dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 18 z 93
Pokaż wyniki od 341 do 360 z 1850
  1. #341
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    chrysiu

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Mysiadło
    Kod pocztowy
    05-515
    Posty
    7

    Domyślnie

    Super. Serwis Wikęd odpisał na maila, ze przyjął reklamacje i mają wysłać krótsze wkładki. Jestem pod wrażeniem. Zapytalem tylko czy mają tak wystawać.
    Dam znać jak dalej akcja sie rozwinie.
    Ostatnio edytowane przez chrysiu ; 24-10-2014 o 11:57

  2. #342

    Domyślnie

    Cytat Napisał icc Zobacz post
    Ładnie wyglądają, fajnie się prezentują. Też coś takiego chodziło mi po głowie, ale inny kolor. Psa mam co lubi spać przy drzwiach i obok ma miskę, jasne drzwi momentalnie nadawały by się do czyszczenia. Ale co masz tam na dole przy progu? Jak oceniasz wyciszenie drzwi? Czy jest możliwość zastosowania kopniaka na całej szerokości drzwi?
    Kopniak jest na całej szerokości drzwi. Może być jedno lub obustronnie, ma wysokość 15 cm ale jak to mało to można spytać czy nie zamontują np. dwóch. Niestety z dużym psem jest problem a taki kopniak można łatwo wyczyścić.

  3. #343
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Kopniak można założyć kiedy się chce. Nawet samemu. On jest chyba klejone na taśmę dwustronną.

  4. #344

    Domyślnie

    Cytat Napisał autorus Zobacz post
    Kopniak można założyć kiedy się chce. Nawet samemu. On jest chyba klejone na taśmę dwustronną.
    Dokładnie tak. Jest klejony. Trzeba tylko dobrze odtłuścić drzwi i można to zrobić ale jednak klejony fabrycznie trzyma się lepiej.
    Ciekawe czy używając złego kleju lub zbyt ciężkiej blachy nie odpadnie z okleiną.

  5. #345

    Domyślnie

    Cytat Napisał chrysiu Zobacz post
    Super. Serwis Wikęd odpisał na maila, ze przyjął reklamacje i mają wysłać krótsze wkładki. Jestem pod wrażeniem. Zapytalem tylko czy mają tak wystawać.
    Dam znać jak dalej akcja sie rozwinie.
    Fajne zachowanie serwisu, to się ceni.

    Czyli generalnie ten kopniak nie wchodzi w "strukturę" drzwi, tylko jest to dodatkowy element, który w razie zniszczenia / uszkodzenia można wymienić?

  6. #346
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar water-sprite
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Radom
    Posty
    251

    Domyślnie

    Panowie, czym się różni dostawka boczna od naświetlenia bocznego?
    Dotychczas myślałam, że potrzebuję naświetlenie, w nowym katalogu pojawiły się dostawki. W czym one są lepsze? Bo jest między nimi duża różnica cenowa.

  7. #347
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Dostawka jest ruchoma (to takie dwuskrzydłowe drzwi, tylko inaczej nazwane). Naświetle / doświetle jest stałe i stąd różnica w cenie.

    A odnośnie działania serwisu.. ciekaw jestem czy Klient wysyłając pytanie do fabryki wspomniał jej o temacie na forum
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  8. #348
    Lider FORUM (min. 2800)
    karolek75

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Okolice Bydgoszczy
    Posty
    3.039

    Domyślnie

    Mam pytanie, moze nie do konca w temacie, bo dotyczy Wikęda tylko pośrednio: producent podaje zalecana wielkość otworu montażowego. Czy te wymiary to wymiary w gołej cegle, czy po otynkowaniu? A właściwie to inaczej- domyślam się że to wymiar otworu przygotowanego pod monataż aIe czy musze otynkować otwór przed montażem? Ekipa dostała ścisłe wytyczne, otwory zrobiła dokładnie, ale są bez tynku. Czy w takim otworze bedzie można zamontować drzwi, czy mam kazać podkuć, żeby było jeszcze miejsce na tynk?
    Wiem, że to pytanie do montażystów, ale oni się pojawią z drzwiami w przyszłym roku, a ekipe mam teraz. Ekipę która bez mruczenia robi to czego oczekuje
    Ostatnio edytowane przez karolek75 ; 29-10-2014 o 16:47

  9. #349
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Wymiar otworów podaje sie bez tynkow. Luz montażowy na piankę będzie przykryty własnie tynkiem.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  10. #350
    Lider FORUM (min. 2800)
    karolek75

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Okolice Bydgoszczy
    Posty
    3.039

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Wymiar otworów podaje sie bez tynkow. Luz montażowy na piankę będzie przykryty własnie tynkiem.
    Znaczy mam dobrze
    Ale tynk jest bardzo czesto przed drzwiami???

  11. #351
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    JakubMonarcha

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    85-218
    Posty
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał water-sprite Zobacz post
    Panowie, czym się różni dostawka boczna od naświetlenia bocznego?
    Dotychczas myślałam, że potrzebuję naświetlenie, w nowym katalogu pojawiły się dostawki. W czym one są lepsze? Bo jest między nimi duża różnica cenowa.
    Witam.
    Gratuluję spostrzegawczości. Dostawka boczna to nowość wprowadzona w pażdziernikowym katalogu. Wprowadzono możliwość oprócz naświetli bocznych stosować boczne dostawki nieotwierane imitujące drzwi. Wykonane jak drzwi na ościeżnicy TERMO doskonale uzupełniają wolną przestrzeń dookoła drzwi jak i podnoszą walory estetyczne całych drzwi.

  12. #352
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar water-sprite
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Radom
    Posty
    251

    Domyślnie

    Już chyba wiem.
    Doświetlenie to tylko rama z szybą , jaką sobie wybierzemy, a dostawka to taka imitacja skrzydła? Wtedy mamy do wyboru wymienione tam typy przeszkleń i przetłoczeń.
    Obydwa produkty są na ramie "termo" i mają pakiet 3-szyb. W dostawce dopłacamy za ramki ze stali itp.

  13. #353
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał karolek75 Zobacz post
    Znaczy mam dobrze
    Ale tynk jest bardzo czesto przed drzwiami???
    Dlatego tynkuje sie sciany, ale bez glifow. Jak zrobisz tynk na gotowo, to i tak trzeba bedzie go skuwac, ew. pozniej uzupelniac w glifie.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  14. #354
    Lider FORUM (min. 2800)
    karolek75

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Okolice Bydgoszczy
    Posty
    3.039

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Dlatego tynkuje sie sciany, ale bez glifow. Jak zrobisz tynk na gotowo, to i tak trzeba bedzie go skuwac, ew. pozniej uzupelniac w glifie.
    Podziękował

  15. #355

    Domyślnie

    Cytat Napisał JakubMonarcha Zobacz post
    Witam.
    Gratuluję spostrzegawczości. Dostawka boczna to nowość wprowadzona w pażdziernikowym katalogu. Wprowadzono możliwość oprócz naświetli bocznych stosować boczne dostawki nieotwierane imitujące drzwi. Wykonane jak drzwi na ościeżnicy TERMO doskonale uzupełniają wolną przestrzeń dookoła drzwi jak i podnoszą walory estetyczne całych drzwi.
    Dostawki imitujące drzwi robią super efekt. Znacznie bardziej poprawiają wygląd niż naświetle górne a do tego wybierając drugie skrzydło otwierane drzwi stają się bardzo praktyczne.
    Doceni to każdy kto będzie wnosił coś dużego.
    To zdjęcie bardzo się podoba.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	drzwi.jpg
Wyświetleń:	212
Rozmiar:	7,5 KB
ID:	286991

  16. #356

    Domyślnie dostawka czy naświetle

    Cytat Napisał theme Zobacz post
    Dostawki imitujące drzwi robią super efekt. Znacznie bardziej poprawiają wygląd niż naświetle górne a do tego wybierając drugie skrzydło otwierane drzwi stają się bardzo praktyczne.
    Doceni to każdy kto będzie wnosił coś dużego.
    To zdjęcie bardzo się podoba.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	drzwi.jpg
Wyświetleń:	212
Rozmiar:	7,5 KB
ID:	286991
    Mnie się te metalowe listwy za diabła nie widzą. Gdyby były złotego koloru, przypominałyby uzębienie naszych wschodnich sąsiadów
    Szyba w ramie zwana naświetlem bocznym wygląda subtelniej.
    Jedyny plus to mozliwość poszerzenia wejścia w razie potrzeby wniesienia fortepianu No i może jeszcze malutki plusik dla firmy za starania w celu rozwijania oferty.
    Drzwi termo wg mnie są świetną opcją. Trochę mało jest w standardzie wybarwień a przemalowanie kosmicznie drogie, co uważam za wadę tych drzwi. Jak na razie jedyną jaką dostrzegam z daleka Za jakiś czas przyjdzie mi się przyjrzeć bliżej i te kolory mnie martwią...

  17. #357
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kejt_R Zobacz post
    Trochę mało jest w standardzie wybarwień a przemalowanie kosmicznie drogie, co uważam za wadę tych drzwi. Jak na razie jedyną jaką dostrzegam z daleka Za jakiś czas przyjdzie mi się przyjrzeć bliżej i te kolory mnie martwią...
    Naciskaj, pisz do fabryki, moze cos sie zmieni. Jesli w innych produktach (drzwi drewniane) malowanie na RAL kosztuje sporo mnie, to pewnie i tu sie da..
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  18. #358

    Domyślnie

    finlandia dzięki za podpowiedź, spróbuję coś sklecić

  19. #359
    Lider FORUM (min. 2800)
    karolek75

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Okolice Bydgoszczy
    Posty
    3.039

    Domyślnie

    finlandia, czy na ten problem z luzami w klamce jest jakieś definitywne rozwiązanie? Np . inna klamka ?

  20. #360
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Ja juz kilka razy prosiłem o podanie patentów na tą klamkę, ale nigdy nikt się nie wypowiedział.. jakby koledzy montażyści nie zauważali sprawy a moze u nich po prostu, najzwyczajniej w świecie jest ok?
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

Strona 18 z 93

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony