dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 64 z 93
Pokaż wyniki od 1.261 do 1.280 z 1850
  1. #1261
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar pvcwindow
    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Grodzisk Maz
    Kod pocztowy
    05-825
    Posty
    70

    Domyślnie

    Witam serdecznie Wszystkich .
    Czytam sobie forum już parę lat pracując w branży już prawie dwie dechy .
    I tak się zastanawiam po co piszecie publicznie jaki to rabat jest nieprzyzwoity , ile powinien kosztować montaż itd .
    Jaki to ma sens ?
    Napiszcie może oficjalnie i publicznie jaki macie rabat na dany produkt . Bo co ? Klient ma prawo widzieć ? Bo kieruje Wami chęć niesienia nieodzownej pomocy i szerzenia informacji ......... ? . Z czego będziecie płacić podatki, ZUS-y , czynsze, i resztę wszelakich kosztów , nie zapominając o zyskach .
    Czy wyślecie człowieka 40 km x 2 = 80 km aby dokręcił śrubkę do klamki czy założył np. osłonki ( taki przykład ) -czas , korki , paliwo , wynagrodzenie, itp.
    Każdy ma prawo pisać i mówić co uważa w ramach dobrego smaku i rozsądku , ale sami za przeproszeniem "robicie" we własne gniazdo .
    Potem taki delikwent dzwoni / wysyła e-maile w promieniu 50, a czasami i 100 km nie ukrywając specjalnie tego , wybierając najtańszą ofertę na rynku dosłownie robiąc casting cenowy co do 1 zł .
    Wiem, że to mój pierwszy post i może któryś z Kolegów Adminów usunie lub będzie jakaś reakcja Redakcji , ale przemyślcie racjonalnie
    proszę opinie i komentarze na temat kwot czy też % , dopłat, rabatów itd pisanych publicznie na forach . Kierujmy się rozsądkiem , dobrem swoim i branży , a nie Klienta ( pod kątem $ ) , bo Klient niestety nas nie będzie oszczędzał i żałował ........... . Prawo rynku jest jakie jest, ale weźmy również pod uwagę, że montując za 100 zł za np. rok już nikt nie odbierze tel jak będzie potrzebna regulacja .
    Drogo / tanio / niedużo / mało to wszystko pojęcia względne . Jako anegdotę przytoczę szkolenie sales coaching :
    ile kosztuje to kosztuje ? , tyle ile jest Pan/i w stanie zapłacić ............. .
    Możecie strzelać

    Z wyrazami szacunku
    PW

  2. #1262
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.314
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał pvcwindow Zobacz post
    Czy wyślecie człowieka 40 km x 2 = 80 km aby dokręcił śrubkę do klamki czy założył np. osłonki ( taki przykład ) -czas , korki , paliwo , wynagrodzenie, itp.
    Każdy ma prawo pisać i mówić co uważa w ramach dobrego smaku i rozsądku , ale sami za przeproszeniem "robicie" we własne gniazdo .
    Mam budowę kilka kilometrów od Piaseczna. Ekipie Vetrexa od okien nie chciało się nawet przygotować mi oferty. Ekipa od MS i Oknoplastu owszem, przygotowała. Ale wygrała (nie wiem czemu, koniecznie chciałem porównać, jak cenowe wyjdzie Vetrex) ekipa z Radomia. Gorąco polecam.
    Chciało im się przygotować ofertę, przyjechać na pomiar, zamontować. I opłaciło im się. I to pomimo tego, że uparli się, że lekko draśnięte ramę mi wymienią. Lekko - tynk pewnie by przykrył. A specjalnie musieli jechać, żeby to zrobić. To nie jedyny przypadek. A bardzo podobny tekst zacytował mi monter ogrodzenia - usłyszał od swoich kolegów z Piaseczna. Tak, będzie mi montował monter z Radomia. Bo jemu się opłaca.

  3. #1263

    Domyślnie

    Źle trochę na to patrzysz. My co do dokręcenia śrubki jesteśmy zobowiązani, bo to ja dokonuję montażu i ja jestem za niego odpowiedzialny. Jak ktoś zgłasza mi reklamację (jestem również sprzedawcą drzwi Wikęd), to zobowiązany jestem ją przyjąć i rozpatrzyć. Jeśli uznam ją za zasadną i przyczyną jest np. niedokręcona śrubka, którą ja miałem dokręcić to muszę jechać i naprawić mój błąd. Jeśli przyczyną reklamacji byłoby np. wypaczone skrzydło to reklamację przekazuję dalej do producenta, bo on jest gwarantem towaru, a ja gwarantem usługi.
    A co do rabatów - forum jest dobrowolne i każdy może w ramach społecznych norm wypowiadać się. Skoro ktoś zapytał o wycenę, to my podpowiedzieliśmy mu że może więcej utargować. Chyba o pomoc tu chodzi? A co do robienia we własne gniazdo, ja osobiście nie uważam aby to miało miejsce. Jak komuś nie na rękę informowanie Klienta o możliwym rabacie nie musi się brać udziału w dyskusji.

  4. #1264
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    mate166@gmail.com

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Ostromecko
    Kod pocztowy
    86-070
    Posty
    434

    Domyślnie

    Widzicie, a ja jako klient chwalę Was jako takich, którzy dobrowolnie się wypowiadają. Tylko ze ja znam też sprawy od strony handlowej i zdaje sobie sprawę, że kazda firma jest na rynku po to aby zarabiać

  5. #1265

    Domyślnie

    Inaczej nie prowadzilibyśmy firm i nie starali się rozwijać tej branży. Znam wielu sprzedawców czy montażystów, którzy założyli już dawno ręce. Mają ileś oczek rabatu handlowego i z tego żyją. Montują drzwi w ten sam sposób od 100 lat. A jak wspomni się o ciepłym montażu to pukają się w czoło i pytają się kto takich bzdur nagadał.
    Drzwi przez ostatnie kilka lat cały czas mocno się rozwijają. Techniki ich montażu też. Samo się to nie dzieje. Firma Wikęd z tego wątku też wprowadziła szereg małych i dużych unowocześnień w drzwiach po tym co wywnioskowali z naszych (montażystów i sprzedawców) sugestiach. Nawet głupia regulacja na język zamka jest milowym krokiem dla mnie, bo wcześniejsze piłowanie ościeżnicy u Inwestora dla mnie osobiście było mocno uwłaczające. Dostawało się drzwi na zasadzie "zrób to sam", bo jesteś montażystą. OK zamontować drzwi to jedno, a piłować ościeżnicę na oczach kogoś kto wywalił na te drzwi 3 tysiące to inna rzecz.

    A co do forum - zobacz dlaczego jest ono tak duże, dlaczego tak dużo ludzi totalnie zielonych tu zagląda. Otrzymają pomoc za darmo, a po roku czy 2 na swojej budowie to oni stają się małymi ekspertami i pomagają innym. To jest cała potęga forum. Nikt tu nie zarabia. Od tego mamy swoje firmy jak słusznie zauważyłeś.

  6. #1266
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    The me, w czasach drzwi bez regulacji docisku sprzewales je po 3tys!! zdzierstwo)
    Ja wychodzę z założenia że przegięcia w żadną stronę nie są dobre. I dlatego pozwalam sobie na rozmowy o kosztach.

  7. #1267
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar St@nley
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    woj. mazowieckie
    Posty
    645

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Mam budowę kilka kilometrów od Piaseczna. Ekipie Vetrexa od okien nie chciało się nawet przygotować mi oferty. Ekipa od MS i Oknoplastu owszem, przygotowała. Ale wygrała (nie wiem czemu, koniecznie chciałem porównać, jak cenowe wyjdzie Vetrex) ekipa z Radomia. Gorąco polecam.
    Chciało im się przygotować ofertę, przyjechać na pomiar, zamontować. I opłaciło im się. I to pomimo tego, że uparli się, że lekko draśnięte ramę mi wymienią. Lekko - tynk pewnie by przykrył. A specjalnie musieli jechać, żeby to zrobić. To nie jedyny przypadek. A bardzo podobny tekst zacytował mi monter ogrodzenia - usłyszał od swoich kolegów z Piaseczna. Tak, będzie mi montował monter z Radomia. Bo jemu się opłaca.
    Mi również montowała ta sama ekipa i z czystym sumieniem mogę polecić. 50km w jedną stronę to dla nich nie problem. A że zrobili dobre wrażenie kupiłem późniejszym czasem również 2szt. drzwi wyjściowych.

  8. #1268

    Domyślnie

    Fin - możesz mówić mi "pan pazera", bo rzeczywiście 3 koła za drzwi bez regulacji na język zamka to szczyt bezczelności haha .
    Chyba każdy zdrowo myślący człowiek zdaje sobie sprawę z tego, że zarabiamy na tym pieniądze. Dziwi mnie podejście takie, że ktoś na siłę próbuje wmówić Klientowi, że nic on na tym nie zarabia. Ja wolę inne podejście - zarabiam, ale Ty wiesz za co ja biorę od Ciebie pieniądze.

    A co do samych cen zakupu drzwi i ceny drzwi do ich jakości. Są firmy na prawdę skrajne, sprzedające mocno średni produkt (aby nie napisać, że badziewie) w cenach wyższej półki i robią to tylko dlatego, że ich dział marketingu jest większy jak dział produkcji i technologii razem wzięty.

  9. #1269
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar BooM80
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    Górny Śląsk
    Posty
    203

    Domyślnie

    Jaki jest najlepszy (czyt. najcieplejszy/najpewniejszy/najfajniejszy) sposób montażu drzwi zewnętrznych ? Będę miał zamontowane drzwi Wikęd Prestige. Rozmawiałem z kilkoma firmami, które sprzedają i montują Wikędy i ogólnie firmy zaoferowały następujące sposoby montażu:
    1) Tylko piana, a jak chcę inaczej to mam sobie załatwić materiały i może montażysta będzie wiedział co z tym zrobić
    2) Tylko taśmy rozprężne (czy to wystarczy ?)
    3) Taśma rozprężna i folie z Soudala/Illbrucka (chyba ok)
    4) Folie z Soudala/Illbrucka i piana (czyli tak jak np. przy montażu okien)

    Na co szczególnie zwrócić uwagę już podczas montażu Wikędów Prestige ?

  10. #1270
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.314
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    IMO v. 4) jest najlepsza. Ale diabeł tkwi na dole - tam trzeba solidnie oprzeć próg, i zaizolować przeciwwilgociowo.

    No i zwróć uwagę, żeby wyregulowali uszczelkę opadającą.

  11. #1271
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar BooM80
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    Górny Śląsk
    Posty
    203

    Domyślnie

    Też mi się wydaje, że opcja nr 4 jest najlepsza, ale może jeszcze ktoś się wypowie.
    Jeszcze mam pytanie dotyczące wysokości poszerzeń podprogowych. Drzwi będą posadowione na płycie fundamentowej, na płycie będzie położone 11 cm styropianu, ok. 8 cm wylewki, na to płytki lub panele podłogowe. Poziom "0" będzie wynosił ok. +21 cm od poziomu płyty do górnej krawędzi płytek/paneli. Czy poszerzenia należy poskładać do łącznej wysokości 21 cm (czyli trzy poszerzenia o wysokościach 120 mm + 60 mm + 30 mm) i na to ciepły próg PCV/ALU, czy też wysokość poszerzeń powinna być niższa, żeby ciepły próg "chował się" w wylewce ?

  12. #1272
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    JA preferuje opcję nr4. I niekoniecznie musi być folia tych marek. Ważne by ekpia potrafiła się nimi posługiwać.

    Co do poszerzeń - zależy od progu i sposobu otwierania (zakładam, że na zewnątrz?) Wtedy faktycznie niektóre progi pozwalają na ich "zatopienie" w podłodze.
    Ile cm? Tyle, by był luz na wypoziomowanie i uszczelnienie na dole, więc szacowanie na równe 21 jest wg mnie niepoprawne.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  13. #1273

    Domyślnie

    Taaa, uszczelkę trzeba wyregulować jak u Kaizena
    Opcja 4 dla mnie również jest chyba najrozsądniejsza z tego co piszesz. Do tego poszerzenia dałbym nieco niżej jak 21cm, chyba, że wszystko jest idealnie odmierzone jak w aptece w co wątpię.

  14. #1274

    Domyślnie

    Czy ościeżnica Termo od Prestige będzie pasowała do serii Optimum? Bo ta od pierwszych drzwi ma dwie uszczelki, a druga ma jedną. Czy można je stosować zamiennie? Wybierając tą z Prestige do Optimum powinny być lepsze parametry, nie? Drzwi nie dla mnie, dla teściów a kombinują jak mogą.

  15. #1275

    Domyślnie

    Nie ma takiej możliwości. Te ościeżnice mają inny profil (kształt) i nie będą pasowały do skrzydeł Optimum / Prestige zamiennie. Poza tym te ościeżnice mają iny wymiar. Wysokość jest ta sama, ale ościeżnica Termo od Prestige jest o 28mm szersza.
    Poza tym skrzydła są inaczej wyprofilowane w felcu i nie podejdzie mimo najszczerszych chęci. Masz opcje dwie:
    -albo dorzucisz się teściom do drzwi Prestige i będziesz najlepszym zięciem przez 2 tygodnie (bohater domu te sprawy)
    -albo wybijesz im z głowy kombinacje i zostaną przy Optimum, które też ma wiele zalet (czwarta przylga, zasównica, dobre parametry)
    Ha ha ha, a tak poważnie to w skrócie pisząc nie da się zrobić takiej podmiany.

  16. #1276
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    mate166@gmail.com

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Ostromecko
    Kod pocztowy
    86-070
    Posty
    434

    Domyślnie

    Cześć,

    Mam zamontowane drzwi thermo prestige z wikęda z pochwytem i elektrozaczepami. Używam ich narazie jako dzień/noc, ale robią mi własnie elewacje i coś wypadałoby zrobić z kablem od elektrozaczepów jakbym chciał coś później pokombinować z elektroniką. Chce go sobie przerzucić do garażu gdzie mam całą rozdzielnię elektryczną i teleinformatyczną i teraz moje pytanie. Jaki prąd steruje tym elektrozaczepem ? 230V ? 12V ? Nie wiem jaki kabel dać - myślałem o UTP bo wydawało mi się ze do sterowania i 12V wystarczy, ale zacząłem się obawiać czy tam przypadkiem 230V nie będzie potrzebne. Temat dość pilny - dzisiaj musze położyć kabel
    PC PW Panasonic T-cap 9kW, 230V, seria H, + bufor 100l, 2x termostat salus (parter i piętro) + CWU 300L.
    Dom pełna piętrówka 200m2 z garażem i kotłownią - wszystko grzane, 100% podłogówka + 2 drabinki w łazienkach. Okna 3 szyby Abakus BluEnergy Uw~0,8 + ciepły parapet. Siany BK 24cm + docelowo 25cm styro. Piętro ocieplone 40cm wełna nad płytami z KG.

  17. #1277
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    seni

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Dolnośląskie
    Posty
    28

    Domyślnie

    Mam zamówione drzwi Termo Prestige, ale właśnie dzwonił sprzedawca, że przy tych drzwiach funkcja dzień/noc nie będzie działać bez prądu, bo to zamek listwowy. Wiec musi być prąd podłączony + 3 elektrozaczepy. W drzwiach optima z ościeżnicą jest to podobno możliwe. Czy to się zgadza?? Bo już nie wiem, które zamawiać? Drzwi są z pochwytem i zależy nam na możliwości otwieraniu bez klucza.

    Cześć,

    Mam zamontowane drzwi thermo prestige z wikęda z pochwytem i elektrozaczepami. Używam ich narazie jako dzień/noc, ale robią mi własnie elewacje i coś wypadałoby zrobić z kablem od elektrozaczepów jakbym chciał coś później pokombinować z elektroniką. Chce go sobie przerzucić do garażu gdzie mam całą rozdzielnię elektryczną i teleinformatyczną i teraz moje pytanie. Jaki prąd steruje tym elektrozaczepem ? 230V ? 12V ? Nie wiem jaki kabel dać - myślałem o UTP bo wydawało mi się ze do sterowania i 12V wystarczy, ale zacząłem się obawiać czy tam przypadkiem 230V nie będzie potrzebne. Temat dość pilny - dzisiaj musze położyć kabel

  18. #1278
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    mate166@gmail.com

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Ostromecko
    Kod pocztowy
    86-070
    Posty
    434

    Domyślnie

    Gada głupoty. Przy każdym elektrozaczepie masz taka małą dzwigienkę - albo go blokujesz i wtedy mozliwosc otwarcia masz tylko z klucza bądź elektrycznie. Jak go rozblokujesz to ciagniesz za pochwyt i dzrzwi sie otwieraja. Trzeba tylko wtedy dać samozamykacz - bez tego strach ze Ci przeciąg drzwi otworzy.
    PC PW Panasonic T-cap 9kW, 230V, seria H, + bufor 100l, 2x termostat salus (parter i piętro) + CWU 300L.
    Dom pełna piętrówka 200m2 z garażem i kotłownią - wszystko grzane, 100% podłogówka + 2 drabinki w łazienkach. Okna 3 szyby Abakus BluEnergy Uw~0,8 + ciepły parapet. Siany BK 24cm + docelowo 25cm styro. Piętro ocieplone 40cm wełna nad płytami z KG.

  19. #1279
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Dokładnie tak jest.
    P.S.
    Samozamykacza nie zamontowałem ale faktycznie jak kolega wyżej wspomniał bywało, że drzwi czasami same się otwierały.
    Ostatnio edytowane przez Tomaszs131 ; 04-10-2017 o 16:12 Powód: P.S.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  20. #1280

    Domyślnie

    Samozamykacz chyba dodatkowo dociska skrzydło do ościeżnicy. Między kotłownią a garażem mam drzwi przeciw pożarowe i w nich wymagany był samodomykacz właśnie dla docisku. Dobra sprawa, chociaż w przypadku drzwi o których piszę powoduje dodatkowo opór przy otwieraniu, co jest minusem tego rozwiązania.

Strona 64 z 93

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony