dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 23 z 93
Pokaż wyniki od 441 do 460 z 1850
  1. #441
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    piotrjazewicz

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    Słupsk
    Kod pocztowy
    76-200
    Posty
    151

    Domyślnie

    Cytat Napisał St@nley Zobacz post
    W takim razie czekam na informację z pierwszej ręki gdzie będą do obejrzenia te drzwi.
    Tak w mazowieckim. A czemu pytasz?
    Pytałem dla upewnienia, gdyż w profilu na forum masz wpisane Augustów, a tam też znam fajną firmę godną polecenia.

    pozdrawiam

  2. #442

    Domyślnie

    St@nley - z wymiarami wygląda OK, bo 207cm jest na styk a w katalogu przewidziany jest 1cm luzu montażowego.
    http://wiked.pl/images/katalog/katal...TYCZEN2015.pdf
    Ostatnia strona.

    Może będziesz miał możliwość w razie czego z nadproża zdjąć 1cm na luz montażowy który jest de facto potrzebny - choćby aby poprawnie zapianować drzwi.

  3. #443
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    laskim

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-867
    Posty
    124
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotrjazewicz Zobacz post
    Przez co w wersji drzwi z pochwytem te rozwiązanie na chwilę obecną przewiduje użycia klucza
    Kurde, czekałem od zeszłego roku aż wprowadzą nową linię cieplejszych drzwi. Konkretnie model 25a z pochwytem w antracycie i okazuje sie zę nie ma opcji wyjsc na chwilę bez klucza z domu :/ Klamka odpada, jest jakies rozwiązanie? Jaki koszt tej zasuwnicy z elektromechanicznym sterowaniem? Może byc pw.

  4. #444
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Wygląda więc na to, że oferta która z założenia ma być lepsza nie daje wszystkich możliwości. Czyli przydałaby się ta seria drzwi, ale z opcją zwykłych zamków, nawet kosztem utraty części parametrów..

  5. #445
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Cytat Napisał laskim Zobacz post
    Kurde, czekałem od zeszłego roku aż wprowadzą nową linię cieplejszych drzwi. Konkretnie model 25a z pochwytem w antracycie i okazuje sie zę nie ma opcji wyjsc na chwilę bez klucza z domu :/ Klamka odpada, jest jakies rozwiązanie? Jaki koszt tej zasuwnicy z elektromechanicznym sterowaniem? Może byc pw.
    Przy elektrozaczepie jest mozliwosc zablokowania zamykania drzwi. Wystarczy odblokowac zabezpiewczenie znajdujace sie w okolicy rygla.
    Drzwi sie domykaja, daje to mozliwosc powrotnego wejscia do domu bez klucza. By elektrozaczep ponownie dzialal nalezy zablokowac rygiel.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  6. #446
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    laskim

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-867
    Posty
    124
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Tomaszs131 mógłbyś przybliżyć temat, nie bardzo wiem na jakiej zasadzie to działa.

  7. #447
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Glownie chodzi o rygiel na futrynie. Przy nim jest taki maly wihajster, ktory po przesunieciu w dol odblokowuje rygiel. Odblokowany umozliwia otworzenie drzwi bez klucza i ponowne przymkniecie. Zmieniasz pozycje wihajstra na jego gorne polozenie, rygirel sie blokuje i drzwi otworzysz kluczem, brylokiem lub wstukujac kod w klawiature.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  8. #448
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Tylko ze- o ile dobrze zrozumialem- w tej serii drzwi jest zamek automatycznie ryglujacy sie w trzech miejscach i samo przestawienie elektrozaczepu nic nie da.

  9. #449
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    piotrjazewicz

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    Słupsk
    Kod pocztowy
    76-200
    Posty
    151

    Domyślnie

    Witam

    W niedługim okresie pojawi się katalog po zmianach, gdzie zostaną pokazane dodatkowe rozwiązania. Wśród drzwi drewnianych wyposażonych w podobną zasuwnicę jak w WIKĘDZIE czyli 6 punktowa automatyczna zasuwnica funkcjonują rozwiązania typu:

    1. czytnik linii papilarnych
    2. klawiatura numeryczna
    3. pochwyt z przyciskiem

    Wiadomo, aby to działało musi być zasuwnica doposażona w napęd, który cofa wysuwające się języki i rygle w momencie chęci otwarcia. Zasuwnica automatyczna zapewnia szczelność drzwi poprzez docisk języków i haków stożkowych co zapewnia wieloletnią funkcjonalność. Co mogę jedynie powiedzieć, trwają zaawansowane prace nad zasuwnica z funkcją podobną do rolki i to będzie również ciekawe rozwiązanie. Trudno przybliżyć czas, wprowadzając nowy produkt na rynek to tak jak zimą z samochodem, najpierw ostrożnie ruszamy z 1-dynki, potem 2jka itd...

    Tutaj się powtórzę, iż oferta powstaje dzięki sugestii klientów, przez co cenne uwagi są brane pod wzgląd i warto się nimi podzielić.

    Miłego wieczoru
    Ostatnio edytowane przez piotrjazewicz ; 10-02-2015 o 21:16

  10. #450

    Domyślnie

    Czy jest jakaś możliwość zlikwidowania odskakiwania drzwi po zamknięciu ?

    Trochę to jest denerwujące, gdy zamknie się drzwi na klucz i wciśnie klamkę drzwi odskakują (i już nie wracają), pojawia się wtedy nieszczelność i trzeba drzwi dociągać / dopychać . Inne drzwi jakie miałem tak nie miały, drzwi nie odskakiwały a zamek chodził luźno, czyli się da tak zrobić.

    Był u mnie serwis i stwierdził że TTTM i o rozwiązania należy się pytać producenta.
    Luz pojawia się na zamku, gdzie bolce wchodzą we wnękę w futrynie.
    Czy są może jakieś grubsze wkładki w futrynę (jest tam taki plastik, aby osłonić dziurę), które wyeliminują luz ?

  11. #451

    Domyślnie

    Sherif - masz w ościeżnicy regulację pod język zamka. Tu uszczelki trochę prężą i może tak się dziać jak połączysz to z zbyt ciasno ustawionym zaczepem na język zamka. 2 śruby do regulacji - śrubokręt krzyżak.

  12. #452

    Domyślnie

    Cytat Napisał theme Zobacz post
    Sherif - masz w ościeżnicy regulację pod język zamka. Tu uszczelki trochę prężą i może tak się dziać jak połączysz to z zbyt ciasno ustawionym zaczepem na język zamka. 2 śruby do regulacji - śrubokręt krzyżak.
    Zamek / szyld jest ok, bo dobrze się zamyka i luzów nie ma. Luz jest jak się zwolni język zamka, wtedy daje o sobie znać luz na zamku / zasuwie.
    Dwie ekipy regulowały i jest dobrze wyregulowane, tylko producent nie przewidział, nie wyeliminował luzów pomiędzy zamkniem a ościeżnicą - tam gdzie się to bolce wsuwają.
    Pytanie czy jest na to jakieś rozwiązanie czy może producent ma na to jakiś patent ?

  13. #453
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    piotrjazewicz

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    Słupsk
    Kod pocztowy
    76-200
    Posty
    151

    Domyślnie

    Cytat Napisał sherif Zobacz post
    Zamek / szyld jest ok, bo dobrze się zamyka i luzów nie ma. Luz jest jak się zwolni język zamka, wtedy daje o sobie znać luz na zamku / zasuwie.
    Dwie ekipy regulowały i jest dobrze wyregulowane, tylko producent nie przewidział, nie wyeliminował luzów pomiędzy zamkniem a ościeżnicą - tam gdzie się to bolce wsuwają.
    Pytanie czy jest na to jakieś rozwiązanie czy może producent ma na to jakiś patent ?
    Jest to tzw "luz technologiczny" i musi być, inaczej rygle zamka tarłyby Ci o ościeżnice powodując problemy z zamykaniem. Jeśli spojrzysz nawet na sam zamek w drzwiach zauważysz że rygle zamka a język, też nie idą w jednej linii. Luz ten czasem jest większy, w sytuacji gdy belka ościeżnicy od strony zamkowej jest skręcona, czyli drzwi nie są zamontowane pod kątem prostym do ościeżnicy, przez co ten luz może być większy. Luz czasem niweluje zastosowanie wyższej uszczelki, ale co za tym idzie drzwi zamykałyby się ciężej, w związku z jej prężeniem, stąd nie ma złotego środka, trzeba pamiętać że drzwi zamykają się i szczelność jest na języku zamka, a rygle zabezpieczają przed włamaniem,
    Ostatnio edytowane przez piotrjazewicz ; 17-02-2015 o 20:53

  14. #454

    Domyślnie

    Kupiłem drzwi ze zwykłym zamkiem z pochwytem jednostronnym i już dziś w pierwszym dniu wiatr je zamknął dobrze ze nie mam podbitki Da radę dołożyć teraz elektrozaczep żeby mieć możliwość otwierania bez klucza ?

  15. #455
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    U mnie bylo podobnie, wpierw drzwi potem dokupilem elektrozaczep. Montowalem wszystko za jednym podejsciem..
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  16. #456

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomaszs131 Zobacz post
    U mnie bylo podobnie, wpierw drzwi potem dokupilem elektrozaczep. Montowalem wszystko za jednym podejsciem..
    Kupiłeś sam elektrozaczep z funkcją rolki czy coś jeszcze ? Okucia mam klasy "C" ale to chyba nic nie zmienia.

  17. #457
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Mam elektrozaczep bez rolki, do tego klawiatura, ktora po wpisaniu kodu uwalnia elektrozaczep.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  18. #458
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Ja miałem od razu z drzwiami.

  19. #459

    Domyślnie

    Cytat Napisał autorus Zobacz post
    Ja miałem od razu z drzwiami.
    Też miałem mieć i w końcu nie wiem dlaczego nie mam

    Ta klawiatura to Wikęda bo chyba nie widziałem jej w katalogu.

  20. #460

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawel1212 Zobacz post
    Nie jestem zawistny!!
    Ja nie sprzedaje tych drzwi i, ale mam znajomego który sprzedał ich duże ilości i miał sporo reklamacji ponad 160 przez 5 lat.
    wszystko ma udokumentowane zdjęciami bo jeździł na reklamacje.
    Witam wszystkich forumowiczow

    Od wczoraj wystartowłem z czytaniem tego postu o drzwiach Wikęd i powiem że bardzo się zainteresowłem, nawet skontaktowlem sie z PH na moim wojewodztwie aby podał mi namiary na firmy które sprzedaja ich drzwi zewnetrze ale po ty poscie powyzej mam mylne wrażenie, nie wiem czy to konkurencja chce nabruździć bo negatywnych odpowiedzi w tym temacie bylo moze z 3-5 max.
    Czy ktoś może coś więcej powiedzieć na temat ich drzwi zewnetrznych, najlepiej ktos kto ma je dłuzej niz rok czy dwa.

Strona 23 z 93

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony