dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 25 z 155
Pokaż wyniki od 481 do 500 z 3100
  1. #481
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar TMK
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    3.143
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    137

    Domyślnie

    Cytat Napisał sia87sia Zobacz post
    I nie widze sensu żeby na serwisie mnie robili w balona skore te i te naprawiają tylko obiektywnie mi doradzili.
    Wiesz sia87sia śledzę ten wątek od początku i w sumie nie wiem po co go założyłeś... Pomimo różnych opinii ciągle czekasz aż ktoś napisze, że NACi są zarąbiste? Proszę bardzo

    Sklep i serwis ma rację, nie ma lepszych silników w kosiarkach od NACa. Są bezawaryjne i rewelacyjne jak każda OHV i nie ma sensu dopłacać do jakiegoś B&S czy hondy! Najlepsze kosiarki w swojej cenie, tanie, wydajne, koszą nawet bez odpalania silnika! Dosłownie cudo

    Teraz dobrze? A poważnie, powyższe z przymrużeniem oka Myślisz że inne kosiarki tylko z powodu marży są droższe o kilkaset zł? Jak tak, to masz teraz w biedronce za 600 czy 700 zł z napędem. Jak kupisz następną, bo ta padła trzy miesiące po gwarancji przeczytaj wątek od nowa.

    ps. OHV to oznaczanie silnika górnozaworowego i nic ponad to
    Ostatnio edytowane przez TMK ; 22-04-2010 o 17:16

  2. #482

  3. #483

    Domyślnie

    Nie warto

  4. #484

    Domyślnie Jak kosiarka bez napędu na dużych tylnych kołach..?

    Witam wszystkich i proszę o poradę... Załozyłem trwaniczek taki z 350 m kw. i szykuje sie do zakupu kosiarki... Troszkę przejrzałem forum i doszedłem do wniosku, że odpoowiednia dla mnie będzie spalinowa, bez napędu, z duzymi tylnymi kołami dla lepszego manewrowania /w trawniku mam ok. dziesieciu sosen/, w miarę lekka... Przejrzałem ofertę no i kicha... Te z duzymi tylnymi kołami zawsze są z naapędem... Czy ktoś może jakąś polecić spełniającą ww. wymagania... A może jednak z napędem, tylko te ceny...

  5. #485
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar pablitoo
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    z południa ...
    Posty
    5.603

    Domyślnie

    No właśnie - a dlaczego nie z napędem ? - a co Ci on będzie przeszkadzać ? - jak nie będziesz chciał go używać to nie będziesz - ale jak zachcesz - to wajcha w górę i kosiarka sama jedzie - takiego szpasu w kosiarce bez napędu nie będzie ...

    Osobiście nie wyobrażam sobie pchania kosiarki podczas koszenia ... - no - szczerze powiedziawszy mam trochę więcej trawnika - ale to nie ma znaczenia - po co mam pchać coś co może samo jechać ...

    No i najważniejsza rzecz - jak sobie wyobrażasz pchanie takiej kosiarki jedną ręką ? - no bo w drugiej będziesz przecie trzymał otwartą butelkę z piwem ??

    Ostatnio edytowane przez pablitoo ; 14-05-2010 o 08:09
    --
    Pozdrawiam

  6. #486

    Domyślnie

    Dzięki za informację od praktyka... Jakoś zasugerowałem się sugestiami producentów, że z napędem to tylko od 700 m kw.
    Czy oprócz Hondy warto jakieś inne brać pod uwagę..?

  7. #487
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar pablitoo
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    z południa ...
    Posty
    5.603

    Domyślnie

    Ofkors - Honda to jakość silników i lawet - za to się płaci - jeżeli coś innego to z motorem Briggs&Stratton - silnik to serce kosiarki.
    Z markowych polecam Husqvarnę - posiadam takową - nabyta second hand - trzy lata temu już ją tyram a kupiłem jak miała ponad 10 - lat - tyram ją na ponad 1000 metrowym trawniku
    Zresztą - cały spalinowy park maszynowy u mnie oparty jest na silnikach Briggsa - i kosiarnia i wertykulator , piła spalinowa - nie mam żadnych zastrzeżeń - a wszystko to sprzęty leciwe
    Ostatnio edytowane przez pablitoo ; 14-05-2010 o 10:22
    --
    Pozdrawiam

  8. #488

    Domyślnie

    Witam,

    Porada z moich praktycznych doświadczeń (właściciel trawników 250m2 + 1.000 m2).
    Na 350m2 radzę kupić dużą kosiarkę elektryczną (ok. 1800-2000 KW) lub spalinówkę z silnikiem B&S ok 3,5-4 KM. o wadze do 30 kg. Koła łożyskowane w tych większych (ale nie muszą być te największe czyli ponad 20 cm).
    Przykłady:
    http://www.ekosiarki.pl/kosiarka-spa...seria-450.html

    http://www.ceneo.pl/2312007
    w tej opisują problem z napędem na koła.
    Darek

  9. #489
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar Dinar
    Zarejestrowany
    May 2010
    Posty
    8

    Domyślnie

    Właśnie kupiłem w Makro za 718zł taką na dużych kołach [tylne większe od przednich] - - NAC M510H 5,75 ,koszę tylko z funkcją mielenie a mam tego 20ar i daje radę w 15cm trawie.Poprzednio używałem Tecumseca 3,5Km przez osiem lat ale silnik osłabł już na amen więc kupiłem tą.też mam pełno drzew i krzaków dla tego wybrałem bez napędu,ma koła na łożyskach [co prawda marne] 51cm bierze,33kg waży więc nie ma problemu z pchaniem [dla zdrowia].Wczoraj kośiłem mokrą 10cm ''mulczowanie'' daje radę.

  10. #490
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar NomAnor
    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Trójmiasto
    Posty
    1

    Domyślnie Kosiarka Husqvarna - Jaką wybrać?

    Witam,

    Mam działkę trochę ponad 500 m2 trawnika.
    Myślę nad kupnem kosiarki (koszenie w sezonie raz w tygodniu, czasem 2 razy - chcę mieć piękną murawę ).
    Jako że teren jest dość zróżnicowany, pomyślałem o kupnie kosiarki spalinowej, bo to wygodniej (nie muszę ciągnąć kabla po całym terenie).
    Będzie to moja pierwsza kosiarka spalinowa. Dotychczas miałem dużo mniejszy teren i wystarczyła elektryczna. W związku z tym chciałbym prosić o rady tych, którzy mają w tym zakresie doświadczenie. Mianowicie interesuje mnie kilka kwestii:

    1) Cena jest istotna, ale nie najważniejsza dla mnie - WAŻNE jest by kosiarka była solidna, niezawodna, łatwa w obsłudze i konserwacji (nie jestem typem majsterkowicza ani złotą rączką, nie chcę tez biegać co chwila do serwisu - kosiarka ma kosić i już!) Z tego też względu myślę nad kupnem kosiarki marki Husqvarna - proszę o komentarz, czy ta marka spełnia moje wymagania niezawodności?

    2) Silnik z tego, co zdążyłem się zorientować najlepszy będzie Briggs&Stratton i taki na pewno wybiorę. No chyba, że macie inne zdanie?

    3) Z uwagi na zróżnicowanie terenu (skarpa nad rzeką momentami o nachyleniu 45 stopni), uważam, że kosiarka powinna mieć napęd - i tu jest problem główny - mój wybór wstępny padł na model Husqvarna LC48V - model ten ma mocy 2,4kW czyli jakieś 3,27 KM - moje pytanie dotyczy tego, czy ta moc nie jest zbyt mała dla napędu i takiego terenu? Jaką moc powinna mieć kosiarka do mojego terenu?

    link do kosiarki - http://www.husqvarna.com/pl/landowne...wych/#features

    4) Proszę też o poradę, czy w ogóle taka kosiarka to nie jest zbytnia przesada do tych moich 500m2 (co prawda teren jest trudny i elektryczna to się można zajechać... Może może ktoś polecić mi inne rozwiązanie lub choćby inny model, choćby innej marki (zastrzegając sobie, że to ma być zakup na lata)?

    5) Jeśli mój wybór jest dobry, proszę też o komentarz na temat tej konkretnej kosiarki, a także, jeśli ktoś ma z nią doświadczenia, to proszę o informacje o średnich kosztach eksploatacji - w szczególności chodzi mi o wielkości spalania (zważywszy na rodzaj terenu, inne okoliczności itd.)

    Z góry dziękuję za wszelką pomoc, opinię, radę i pozdrawiam serdecznie!

    P.S. Pomóżcie

  11. #491

    Domyślnie

    Witam. Zwróć uwagę na te pochylenie terenu 45 stopni. Właśnie jestem po zakupie kosiarki Partnera z silnikiem Hondy i w instrukcji jest napisane że maksymalne nachylenie terenu może być 15 stopni - w przeciwnym wypadku brakuje smarowania i silnik może się zatrzeć. Dlatego należałoby się zorientować pod tym kontem.

  12. #492
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar G.N.
    Zarejestrowany
    Jun 2005
    Skąd
    Kraków trochę Królówka
    Posty
    1.403

    Domyślnie

    1 jak wielokrotnie pisano kosiarka to przede wszystkim silnik, jak on nie jest kapryśny to i z resztą idzie się dogadać. Poza tym: kółka mogą się wykoślawiać (dobrze żeby były łożyskowane, tu są) i ewentualnie napęd poza tym nie ma się co psuć. Czy Husqvarna jest jakąś szczególnie solidna firmą? Nie wydaje mi się żeby była jakaś wybitnie super, czy wybitnie zła, ale nie mam, nie używam na stałe, wiec nie komentuje.
    W zeszłym roku była dyskusja o LC48 (bez napędu) - kilku forumowiczów kupiło i chwalili.

    2 Briggs&Stratton to rozsądny kompromis między cena a jakością. Zwykle nie stwarzają problemów a obsługuje je prawie każdy serwis. Lepszą opinie jeśli chodzi o jakość i niezawodność mają silniki Hondy, ale też kosztują zwykle sporo więcej. Nieszczególną opinię mają silniki Tecumseh

    3 skarpa o nachyleniu 45 stopni normalną kosiarką? ZAPOMNIJ! Normalne kosiarki czterosuwowe mogą pracować na stokach o nachyleniu 15-20% zależnie od modelu (Procent nie stopni! 45 stopni to 100 procent) Z nachyleniem30 stopni to nie wszystkie karczownice dają sobie radę, a takie skarpy to się kosą albo podkaszarką kosi. (Są oczywiście kosiarki to skarp, albo montowane na wysięgniku ciągnika, albo i samobieżne jak np. Spider firmy Dvořák, ale cena raczej poza zasięgiem użytkownika prywatnego)
    3,27 KM przy szerokości koszenia 48 cm + napęd i wadze 38 kg, wydaje się bardzo mało. Nie używałem nie wiem jak się spisuje. Zwykle kosiarki o tych parametrach mają ok. 5 KM

    4 Nie jestem zwolennikiem elektrycznych, ale jeśli to tylko 500 m2 i do tego cześć skarp o dużym nachyleniu to może elektryczna lepiej się sprawdzi. Kilka lat temu sprawiłem Ojcu kosiarkę elektryczną firmy Agroma, z silnikiem Mesko. Prostactwo budowy może budzić rozbawienie (np. wysokość koszenia reguluje się przykręcając kółka w odpowiednim miejscu) ale mój Ojciec psuj który co się da zepsuć zepsuje na pewno i to najprawdopodobniej od razu, do tej pory nie dał jej rady. (kosi jakieś 800 m2 dosyć trudnego terenu)
    Oczywiście jest bez napędu i trzeba ciągnąć kabel, ale jest bardzo lekka a kosztowała jakieś 500 zł z niewielkim hakiem.
    Ostatnio edytowane przez G.N. ; 27-05-2010 o 08:11 Powód: literówki

  13. #493

    Domyślnie

    Owszem Darku, ale silnik to chyba cały motor napędzający kosiarkę więc śmiem twierdzić, że jest jej najważniejszą częścią. Z mojej wiedzy wynika, że Honda ma zaledwie 10% udział w rynku, podczas gdy Briggs ponad 75%. Nie chcę dyskutować nt. jakości silnika, bo to jak dyskutować nt. Peugeota i Mercedesa, ale jak słusznie zauważyłeś liczą się również inne rzeczy jak: serwisowanie, dostępność części zamiennych ich cena...
    O wielkości mężczyzny świadczy jego kobieta...

  14. #494

    Domyślnie Kupno kosiarki: lepsza bezfirmoiwa czy gorsza renomowana?

    witam. kupuje spalinowa kosiarke. w biedronce sa wyprzedaze i jest tak za 500 zl kosiarka ktora kosztowala 849 zł. firma krzak, silnik GD600 o mocy 4,9 KM 174 cc. kosiarka z opcja mielenie, wyrzutu bocznego i wyrzutu do kosza. posiada wlasny naped. obudowa ze stali. wyglada solidnie, ale... najtansza w miare firmowa (z silnikiem B&S) jaka znalazlem jest za 599 zł. moc 3,5 KM bez zadnych dodatkowych bajerow. ktora wybrac?

  15. #495
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar kalumet
    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    jeszcze Bieruń
    Posty
    369

    Domyślnie

    jeżeli masz dużą powierzchnię do koszenia to jednak lepsza będzie z napędem

  16. #496

    Domyślnie

    Bierz tę z silnikime B&S.
    Pierwsze wbicie łopaty - 23.08.2008 r.

  17. #497

    Domyślnie Jaką kupić kosiarkę?

    Do koszenia ok. 1000 metrów kwadratowych trawnika jaką kupić kosiarkę? Co sądzicie o kosiarce spalinowej z napędem. Możecie polecić jaką firmę.

  18. #498

  19. #499

    Domyślnie

    Kosiarka spalinowa z napędem w zupełności wystarczy. Napęd sprawia, iż praca jest lżejsza. Polecam, aby zaopatrzona była w kosz na trawę. Przemyśl również sprawę szerokości koszenia może być od 38-56 cm.

    http://www.leroymerlin.pl/produkty/k...103290382.html

  20. #500

    Domyślnie

    dzięki za podpowiedzi. Szukam dobrej okazji mam nadzieję, że będą niedługo jakieś przeceny

Strona 25 z 155

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony