dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 65 z 155
Pokaż wyniki od 1.281 do 1.300 z 3100
  1. #1281

    Domyślnie

    kup kosiarkę w castoramie, lepiej niż Obi

  2. #1282

    Domyślnie

    Witam,

    w poszukiwaniu kosiarki spalinowej do 2000 zł w husce sprzedawca zaoferował mi kosiarkę mcculloch M53-190AWFP 2,4 KW szer. koszenia 53 cm. w cenie 2000 zł. Wielkość trawnika ok. 2500 m2. Ma wszystkie podstawowe funkcje jakie by mnie interesowały plus regulowana prędkość napędu. Wg. sprzedawcy, konstrukcja i części to samo co w husqvarnie, zastanawiam się jednak nad kilkoma kwestiami:

    1. nie widziałem aby w tym temacie ktoś polecał kosiarki mcculloch, to zły wybór?
    2. w internecie jest bardzo mało informacji od użytkowników tego modelu, nie wiem jak się sprawuje, czy moc nie jest za mała na taką szerokość i napęd itp. Ogólnie ani ZA ani PRZECIW.
    3. nawet na stronie producenta nie oferują tego modelu a jedynie jego siostrę m53-190wf, w zasadzie różnią się chyba tylko tym, że ta nie posiada regulacji prędkości napędu - jest stała i nieco tańsza ok 1700 - 1800. Nie wiem jeszcze skąd mają ten model, może firma go wycofała a u nich została ostatnia sztuka? (sprzedawca potwierdził, że mają tylko 1)

    Czy zakup tego sprzętu może być dobrym wyborem? Boje się brać w ciemno, może lepsza będzie porostu AL-KO lub oleo-mac bez kombinowania?
    Co o tym myślicie?

  3. #1283
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    zagorski-tomasz

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    mazowieckie
    Kod pocztowy
    08-452
    Posty
    331

    Domyślnie

    W husqvarnie zawsze tak tłumaczą,jak chcesz kupić Mccullocha to wciskają że to to samo co Husqvarna ale jak chcesz kupić Husqvarne to już nie jest to samo co Mcculloch,prawdopodobnie jest to jakiś stojak niechodliwy i po prostu chcą to sprzedać,ogólnie te kosiarki nie cieszą się dobrą opinią min.ze względu na bardzo drogie części (linka napędu potrafi kosztować 180zł.jakby była ze złota),kosz też napełnia się częściowo,regulacja kół przednich z cieniutkiej blachy i po jakimś czasie jest z tym spory problem,jakość tych kosiarek też jest przeciętna a cena zawyżona,ja osobiście odradził bym ten zakup,jak coś porządniej jakości kup AL-KO Highline

  4. #1284
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar APZ
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    1.255
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał zagorski-tomasz Zobacz post
    Na pewno nie brał bym Boscha,raczej skłaniał bym się ku AL-KO,która ci się bardziej podoba to tę kup
    A dlaczego nie Bosch?

  5. #1285
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    miachlbyk

    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    08-253
    Posty
    365

    Domyślnie

    Cytat Napisał pomidores Zobacz post
    Witam,

    w poszukiwaniu kosiarki spalinowej do 2000 zł w husce sprzedawca zaoferował mi kosiarkę mcculloch M53-190AWFP 2,4 KW szer. koszenia 53 cm. w cenie 2000 zł. Wielkość trawnika ok. 2500 m2. Ma wszystkie podstawowe funkcje jakie by mnie interesowały plus regulowana prędkość napędu. Wg. sprzedawcy, konstrukcja i części to samo co w husqvarnie, zastanawiam się jednak nad kilkoma kwestiami:

    1. nie widziałem aby w tym temacie ktoś polecał kosiarki mcculloch, to zły wybór?
    2. w internecie jest bardzo mało informacji od użytkowników tego modelu, nie wiem jak się sprawuje, czy moc nie jest za mała na taką szerokość i napęd itp. Ogólnie ani ZA ani PRZECIW.
    3. nawet na stronie producenta nie oferują tego modelu a jedynie jego siostrę m53-190wf, w zasadzie różnią się chyba tylko tym, że ta nie posiada regulacji prędkości napędu - jest stała i nieco tańsza ok 1700 - 1800. Nie wiem jeszcze skąd mają ten model, może firma go wycofała a u nich została ostatnia sztuka? (sprzedawca potwierdził, że mają tylko 1)

    Czy zakup tego sprzętu może być dobrym wyborem? Boje się brać w ciemno, może lepsza będzie porostu AL-KO lub oleo-mac bez kombinowania?
    Co o tym myślicie?
    Kosiarka stoi i chcą sprzedać,to proste,Mcculloch nie cieszy się dobrą opinią wśród klientów a wręcz przeciwnie,tak jak sama Huqsvarna ma wielu zwolenników ale coraz więcej przeciwników ze względu na awaryjność,drogie części oraz serwis,zastosowany w tej kosiarce przedni napęd jest słabym rozwiązaniem gdyż brak jest obciążenia z przodu i często na nierównościach uszkadza się,sama obudowa też jest takim kołkiem ciosanym tępą siekierą,nic miłego,Mcculloch jak widzisz nie jest dobrym wyborem i jak wspomniał kolega zagorski-tomasz mimo wszystko wolałbym wybrać AL-KO

  6. #1286

    Domyślnie

    Panowie, serdecznie dziękuje za udzielone rady, dzisiaj zamówiłem kosiarkę AL-KO 5.16 VS-B PLUS, na wtorek ma dojechać do sklepu
    Rozwialiście moje wątpliwości i jestem Wam za to bardzo wdzięczny.

    P.S. przy okazji kupiłem też pilarke stihl MS 251, super maszyna. Wahałem się między nią na husqvarną 445, stihl wydaje się na 1 rzut oka solidniejszy
    Nie zawiodłem się, tnie jak marzenie

  7. #1287

    Domyślnie

    Cytat Napisał miachlbyk Zobacz post
    Kosiarka stoi i chcą sprzedać,to proste,Mcculloch nie cieszy się dobrą opinią wśród klientów a wręcz przeciwnie,tak jak sama Huqsvarna ma wielu zwolenników ale coraz
    więcej przeciwników ze względu na awaryjność,drogie części oraz serwis,zastosowany w tej kosiarce przedni napęd jest słabym rozwiązaniem gdyż brak jest obciążenia z przodu i często na nierównościach uszkadza się,sama obudowa też jest takim kołkiem ciosanym tępą siekierą,nic miłego,Mcculloch jak widzisz nie jest dobrym wyborem i jak wspomniał kolega zagorski-tomasz mimo wszystko wolałbym wybrać AL-KO
    Al-ko przebiło Husqvarnę! Nie wierzę w to co czytam.

  8. #1288
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    zagorski-tomasz

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    mazowieckie
    Kod pocztowy
    08-452
    Posty
    331

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    Al-ko przebiło Husqvarnę! Nie wierzę w to co czytam.
    A jednak trzeba w to uwierzyć,Huska nie ma nic ciekawego,trzymają się jeszcze 2000r,jest to moloch który ma wysokie koszty utrzymania więc oszczędzają na jakości towaru przy jego wysokiej cenie,większość kupuje tylko bo mają znaną nazwę i leci reklama w tv a nawet nic o tym sprzęcie nie wiedzą,oczywiście mają i produkty całkiem niezłe ale produkt marginalny i jest go znikoma ilość

  9. #1289

    Domyślnie

    Cytat Napisał zagorski-tomasz Zobacz post
    A jednak trzeba w to uwierzyć,Huska nie ma nic ciekawego,trzymają się jeszcze 2000r,jest to moloch który ma wysokie koszty utr
    zymania więc oszczędzają na jakości towaru przy jego wysokiej cenie,większość kupuje tylko bo mają znaną nazwę i leci reklama w tv a nawet nic o tym sprzęcie nie wiedzą,oczywiście mają i produkty całkiem niezłe ale produkt marginalny i jest go znikoma ilość
    Nadal nie wierzę w to co czytam. Światowy potentat w dziedzinie sprzętów ogrodowo - leśnych spada z podium na rzecz ... Al-Ko. Ubaw po pachy.

  10. #1290
    ELITA FORUM (min. 1000)
    piotrmak

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Szubin
    Kod pocztowy
    89-200
    Posty
    1.596

    Domyślnie

    Pewnie al.-ko daje większe marże sprzedawcom to i pieją z zachwytu

  11. #1291
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar APZ
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    1.255
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Czy możecie napisać dlaczego kosiarka elektryczna Bosch rotak 43 jest gorsza od konkurencji? Ewentualnie jakie elektryczne kosiarki są lepsze?

  12. #1292

    Domyślnie

    Cytat Napisał APZ Zobacz post
    Czy możecie napisać dlaczego kosiarka elektryczna Bosch rotak 43 jest gorsza od konkurencji? Ewentualnie jakie elektryczne kosiarki są lepsze?
    Moim zdaniem Bosch nie powinien brać się za kosiarki. Sprzęt budowlany owszam ale ogrodowy, no nie wiem. W swoim życiu miałem 4 kosiarki elektryczne z czego 2 z marketu i 2 firmy Flymo. Zjechałem je do końca, działały bez awaryjnie, oczywiście Flymo. Z czystym sumieniem polecam.

  13. #1293

    Domyślnie

    W Casto jest promocja na Alko. Z 1300 na 1000 z ich silnikiem.Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20160709_095933.jpg
Wyświetleń:	117
Rozmiar:	84,1 KB
ID:	360611Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20160709_095933.jpg
Wyświetleń:	117
Rozmiar:	84,1 KB
ID:	360611
    I już mieszkamy !

  14. #1294
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    miachlbyk

    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    08-253
    Posty
    365

    Domyślnie

    Ta kosiarka AL-KO jest tylko w markecie,dealerzy ich nie mają i nie ma ich nawet w cenniku więc nie wiadomo co to za klon

    natomiast co do postów powyżej to oczywiście mowa jest raczej o kosiarkach i powiedzcie mi skoro to taki "potentat" co on teraz ma ciekawego i nieawaryjnego,czekam na propozycje

  15. #1295

    Domyślnie

    Cytat Napisał miachlbyk Zobacz post
    Ta kosiarka AL-KO jest tylko w markecie,dealerzy ich nie mają i nie ma ich nawet w cenniku więc nie wiadomo co to za klon

    natomiast co do postów powyżej to oczywiście mowa jest raczej o kosiarkach i powiedzcie mi skoro to taki "potentat" co on teraz ma ciekawego i nieawaryjnego,czekam na propozycje
    Katalog w dłoń i naprzód. Ja mam wykaszarkę i piłę Husqvarny już kilkanaście lat, ale wtedy chyba była lepsza jakość. Następna kosiarka pchana będzie też tej firmy.
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  16. #1296

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    Następna kosiarka pchana będzie też tej firmy.
    A dlaczego nie z napędem? Pewnie dlatego, że są słabe jak w każdej innej i tak trzeba dopychać żeby jechała.
    Ostatnio edytowane przez forgetit ; 11-07-2016 o 18:55

  17. #1297
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar chemical
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Brzeźnica k. Dębicy
    Kod pocztowy
    39-207
    Posty
    399

    Domyślnie

    Cytat Napisał chemical Zobacz post
    dzięki, kupiłem za 1599zł z przesyłką...
    dam znać jak śmiga za tydzień
    Kosiarka sprawuje się bardzo dobrze, odpala bez problemu, wydaje się bardzo solidna ale zauważyłem 1 bardzo duży mankament :/
    Koszenie z napędem doprowadza mnie do szału ! to jakaś parodia napędu ! albo mam coś źle ustawione ?! idze to z prędkością żółwia

    Sąsiadka i dwóch sąsiadów koszą 2-2,5 razy szybciej, za drugim koszeniem już się tak zdenerwowałem, że kosiłem bez używania napędu 2 razy szybciej i to wydaje się dopiero optymalna prędkość

    Jak temu zaradzić ? czy da się to jakoś podkręcić ? czy można używać napędu i jednocześnie pchać ?
    Adoptowana parterówka z241, EAh=15kWh/(m2rok), Pu=97m2.
    Dziennik/nocnik:http://forum.muratordom.pl/showthrea...84#post7346184
    Komentarze: http://forum.muratordom.pl/showthrea...80#post7346180

  18. #1298

    Domyślnie

    Cytat Napisał forgetit Zobacz post
    A dlaczego nie z napędem? Pewnie dlatego, że są słabe jak w każdej innej i tak trzeba dopychać żeby jechała.
    Pchana czyli na kołach bo mam teraz wykaszarkę. A napęd to podstawa, jak ktoś nie chce to można przecież wyłączyć. Proste, nie?

  19. #1299

    Domyślnie

    Proste, jak Twój tok rozumowania. Nigdzie nie napisałem, że nie chcę napędu, tylko że jest tak słaby jakby go nie było.

  20. #1300

    Domyślnie

    Cytat Napisał forgetit Zobacz post
    Proste, jak Twój tok rozumowania. Nigdzie nie napisałem, że nie chcę napędu, tylko że jest tak słaby jakby go nie było.
    Ale żeby od razu obrażać? Proszę czytać ze zrozumieniem. Pisząc pchana miałem na myśli, że na kołach. Wiadomo, tylny napęd w przypadku kosiarki będzie lepszy ale czy przedni to taka tragedia, no nie wiem. Kiedyś pożyczyłem od kumpla kosiarkę Stihl, która miała napęd właśnie na przednie koła - wrażenia całkiem pozytywne. Pozdrawiam.
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

Strona 65 z 155

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony