dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Tuja szmaragd odleglosci

    Tuja szamarg odległości - jak w temacie, każdy mi mówi co innego i nie wiem kogo słuchać to pomyślałem spytam w internecie może ktoś powie coś więcej.

    Będe sadzić dużo ze 300 więc nie chce popełnić błędu.

    1. Jaka odległość od płotu? Jedni mówią 50, drudzy 60, trzeci 70. Sam mam w jednym miejscu posadzone 70 cm od płotu ale może to bez potrzeby?
    2. Jaka odległość między nimi? Mam posadzone co 60 cm, ale niektórzy mówią, że co 70 albo 80 wystarczy.

    Jak polecacie to dobrze zrobić? Ma powstać zielona ściana, żeby nie było wgl widać sąsiada

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.246

    Domyślnie

    Wszystko jest uzależnione od znaczenia słowa ściana, czasu w którym ma ona powstać, jakości, wysokości zakupionych drzewek, oraz sprzyjających warunków dla rozwoju.
    Jeśli przez ścianę rozumiesz dwie tuje które stykają się ze sobą do wysokości 1,5m to 70 cm będzie dobrą odległością po czasie 3 lat.
    Tuje będą na pewno wyższe .....dochodzące do 2,5m
    To są dane dla ciemnej ziemi trochę gliniastej w której kopiemy dołek wsypujemy ok 20 l ziemi do roślin kwaśnolubnych i wsadzamy tuje 70cm w doniczkach, lub balotach
    W zależności od warunków i preferencji dostosuj odległość do własnych potrzeb, ale myślę że 70 - 80 to dobra odległośc tym bardziej przy ogrodzeniu które ma także nie szpecić.
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  3. #3

    Domyślnie

    Nie sadz tego dziadostwa. Grab pospolity polecam jako żywopłot

  4. #4

    Domyślnie

    Ja sadziłem co 80 a i i tak myślę czy nie za gęsto. Od płotu 60

  5. #5

    Domyślnie

    Po 11 latach od wkopania karzełkow co 80cm sytuacja na dzisiaj wygląda tak
    Na arturo72 nie patrz bo nie jest poprawnie polityczny i nie uznaje jedynie słusznej partii
    Znaczy inaczej, uznaje jedynie słuszną partię za złodziei i myślę, że po wyborach cela+ będzie aktywnie działała...
    Ale jak widać, ja się nie lękam i masz tuje arturo z nim nawet, po 11 latach ; )

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	FB_IMG_1688761923599.jpg
Wyświetleń:	42
Rozmiar:	98,1 KB
ID:	465602p
    Ostatnio edytowane przez Arturo 72 ; 07-07-2023 o 22:50

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony