dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 78 z 155
Pokaż wyniki od 1.541 do 1.560 z 3100
  1. #1541
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    miachlbyk

    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    08-253
    Posty
    365

    Domyślnie

    Bo w Husce cudów nie zobaczysz,cudowna jest tylko cena

  2. #1542

    Domyślnie

    Cytat Napisał miachlbyk Zobacz post
    Bo w Husce cudów nie zobaczysz,cudowna jest tylko cena
    Pamiętaj o tym, że te same silniki produkowane dla różnych odbiorców są ...różnej jakości. A skoro tak piszesz, zadam Ci pytanie - ile sprzętów Huski przeszło przez Twoje ręce?

  3. #1543
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    okobar

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Karczów k. Opola
    Posty
    936

    Domyślnie

    dawno, dawno temu, 4 lata dokłądniej, kupiłem w LM elektrycznego Hardera za 140 PLN
    działą do tej pory, żadnej awarii...10 arów trawnika oporządza, nigdy nie ostrzona, nawet nie czyszczona po koszeniu...


    a teraz jednak mam już dość łażenia z kablem i mam zamiar kupić spalinówkę....
    budżet 600 PLN, nie ma co wybrać
    same MTD, Hechty, Scherty, NACe, czy OPP z Castoramy, wszystko na chińskich OHV czy Thorx, jak się trafi coś z lepszym sinikiem to jest to B&S 450 co najwyzej....

    skoro na droższą mnie nie stać, jeśli za 1000 można kupic alpinę z B&S 450, to chyba zdecyduję się na jakąś chińszczyznę z OHV
    skoro i tak na lepszy sprzet się finansowo nie wyrobię, to wezmę któryś z wymienionych

    ktoś coś moze doradzić odnośnie tych wymienionych?
    albo coś innego w tych pieniądzach?
    Dom pod fikusem - jest: solbet 36+20cm grafitowego 0,031, czarno-brąz ROBEN, 30 cm wełny 0,040, 19 cm 0,031 styro na podłogę na gruncie, PC SmartHeat Bravour 008i, 190m odwiertów, pow.zabudowy 118,16m2, powierzchnia podłóg 173,71m2, powierzchnia całkowita 230,3m2, kubatura 761,06m3, MistralSmart 300, ECO Ocean BNT 30...
    zamieszkane od 16.06.2015

  4. #1544
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    miachlbyk

    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    08-253
    Posty
    365

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    Pamiętaj o tym, że te same silniki produkowane dla różnych odbiorców są ...różnej jakości. A skoro tak piszesz, zadam Ci pytanie - ile sprzętów Huski przeszło przez Twoje ręce?
    Kilka sztuk przeszło,więcej nie dało rady bo jest ich mało na rynku

  5. #1545
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar mari180790
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Włoszczowa
    Kod pocztowy
    29-100
    Posty
    693

    Domyślnie

    Cytat Napisał okobar Zobacz post
    dawno, dawno temu, 4 lata dokłądniej, kupiłem w LM elektrycznego Hardera za 140 PLN
    działą do tej pory, żadnej awarii...10 arów trawnika oporządza, nigdy nie ostrzona, nawet nie czyszczona po koszeniu...


    a teraz jednak mam już dość łażenia z kablem i mam zamiar kupić spalinówkę....
    budżet 600 PLN, nie ma co wybrać
    same MTD, Hechty, Scherty, NACe, czy OPP z Castoramy, wszystko na chińskich OHV czy Thorx, jak się trafi coś z lepszym sinikiem to jest to B&S 450 co najwyzej....

    skoro na droższą mnie nie stać, jeśli za 1000 można kupic alpinę z B&S 450, to chyba zdecyduję się na jakąś chińszczyznę z OHV
    skoro i tak na lepszy sprzet się finansowo nie wyrobię, to wezmę któryś z wymienionych

    ktoś coś moze doradzić odnośnie tych wymienionych?
    albo coś innego w tych pieniądzach?

    Też w tym roku mam zamiar kupić kosiarkę spalinową choć stara jest jeszcze całkiem. Mam ją od 3 lat (jest kupiona jako uzywana) i bez problemów odpala. Koszenia nie mam 10arów troszkę mnie to śmieszy lecz mam 50 arów do koszenia trawnika na działce co 2 tygodnie. W tym roku już drugi raz koszę. Więc sobie każdy może wyobrazić ile tego co sezon jest koszone

    Mam zamiar kupić NAC z obi...opinie są różne ale więcej pochlebnych więc zaryzykuje i kupie taka. Najważniejsze aby miała napęd bo ta moja stara nie ma i ciężko mi czasami ją już pchać. Można wydać 2 tys nawet na kosiarkę typu Sthil albo Husgvarna ale po co...czasami jest tak że kupujesz tańszą a dłużej chodzi niż ta droższa. Moi rodzice mają na prąd za 150zł i już musieli oddawać do serwisu bo coś się działa a tak jak ja mam używaną 3 letnią u mnie i jeszcze nic przy niej nie robiłam - odpukac.

  6. #1546
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    okobar

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Karczów k. Opola
    Posty
    936

    Domyślnie

    Cytat Napisał mari180790 Zobacz post
    Też w tym roku mam zamiar kupić kosiarkę spalinową choć stara jest jeszcze całkiem. Mam ją od 3 lat (jest kupiona jako uzywana) i bez problemów odpala. Koszenia nie mam 10arów troszkę mnie to śmieszy lecz mam 50 arów do koszenia trawnika na działce co 2 tygodnie. W tym roku już drugi raz koszę. Więc sobie każdy może wyobrazić ile tego co sezon jest koszone

    Mam zamiar kupić NAC z obi...opinie są różne ale więcej pochlebnych więc zaryzykuje i kupie taka. Najważniejsze aby miała napęd bo ta moja stara nie ma i ciężko mi czasami ją już pchać. Można wydać 2 tys nawet na kosiarkę typu Sthil albo Husgvarna ale po co...czasami jest tak że kupujesz tańszą a dłużej chodzi niż ta droższa. Moi rodzice mają na prąd za 150zł i już musieli oddawać do serwisu bo coś się działa a tak jak ja mam używaną 3 letnią u mnie i jeszcze nic przy niej nie robiłam - odpukac.


    myślałem o tej:
    https://www.obi.pl/kosiarki-spalinow...edem/p/2601839

    ale ma to 3 KM niby, pytanie tylko czy w tej cenie lepiej brać z napędem? czy olać napęd i brać bez?
    Dom pod fikusem - jest: solbet 36+20cm grafitowego 0,031, czarno-brąz ROBEN, 30 cm wełny 0,040, 19 cm 0,031 styro na podłogę na gruncie, PC SmartHeat Bravour 008i, 190m odwiertów, pow.zabudowy 118,16m2, powierzchnia podłóg 173,71m2, powierzchnia całkowita 230,3m2, kubatura 761,06m3, MistralSmart 300, ECO Ocean BNT 30...
    zamieszkane od 16.06.2015

  7. #1547
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.629
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    A ile masz m2 trawnika ?
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  8. #1548

    Domyślnie

    Cytat Napisał miachlbyk Zobacz post
    Kilka sztuk przeszło,więcej nie dało rady bo jest ich mało na rynku
    To nie o to chodzi, one się po prostu nie psują.

  9. #1549
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    miachlbyk

    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    08-253
    Posty
    365

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    To nie o to chodzi, one się po prostu nie psują.
    jedyna kosiarka jaka mi się podobała to był mulcher,fajnie nawet pracuje gdyby nie to że trawa musi być krótka to nawet fajna maszynka ale reszta jest sporo za droga do swej jakości a psuja się też,na pewno nie tak często ale jednak i dużo ich na rynku niem ma

  10. #1550
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    okobar

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Karczów k. Opola
    Posty
    936

    Domyślnie

    10 arow terenu, samej trawy jakies 7
    Dom pod fikusem - jest: solbet 36+20cm grafitowego 0,031, czarno-brąz ROBEN, 30 cm wełny 0,040, 19 cm 0,031 styro na podłogę na gruncie, PC SmartHeat Bravour 008i, 190m odwiertów, pow.zabudowy 118,16m2, powierzchnia podłóg 173,71m2, powierzchnia całkowita 230,3m2, kubatura 761,06m3, MistralSmart 300, ECO Ocean BNT 30...
    zamieszkane od 16.06.2015

  11. #1551
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.629
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    To nie o to chodzi, one się po prostu nie psują.
    A mój znajomy pracuje w serwisie Husquvarny. Po co mają serwis, skoro się nie psują ?
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  12. #1552
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.629
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał okobar Zobacz post
    10 arow terenu, samej trawy jakies 7
    Ja trawy mam jakieś 450m2
    Zanim powstał tam dom, podjazd itp kosiłem tam 750m2.
    Wtedy miałem kosiarkę Al-Ko z silnikiem B&S i napędem, teraz mam Chinkę z obudową z ABS i bez napędu - i teraz kosi mi się lepiej.
    Tylko, że oczywiście wyrównałem działkę - mam równą, jak stół - wysiałem od zera nową trawę, koszę raz na tydzień. Mam sporo drzew, skalniaków - słowem miejsc do lawirowania, gdzie lekka kosiarka jest bardziej przydatna, niż ta z napędem.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  13. #1553
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    tgrzebien

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Mazowieckie gm. Jabłonna
    Posty
    73

    Domyślnie

    Ja mam dylemat czy walczyć z żoną i kupić najmniejszą hondę hgr466 46cm za 1995zł, czy iść na ustępstwo i wziąć Oleo-Mac Gv 53 Tk Allroad 4 51cm za 1550zł. Trawnika mam ok 1000mkw.
    Warto dopłacić te 450 zł? Czy wraz ze wzrostem ceny, a jest to jednak 1/3 oleomac, idzie też dużo lepsza jakość?

  14. #1554
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  15. #1555

    Domyślnie

    Ja dzisiaj byłem w sklepie pooglądałem, porozmawiałem ze sprzedawcą (miał Vikingi, Oleo Maca, Solo i Alko). Nawet odpaliliśmy jedną pierwszy raz (ruszyła po jednym szarpnięciu, prosto z kartonu) no i zamówiłem koniec końców Al-ko 475 z silnikiem Alko. niby solidniejsze części. Będę ją miał za kilka dni to się okaże, jak zniosę przesiadkę z najtańszego NACa elektrycznego na ogromnego potwora spalinowego Zobaczymy o ile brak kabla, większy nóż i kosz skróci koszenie 800 m2, które mia dzisiaj zajęło 2h...
    SMAKOR
    Nie myślałem, że budowa domu to takie wyzwanie...

  16. #1556

    Domyślnie

    Cytat Napisał tgrzebien Zobacz post
    Ja mam dylemat czy walczyć z żoną i kupić najmniejszą hondę hgr466 46cm za 1995zł, czy iść na ustępstwo i wziąć Oleo-Mac Gv 53 Tk Allroad 4 51cm za 1550zł. Trawnika mam ok 1000mkw.
    Warto dopłacić te 450 zł? Czy wraz ze wzrostem ceny, a jest to jednak 1/3 oleomac, idzie też dużo lepsza jakość?
    Japończyk i wszystko jasne. Szwed zaraz za nim. Reszta to ...reszta.

  17. #1557
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał tgrzebien Zobacz post
    Ja mam dylemat czy walczyć z żoną i kupić najmniejszą hondę hgr466 46cm za 1995zł, czy iść na ustępstwo i wziąć Oleo-Mac Gv 53 Tk Allroad 4 51cm za 1550zł. Trawnika mam ok 1000mkw.
    Warto dopłacić te 450 zł? Czy wraz ze wzrostem ceny, a jest to jednak 1/3 oleomac, idzie też dużo lepsza jakość?
    Honda stosuje hartowane wały. Różnica jest taka, że jak wjedziesz na kamień to wał hondy, z dużym prawdopodobieństwem przetrwa to nieuszkodzony (walnie coś innego, np noże) albo pęknie, co zdarza się bardzo rzadko. Inne silniki maja wały niehartowane albo hartowane powierzchniowo i się po prostu gną. Czasem da się wyprostować, czasem nie. Nie ma tego problemu w kosiarkach z napędem noży paskiem.
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  18. #1558
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Widziałem dzisiaj Hondę w naprawie, dokładniej na spawaniu osłony.. Samo wykonanie tej maszynki , wrażenie optyczne , budzi przekonanie że to porządny produkt .
    Darek B

  19. #1559
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    miachlbyk

    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    08-253
    Posty
    365

    Domyślnie

    Cytat Napisał tgrzebien Zobacz post
    Ja mam dylemat czy walczyć z żoną i kupić najmniejszą hondę hgr466 46cm za 1995zł, czy iść na ustępstwo i wziąć Oleo-Mac Gv 53 Tk Allroad 4 51cm za 1550zł. Trawnika mam ok 1000mkw.
    Warto dopłacić te 450 zł? Czy wraz ze wzrostem ceny, a jest to jednak 1/3 oleomac, idzie też dużo lepsza jakość?
    Jak już to Honda,na Oleomacu możesz się przejechać bo nie jest to takie cudowne,jedna i druga jest za droga jak na tę jakość

  20. #1560
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    miachlbyk

    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    08-253
    Posty
    365

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    Japończyk i wszystko jasne. Szwed zaraz za nim. Reszta to ...reszta.
    Hhahahahaahah weż już przestań z tym "szwedem" bo mnie brzuch ze śmiechu boli,już jeden Potop był

Strona 78 z 155

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony