dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 76 z 155
Pokaż wyniki od 1.501 do 1.520 z 3100
  1. #1501

    Domyślnie

    Cytat Napisał CityMatic Zobacz post
    No pogratulować zakupu - mam tej firmy z silnikiem Hondy sprawuje się znakomicie.
    Honda = jakość, a kosiarka to przede wszystkim silnik.

  2. #1502
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    miachlbyk

    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    08-253
    Posty
    365

    Domyślnie

    Cytat Napisał soltys2004 Zobacz post
    Witam forumowiczów
    Zakupilem kosiarke AL-KO 5.15sp.b silnik briggs&strattion 625 190cc z tego co czytalem to niby pochlebne recenzje ma alko a moze ktos coskonkretnie o tym modelu dobry wybor??? To moja pierwsza w życiu kosiara takze mam nadzieję ze nie wpakowalem sie w bagno pozdrawiam
    Na pewno nie jest to model z tego roku,dokładając kilkadziesiąt zł.mogłeś kupić VS,AL-KO ma kosiarki znakomicie wykonane lecz jest zawsze jakieś ale, w tym przypadku różnica jest jest w modelu,roku prod,cenie i aktualnej ofercie

  3. #1503
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    dembi

    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    Lubelskie
    Posty
    164

    Domyślnie

    Też mam kosiarkę NAC (JL43Z) - nie wiem czy przepracowała w sumie więcej niż 30 motogodzin (a mam ją już trzeci sezon).
    Na samym początku spadał pasek napędowy. Koniec końców wyrzuciłem go w cholerę. Według mnie silnik za mały, żeby jeszcze kosiarkę napędzał.
    Potem problemy z rozruchem - do dziś nie potrafię sobie z nimi poradzić. Przed każdym uruchomieniem muszę zdjąć filtr powietrza i psiknąć Plaka w komorę spalania (jak w starym Dieslu).
    Zazwyczaj używam traktorka i starej kosiarki Alko z silnikiem B&S. Naca używam (jak mi cierpliwości starczy) tylko w miejscach, gdzie mam gęsto posadzone krzaczki.

    Reasumując - biorąc pod uwagę czas pracy kosiarki do problemów z nią związanych, uważam, że nie warto kupować sprzętu tej firmy.

  4. #1504
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.634
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    A ja mam malą Chinkę marki Mountfield z silniczkiem Blue OHV RS 100 i od czterech lat jest na każde zawołanie
    Fakt - mam tylko około 400m2 trawnika, ale przez dwa sezony "obrabiała" jeszcze dwie takie działki.

    Przy czym kupiłem ją za śmieszne pieniądze, jako demówkę, czy refruba z Anglii.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  5. #1505
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    robsad

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-016
    Posty
    36

    Domyślnie

    Witam

    Jestem na etapie szukania kosiarki, co sądzicie o marce riwall. Cenowo są atrakcyjne, dużo ludzi kupuje je na allegoro, ale nie chciałbym się przez jakąś głupią oszczędność wpakować się kiepski sprzęt.

  6. #1506
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Cytat Napisał robsad Zobacz post
    Witam

    Jestem na etapie szukania kosiarki, co sądzicie o marce riwall. Cenowo są atrakcyjne, dużo ludzi kupuje je na allegoro, ale nie chciałbym się przez jakąś głupią oszczędność wpakować się kiepski sprzęt.
    Nie słyszałem by ktoś na FM chociaż raz wymienił nazwę tej firmy. Osobiście nie zaryzykowałbym.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  7. #1507
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    robsad

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-016
    Posty
    36

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomaszs131 Zobacz post
    Nie słyszałem by ktoś na FM chociaż raz wymienił nazwę tej firmy. Osobiście nie zaryzykowałbym.
    Dzięki za szybką odpowiedź. A co możesz polecić z napędem tak do mniej więcej 1400 zł

  8. #1508
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Szczerze mówiąc jak narazie to nic. Trawnikiem planuję się zająć w Maju, wtedy właśnie podejmę decyzję odnośnie kosiarki.
    Jak narazie to zastanawiam się nad Hondą lub Al-ko.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  9. #1509
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    robsad

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-016
    Posty
    36

    Domyślnie

    Dzięki, będę dalej szukał i w między czasie się doktoryzował z tematu kosiarek

  10. #1510
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    zagorski-tomasz

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    mazowieckie
    Kod pocztowy
    08-452
    Posty
    331

    Domyślnie

    Cytat Napisał robsad Zobacz post
    Witam

    Jestem na etapie szukania kosiarki, co sądzicie o marce riwall. Cenowo są atrakcyjne, dużo ludzi kupuje je na allegoro, ale nie chciałbym się przez jakąś głupią oszczędność wpakować się kiepski sprzęt.
    Nazywając sprawę po imieniu to jest jawne oszustwo,nie będę pisał dla czego ale sami możecie zobaczyć opis,jest typowy tani Chińczyk bez zaplecza serwisowego,moce w tych wynalazkach są mocno pozawyżane ale naiwny Polaczek jak mu napiszą co chce przeczytać to to kupi chociaż będzie to nie wiadomo jakie *****,taka sprzedaż powinna być karana,w naszym kochanym kraju jest wszystko możliwe więc tacy sprzedawcy robią i piszą co chcą
    Ostatnio edytowane przez Tomaszs131 ; 16-04-2017 o 08:04 Powód: język

  11. #1511
    ELITA FORUM (min. 1000)
    coachu13

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    1.205

    Domyślnie

    Hej.
    Potrzebuje kupić kosiarkę elektruczna.
    Ma być poręczna i lekka. Mam ok 600 kw. do koszenia.
    Jakieś rady ?

  12. #1512
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    robsad

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-016
    Posty
    36

    Domyślnie

    Hej
    Im więcej czytam tym mniej wiem. Zastanawiam się nad dwoma modelami:
    1. OLEO-MAC GV 53 TK ALLROAD4
    2. Stiga Combi 53 Sq B

    Może coś doradzicie, która będzie lepsza w użytkowaniu i mniej awaryjna.

  13. #1513

    Domyślnie

    Cytat Napisał robsad Zobacz post
    Hej
    Im więcej czytam tym mniej wiem. Zastanawiam się nad dwoma modelami:
    1. OLEO-MAC GV 53 TK ALLROAD4
    2. Stiga Combi 53 Sq B

    Może coś doradzicie, która będzie lepsza w użytkowaniu i mniej awaryjna.
    W tym roku chcę założyć trawnik, no i będę potrzebował kosiarki. Na razie dysponuję wykaszarką ale ta przy płocie i elewacji potrafi nasyfić. Pod uwagę biorę tylko dwóch producentów czyli Stihl i Husqvarna, z przewagą tego drugiego. Co niektórych wynalazków zacytowanych w tym wątku, bał bym się uruchomić, żeby nie wybuchło.

  14. #1514
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ad_mar

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    73

    Domyślnie

    Cytat Napisał robsad Zobacz post
    Hej
    Im więcej czytam tym mniej wiem. Zastanawiam się nad dwoma modelami:
    1. OLEO-MAC GV 53 TK ALLROAD4
    2. Stiga Combi 53 Sq B

    Może coś doradzicie, która będzie lepsza w użytkowaniu i mniej awaryjna.
    polecam ci tą drugą opcję. zwłaszcza jeśli jest z silnikiem B&S 625 lub wyższym i jest wyposażona w napęd. Niższe wersje silników tego producenta (<550) mają podobno jakieś problemy. Ja swojej (STIGA COLLECTOR 53SB) używam krótko bo od początku sezonu ale sprawuje się świetnie. Mam porównanie do kosiarek sąsiadów (elektrycznych i spalinowych) i przynajmniej ja widzę różnicę. Zwłaszcza w kulturze pracy silnika jeśli chodzi o spalinówki. O napędzie nie wspominając. Bez niego to jest męka, zwłaszcza na nierównościach.
    Ostatnio edytowane przez ad_mar ; 18-04-2017 o 10:29
    Grzane 115m2 prostokątna bryła z poddaszem użytkowym. 8.1kW - kable. Ocieplenie: płyta fund+20cmXPS 036/ściany 30cm 031/dach i skosy 40cm 034. 30m2 okien Uw średnio 0.7. CWU galmet 120l. Reku Brink300+
    sezon 15/16 CO+CWU 3496kWh
    sezon 16/17 CO+CWU 3445kWh

  15. #1515

    Domyślnie

    Cytat Napisał ad_mar Zobacz post
    polecam ci tą drugą opcję. zwłaszcza jeśli jest z silnikiem B&S 625 lub wyższym i jest wyposażona w napęd. Niższe wersje silników tego producenta (<550) mają podobno jakieś problemy. Ja swojej (STIGA COLLECTOR 53SB) używam krótko bo od początku sezonu ale sprawuje się świetnie. Mam porównanie do kosiarek sąsiadów (elektrycznych i spalinowych) i przynajmniej ja widzę różnicę. Zwłaszcza w kulturze pracy silnika jeśli chodzi o spalinówki. O napędzie nie wspominając. Bez niego to jest męka, zwłaszcza na nierównościach.
    A co do napedu... wcześniej juz napisalem ze zakupilem kosiarke AL-KO 5.15 sp.b z silnikiem briggs&strattion 625 190 cc wlasnie z napedem i teraz pytanie jak uzywac teho napedu co robic czego nie moze to banalne ale to moja pierwsza kosiarka

  16. #1516
    ELITA FORUM (min. 1000)
    coachu13

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    1.205

    Domyślnie

    A co kosiarkami elektrycznymi ?
    Co możecie polecić ?

  17. #1517
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    zagorski-tomasz

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    mazowieckie
    Kod pocztowy
    08-452
    Posty
    331

    Domyślnie

    Cytat Napisał ad_mar Zobacz post
    polecam ci tą drugą opcję. zwłaszcza jeśli jest z silnikiem B&S 625 lub wyższym i jest wyposażona w napęd. Niższe wersje silników tego producenta (<550) mają podobno jakieś problemy. Ja swojej (STIGA COLLECTOR 53SB) używam krótko bo od początku sezonu ale sprawuje się świetnie. Mam porównanie do kosiarek sąsiadów (elektrycznych i spalinowych) i przynajmniej ja widzę różnicę. Zwłaszcza w kulturze pracy silnika jeśli chodzi o spalinówki. O napędzie nie wspominając. Bez niego to jest męka, zwłaszcza na nierównościach.
    I ta i ta to średnia pólka kosiarek,z silnikami są problemy tylko wtedy jak sprzedawcy sprzedają na na zasadzie"aby sprzedać" i polecają za słabe silniki do powierzchni,np.silnik 500 series do powierzchni 4000tyś metrów,jak nie wyjaśnią obsługi,jak klient żle użytkuje sprzęt itp.to proces złożony i ciężko wszystko przewidzieć,używasz Stigi i jesteś zadowolony jak na razie bo na pewno nie możesz jej porównać z lepszą kosiarką,ja osobiście uważam że ta Firma jest mocno przereklamowana wręcz w niektórych sprzętach jest to Chiński tani shit,każda Firma ma jakieś grzechy ale im ich mniej tym lepiej

  18. #1518
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    zagorski-tomasz

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    mazowieckie
    Kod pocztowy
    08-452
    Posty
    331

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    W tym roku chcę założyć trawnik, no i będę potrzebował kosiarki. Na razie dysponuję wykaszarką ale ta przy płocie i elewacji potrafi nasyfić. Pod uwagę biorę tylko dwóch producentów czyli Stihl i Husqvarna, z przewagą tego drugiego. Co niektórych wynalazków zacytowanych w tym wątku, bał bym się uruchomić, żeby nie wybuchło.
    To przekonaj wszystkich dla czego tylko dwie Firmy,jestem ciekaw co powiesz i już wiem że argumentów miał mocnych nie będzie

  19. #1519
    ELITA FORUM (min. 1000)
    coachu13

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    1.205

    Domyślnie

    Co myślicie o STIGA COMBI 36 ?

  20. #1520

    Domyślnie

    Cytat Napisał zagorski-tomasz Zobacz post
    To przekonaj wszystkich dla czego tylko dwie Firmy,jestem ciekaw co powiesz i już wiem że argumentów miał mocnych nie będzie
    Użytkowałeś jakikolwiek sprzęt tych firm? Masz porównanie do innych? Ja mam.

Strona 76 z 155

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony