mają swoją jakąś awaryjność nie ma 100% idealnych produktów, że producent da 100% gwarancji że się nic nie wydarzy.
    No i niestety wyglada ze dopadla mnie awaria zasuwnicy Maco. Na szczescie nie zblokowala mi skrzydla, lecz nie da sie jej zamknac "na klucz". Po prostu nie "odbija" i nie wyskakuje zasuwka od klucza przy zamknieciu, zaczepy na dole i gorze tylko "troszke". Wiem to bo mam magnes neodymowy i "oszukuje" zasuwnice ale doopa Drugie szczescie to to ze drzwi pomiedzy domem i garazem, glowne wyjsciowe sie trzymaja.
    Piotrze, nie mozna ubiec faktow i w dzialajacych jeszcze drzwiach wymienic tej zasuwnicy przy okazji serwisu tych popsutych ? Jak w ogole przebiega serwis zepsutych zasuwnic Maco ?

    Zglosilem awarie mailem u firmy ktora mi drzwi sprzedala/zamontowala.
    Ostatnio edytowane przez karolek75 ; 16-05-2017 o 21:14
    Zmodyfikowany biedadomek Z162: 146m2, w dachu celuloza do kalenicy 40cm - 65 kg/m3. 16XPS/20PF/17styro/8posadzki. Silka 18/12+33cm styro. GWC 50m, WMG+RSŚ+GMC by nydar. . PC Ecopol 5.9kW, DZ 2x74m. OZC by asolt 39kWh/m2, obciazenie 3.7 kW
    n50=0,38
    1 rok: 12.2015-12.2016 CO 919 kWh czyli ca 25 kWh/m2 ???
    2 sezon: 09.2016-05.2017 CO 786 kWh czyli ca 22 kWh/m2 ??? Temp dol +1.5K

  15. #1215

    Domyślnie

    Nie chcę za Piotra się wypowiadać więc napiszę ogólnie.
    Najlepiej zgłaszać reklamacje do firmy gdzie kupiło się drzwi, bo oni też za to biorą odpowiedzialność.
    Firma X prowadzi w Twoim imieniu reklamację już u producenta - uwierz na słowo, że łatwiej nam się dogadać między sobą, bo wiemy co i jak oraz znamy się zazwyczaj od wielu lat z producentami i ludźmi od reklamacji.
    Wymiana działających podzespołów niestety nie będzie zrobiona w gwarancji jak się domyślasz i będzie dodatkowo płatna (sprzęt + montaż).

    Co do precyzyjnego montażu poprzednich zasuwnic to tak - na prawdę trzeba było to precyzyjnie montować. Przyznam się bez bicia, że pierwsza nie wyszła mi idealnie i przy kolejnych już miałem oczy szerzej otwarte.

    P.S. czy czasem od ciepła / słońca nie wypaczyły Ci się drzwi? Masz zadaszenie?

  16. #1216
    Lider FORUM (min. 2800)
    karolek75

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Okolice Bydgoszczy
    Posty
    3.039

    Domyślnie

    Przecież zgłosiłem właśnie u firmy montującej. Zreszta nadałem im temat odpłatnej wymiany sprawnej zasuwnicy bo domyśliłem się ze sprawnego gwarancyjnie nie nada
    Co do słońca - napisałem przecież ze drzwi między domem i garażem. Wewnętrzne niejako. Drugie frontowe pod zadaszeniem inod północnego wschodu jeszcze ciągną. Zreszta pisałem tez ze to nie kwestia montażu bo oszukuje zasuwnice magnesem neodymowymi i doopa.

    A czekam nadal na serwis. Nie wyobrażam sobie by dolegało to moim głównym drzwiom. Wikęd powinen mieć na ta okoliczność specjalna procedurę. Jak można żyć bez możliwości zamknięcia drzwi albo co gorzej ich otwarcia ???

  17. #1217

    Domyślnie

    Cytat Napisał karolek75 Zobacz post
    A czekam nadal na serwis. Nie wyobrażam sobie by dolegało to moim głównym drzwiom. Wikęd powinen mieć na ta okoliczność specjalna procedurę. Jak można żyć bez możliwości zamknięcia drzwi albo co gorzej ich otwarcia ???
    Absolutna zgoda.. ale mam pytanie do ogółu: czy inne firmy drzwiowe mają takie specjalne procedury "awaryjne"? Czy tylko Wikęd ma tu zaległości?

  18. #1218
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Błędny wniosek. Z moich doświadczen to własnie Wikęd reaguje w miare mozliwości najlepiej. Szybkę reakcję miałem także od Cala. No i Urzędowski, ale to wynikało z innych zależności
    Za to z zadnej innej firmy nie wyobrazam sobie takich działań, Nie ma znanych procedur. Moze ktoś gdzies ma, ale trzyma je głeboko schowane by sie sprzedawcy nie dowiedzieli...
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  19. #1219

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Błędny wniosek. Z moich doświadczen to własnie Wikęd reaguje w miare mozliwości najlepiej. Szybkę reakcję miałem także od Cala. No i Urzędowski, ale to wynikało z innych zależności
    Za to z zadnej innej firmy nie wyobrazam sobie takich działań, Nie ma znanych procedur. Moze ktoś gdzies ma, ale trzyma je głeboko schowane by sie sprzedawcy nie dowiedzieli...
    Wydaje mi się, że Gerda na taką okoliczność miała zobowiązanie do interwencji w ciągu 24 godzin.. Sprawdzę to, ale wydaje się, że taka interwencja powinna być standardem w firmach oferujących zamki/drzwi przeciwwłamaniowe.

  20. #1220
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Powinna...
    a co do Gerdy - nawet jeśli miała, to do mnie, jako odbiorcy obsługiwanego przez dilerów (standard na rynku masowych drzwi) nigdy taka informacja nie dotarła. A byłoby się czym chwalić.
    Inna sprawa - w przypadku Gerdy nigdy nie miałem awarii (zamków, bo dla odmiany okleina na drzwiach panelowych i sposób podejścia do problemu przez fabrykę to zupełnie inna historia).
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

Strona 61 z 93

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony