dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 35 z 155
Pokaż wyniki od 681 do 700 z 3100
  1. #681

    Domyślnie

    Z doświadczenia wiem, ze najlepsze są kosiarki spalinowe z dużym koszem. Sam mam kosiarkę od producenta Stiga model Combi 48 SQ i jeszcze ani razu mi nie za szwankowała. Liczę, że posłuży kilka dobrych lat.

  2. #682
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar TMK
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    3.143
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    137

    Domyślnie

    Cytat Napisał prokopin Zobacz post
    Sam mam kosiarkę od producenta Stiga model Combi 48 SQ i jeszcze ani razu mi nie za szwankowała. Liczę, że posłuży kilka dobrych lat.
    Dość słaba 3KM, jak się sprawuje na codzień? Daje np radę z gęstą tygodniową trawą, czyli 5-7cm do skoszenia? Teraz mam zwykłą 4KM z casto z bocznym wyrzutem i chwilami muszę zwalniać bo silnik nie wyrabia.

  3. #683
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar f.5
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    3.226
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie




    jeszcze nie uzywałem w tym roku mam nadzieje ze odpali
    Powierzchnia użytkowa 200 m2 .Dom budowany przez Dewelopera, BK Ytong 30cm / Styro 12 cm !!!!!! KABE THERM NV / Dach ocieplony wełną około 20 cm , 2 okna dachowe / Podłogówka na dole co 10 cm na górze tylko przedpokój , garderoba , łazienka / 3 Pokoje ne górze grzejniki / okna profil Rehau z pakietem 3 szybowym / Kocioł Viessmann Vitodens 343 F 3.8-19 Kw / Kominek Spartherm Varia Bh + nasada wodna około 4kW /Reku Thessla Green AirPack 500H Enthalpy. CleanBox XL.

  4. #684

    Domyślnie

    Cytat Napisał TMK Zobacz post
    Dość słaba 3KM, jak się sprawuje na codzień? Daje np radę z gęstą tygodniową trawą, czyli 5-7cm do skoszenia? Teraz mam zwykłą 4KM z casto z bocznym wyrzutem i chwilami muszę zwalniać bo silnik nie wyrabia.
    nie wiem dlaczego sądzisz że słaba, bez trudu kosze nim trawę przed domem i za domem 7cm da rade bez problemu, ale ja i tak staram się regularnie kosić

  5. #685
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar TMK
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    3.143
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    137

    Domyślnie

    Nie sądzę, tylko pytam
    Wg specyfikacji ma słaby silnik
    COMBI 48 SQ - Engine: STIGA SA 45, - 140 cc (2.22 kW / 2900 rpm)
    2,22kW=3KM
    Mając teoretycznie mocniejszą kosiarkę bez napędu chciałbym wiedzieć z jaką trawą poradzi sobie słabsza stiga. W mojej obudowa już się rozlatuje i czasami brakuje mi kosza. Powoli rozglądam się za czymś nowym, na dzień dzisiejszy podoba mi się kosiarka z jula za 1099zł. Silnik chiński, jednak jakoś wykonania całości fajna i mają serwis pogwarancyjny. http://www.jula.pl/kosiarka-mulczujaca-200cm-721134

  6. #686

    Domyślnie

    A ja bym sobie chciał kupić kosiarkę która by spełniała kilka wymagań...
    -BEZ napędu,
    -silnik b&s 625 albo wyżej (czytałem o problemach serii 500 z membraną), lub analogiczny którego idzie naprawić
    -jak największe (> 20 cm ), łożyskowane koła - mam niezbyt równą działkę,
    -kosz, mulczowanie.

    No i nie idzie takiej znaleźć...
    Zazwyczaj z tego typu silnikiem mają już napęd, a jak nie mają to mają malutkie kółeczka, albo nie mają kosza...

  7. #687
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    btx

    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Posty
    394
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    124

    Domyślnie

    Cytat Napisał jburek Zobacz post
    A ja bym sobie chciał kupić kosiarkę która by spełniała kilka wymagań...
    -BEZ napędu,
    [...]
    a czegoś ty się uparł bez napędu???

    Kup normalną, z napędem, a jak wajchy nie pociągniesz to napędu nie będzie. Pociągniesz to będzie.................. Czary? NIE, to tak działa
    Ja mam ALKO 470 z B&S 675 i jest extra. Pisałem o tym już gdzieś wyżej. Kolega post wyżej też poleca

  8. #688

    Domyślnie

    Wolał bym nie płacić za coś czego nie będę używał. No i jednak zakładam, że sprzęgło napędu nie jest w kołach - więc raczej trzeba użycia większej siły, żeby pchać taką kosiarkę nawet z rozłączonym napędem. O większej masie nie wspomnę...

  9. #689

    Domyślnie

    Witam serdecznie,

    rozglądam się za kosiarką spalinową do trawnika, duuużego trawnika bo obecnie mam ~12 ar działkę na której ma rosnąć prawie sama ... trawa
    Fajnie gdyby był napęd, bo jednak jest co kosić, a reszta - cóż, nie znam się, laik jestem, młody chłop ze mnie, niedoświadczony w sprawach trawnika więc nie wiem co jeszcze mi się przyda.
    Np. wyrzut boczny? Co w tym lepszego od wyrzutu do tyłu?
    Nie czytałem jeszcze całego wątku, obiecuję nadrobić!, natomiast tak na szybko:
    czy produkty firmy Husar do czegoś się nadają czy omijać szerokim łukiem?
    Np. http://www.husar-sklep.pl/product.php?id_product=17
    Pozdrawiam

  10. #690
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar f.5
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    3.226
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał stejan Zobacz post
    Witam serdecznie,

    rozglądam się za kosiarką spalinową do trawnika, duuużego trawnika bo obecnie mam ~12 ar działkę na której ma rosnąć prawie sama ... trawa
    Czołem
    pytanie nr 1
    czy zastanawiałes sie co bedziesz robił ze skoszoną trawą
    zakładam ze 12 ar to 1200 m2 ???

    jak mi odpowiesz na to pytanie to moze moze cos doradzę bo ja kosze u siebie 1500 m2 2 lata i mam jakies doswiadczenie
    pozdro
    Powierzchnia użytkowa 200 m2 .Dom budowany przez Dewelopera, BK Ytong 30cm / Styro 12 cm !!!!!! KABE THERM NV / Dach ocieplony wełną około 20 cm , 2 okna dachowe / Podłogówka na dole co 10 cm na górze tylko przedpokój , garderoba , łazienka / 3 Pokoje ne górze grzejniki / okna profil Rehau z pakietem 3 szybowym / Kocioł Viessmann Vitodens 343 F 3.8-19 Kw / Kominek Spartherm Varia Bh + nasada wodna około 4kW /Reku Thessla Green AirPack 500H Enthalpy. CleanBox XL.

  11. #691

    Domyślnie

    Nie, jak pisałem - raczkuje w temacie, więc kompletnie nie przyszło mi to do głowy. Domyślam się, że mulczowanie trawy na takim areale kosząc trawę 1x na tydzień odpada?
    A podchodząc może bardziej beztrosko - mam obok w planie drogę. No właśnie - w planie. Więc póki co - hyc, za ogrodzenie Da się? Da się
    Teraz kolej na Ciebie Co robisz z trawą i co polecasz?
    Jak często kosisz?

    Ps. Ściana TV z linka w Twojej stopce - zaje...fajna!!! Jak pokaże żonie, to już mam przechlapane ) Świetna robota!!!
    Ostatnio edytowane przez stejan ; 05-06-2013 o 13:08

  12. #692
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar f.5
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    3.226
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Więc.
    kosząc swoje metry mam 1000 litrow trawy
    koszę 2-3 x w miesiacu
    problemem nie jest samo koszenie bo jak masz kase to kupujesz sprzęt i kosisz.
    problemem jest u mnie oproznianie 70 litrowego kosza na trawę i pozniejsze wyrzucanie 240 litrowego pojemnika.

    po kazdorazowym przejechaniu działki w zdłuz musze oczywiscie oproznic kosz i tak wokoło.

    co robie z trwawą
    wyrzucam za działke bo mam pas nieuzytku tylko znowu pozostaje pytanie ile taki pas ziemi wchłonie trawy
    jak to mowi Elfir trawa sie nie kompostuje tylko gnije czy butwieje i jest smrod
    tylko czekac jak mnie ktos zakabluje i udu.....i

    gdybym chciał oddawac we workach trwae musiał bym miec około 20 workow
    worki u nas kosztuja 8 zł to cena z wywozem daje kwote 160 zł czyli tyle ile kosztuje koszenie takiej powierzchni w firmie ogrodniczej.

    narazie tez zastanawiam sie co zrobic.
    podaje linka do zdjec działki abys wiedział o czym rozmiawiamy

    https://picasaweb.google.com/1104758.../152012OgrodCD
    Powierzchnia użytkowa 200 m2 .Dom budowany przez Dewelopera, BK Ytong 30cm / Styro 12 cm !!!!!! KABE THERM NV / Dach ocieplony wełną około 20 cm , 2 okna dachowe / Podłogówka na dole co 10 cm na górze tylko przedpokój , garderoba , łazienka / 3 Pokoje ne górze grzejniki / okna profil Rehau z pakietem 3 szybowym / Kocioł Viessmann Vitodens 343 F 3.8-19 Kw / Kominek Spartherm Varia Bh + nasada wodna około 4kW /Reku Thessla Green AirPack 500H Enthalpy. CleanBox XL.

  13. #693
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar f.5
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    3.226
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    jesli bedziesz mulczował to trawa zostanie na działce i zgnije
    nowa trawa bedzie miec problem ze wzrostem i bedziesz miał placki miejsca gdzie trawa nie bedzie rosła
    potem i tak zapłacisz za wyczesanie tego syfu i nawozenie jakies 500 zł wiec na jedno wychodzi


    https://picasaweb.google.com/1104758...76815587890130
    Powierzchnia użytkowa 200 m2 .Dom budowany przez Dewelopera, BK Ytong 30cm / Styro 12 cm !!!!!! KABE THERM NV / Dach ocieplony wełną około 20 cm , 2 okna dachowe / Podłogówka na dole co 10 cm na górze tylko przedpokój , garderoba , łazienka / 3 Pokoje ne górze grzejniki / okna profil Rehau z pakietem 3 szybowym / Kocioł Viessmann Vitodens 343 F 3.8-19 Kw / Kominek Spartherm Varia Bh + nasada wodna około 4kW /Reku Thessla Green AirPack 500H Enthalpy. CleanBox XL.

  14. #694

    Domyślnie

    Cytat Napisał f.5 Zobacz post
    co robie z trwawą
    wyrzucam za działke bo mam pas nieuzytku tylko znowu pozostaje pytanie ile taki pas ziemi wchłonie trawy
    jak to mowi Elfir trawa sie nie kompostuje tylko gnije czy butwieje i jest smrod
    tylko czekac jak mnie ktos zakabluje i udu.....i
    Jak przesuszysz trochę trawę to nie będzie smrodu, ja w zależności od ilości albo przesuszam i na kompost albo od razu na kompost

  15. #695

    Domyślnie

    f.5, widziałem na zdjęciach kosiarkę AL-KO, zadowolony? Co to za model?
    Masz u siebie 15ar + dom, czy 15ar - powierzchnia domu?

  16. #696
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar f.5
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    3.226
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał WOJSKI Zobacz post
    Jak przesuszysz trochę trawę to nie będzie smrodu, ja w zależności od ilości albo przesuszam i na kompost albo od razu na kompost
    tu sie zgodzę
    trawe od razu rozgarniam aby słonce działalo i suszyło jednak ilosc trawy sie powieksza
    Powierzchnia użytkowa 200 m2 .Dom budowany przez Dewelopera, BK Ytong 30cm / Styro 12 cm !!!!!! KABE THERM NV / Dach ocieplony wełną około 20 cm , 2 okna dachowe / Podłogówka na dole co 10 cm na górze tylko przedpokój , garderoba , łazienka / 3 Pokoje ne górze grzejniki / okna profil Rehau z pakietem 3 szybowym / Kocioł Viessmann Vitodens 343 F 3.8-19 Kw / Kominek Spartherm Varia Bh + nasada wodna około 4kW /Reku Thessla Green AirPack 500H Enthalpy. CleanBox XL.

  17. #697
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar f.5
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    3.226
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał stejan Zobacz post
    f.5, widziałem na zdjęciach kosiarkę AL-KO, zadowolony? Co to za model?
    Masz u siebie 15ar + dom, czy 15ar - powierzchnia domu?
    z kosiarki jestem zadowolony
    jest maksymalnie szeroka chyba 52 cm
    duzy kosz i tak mały jak na moje potrzeby
    cicha
    napęd mozna regulowac czyli predkosc i obroty noza

    co jeszcze dodac ? narazie mam ja 2 lata wiec nie jestem obietywny.
    trzeba by zapytac ludzi ktorzy uzytkuja sprzety po 10 lat.

    działka ma 2000 m2 na niej jest dom 200 m2 plus garaż i podjazd 100 m2
    ogolnie trawy jest jak sądzę 1500 m2

    ogolnie przegięłem z trawą ale chciałem aby jakos to wyglądało gdzie sąsiedzi mają juz 6 letnie ogrody.
    generalnie jak mowiłem ogrodnikowi o co mi chodzi to widziałem usmiech na jego twarzy
    teraz wiem o co mu chodziło.
    nie ogarniam budowy i ogrodu - mam nadzieje ze to sie zmieni jak zamieszkam i bede czerpał z tego jakąs przyjemnosc
    Powierzchnia użytkowa 200 m2 .Dom budowany przez Dewelopera, BK Ytong 30cm / Styro 12 cm !!!!!! KABE THERM NV / Dach ocieplony wełną około 20 cm , 2 okna dachowe / Podłogówka na dole co 10 cm na górze tylko przedpokój , garderoba , łazienka / 3 Pokoje ne górze grzejniki / okna profil Rehau z pakietem 3 szybowym / Kocioł Viessmann Vitodens 343 F 3.8-19 Kw / Kominek Spartherm Varia Bh + nasada wodna około 4kW /Reku Thessla Green AirPack 500H Enthalpy. CleanBox XL.

  18. #698

    Domyślnie

    Cytat Napisał f.5 Zobacz post
    tu sie zgodzę
    trawe od razu rozgarniam aby słonce działalo i suszyło jednak ilosc trawy sie powieksza
    Kompost trzeba przerzucać a to co się zrobi to na ogródek wtedy górka ci się zmniejszy.
    Ja wiosną większość kompostu pod pomidory daję i pod warzywa, roślinki ładnie rosną a i miejsce na kolejne pokosy się robi

    Co do kosiarki w zeszłym roku zakupiłem kosiarkę z silnikiem B&S serii 500 jak mnie pamięć nie myli. całkiem przyzwoicie działa, ma kosz, mulczowanie, wyrzut boczny no i napęd. Koszenie trawy zajmuje mi jakieś 2-3 godziny w zależności od wysokości trawy więc napęd się przydaje, jednak parę kilo jest do pchania.
    Trawnik koszę oczywiście z koszem, a boczny wyrzut przydaje się jak muszę skosić trawę poza ogrodzeniem.

  19. #699

    Domyślnie

    Cytat Napisał stejan Zobacz post
    czy produkty firmy Husar do czegoś się nadają czy omijać szerokim łukiem?
    Np. http://www.husar-sklep.pl/product.php?id_product=17
    Pozdrawiam
    Ktoś zna tą firmę? Coś to warte?

  20. #700
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    migelo79

    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    15

    Domyślnie

    witam was
    nosze sie z zamiarem kupna kosiarki John Deere JM46 czy ktos ma jakies info na temat tego sprzetu.interesuje mnie to czy gaz ktory w raczce nie jest klopotliwy przy koszeniu,bo troche mnie to zastanawia jesli ide za kosiarka i wjezdzam w jakis dolek manetka sie automatycznie porusza i czy czasem nie nastepuje szarpanie kosiarka ?
    nastepne to czy przy pelnym koszu nie jest trochce za ciezko na trawnik 45 waga kosiarki+88litrow kosz=niezly ciezar.po przejechaniu taka waga czy trawnik sie nie kladzie pod kolami i czy potem nie ma nie dokoszonego paska szer.kół? prosilbym o jakas konkretna opinie bo szukalem juz chyba wszedzie i nic nie znalazlem konkretnego.badz namiar na kosiarke z el.rozrusznikiem w cenie do 2500zl

Strona 35 z 155

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony