dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 74 z 155
Pokaż wyniki od 1.461 do 1.480 z 3100
  1. #1461

    Domyślnie

    Cytat Napisał raxon Zobacz post
    Albo miałeś paliwożernego dwusuwa, albo dziure w baku i nie wiedziałeś że do kosiarek z silnikiem 4t nie dolewa się oleju do paliwa. Skoro w tym gąszczu tuj spalinówka kosiłeś 300m w 3 godziny to elektryczna z kablem ile schodzi? No pewnie z 5 co nie? Swoją drogą nie wiem jak mozna było spalić 5 litów paliwa na wykoszenie 300m trawy
    No to muszę Cię zmartwić bo to był dwusuw i tyle palił i nie ma w tym nic dziwnego. Teraz mam kosę spalinową dwusuwową (2t), chinola za grosze i hm pali tyle samo ok 1,5 l/h pracy. Koszenie 7 arowej działki zajmuje mi 3- 3,5 h, ale nie ma na niej nic trudnego, tylko garaż, jedynie przy siatce się męczę bo żyłka potrafi się wplątać. Elektryczną kosiłbym podobnie bo jest lżejsza i łatwiej się nią manewruje i jeszcze jedna ważna sprawa, można nią kosić wzniesienia, pochyłości bez obaw że zgaśnie, no i nie trzeba robić przestoju na uzupełnianie paliwa.
    Dom przy Głogowej 3 ... 120 mkw P.U. + garaż + kotłownia, 24 cm silikatu na ściany, 20 cm grafitu pod tynkiem, 20 cm pianki PUR pod dachówką, 10 cm pianki PIR na fundamencie, 15 cm grafitu pod nogami. 12 cm betonu nad głową, 100 % podłogówki, wentylacja mechaniczna z rekuperacją, pakiety 3-szybowe, ciepło sieciowe ... przewidywane 39 W/mkw ... naciągane energooszczędne ... NIE dla jednakowych kolorów dachu i elewacji ... STOP dla braku poszanowania indywidualności ...

  2. #1462

    Domyślnie

    Cześć dopiero się zarejestrowałem poszukuję kosiarki najlepiej spalinowej tylko nie wiem co wybrać znaczy z jakim silnikiem jakiego producenta ma być kosiarka mam nie duży trawnik około 600m2 może trochę więcej powierzchni do koszenia mój budżet to około 800zl max 1200 poradzcie coś bo ja nie bardzo się na kosiarkaCh znam a nie chce czegoś tylko na sezon dodam że mam trudniejszy teren wytrzymałość jest najważniejsza

  3. #1463

    Domyślnie

    Fajną masz kosiarkę naprawdę współczuje ja swoja chińską kosą spalinową używam już chyb z 10 lat trafił mi się chyba jakiś idealny model bo nigdy sama mi jeszcze nie zgasła. Nigdy jeszcze nie wypaliłem więcej niż jeden zbiornik paliwa przy jednym koszeniu. A działkę mam trochę większa od twojej Ustaw sobie w niej gaźnik bo pali ci raczej za dużo, a jak Ci gaśnie to możliwe że ci ja zalewa. Moją pierwsza kosiarka była kosa elektryczna wytrzymała 3 lata i padł silnik, nie mówiąc już o tym że sznur elektryczny się plątał to była masakra jakaś. Elektryczne kosiarki i podkaszarki nadają się do małych trawniczków.

  4. #1464

    Domyślnie

    Nie mówię tutaj o tej teraz co mam tylko takiej kołowej z silnikiem spalinowym, przy dużym kącie nachylenia potrafiła zgasnąć z powodu braku paliwa, zwłaszcza jak już był niski stan. A zużycie 1,5 l na h pracy na obrotach to chyba nie jest dużo ?
    Dom przy Głogowej 3 ... 120 mkw P.U. + garaż + kotłownia, 24 cm silikatu na ściany, 20 cm grafitu pod tynkiem, 20 cm pianki PUR pod dachówką, 10 cm pianki PIR na fundamencie, 15 cm grafitu pod nogami. 12 cm betonu nad głową, 100 % podłogówki, wentylacja mechaniczna z rekuperacją, pakiety 3-szybowe, ciepło sieciowe ... przewidywane 39 W/mkw ... naciągane energooszczędne ... NIE dla jednakowych kolorów dachu i elewacji ... STOP dla braku poszanowania indywidualności ...

  5. #1465
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar czp01
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Rybnik - Kamień
    Posty
    2.540

    Domyślnie

    Witam.

    Właśnie pada mi silnik w elektrycznym aeratorze no i klapa. Pomyślałem, że do mojej spalinowej kosiarki dokupię listwę aeratora którą montuje się zamiast ostrza ( są nawet takie dedykowane do mojej Hondy).

    Stąd tez pytanie i wątpliwości czy taka listwa (aerator) zda egzamin bo w normalnym aeratorze sprężynki aeratora wykonują ruch na bębnie w kierunku jazdy a tutaj w kosiarce będą mielić wkoło - to czy to nie spowoduje po prostu wycięcia - zmielenia- trawy ????

    Ma ktoś doświadczenie w tym temacie to proszę o wypowiedź

  6. #1466
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał czp01 Zobacz post
    Witam.

    Właśnie pada mi silnik w elektrycznym aeratorze no i klapa. Pomyślałem, że do mojej spalinowej kosiarki dokupię listwę aeratora którą montuje się zamiast ostrza ( są nawet takie dedykowane do mojej Hondy).

    Stąd tez pytanie i wątpliwości czy taka listwa (aerator) zda egzamin bo w normalnym aeratorze sprężynki aeratora wykonują ruch na bębnie w kierunku jazdy a tutaj w kosiarce będą mielić wkoło - to czy to nie spowoduje po prostu wycięcia - zmielenia- trawy ????

    Ma ktoś doświadczenie w tym temacie to proszę o wypowiedź
    To będzie działać jak grabki obrotowe ale chyba z mizernym skutkiem po pierwsze prędkość, po drugie tylko dwa no...cztery druty i to w jednym okręgu - coś słabo to widzę
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  7. #1467

    Domyślnie

    Mam trudny wybór nie wiem którą z tych kosiarek wybrać może macie któraś z nich albo poleccie którąś z nich proszę o pomoc

    Producent: NAC
    Model: S461 VH B&S 500E / LS46-500E-H

    Producent: NAC
    Model: LS0541-46500E

    Producent: NAC
    Model: LS46-625E-HS

    Producent: HYUNDAI
    Model: HY-LS48-625E-HSDF

    Producent: NAC
    Model: LP46-450E-H

    Producent: NAC
    Model: LP46-500E-H

  8. #1468
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał Cerrik Zobacz post
    Mam trudny wybór nie wiem którą z tych kosiarek wybrać może macie któraś z nich albo poleccie którąś z nich proszę o pomoc

    Producent: NAC
    Model: S461 VH B&S 500E / LS46-500E-H

    Lub
    HYUNDAI
    Model: HY-LS48-625E-HSDF
    Może ta pierwsza chociaż Hyundai ma ładny kolor
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  9. #1469

    Domyślnie

    Ale mi bardziej chodziło o opinię kogoś kto ma któraś z nich gdyż chodzi mi o coś więcej niż wygląd

  10. #1470
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał Cerrik Zobacz post
    Ale mi bardziej chodziło o opinię kogoś kto ma któraś z nich gdyż chodzi mi o coś więcej niż wygląd
    Ale co Ty chcesz...podałeś kosiarki wszystkie z jednej stajni - i zapewne po uruchomieniu kosić trawę będą. Te dwie mają silniki B&S więc są lepsze niż te co mają silniki Power Nac
    Co to za firma - mało brakuje, aby swoje produkty sprzedawała w Biedronce bo w innych sieciówkach w tym spożywczych sprzedaje to tak na zdrowy rozsądek czy to dobra firma?
    zależy dla kogo - więcej poczytaj http://www.forumogrodnicze.info/view...hp?f=5&t=38530
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  11. #1471

    Domyślnie

    Cytat Napisał CityMatic Zobacz post
    Ale co Ty chcesz...podałeś kosiarki wszystkie z jednej stajni - i zapewne po uruchomieniu kosić trawę będą. Te dwie mają silniki B&S więc są lepsze niż te co mają silniki Power Nac
    Co to za firma - mało brakuje, aby swoje produkty sprzedawała w Biedronce bo w innych sieciówkach w tym spożywczych sprzedaje to tak na zdrowy rozsądek czy to dobra firma?
    zależy dla kogo - więcej poczytaj http://www.forumogrodnicze.info/view...hp?f=5&t=38530
    Więc już teraz sam nie wiem sezon zbliża się wielkimi krokami potrzebuje kosiarki spalinowej poradzcie jakiego producenta z jakim silnikiem do 1400zl max bo teraz to już sam nie wiem co powinienem wybrać aby cieszyć się swoim nabytkiem ładnych parę lat

  12. #1472
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    miachlbyk

    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    08-253
    Posty
    365

    Domyślnie

    Cytat Napisał Cerrik Zobacz post
    Mam trudny wybór nie wiem którą z tych kosiarek wybrać może macie któraś z nich albo poleccie którąś z nich proszę o pomoc

    Producent: NAC
    Model: S461 VH B&S 500E / LS46-500E-H

    Producent: NAC
    Model: LS0541-46500E

    Producent: NAC
    Model: LS46-625E-HS

    Producent: HYUNDAI
    Model: HY-LS48-625E-HSDF

    Producent: NAC
    Model: LP46-450E-H

    Producent: NAC
    Model: LP46-500E-H
    Wszystkie z nich to Chińska tandeta,nie warto sobie nimi zawracać głowy,chyba że ktoś zbiera złom to wtedy zrozumiem

  13. #1473
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    miachlbyk

    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    08-253
    Posty
    365

    Domyślnie

    Cytat Napisał Cerrik Zobacz post
    Więc już teraz sam nie wiem sezon zbliża się wielkimi krokami potrzebuje kosiarki spalinowej poradzcie jakiego producenta z jakim silnikiem do 1400zl max bo teraz to już sam nie wiem co powinienem wybrać aby cieszyć się swoim nabytkiem ładnych parę lat
    Zobacz może z AL-KO coć wybierzesz np.Classic bo w tej cenie na Highline nie licz,silnik możesz mieć albo B&S lub Chiński jakiś,ja jestem za B&S

  14. #1474

    Domyślnie

    Cytat Napisał miachlbyk Zobacz post
    Zobacz może z AL-KO coć wybierzesz np.Classic bo w tej cenie na Highline nie licz,silnik możesz mieć albo B&S lub Chiński jakiś,ja jestem za B&S
    A jakiś model do 1400zl max z napędem albo bez mam około 800m2 trawnika

  15. #1475
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał Cerrik Zobacz post
    A jakiś model do 1400zl max z napędem albo bez mam około 800m2 trawnika
    AL-KO 4.65 SP-B Classic Plus
    można pokusić się o tańszy model z silnikiem producenta
    AL-KO 4.66 SP-A Classic Plus
    Można również pokusić się o model:
    STIGA COMBI48SQ 4,5KM NAPĘDEM
    i na granicy budżetu
    STIGA Collector 53 S B
    z lepszym silnikiem.
    To są moje typ i tylko z tych bym wybierał.

    Jeśli bierzesz pod uwagę kosiarkę to pamiętaj że napęd na tylne kółka zabiera ok 1 KM silnika ale koszenie jest wygodne - zawsze można zrzucić pasek napędowy i "moc będzie z Tobą "
    Pozdrawiam
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  16. #1476
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał miachlbyk Zobacz post
    Wszystkie z nich to Chińska tandeta,nie warto sobie nimi zawracać głowy,chyba że ktoś zbiera złom to wtedy zrozumiem
    Niekoniecznie co chińskie to złe..........ale wniosek o złomie popieram
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  17. #1477

    Domyślnie

    a jakie elektryczne polecacie? Mam stary złom z rozwalonym koszem i w końcu pora na coś nowego, do koszenia trawnika mało dlatego nie chcę wydawać dużo kasy na zakup, dobrze żeby była wąska bo trawnik dosyć kręty

  18. #1478

    Domyślnie

    Cytat Napisał kunegun Zobacz post
    a jakie elektryczne polecacie? Mam stary złom z rozwalonym koszem i w końcu pora na coś nowego, do koszenia trawnika mało dlatego nie chcę wydawać dużo kasy na zakup, dobrze żeby była wąska bo trawnik dosyć kręty
    W zeszłym roku kupiłem rodzicom kosiarkę elektryczną Makita. Jestem pod wrażeniem jakości wykonania i koszenia. Wcześniej były dwie (po sobie) kosiarki Flymo. Jednak Makita moim zdaniem solidniej wykonana.
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  19. #1479

    Domyślnie Kosiarka elektryczna

    Cytat Napisał kunegun Zobacz post
    a jakie elektryczne polecacie? Mam stary złom z rozwalonym koszem i w końcu pora na coś nowego, do koszenia trawnika mało dlatego nie chcę wydawać dużo kasy na zakup, dobrze żeby była wąska bo trawnik dosyć kręty

    Ja mam kosiarkę elektryczną spam i jestem bardzo zadowolona. Używam od kilku lat, ani razu się nie zepsuła. Kupiłam ją za jakieś 600 zł, generalnie polecam
    Ostatnio edytowane przez Tomaszs131 ; 24-03-2017 o 16:13 Powód: Reklama

  20. #1480

    Domyślnie

    Co powiecie o takim sprzęcie

    Producent: HYUNDAI
    Model: HY-LS48-625E-HSDF

Strona 74 z 155

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony