dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 85 z 155
Pokaż wyniki od 1.681 do 1.700 z 3100
  1. #1681

    Domyślnie

    Cytat Napisał compi Zobacz post
    Alko mają regulację prędkości? W żadnym modelu na jednej ze stron nie znalazłem tej funkcji.
    Nie ta liga kosiarek.

  2. #1682
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar panfotograf
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    ZDUŃSKA nieWOLA
    Posty
    2.084

    Domyślnie

    Cytat Napisał jkowals1 Zobacz post
    Dwie pierwsze to ten sam silnik bs 675 górnozaworowy,...
    Pewnie z nac bedzie najlatwiej o serwis i czesci zamienne?
    Mam kosiarkę z silnikiem BS już z 6 lat. Nie jestem dla niej zbyt wyrozumiały, bo oprócz trawnika koszę nią kawałek łąki (wysoka trawa i chwaściory). Ostatnio zapomniałem o sprawdzaniu poziomu oleju i mało co nie zamordowałem silnika. Po wymianie resztek oleju na nowy - silnik znowu działa.

    Jeśli chodzi o NAC to jest to marka "tania". Na tyle tania że jeśli używasz ich produktu trochę za często to nie dożywają końca gwarancji. Miałem rozdrabniacz do gałęzi (silnik szczotkowy, przeniesienie napędu paseczkiem gumowym) rozleciał się tuż po gwarancji. Kosa spalinową NAC - czytaj tutaj
    Już się zbudowałem ... i już mieszkam

  3. #1683
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    miachlbyk

    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    08-253
    Posty
    365

    Domyślnie

    Cytat Napisał compi Zobacz post
    Alko mają regulację prędkości? W żadnym modelu na jednej ze stron nie znalazłem tej funkcji.
    Jeżeli w opisie modelu masz VS to znaczy że ma regulowany napęd,w tym roku masz takie modele 5.16 VS-A, 5.15 VS-B, 477 VS ,527 VS ,526 VSI ,4757 VS ,są jeszcze droższe kosiarki ale raczej wyższy pułap cenowy,jak którąś pominąłem niech mnie ktoś poprawi

  4. #1684
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.618
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    Nie ta liga kosiarek.
    https://www.ceneo.pl/43375483
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  5. #1685
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    miachlbyk

    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    08-253
    Posty
    365

    Domyślnie

    Z tego co widać wszyscy mają jednakową cenę sprzedaży,natomiast większość nie jest autoryzowanym dealerem AL-KO,np.firma ogłasza się jako autoryzowany a w wykazie AL_KO ich nie ma,to jest typowe podszywanie się pod dana Firmę więc trzeba sprawdzać i uważać na takich sprzedawców przed zakupem

  6. #1686
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    zagorski-tomasz

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    mazowieckie
    Kod pocztowy
    08-452
    Posty
    331

    Domyślnie

    Cytat Napisał flisiu Zobacz post
    takie cos mogloby byc ? :
    http://grass.com.pl/produkt/Kosiarki...b-s-500-4w1/41
    podpinam sie do tego samego watku bo mam podobne "parametry" dzialki
    chce kupic kosiarke tak do 1200zl, w miare dobra zeby posluzyla pare lat i miala dostep do czresci zapasowych.
    Ta z linku jest z tych kosiarek co na stronie importera raczej będą jeszcze długo,tego modelu polecić ci nie mogę

  7. #1687

    Domyślnie

    Cytat Napisał zagorski-tomasz Zobacz post
    Ta z linku jest z tych kosiarek co na stronie importera raczej będą jeszcze długo,tego modelu polecić ci nie mogę
    dzieki za info. moglbys to jakos uargumentowac ? nie to ze nie wierze ale chcialbym wiedziec na co zwrocic uwage ?
    moze zapodasz jakims modelem co polecasz ?
    Dom 187m2, parterowka. pompa Panasonic 9kW 3 faz "zwykla". silikaty 24cm+20cm styro grafit, strop welna 30cm, podloga 23 cm styro, wentylacja mechaniczna z reku Onyx550.
    zuzycie sezon 2015/2016 (pazdziernk-maj) - 4965 kWh (CO+CWU)

  8. #1688
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    zagorski-tomasz

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    mazowieckie
    Kod pocztowy
    08-452
    Posty
    331

    Domyślnie

    Cytat Napisał flisiu Zobacz post
    dzieki za info. moglbys to jakos uargumentowac ? nie to ze nie wierze ale chcialbym wiedziec na co zwrocic uwage ?
    moze zapodasz jakims modelem co polecasz ?
    Kosiarki FL maja takie sobie kółka.rączki są zbyt długie regulowane w połowie mało stabilne i przez to takie dziwnie rozbiegane,sama obudowa jest ok ale te kosiarki z tego co wiem sie nie przyjeły,niby nie są takie złe ale jednak sa tak zrobione że nie tego klienci szukają,jak miał bym brać coś z tej Firmy to GRL lub GRB z przewagą GRB

  9. #1689

    Domyślnie

    Orientujecie się czy kosiarkę Snapper NX90S można zawiesić na ścianie? Przednie koła mają być w górze, tak samo jak i do prac serwisowych można poodobno ją postawić na "tyłku".
    I już mieszkamy !

  10. #1690

    Domyślnie

    Cytat Napisał zagorski-tomasz Zobacz post
    Kosiarki FL maja takie sobie kółka.rączki są zbyt długie regulowane w połowie mało stabilne i przez to takie dziwnie rozbiegane,sama obudowa jest ok ale te kosiarki z tego co wiem sie nie przyjeły,niby nie są takie złe ale jednak sa tak zrobione że nie tego klienci szukają,jak miał bym brać coś z tej Firmy to GRL lub GRB z przewagą GRB
    dzieki za opinie. mozesz jeszcze cos polecic do 1500zl ? teren plaski ok. 800m2.
    Dom 187m2, parterowka. pompa Panasonic 9kW 3 faz "zwykla". silikaty 24cm+20cm styro grafit, strop welna 30cm, podloga 23 cm styro, wentylacja mechaniczna z reku Onyx550.
    zuzycie sezon 2015/2016 (pazdziernk-maj) - 4965 kWh (CO+CWU)

  11. #1691
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    miachlbyk

    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    08-253
    Posty
    365

    Domyślnie

    Cytat Napisał flisiu Zobacz post
    dzieki za opinie. mozesz jeszcze cos polecic do 1500zl ? teren plaski ok. 800m2.
    Jedyny model w tej cenie jaki mi przychodzi do głowy i który spełni oczekiwania w zbieraniu trawy do kosza to AL-KO Higline,koszt trochę ponad 1500 tylko silnik to Chiński Loncin więc nie wiem czy odpowiada twoim wymaganiom

    Cytat Napisał compi Zobacz post
    Orientujecie się czy kosiarkę Snapper NX90S można zawiesić na ścianie? Przednie koła mają być w górze, tak samo jak i do prac serwisowych można poodobno ją postawić na "tyłku".
    Jeżeli jest lub będzie twoja to możesz robić z nią wszystkie numery świata ,możesz ją wieszać,stawiać na tyłku i nawet smagać bacikiem
    Ostatnio edytowane przez Tomaszs131 ; 26-07-2017 o 11:43 Powód: Łączenie postów

  12. #1692

    Domyślnie

    Cytat Napisał miachlbyk Zobacz post
    Jedyny model w tej cenie jaki mi przychodzi do głowy i który spełni oczekiwania w zbieraniu trawy do kosza to AL-KO Higline,koszt trochę ponad 1500 tylko silnik to Chiński Loncin więc nie wiem czy odpowiada twoim wymaganiom
    Byłem niedawno w Husce i mimo mojej sympatii do tej marki nic mnie nie oczarowało. Pojechałem do Stihla i ...miłe zaskoczenie. Za 1499 zł jest kosiarka spełniająca moje wymagania tj. silnik B&S 5 KM, szerokość koszenia 51 cm, solidna stalowa obudowa, koła łożyskowane, więc jaki sens kupować Al-Ko z chińskim motorem za takie same pieniądze?
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  13. #1693
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    miachlbyk

    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    08-253
    Posty
    365

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    Byłem niedawno w Husce i mimo mojej sympatii do tej marki nic mnie nie oczarowało. Pojechałem do Stihla i ...miłe zaskoczenie. Za 1499 zł jest kosiarka spełniająca moje wymagania tj. silnik B&S 5 KM, szerokość koszenia 51 cm, solidna stalowa obudowa, koła łożyskowane, więc jaki sens kupować Al-Ko z chińskim motorem za takie same pieniądze?
    po pierwsze to ten silnik nie ma na pewno 5KM a co najwyżej 3,5KM,małe koła tylne,szerokość 41cm,kosz 55l,taka kosiarka powinna kosztować 1000zł,teraz porównaj sobie dane AL-KO łącznie z obudową a może zobaczysz różnicę,ten Viking dobry jest do malutkiego trawniczka a nie do trawnika,przy trochę wiekszym aerale odbywa się to na zasadzie"koszenie-wysypywanie-koszenie-wysypywanie' a w końcu robi się to upierdliwe że tak w kółko,co do silników osobiście wolę B&S ale te trochę mocniejsze,co do tych chińskich silników też nie mam przekonania ale maja swoich zwolenników

  14. #1694

    Domyślnie

    Cytat Napisał miachlbyk Zobacz post



    Jeżeli jest lub będzie twoja to możesz robić z nią wszystkie numery świata ,możesz ją wieszać,stawiać na tyłku i nawet smagać bacikiem
    Jest moja i mam sprzeczne informacje. Teraz już wiem że twoja też mi nie pomoże. Pytanie więc do innych fachowców. Czy Snapper podobnie jak Alko można powiesić na ścianie?

  15. #1695
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    zagorski-tomasz

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    mazowieckie
    Kod pocztowy
    08-452
    Posty
    331

    Domyślnie

    Cytat Napisał miachlbyk Zobacz post
    Jedyny model w tej cenie jaki mi przychodzi do głowy i który spełni oczekiwania w zbieraniu trawy do kosza to AL-KO Higline,koszt trochę ponad 1500 tylko silnik to Chiński Loncin więc nie wiem czy odpowiada twoim wymaganiom

    Możesz się nie wcinać ? to było raczej pytanie do mnie a nie do ciebie .

  16. #1696
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    zagorski-tomasz

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    mazowieckie
    Kod pocztowy
    08-452
    Posty
    331

    Domyślnie

    Cytat Napisał flisiu Zobacz post
    dzieki za opinie. mozesz jeszcze cos polecic do 1500zl ? teren plaski ok. 800m2.
    Musisz sam zobaczyć jaki sprzęt najbardziej będzie ci odpowiadał,czy wspomniany tu delikatny i mały Viking czy np,większe i mocniejsze AL-KO,czy chcesz postawić na funkcjonalność czy tylko chcesz skosić trawę nie bacząc na różnie niedogodności,zawsze przed wyborem jest dylemat i musimy w końcu podjąć decyzję a czy ona będzie dobra czas pokaże

  17. #1697

    Domyślnie

    Cytat Napisał miachlbyk Zobacz post
    po pierwsze to ten silnik nie ma na pewno 5KM a co najwyżej 3,5KM,małe koła tylne,szerokość 41cm,kosz 55l,taka kosiarka powinna kosztować 1000zł,teraz porównaj sobie dane AL-KO łącznie z obudową a może zobaczysz różnicę,ten Viking dobry jest do malutkiego trawniczka a nie do trawnika,przy trochę wiekszym aerale odbywa się to na zasadzie"koszenie-wysypywanie-koszenie-wysypywanie' a w końcu robi się to upierdliwe że tak w kółko,co do silników osobiście wolę B&S ale te trochę mocniejsze,co do tych chińskich silników też nie mam przekonania ale maja swoich zwolenników
    Skoro napisane było na etykiecie 5 KM, napęd itd co podałem, dodatkowo dotknąłem, zobaczyłem i wypytałem to dlaczego twierdzisz inaczej? Co do kosza to ile ma mieć 100, 200 litrów? Ta kosiarka jest przewidziana do trawnika 1200 m2, ja mam około 700 więc nie wystarczy? A co to jest Alko, kto to produkuje i gdzie, pytam. Mogłem się jedynie pomylić z szerokością koszenia, lecz nie było 41 tylko 46 cm.

    Cytat Napisał zagorski-tomasz Zobacz post
    Musisz sam zobaczyć jaki sprzęt najbardziej będzie ci odpowiadał,czy wspomniany tu delikatny i mały Viking czy np,większe i mocniejsze AL-KO,czy chcesz postawić na funkcjonalność czy tylko chcesz skosić trawę nie bacząc na różnie niedogodności,zawsze przed wyborem jest dylemat i musimy w końcu podjąć decyzję a czy ona będzie dobra czas pokaże
    A w czym te Alko jest takie lepsze od Vikinga? Delikatny i mały? Widziałeś?
    Ostatnio edytowane przez Tomaszs131 ; 26-07-2017 o 20:56 Powód: Łączenie postów

  18. #1698

    Domyślnie

    O Vikingu słyszałem że dobry, ale na zadbane trawniki. Tam gdzie można się o coś potknąć trzeba coś z trwalszymi elementami. Koszt wymiany ukręconych elementów, które do najmocniejszych nie należą, jest podobno wysoki.
    I już mieszkamy !

  19. #1699

    Domyślnie

    Cytat Napisał compi Zobacz post
    O Vikingu słyszałem że dobry, ale na zadbane trawniki. Tam gdzie można się o coś potknąć trzeba coś z trwalszymi elementami. Koszt wymiany ukręconych elementów, które do najmocniejszych nie należą, jest podobno wysoki.
    To ja zapytam, które kosiarki nadają się na zwykłe trawniki? Jak zapierniczymy w kamień to pewnie każdej skrzywimy wał. Za wyjątkiem elektrycznych oczywiście.

  20. #1700

    Domyślnie

    Serwisant który o tym mówił sprzedaje Toro, Snappery, Alko, Victusy, Worldy i właśnie Vikingi. Na jego niemałym placyku widziałem serwisowane na prawdę drogie zabawki. Przy Vikingu stwierdził, że koszą nią pola golfowe, ale w momencie gdy inna przeżyje nakazd na kamień czy karcz, ta ze względu na mięki materiał przekładni czy wału nie wytrzymuje. I wtedy zaczynają się wydatki bo ceny części są wysokie. Nie krytykował jej, tylko porównał różnice w użytkowaniu. Na pytanie co by kupił na taką nie do końca równą i zadrzewioną działkę jak moja, gdzie zdarza się i kamień i korzeń wskazał na Toro z silnikiem produkowanym podobno od 40 lat. Zmienili jedynie tłumik na większy . I gdyby nie finanse to kupiłbym ją a nie Snappera.
    I już mieszkamy !

Strona 85 z 155

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony