dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 77 z 155
Pokaż wyniki od 1.521 do 1.540 z 3100
  1. #1521
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał zagorski-tomasz Zobacz post
    już wiem że argumentów miał mocnych nie będzie
    No i wykrakałeś...
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  2. #1522
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    pierwszy argument przeciw Husqvarnie - dość marne silniki B&S.
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  3. #1523

    Domyślnie

    Cytat Napisał coulignon Zobacz post
    pierwszy argument przeciw Husqvarnie - dość marne silniki B&S.
    Taaa, a w innych kosiarkach te same silniki są już cacy, tak? Prawda jest taka - za dobry sprzęt trzeba wybulić sporo kasy i tyle. To jednak procentuje w czasie i jakości użytkowania.
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  4. #1524
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    mariusz05

    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Polska Śląsk Jastrzębie Zdrój
    Posty
    429

    Domyślnie

    Do dużych nierównych terenów i rzadko koszonych polecałbym kosiarke z napedem to błogosławieństwo szczególnie przy garbatej działce, pchając kosiarke ryje sie przodem po nierównościach,przy napędzie uważałbym z cofaniem na włączonym napędzie,od czasu do czasu zajrzał i wyczyścił talerzyk napędowy nad nożem (trawa na talerzyku powoduje ślizganie paska.Z innych rzeczy przyjżec sie podczas zakupu mocowaniu przednich kół ,różne wynalazki potrafią sie szybko psuć i są problematyczne w naprawie (np. w starych kosiarkach oleo mac) dobry patent mają nowe Al-ko dodatkowo każde koło ma oddzielną regulacja wysokości i łatwe do odkręcenia.Przy zakupie preferowałbym plastykową obudowę kosiarki z dużą ilością wzmocnień i grubą obudową najlepiej z ABS -u (twardy i wytrzymały plastyk) metalowe po kilku latach rdzewieją od kwasów zawartych w trawie.Przy kupnie nie patrzyłbym na moc tylko na pojemność silnika do np. 2000 m polecałbym min.190cm3​ np B&S z napędem.

  5. #1525
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    Taaa, a w innych kosiarkach te same silniki są już cacy, tak? Prawda jest taka - za dobry sprzęt trzeba wybulić sporo kasy i tyle. To jednak procentuje w czasie i jakości użytkowania.
    Są tańsze silniki i lepsze od B&S. Zadaj sobie trochę trudu i zgłęb temat zamiast bezmyślnie klepać w klawiaturę.
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  6. #1526

    Domyślnie

    Cytat Napisał coulignon Zobacz post
    Są tańsze silniki i lepsze od B&S. Zadaj sobie trochę trudu i zgłęb temat zamiast bezmyślnie klepać w klawiaturę.
    ...np Honda.
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  7. #1527
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Pudło. Lepszy ale drogi.
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  8. #1528

    Domyślnie

    no to może podaj tą nazwę a nie będziemy zgadywać

  9. #1529
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    kolega WG jest wszechwiedzący więc zaraz nam powie.
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  10. #1530
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    miachlbyk

    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    08-253
    Posty
    365

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    Użytkowałeś jakikolwiek sprzęt tych firm? Masz porównanie do innych? Ja mam.
    Masz coś do powiedzenia w temacie czy tylko "Husqvarna" i nic więcej bo chyba raczej nie znasz tych tematów więc raczej jesteś czysto-teoretyk,napisz coś z sensem,widzę zjeżdżamy ma tematy chińskich silników,czy one są lepsze od B&S?,ja bym tego nie powiedział ale są za to tańsze,w naprawach serwisy je lubią bo marża na częściach sięga nawet 100% więc opłaca się je naprawiać,między innymi stąd bierze się ich reklamowanie
    Ostatnio edytowane przez miachlbyk ; 22-04-2017 o 10:07

  11. #1531
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    żeliwne tuleje cylindra i wały które nie krzywią się od podmuchu wiatru jak w b&s.
    części - może o narzut 100% (marża nie może być 100%) ale i tak są tańsze o połowę. Co najmniej.

    Silniki chińskie (loncin) i włoskie (??) (castle garden montowane w Stigach) przegoniły trwałością B&S

    Oczywiście są też prawdziwe tytany trwałości np Kawasaki gdzie B&S i chińczyki mogą sobie pomarzyć. Ale to już inne ceny zupełnie.
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  12. #1532
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    miachlbyk

    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    08-253
    Posty
    365

    Domyślnie

    Z tymi wałami to przesadzasz i to mocno,w chińczykach tez wały się prostuje i często przy uderzeniu rozsypują się koła zamachowe mimo że są ciężkie ale bardziej kruche,jak sam wiesz nie ma włoskich silników bo to jest wszystko robione w Chinach,Kawasaki owszem ma dobre silniki,jest ich bardzo mało ale o części do nich ciężko,B&S ma przynajmniej tę przewagę że każdy go naprawi,ma najlepsze wsparcie techniczne oraz dostęp do części zamiennych,oczywiście klienci często wybierają Chińczyki bo są tańsze,grunt to dobre dobranie silnika w kosiarce do danego trawnika

  13. #1533

    Domyślnie

    Cytat Napisał miachlbyk Zobacz post
    Masz coś do powiedzenia w temacie czy tylko "Husqvarna" i nic więcej bo chyba raczej nie znasz tych tematów więc raczej jesteś czysto-teoretyk,napisz coś z sensem,widzę zjeżdżamy ma tematy chińskich silników,czy one są lepsze od B&S?,ja bym tego nie powiedział ale są za to tańsze,w naprawach serwisy je lubią bo marża na częściach sięga nawet 100% więc opłaca się je naprawiać,między innymi stąd bierze się ich reklamowanie
    Nie obrażaj gościu, dobrze? Użytkuję kilka sprzętów Huski i to od prawie 20 lat. Teoretyk to może Ty. Miałem też sprzęty innych firm i ...na szczęście miałem. Jakieś pytania?

  14. #1534
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Nie Mój Panie. Żadnych pytań. Przepraszamy.
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  15. #1535

    Domyślnie

    Cytat Napisał coulignon Zobacz post
    Nie Mój Panie. Żadnych pytań. Przepraszamy.
    A Ty jesteś michalbyk? Kłopoty ze wzrokiem?

  16. #1536
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Jeszcze raz przepraszam. To się więcej nie powtórzy.
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  17. #1537
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Panowie... globalizacja .... Zapewne wszystkie marki mają fabryki w PRC . Liczy się konstrukcja i odpowiednie dobranie materiałów . Sporo kosiarek i podobnego sprzętu jest na targach .
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Tagi 2017.jpg
Wyświetleń:	79
Rozmiar:	64,6 KB
ID:	387290  
    Darek B

  18. #1538
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    zagorski-tomasz

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    mazowieckie
    Kod pocztowy
    08-452
    Posty
    331

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    Nie obrażaj gościu, dobrze? Użytkuję kilka sprzętów Huski i to od prawie 20 lat. Teoretyk to może Ty. Miałem też sprzęty innych firm i ...na szczęście miałem. Jakieś pytania?

    kiedyś np.Husqvarna miała niezłe pilarki a teraz??została tylko cena i nazwa, szkoda gadać ale tu żyjesz jeszcze 20 lat temu,wszyscy dawno ich przegonili ,miałeś przedstawić jakieś argumenty dlaczego Hqv ale widzę że nic z tego
    Ostatnio edytowane przez zagorski-tomasz ; 23-04-2017 o 08:45

  19. #1539

    Domyślnie

    Cytat Napisał soltys2004 Zobacz post
    A co do napedu... wcześniej juz napisalem ze zakupilem kosiarke AL-KO 5.15 sp.b z silnikiem briggs&strattion 625 190 cc wlasnie z napedem i teraz pytanie jak uzywac teho napedu co robic czego nie moze to banalne ale to moja pierwsza kosiarka
    Nie mam jeszcze kosiarki dużej, ale się przymierzam i generalnie kosiarkę z napędem kupuje się jak masz dużo jeżdżenia po prostej. Jak masz masę drzewek, zakrętów itp to napęd sie nie sprawdzi. Ogólnie z tego co czytałem i rozmawiałem z użytkownikami to napęd nie toleruje skręcania. Jak pracuje kosiarka z napędem musisz jechać prosto każda próba skrętu niszczy przekładnię napędu, a te w najnowszych modelach są plastikowe i zbyt długo nie wytrzymują. Więc w każdym momencie gdzi enie możesz jechać prosto napęd wyłączasz. To podobno bardzo ważne. BTW. Sam zastanawiam się nad ALKO, ale model 46 cm i z tego co pytałem w sklepie/serwisie alko to polecają model z silnikiem alko a nie b&s, że niby "twardsze" komponenty ma (jeszcze nie doszli do takiej perfekcji w "odchudzaniu" co się tylko da)
    SMAKOR
    Nie myślałem, że budowa domu to takie wyzwanie...

  20. #1540
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    raxon

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Krosno
    Kod pocztowy
    38-400
    Posty
    332

    Domyślnie

    Osobiście też bym brał coś z loncinem tylko 196cc. Rodzice maja huske z brigsem i zadnych cudow tam nie widze. Silnik jak silnik wiele firm go stosuje, wiec z huski pozostała obudowa, a ta jest przeciętna. Może lepiej pomalowana obudowa niż w tych najtańszych kosiarkach i tyle. Obudowa to przecież kawał wytłoczki, do tego rączki i linki.

Strona 77 z 155

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony