dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 52 z 93
Pokaż wyniki od 1.021 do 1.040 z 1850
  1. #1021

    Domyślnie

    Witam

    Taki z tego plus , że przynajmniej od dzisiaj sprzedawca będzie każdemu klientowi chcącemu kupić drzwi metalowe wikęd z przetłoczeniem - mówił , że przetłoczenie jest tak płytkie ,że aż nie widoczne i odradza ich zakup

    Wiem -wiem ,że w dzisiejszych czasach nie można każdemu ufać i trzeba wszystko czytać , ale miałem kilka firm - u których białe w katalogu jest białe , a nie szare


    Większość jednak przyzna , że to trochę niemiła praktyka ze strony tej firmy ze zdjęciami dużo naciąganymi , a potem zasłanianie się napisaną druczkiem w katalogu na jakiejś stronie regułką - pewnie nie jestem pierwszy i nie ostatni , a w ogóle to po co dla klientów takie przetłoczenie , którego nie widać, a jak widać to jak to wygląda

    Często czytam tu na forum różne tematy i swój opisałem tylko dlatego , że może komuś też będzie zależało na tłoczeniu na drzwiach , które jest widoczne , a nie na tłoczeniu , które tylko psuje widok drzwi.

    Moje drzwi wikęd zostaną wymontowane i zamontowane w przejściu z kotłowni do garażu bo tam ich miejsce , a na zewnątrz będą zamontowane drzwi KMT z tłoczeniem , które obejrzałem w katalogu i na inwestycji u klienta i powiem Wam , że przetłoczenie w katalogu jest tak samo głębokie jak w rzeczywistości , a ich zdjęcia nie kłamią - tyle w temacie .

    Ps.
    Szkoda tylko ,że w mojej okolicy nie mogłem u nikogo obejrzeć tych drzwi wikędu , ale teraz przynajmniej ja będę mógł je udostępnić jak ktoś będzie chciał je obejrzeć

    Pozdrawiam wszystkich budujących
    Ostatnio edytowane przez kamilz1 ; 13-07-2016 o 08:10

  2. #1022

    Domyślnie

    Czy te przetłoczenia, o których pisze kamilz1 są bardziej widoczne na kolorze białym?

    Czy ktoś ma jakąkolwiek fotkę drzwi białych wzór 9 lub 9 B??


    Pozdrawiam!

  3. #1023

    Domyślnie

    Daruj sobie te ich przetłoczenia jak Ci na nich zależy i jak mają być wyraźną ozdobą - dekorem Twoich drzwi - lepiej szukaj innej firmy lub przynajmniej obejrzyj jak wyglądają u kogoś na inwestycji , ale i tak musisz się liczyć , że jednak jak przyjdą inne to Ci napiszą "Z uwagi na
    ograniczenia techniczne druku oraz technologię wykonania przeszklenia,
    wzory i kolory mogą różnić się od rzeczywistych"
    Mi nawet nie zaproponowali , że jakiś ich przedstawiciel przyjedzie i to zobaczy - od razu stwierdzili , że zdjęcia drzwi w katalogu to nie zdjęcia drzwi w rzeczywistości , a przetłoczenia są płytkie 1-2 mm i nie tak głębokie jak na zdjęciach i przecież piszą o tym na stronie 2 swojej gazetki , a klienci nie mogą odnosić się do zamieszczonych przez nich zdjęć

    I nie ma co mówić ,że regułką "Z uwagi na
    ograniczenia techniczne druku oraz technologię wykonania przeszklenia,
    wzory i kolory mogą różnić się od rzeczywistych" bardzo fajnie się zabezpieczyli i wypięli na swoich klientów
    Ostatnio edytowane przez kamilz1 ; 13-07-2016 o 09:58

  4. #1024

    Domyślnie

    Bardzo mnie zmartwiła Twoja opinia bo dałem już zaliczkę 1500 zł na te drzwi - wzór 9 i 9B - dwie sztuki

    Jakoś też tak bardzo to mi nie zależy na tych przetłoczeniach - im płytsze tym lepiej będzie się myło

    Ale wolałbym żeby nie były aż tak bardzo płytkie. Ciekawe jak to wygląda na białych, najlepiej wzór 9 B.

    Oczywiście nie ma tu nikogo w okolicy kto by miał taki drzwi. Przekopałem google, wszędzie zdjęcia katalogowe, nigdzie prawdziwych.

    Ale do tej pory słyszałem same pozytywne opinie o Wikędzie. Ech....

    Może napisz pismo do Prezesa w formie listu?
    Ja bym jeszcze powalczył...
    Co zrobisz teraz z tym drzwiami?

  5. #1025
    Lider FORUM (min. 2800)
    karolek75

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Okolice Bydgoszczy
    Posty
    3.039

    Domyślnie

    Dla zainteresowanych - na szybko fotki ocieplonego progu od wewnątrz. Moze na zdjeciach nie ma drzwi wejsciowych, ale przy nich mam tak samo co do zasady, bo na zdjeciach widac rozne warianty . Na zewnatrz podobnie - szerokoscXPS: zlicowana z elewacja i na to płytki i dalej kostka.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_1807.jpg
Wyświetleń:	384
Rozmiar:	96,0 KB
ID:	360987Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_2852.jpg
Wyświetleń:	384
Rozmiar:	95,5 KB
ID:	360988Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_3010.jpg
Wyświetleń:	337
Rozmiar:	82,8 KB
ID:	360989
    Zmodyfikowany biedadomek Z162: 146m2, w dachu celuloza do kalenicy 40cm - 65 kg/m3. 16XPS/20PF/17styro/8posadzki. Silka 18/12+33cm styro. GWC 50m, WMG+RSŚ+GMC by nydar. . PC Ecopol 5.9kW, DZ 2x74m. OZC by asolt 39kWh/m2, obciazenie 3.7 kW
    n50=0,38
    1 rok: 12.2015-12.2016 CO 919 kWh czyli ca 25 kWh/m2 ???
    2 sezon: 09.2016-05.2017 CO 786 kWh czyli ca 22 kWh/m2 ??? Temp dol +1.5K

  6. #1026

    Domyślnie

    Może na Twoich białych będzie to lepiej wyglądało,a jak nie zależy Ci na wyraźnym przetłoczeniu to może nie ma co się martwić.
    Wstaw dla innych zdjęcia jak będziesz miał zamontowane,zawsze się przydadzą.

    "Moje drzwi wikęd zostaną wymontowane i zamontowane w przejściu z kotłowni do garażu bo tam ich miejsce , a na zewnątrz będą zamontowane drzwi KMT z tłoczeniem , które obejrzałem w katalogu i na inwestycji u klienta i powiem Wam , że przetłoczenie w katalogu jest tak samo głębokie jak w rzeczywistości , a ich zdjęcia nie kłamią - tyle w temacie ."

  7. #1027
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar BooM80
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    Górny Śląsk
    Posty
    203

    Domyślnie

    Cytat Napisał karolek75 Zobacz post
    Dla zainteresowanych - na szybko fotki ocieplonego progu od wewnątrz. Moze na zdjeciach nie ma drzwi wejsciowych, ale przy nich mam tak samo co do zasady, bo na zdjeciach widac rozne warianty . Na zewnatrz podobnie - szerokoscXPS: zlicowana z elewacja i na to płytki i dalej kostka.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_1807.jpg
Wyświetleń:	384
Rozmiar:	96,0 KB
ID:	360987Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_2852.jpg
Wyświetleń:	384
Rozmiar:	95,5 KB
ID:	360988Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_3010.jpg
Wyświetleń:	337
Rozmiar:	82,8 KB
ID:	360989
    Ja jestem zainteresowany, dzięki

  8. #1028
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    piotrjazewicz

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    Słupsk
    Kod pocztowy
    76-200
    Posty
    151

    Domyślnie

    Cześć

    Ja myślę, że nie bez powodów fabryka WIKĘD w kilku miejscach w katalogu umieszcza informację "tłoczenia płytkie" aby klienci mogli się z tą informacją zapoznać + ewentualnie dopytać sprzedawcę. Tłoczenia są pokazane poglądowo i dobry sprzedawca ma świadomość, iż w kolorach renolitowych będą mniej widocznie(usłojenia drzwi idą pionowo), niż np na antracyt gładki, cameleon malowany czy np wenge/dąb bagienn. Tak jak napisał FINLANDIA, dużo zależy od sprzedawcy u którego się kupuje drzwi, od jego wiedzy o danym produkcie itp.. według mnie dobry sprzedawca poinformuje klienta. Dobrze zamawiać jest drzwi w firmie, która dysponuje ekspozycją drzwi WIKĘD lub chociaż przekrojem skrzydła, gdzie celowo jest zrobione tłoczenie. Co do tłoczeń płytkich czy głębokich rynek producentów drzwi jak i zarówno klientów jest podzielony, jedni wolą tłoczenia płytkie - łatwiejsze w czyszczeniu, utrzymaniu poza tym blacha na skraju tłoczenia płytkiego jest mocniejsza (niż blacha 0,6mm rozciągnięta w tłoczenie głębokie 5-6mm). Trzeba przyznać jedno, iż gro sprzedawców, którzy sprzedawali wcześniej zwane KMT a dziś sprzedają drzwi WIKĘD zapomniała o tłoczeniach, które są kwestią gustu a cieszą się dobrym produktem i oferowanymi ciekawymi rozwiązaniami przez fabrykę WIKĘD.

    PS. Starałem się być obiektywny )

    Pozdrawiam

  9. #1029

    Domyślnie

    Witam

    Ja również nacięłam się na te płytkie, niewidoczne przetłoczenie na drzwiach z okleiną drewnopodobną - niestety otrzymałam taką samą odpowiedź jak kolega wyżej.

    "Ja myślę, że nie bez powodów fabryka WIKĘD w kilku miejscach w katalogu umieszcza informację "tłoczenia płytkie", aby klienci mogli się z tą informacją zapoznać"-z tym się nie mogę zgodzić - firma Wikęd umieszcza to tylko ze względu na dużą ilość niezadowolonych klientów , którzy liczyli na tłoczenie widoczne , a nie tłoczenie widmo , aby nie mieli argumentu - bo przecież jest informacja - nadmienię ,że jak ja kupowałam swoje drzwi to nie było tej informacji na każdej stronie , ale widocznie przybywa ludzi , którzy nie są do końca zadowoleni i teraz umieszczają swoją regułkę drobnym maczkiem wszędzie , ale jednak większość osób przeglądając zdjęcia drzwi skupia się na drzwiach , a nie na bokach katalogu gdzie jest ich regułka.

    Niestety ja również kierowałam się zdjęciami , sprzedawca nie miał tych drzwi z przetłoczeniem.

    Czemu nie wstawią zdjęć rzeczywistych - bo co - sprzedaż by spadła - po prostu opracowali bardzo dobrą strategię i dobry marketing z naciąganymi zdjęciami i potem z regułką ,że przecież jest informacja - również jestem zdania ,że to nie jest tak jak powinno.


    Bo po co decyduję się na przetłoczenie , za które robię dopłatę , chyba po to ,żeby je było chociaż w całości widać , a nie widać poziome przetłoczenie ,a pionowych nie.

    Też postaram się wstawić zdjęcia dla innych .

    Pozdrawiam
    Edyta Wilimczyk
    Ostatnio edytowane przez Edyta Wilimczyk ; 13-07-2016 o 16:11

  10. #1030
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Busters

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Kraków/Wołowice
    Posty
    852

    Domyślnie

    Przeciez to normalne, ze kazdy photoshopuje zdjecia do katalogow/reklam.

    Jak kupujecie płytki/gres to tez je wybieracie na podstawie zdjec w internecie? i potem jestescie zdziwieni, ze w rzeczywistosci maja inny odcien/fakture?

    No sry, ale nie wiem w jakim wy swiecie zyjecie.

    W reklamach telewizyjnych tez sa ładne reklamy zdrowych jogurtow dla dzieci z DUZYMI kawałkami owocow, a potem okazuje sie, ze tych owocow jest raptem 0,2%, a w 100g produktu 3 lyzeczki cukru. Do tego nie macie pretensji i tak lykacie wszystko co wam powiedza.
    Indywidualny, parterowy - 140m2 uzytkowej+garaż 33m2 - całość grzana. Ściana 18cm silikat.
    Ocieplenie: ściany 20cm 0,31, podłoga 20cm 0.36, strop wełna 40cm U=0,35
    Ogrzewanie: Tcap 9kw, Rekuperacja: Airpack 300. OZC~7,3KW
    Mieszkamy!

  11. #1031

    Domyślnie

    Pani Edyto, proszę o jak najszybsze wstawienie zdjęć.

    Piszcie prosto do Prezesa w listach tradycyjnych, z adresacją do rąk własnych.

    Wylewanie żali na forum aż tak bardzo nie pomoże choć warto w każdy sposób nagłośnić tę sprawę.

    Czekam na zdjęcia drzwi Wikędowych.


    Pozdrawiam.

  12. #1032
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Wojt75

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Pszczyna
    Kod pocztowy
    43-229
    Posty
    11

    Domyślnie

    Przede wszystkim dziękuje Serwisantowi Wikęda, który odwiedził dzisiaj moją budowę. Niestety nie znam nazwiska, bo podpis niewyraźny ale pełna profeska i wszystkie zgłoszone usterki usunięte.
    O problemach pisałem już wcześniej.
    W TP występował bardzo duży opór lub wręcz brak możliwości przekręcenia klucza.
    Nikt z forumowiczów nie odgadł przyczyny. Mianowicie z ramiaka drewnianego żywica spływała na listwę sterującą dolnym językiem i ryglem. Po wymianie listwy, usunięciu resztki żywicy i zabezpieczeniu drewna preparatem silikonowym wszystko chodzi jak należy.
    Z tyłu domu (wejście do kotłowni) mam Premium z ościeżnicą metalową. Wszystkie zgłoszone anomalie wynikały z niewłaściwego montażu.
    Okazało się, że ościeżnica została nieprawidłowo ustawiona - z jednej strony u góry odchylenie od pionu na zewnątrz wynosiło ok. 1 cm.
    P. Serwisant "wydłubał" piankę i naprostował ościeżnicę (mimo, że to nie jego robota ale z firmą, która montowała drzwi nie chcę mieć już do czynienia, więc się zgodził). Poprawienie montażu i dodatkowa regulacja skrzydła wyeliminowała wszystkie problemy: ocierania skrzydła o ościeżnicę, prześwitów w narożnikach oraz braku zamykania się zamka dolnego na dwa razy.
    Luz na klamce wynikał z braku plastikowych podkładek pod klamką - montażyści po prostu nie założyli z jednej strony.
    Dowiedziałem się jeszcze, że uszczelka progowa jest założona na odwrót (oczywiście poprawiono).
    Generalnie jestem b. zadowolony i nareszcie mogę cieszyć się drzwiami (mam nadzieję, że tak już zostanie).
    Co ciekawe P. Serwisant był z Gdańska (prawdopodobnie z siedziby firmy Wikęd) - a mój dom jest w okolicach Pszczyny!
    Co do firmy, w której kupowałem i która montowała mi drzwi, nie będę robił oficjalnej antyreklamy, ale gdyby ktoś z Podbeskidzia chciał wiedzieć gdzie nie kupować drzwi Wikęd, to mogę napisać na priv.
    Jeżeli chodzi o przetłoczenia, faktycznie było maleńkie rozczarowanie (dla mojej żony, kolor winchester), ale nie robił bym z tego takiego problemu.
    Ostatnio edytowane przez Wojt75 ; 14-07-2016 o 09:27

  13. #1033

    Domyślnie

    Ze względów kosztowych chcemy kupić drzwi Wikęd wzór 26 bez przeszklenia z jednostronnym INOX od zewnątrz (imitujący wzór 26 z przeszkleniem mlecznym). Czy w środku ramki INOX’a jest widoczny kolor drzwi np. ‘złoty dąb’ czy może jest możliwość wstawienia tam szyby/przeszklenia (ślepego)?

    @piotrjazewicz etc – Czy możecie polecić jakieś firmy z mazowieckiego (Wołomin) montujące drzwi Wikęd? Jaka by była cena za wersje Premium oraz za Premium + ośc. Termo?

  14. #1034

    Domyślnie

    Wojt75 - to ci historia z tą żywicą. Tego bym się nawet nie spodziewał. Dobrze, że już po temacie w TP. Co do Premium - masz kontakt z montażystą? Może warto byłoby go ochrzanić?

    Co do zdjęć i tłoczeń - wypowiedziałem się już w drugim wątku. Dla mnie to bzdura i absurd. Katalog jasno określa tłoczenie, a sprzedawca to ciapa co powinien pokazać choćby przekrój. Wikęd z wielką chęcią dostarcza takie materiały. Wystarczy zgłosić się do swojego opiekuna. Późniejsza sprzedaż jest zdecydowanie milsza.
    Nie chodzi tu już o Wikęd czy inną firmę produkującą. Ja jako sprzedawca i montażysta lubię pokazać Klientowi absolutnie wszystko. Później nikt nie lata po forach i nie wiesza psów na mnie czy na jakiejś firmie. Jest tyle drzwi na rynku, że pokazując choćby tłoczenie Wikędu, które może się nie podobać komuś mogę zaoferować np. wspomniane KMT z głębszym przetłoczeniem. Później i Klient jest zadowolony i ja nie muszę słuchać długich i krótkich że ktoś katalogu nie doczytał. Papier ma swoje ograniczenia, ale wycięty kawałek drzwi czy nawet całe na stojaku to chyba oddadzą w 100% to co się sprzedaje. Obecnie sprzedaż bez takich pomocy dla mnie jest nierealna.

    Jak wytłumaczyć Klientowi jak głębokie jest tłoczenie? Jak zmarszczka na czole czy jak pępek?! Katalog + wzornik kolorów + przekroje lub drzwi + akcesoria = komplet do pokazania.

  15. #1035
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    piotrjazewicz

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    Słupsk
    Kod pocztowy
    76-200
    Posty
    151

    Domyślnie

    Cytat Napisał romano7 Zobacz post
    Ze względów kosztowych chcemy kupić drzwi Wikęd wzór 26 bez przeszklenia z jednostronnym INOX od zewnątrz (imitujący wzór 26 z przeszkleniem mlecznym). Czy w środku ramki INOX’a jest widoczny kolor drzwi np. ‘złoty dąb’ czy może jest możliwość wstawienia tam szyby/przeszklenia (ślepego)?

    @piotrjazewicz etc – Czy możecie polecić jakieś firmy z mazowieckiego (Wołomin) montujące drzwi Wikęd? Jaka by była cena za wersje Premium oraz za Premium + ośc. Termo?
    Cześć Romano7

    Inox jest naklejany od zewnątrz na płaszcz skrzydła - przez co w miejscu widocznym tak gdzie normalnie jest szyba będzie widoczny kolor skrzydła. Z uwagi na specyfikę produkcji nie da się wstawić w to miejsce imitacji szkła.
    Jeśli chodzi o miejsce zakupu, na stronie WIKED w dziale kontakt masz adresy do regionalnych kierowników sprzedaży, napisz proszę e-mail z informacją gdzie jest inwestycja/budowa i dostaniesz zwrotnie adresy punktów sprzedaży drzwi WIKĘD, które posiadają ekspozycję w Twojej okolicy.

    Wojt75

    Ja bym sobie życzył, aby chociaż 70% firm miało tak dobrych fachowców jak serwisanci w fabryce WIKĘD żyłoby się nam wszystkim o wiele spokojniej. A tak serwisanci niestety często jeżdżą do sytuacji gdzie powinien to zrobić montażysta firmy montującej przez co cierpią klienci, którzy potrzebują pomocy wymagającej wizyty serwisu fabrycznego.

    Piotr
    Ostatnio edytowane przez piotrjazewicz ; 15-07-2016 o 09:59

  16. #1036

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotrjazewicz Zobacz post
    ...

    Wojt75

    Ja bym sobie życzył, aby chociaż 70% firm miało tak dobrych fachowców jak serwisanci w fabryce WIKĘD żyłoby się nam wszystkim o wiele spokojniej. A tak serwisanci niestety często jeżdżą do sytuacji gdzie powinien to zrobić montażysta firmy montującej przez co cierpią klienci, którzy potrzebują pomocy wymagającej wizyty serwisu fabrycznego.

    Piotr
    Cierpią i niepotrzebnie wydłuża się czas realizacji naprawy. Nie wiem czego boją się montażyści (często polecani przez sklep lub zatrudnieni w nim). Są szkolenia, są telefony. Nie jest wstyd poprosić o pomoc. Tu liczy się aby Klient był zadowolony z tego co my robimy. Większy wstyd jest wtedy gdy wysyłany jest serwis z Wikędu czy innej firmy, który informuje Klienta, że była to błahostka którą przeoczył montażysta.

    Piotrze - ja jak zawsze z chęcią odwiedzę szkolenie .

  17. #1037
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar LUKAS9
    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Małopolska
    Kod pocztowy
    32-600
    Posty
    20

    Domyślnie

    Cytat Napisał theme Zobacz post
    Cierpią i niepotrzebnie wydłuża się czas realizacji naprawy. Nie wiem czego boją się montażyści (często polecani przez sklep lub zatrudnieni w nim). Są szkolenia, są telefony. Nie jest wstyd poprosić o pomoc. Tu liczy się aby Klient był zadowolony z tego co my robimy. Większy wstyd jest wtedy gdy wysyłany jest serwis z Wikędu czy innej firmy, który informuje Klienta, że była to błahostka którą przeoczył montażysta.

    Piotrze - ja jak zawsze z chęcią odwiedzę szkolenie .
    Witam
    Szukam sprawdzonego salonu sprzedaży oraz montażystów - Górny Śląsk

  18. #1038

    Domyślnie

    Witam!
    Planuję zakup drzwi wzór 30 z pochwytem. W związku z tym mam pytanie: czy pochwyt 90 stopni nie będzie utrudniał dostępu do zamka? Zdecydowanie bardziej podoba mi się pochwyt pod kątem prostym niż 45 stopni.

  19. #1039
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    piotrjazewicz

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    Słupsk
    Kod pocztowy
    76-200
    Posty
    151

    Domyślnie

    Cześć

    LUKAS9 najlepiej napisz e-maila do regionalnego kierownika sprzedaży WIKĘD, który jest odpowiedzialny za sprzedaż na Twoim terenie to wskaże Tobie współpracujące autoryzowane punkty sprzedaży.

    BUD_STW

    Pochwyt przy wzorze 30 z kątem montażu 90 stopni nie będzie Tobie utrudniał dostępu do zamka. Poniżej zdjęcie wzoru 12C zamontowanego u Mnie na ekspozycji, który jest bardzo podobny do 30 z pochwytem 150cm prostokątnym z właśnie takim systemem montażu jaki Ciebie interesuje. Moim zdaniem jest to rozwiązanie, które nie przyniesie Tobie kłopotów a wygląda bardzo obiecująco )

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wzór 12c.jpg
Wyświetleń:	279
Rozmiar:	44,0 KB
ID:	364324

  20. #1040

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bud_stw Zobacz post
    Witam!
    Planuję zakup drzwi wzór 30 z pochwytem. W związku z tym mam pytanie: czy pochwyt 90 stopni nie
    będzie utrudniał dostępu do zamka? Zdecydowanie bardziej podoba mi się pochwyt pod kątem prostym niż 45 stopni.
    Planowałem pochwyt. Zrezygnowałem na rzecz klamki z litej stali. Powód? Kolega rozbijał szybę w najmnieszym oknie, żeby wejść do domu po zatrzaśnięciu drzwi z pochwytem.

Strona 52 z 93

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony