dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 70 z 155
Pokaż wyniki od 1.381 do 1.400 z 3100
  1. #1381

    Domyślnie

    Cytat Napisał K&M_M Zobacz post
    Stiga daje 3 lata gwarancji. Pierwszy przegląd a właściwie wymiana oleju po 5 godzinach miałem za darmo. Zapłaciłem tylko 20zł za olej. Do gwarancji nie jest wymagany żaden przegląd. Warunków gwarancji nie czytałem.
    To przeczytaj, bo udzielającym jest producent a nie sprzedawca. Żeby się potem nie okazało, że jak będzie potrzebna, to jest nieważna.

    Cytat Napisał scruffty Zobacz post
    Tak, to jest u każdego, na paragon zwykle 24, na fakturę 12(...)
    Mylisz gwarancję z przepisami tzw. ustawy konsumenckiej.

  2. #1382

    Domyślnie

    Prawie nabyłem kosiarkę Snapper NX90S. Szukałem co prawda NX90V, ale z powodu jej niedostępności wybór padł na S - trawnik ok 2500m2 założony i pierwsze koszenie wykona wkrótce jego wykonawca, ale za 1-2 tyg muszę mieć juz swoją.
    Przewertowałem niniejszy temat i wiem, ze sa kosiarki "lepsze" od wymienionej NX90S wiec nie oczekuje propozycji innych modeli. Jednak mimo ze decyzja prawie zapadla to jeszcze mógłbym odkręcić zamowienie i chodzi mi o cenne uwagi osób, które zetknęły sie z ta kosiarka (serwisowo) lub jeszcze lepiej ja użytkują. Wiem, ze jest to w pewnym stopniu nowe urządzenie na rynku, ale może ktoś z Was podzieli sie swoimi spostrzeżeniami.

    Z góry dzięki i pozdrawiam,

  3. #1383
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar panfotograf
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    ZDUŃSKA nieWOLA
    Posty
    2.084

    Domyślnie

    Cytat Napisał K&M_M Zobacz post
    ... producenci ubezpieczają się na wypadek gdyby ktoś urządzenie przeznaczone do domowego ogródka a więc używane sporadycznie na własne potrzeby używał profesjonalnie do koszenia codziennie po kilka godzin
    Tylko że w mojej kosie spalinowej NAC rozrusznik rozpadł się po paru godzinach pracy czyli po 10-15 uruchomieniach silnika.
    Już się zbudowałem ... i już mieszkam

  4. #1384
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacek.zoo

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Dolny Śląśk
    Posty
    1.562

    Domyślnie

    Pytanie mize glupie, ale kosiarke na przeglad i wymiane oleju lepiej dac po sezonie na jesien czy na swiezo na wiosne?
    wybudowałem: http://pracownia-projekty.dom.pl/d5_...garazem_ce.htm
    powiększony do powierzchni 178m 2(140m mieszkalne)
    mury 25cm porotherm + 15 cm wełny fasrockk
    strop drewniany 30cm wełny megarock
    fundamenty 10cm xps
    posadzka 10cm eps
    ogrzewanie gazowe, piec viessmann vitodens 100

  5. #1385

    Domyślnie

    Ja bym zrobił przed sezonem czy 1 koszeniem, tak jak olej itp. w aucie

  6. #1386
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    K&M_M

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Wilkszyn
    Kod pocztowy
    55-330
    Posty
    91

    Domyślnie

    Pytanie mize glupie, ale kosiarke na przeglad i wymiane oleju lepiej dac po sezonie na jesien czy na swiezo na wiosne?
    Najlepiej na jesień po ostatnim koszeniu wypalić całą benzynę (inaczej wyschnie i zaklei gaźnik) wymienić olej na świeży i na wiosnę zalać tylko świeżym paliwem i gotowe.

    Tylko że w mojej kosie spalinowej NAC rozrusznik rozpadł się po paru godzinach pracy czyli po 10-15 uruchomieniach silnika.
    i gwarancja tego nie obejmowała ?
    Czaruś duo 155m2 po podłodze. Styropian/wełna : podłoga 12cm,fundament 10cm, ściany 20cm, dach 30cm. Okna 3 szybowe 0,5. wentylacja grawitacyjna, 100% podłogówka. Piec Immergas vitrix 12kw+zasobnik 100L+cyrkulacja CWU. Pozdrawiam

  7. #1387
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar panfotograf
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    ZDUŃSKA nieWOLA
    Posty
    2.084

    Domyślnie

    Cytat Napisał panfotograf Zobacz post
    Tylko że w mojej kosie spalinowej NAC rozrusznik rozpadł się po paru godzinach pracy czyli po 10-15 uruchomieniach silnika.
    Cytat Napisał K&M_M Zobacz post
    i gwarancja tego nie obejmowała ?
    Objęła, ale nie było lekko:

    23-05-2016
    Oddałem w sklepie do naprawy.
    -----------------------------------------------
    16-06-2016
    Kosa naprawiona (4 tygodnie)
    -----------------------------------------------
    18-06-2016
    Rozrusznik kosy po 4 uruchomieniach znowu przestał wciągać linkę.
    Mam dość! Zawiozłem do sklepu - żądam zwrotu pieniędzy.
    ----------------------------------------
    20-06-2016
    Pan ze sklepu się ulitował i przełożył rozrusznik z innego egzemplarza. Podejrzewam że w serwisie zamiast wymienić rozrusznik na nowy, poskładali stary (a może jednak będzie działać)
    Ostatnio edytowane przez panfotograf ; 27-08-2016 o 16:24
    Już się zbudowałem ... i już mieszkam

  8. #1388

    Domyślnie

    Cytat Napisał panfotograf Zobacz post
    Objęła, ale nie było lekko:

    23-05-2016

    Oddałem w sklepie do naprawy.
    -----------------------------------------------
    16-06-2016
    Kosa naprawiona (4 tygodnie)
    -----------------------------------------------
    18-06-2016
    Rozrusznik kosy po 4 uruchomieniach znowu przestał wciągać linkę.
    Mam dość! Zawiozłem do sklepu - żądam zwrotu pieniędzy.
    ----------------------------------------
    20-06-2016
    Pan ze sklepu się ulitował i przełożył rozrusznik z innego egzemplarza. Podejrzewam że w serwisie zamiast wymienić rozrusznik na nowy, poskładali stary (a może jednak będzie działać)
    Proponuję Husqvarnę i zaprzestanie rzeźbienia w gównie. Ma takową o kilkunastu lat i spisuje się świetnie.

  9. #1389
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar panfotograf
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    ZDUŃSKA nieWOLA
    Posty
    2.084

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    Proponuję Husqvarnę i zaprzestanie rzeźbienia w gównie. Ma takową o kilkunastu lat i spisuje się świetnie.
    Husqvarny mam piłę łańcuchową i kosiarkę. I też nie narzekam.

    Natomiast za kosę spalinową Husqvarny lub Stihla mocy 3 KM musiałbym dać ponad 2 tys. Więc zaryzykowałem coś tańszego
    Już się zbudowałem ... i już mieszkam

  10. #1390

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    Proponuję Husqvarnę i zaprzestanie rzeźbienia w gównie. Ma takową o kilkunastu lat i spisuje się świetnie.
    Przerabim właśnie koszenie Husqvarną. Wszystko świetnie oprócz nie działającego napędu - koła po uniesieniu się kręcą, ale nie ma siły uciągnąć kosiarki. W serwisie (autoryzowanym) powiedzieli, że tak jest dobrze .

  11. #1391
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    zagorski-tomasz

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    mazowieckie
    Kod pocztowy
    08-452
    Posty
    331

    Domyślnie

    Kosiarki Snapper są w porządku,oczywiście tyłka ci nie urwie za 2tyś,wszystko zależy jakiego sprzętu szukasz,możesz jeszcze zobaczyć Active 5000SB lub AL-KO 525VS,natomiast co do Husqvarny to na pewno jest mocno przereklamowana i droga w porównaniu do obecnej jakości , raczej awaryjna,ja nie mam o tym sprzęcie dobrego zdania o ile sprzęty profi są jeszcze jako takie to amatorskie mówiąc delikatnie takie sobie
    Ostatnio edytowane przez zagorski-tomasz ; 28-08-2016 o 11:38

  12. #1392
    ELITA FORUM (min. 1000)
    piotrmak

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Szubin
    Kod pocztowy
    89-200
    Posty
    1.596

    Domyślnie

    Cytat Napisał forgetit Zobacz post
    Przerabim właśnie koszenie Husqvarną. Wszystko świetnie oprócz nie działającego napędu - koła po uniesieniu się kręcą, ale nie ma siły uciągnąć kosiarki. W serwisie (autoryzowanym) powiedzieli, że tak jest dobrze .
    Bo w serwisach od 15 lat nie ma już mechaników. W autoryzowanych tym bardziej. Niestety. Takie nastały czasy w PL

  13. #1393

    Domyślnie

    Szkoda, ze w niewielkim stopniu odniesiono sie do mojego pytania #1382 - oczywiście oprócz odp #1392. Może za mało upłynęło czasu, nikt z tu obecnych nie zetknął sie z kosiarkami firmy Snapper lub po prostu nie trafiłem w termin odpowiedniej osoby.
    Tak czy inaczej po przewertowaniu wielu tematów kosiarkowych w necie oraz kilku rozmowach zrezygnowałem z tego modelu - o ile cena była Ok to przeważyło wykorzystanie w niej silnika B&S 775is i obawa, ze rozwiazanie to w dłuższej perspektywie może byc kosztowne. Zdecydowałem sie ostatecznie na mojego cichego faworyta, tj, Toro 20792 bo dostałem na nią akceptowalna ofertę - zapłacę co prawda więcej, ale mam nadzieje ze będzie warto i kosiarka mi długo posłuży.
    Pozdrawiam

  14. #1394
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    miachlbyk

    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    08-253
    Posty
    365

    Domyślnie

    Sprzęt ogólnie nie jest zły ale sporo za drogi na to co oferuje, w tej cenie możesz poszaleć z lepszymi sprzętami,moim zdaniem nie warto słono przepłacać a w tym przypadku tak jest no ale twoje pieniądze twój wybór,natomiast nie wiem o czym myślałeś pisząc o silniku 775is przecież to porządne silniki

  15. #1395
    ELITA FORUM (min. 1000)
    piotrmak

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Szubin
    Kod pocztowy
    89-200
    Posty
    1.596

    Domyślnie

    Właśnie, o co chodzi z tym silnikiem B&S 775is?

  16. #1396

    Domyślnie

    Jestem czysto teoretykiem, który nie ma doświadczenia z kosiarkami i jak na razie swoją wiedzę czerpie tylko z NETu. Tu, jak wiadomo należy na wszystko patrzeć przez palce - bo jak wiadomo jest gro sprzedawców promujących swój sprzęt, do tego dochodzi czarny PR oraz wypowiedzi osób o większych chęciach niż wiedzy. Trafiłem na kilka postów odnoszących się do rozwiązania InStart, np http://blog.pilarz.org/aktualnosci/i...briggsstratton i chociaż lubię nowinki techniczne i je stosuję (moja domowa automatyka nie zasługuje może na miano inteligentnego domu - ale jest jej blisko) to w takich obszarach jak auto, narzędzia, itp. przedkładam przede wszystkim niezawodność nad wodotryski.
    Jak zapewne niejeden z was, na szczycie swoich oczekiwań miałem Hondę HRX 537 - jednak to już zdecydowanie nie moja pólka cenowa - Toro dostanę poniżej 3k PLN.
    Ostatnio edytowane przez golpol ; 01-09-2016 o 07:59

  17. #1397

    Domyślnie

    Gdy wchodziły na rynek nowinki typu akumulatorowe wkrętarki, a później wiertarki z udarem też padały tego typu sugestie i pytania, kogo będzie na to stać? InStart to chyba opcja, więc można z niej zrezygnować.

  18. #1398
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    miachlbyk

    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    08-253
    Posty
    365

    Domyślnie

    Z tego bloga nic ciekawego nie wynika i jest to czysta teoria,natomiast poczytaj więcej postów tego gościa który w dużej większości poleca chińskie silniki które są montowane w kosiarkach Firmy Toro w której pracuje lub Firm z którymi jest mocno związany lub był związany czyli jeszcze Oleomac i Victus,to prawie te same Firmy ale to akurat nie jest dyskusja na teraz,silnik B&S są dla niego kiepskie z wyjątkiem tych montowanych w Toro (czyż to nie dziwne?),tak samo sprawa tyczy się silników B&S 775IS,dostał chyba po nosie od kogoś ważniejszego bo jego wypowiedzi są teraz bardziej stonowane,jak dla mnie osobiście nie jest to osoba wiarygodna chociaż by ze względu na wypisywanie głupot które nie mają miejsca,jak postudiujesz więcej netu to zobaczysz że dealerzy i pracownicy tacy właśnie jak ten gość wręcz na siłę próbują wciskać sprzęt Toro.Oleomac i Victus tłumacząc że jest to produkt najwyższej jakości a faktycznie są sprzęty lepsze i tańsze lecz o tym już nikt nie wspomni,reasumując takie śmieszne blogi może pisać każdy kto chce kogoś oczernić lub w jakiś inny sposób spowodować negatywne opinie i danym produkcie lub Firmie a w tym przypadku tak jest i zdanie o każdym silniku można wypowiedzieć za parę lat a nie pare m-cy,jak sam widzisz takie wypowiedzi na wyrost świadczą o niezbyt dobrze o autorze tego bloga

  19. #1399
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    K&M_M

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Wilkszyn
    Kod pocztowy
    55-330
    Posty
    91

    Domyślnie

    kosiarka to silnik który dobry kosztuje 500-700zł reszta to nóż,obudowa noża, kółka, rączka i ewentualnie napęd. To nie jest wiele moim zdaniem żeby płacić za to 3000zł. No chyba, że kółka mają mieć aluminiowe felgi
    Czaruś duo 155m2 po podłodze. Styropian/wełna : podłoga 12cm,fundament 10cm, ściany 20cm, dach 30cm. Okna 3 szybowe 0,5. wentylacja grawitacyjna, 100% podłogówka. Piec Immergas vitrix 12kw+zasobnik 100L+cyrkulacja CWU. Pozdrawiam

  20. #1400
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar APZ
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    1.255
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał miachlbyk Zobacz post
    Z tego bloga nic ciekawego nie wynika i jest to czysta teoria,natomiast poczytaj więcej postów tego gościa który w dużej większości poleca chińskie silniki które są montowane w kosiarkach Firmy Toro w której pracuje lub Firm z którymi jest mocno związany lub był związany czyli jeszcze Oleomac i Victus,to prawie te same Firmy ale to akurat nie jest dyskusja na teraz,silnik B&S są dla niego kiepskie z wyjątkiem tych montowanych w Toro (czyż to nie dziwne?),tak samo sprawa tyczy się silników B&S 775IS,dostał chyba po nosie od kogoś ważniejszego bo jego wypowiedzi są teraz bardziej stonowane,jak dla mnie osobiście nie jest to osoba wiarygodna chociaż by ze względu na wypisywanie głupot które nie mają miejsca,jak postudiujesz więcej netu to zobaczysz że dealerzy i pracownicy tacy właśnie jak ten gość wręcz na siłę próbują wciskać sprzęt Toro.Oleomac i Victus tłumacząc że jest to produkt najwyższej jakości a faktycznie są sprzęty lepsze i tańsze lecz o tym już nikt nie wspomni,reasumując takie śmieszne blogi może pisać każdy kto chce kogoś oczernić lub w jakiś inny sposób spowodować negatywne opinie i danym produkcie lub Firmie a w tym przypadku tak jest i zdanie o każdym silniku można wypowiedzieć za parę lat a nie pare m-cy,jak sam widzisz takie wypowiedzi na wyrost świadczą o niezbyt dobrze o autorze tego bloga
    Tak tak, najlepszy jest emak 800
    Dziennik Budowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...t-indywidualny

    -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Ogrzewana powierzchnia użytkowa 137,5 metrów kwadratowych
    Wskaźnik zapotrzebowania - ogrzewanie EAH: 44 kWh/(m2 * rok)
    Strop 30, ściany 30, podłoga 15cm
    Wentylacja nawiewno - wywiewna
    Kable.

Strona 70 z 155

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony