dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 84 z 155
Pokaż wyniki od 1.661 do 1.680 z 3100
  1. #1661
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Kaska77

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Wawa
    Kod pocztowy
    04-470
    Posty
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał miachlbyk Zobacz post
    Wszystko zależy jakiej klasy sprzętu szukasz i czy tylko do takiej kwoty,nie da się kupić kosiarki mocnej,trwałej i taniej bo to nie idzie w parze ze sobą,tak mniej więcej 1100-1200 zł i wtedy kupisz już Worlda wprawdzie na Loncinie ale podobno chodzą te silniki
    KOSIARKA WORLD GRL530 S loncin 6,5km naped GT - 1300zl/
    World GRL460S Loncin 4km - 1150 zl

    Czy ta 4km bedzie wystarczajaca? 500m2 czy juz lepiej dolozyc

  2. #1662
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    miachlbyk

    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    08-253
    Posty
    365

    Domyślnie

    W zupełności wystarczy ci GRL460S,jest mniejsza i lżejsza ty nie potrzebujesz na taki trawnik 530S,nawet powiedział bym że GRL460S jest troszkę mocniejsza niż potrzebujesz ale ta moc może przydać się jak przerośnie trawa i napęd troszkę mocy zabiera więc jak najbardziej na plus

  3. #1663
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    t@dzik

    Zarejestrowany
    May 2015
    Posty
    79
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał t@dzik Zobacz post
    Witam, potrzebuje kosiarki do 600zł. Posiadam swieży trawnik 300m2, w miare równy
    Nikt nic nie podpowie?

  4. #1664

    Domyślnie

    Cytat Napisał t@dzik Zobacz post
    Nikt nic nie podpowie?
    Viking ME235

  5. #1665
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    zagorski-tomasz

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    mazowieckie
    Kod pocztowy
    08-452
    Posty
    331

    Domyślnie

    Mało popularne u nas są kosiarki Viking wię mało porad na ten temat będzie,na pewno są nie tanie i delikatne,do niedużego i równego trawnika ok,tylko czy potrzeba ci kosiarka za 2tyś.?

  6. #1666
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Bepo
    Zarejestrowany
    May 2014
    Posty
    603
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Hej, szukam wykaszarki/kosy spalinowej, może być elektryczna. Najlepiej, żeby mogła kosić nie tylko trawę, ale i odrastające gałęzie ew. cieniutkie krzaki grubości mniej więcej palca. W tym roku i dwa lata temu wycinałam je dużym sekatorem i nie chcę popełniać znów tego błędu wiosną 2018. Trzy dni z życia. I ręce spuchnięte, ciężkie jak kamienie Mąż w tym czasie stawiał ogrodzenie techniczne, więc musiałam się z 2 000 m2 krzaczorów męczyć sama. Co kupić, żeby cena była adekwatna do jakości?

  7. #1667

    Domyślnie

    Cytat Napisał zagorski-tomasz Zobacz post
    Mało popularne u nas są kosiarki Viking wię mało porad na ten temat będzie,na pewno są nie tanie i delikatne,do niedużego i równego trawnika ok,tylko czy potrzeba ci kosiarka za 2tyś.?
    Pytanie było o kosiarkę do 600 zł i taką poleciłem, a poleciłem bo sam taką mam i jestem zadowolony, jest solidna, dobrze się sprawuje. Ale maks to 300 m2, bo jest mała.

  8. #1668
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bepo Zobacz post
    Hej, szukam wykaszarki/kosy spalinowej, może być elektryczna. Najlepiej, żeby mogła kosić nie tylko trawę, ale i odrastające gałęzie ew. cieniutkie krzaki grubości mniej więcej palca. W tym roku i dwa lata temu wycinałam je dużym sekatorem i nie chcę popełniać znów tego błędu wiosną 2018. Trzy dni z życia. I ręce spuchnięte, ciężkie jak kamienie Mąż w tym czasie stawiał ogrodzenie techniczne, więc musiałam się z 2 000 m2 krzaczorów męczyć sama. Co kupić, żeby cena była adekwatna do jakości?
    Stihl 240 ewentualnie husqwarna wystarczy do 2,4KM
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  9. #1669

    Domyślnie

    Witam wszystkich
    Potrzebuje kupić samojezdna kosiarke spalinowa, aby kosic 8000m2. Chciałbym przeznaczyć na to ok. 1000-1300 zl. Czy znajdę coś sensownego w tej cenie na taki metraz? Wynalazlem: WORLD GRL530S HW LONCIN i bijaca rekordy popularności na allegro RIWALL 7KM 5170. Co sądzicie o tych dwóch? A może coś innego poradzicie?

    Pozdrawiam

  10. #1670

    Domyślnie

    Zwykłą kosiarkę na 0,8ha?
    Tu chyba raczej mały traktorek by się przydał.

  11. #1671

    Domyślnie

    Mam choinki posadzone i niestety miedzyrzedzia mają po 70-80 cm, wiec traktorek będzie za duży raczej

  12. #1672
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar cormac
    Zarejestrowany
    Jul 2010
    Skąd
    okolice 3city
    Posty
    233

    Domyślnie

    Hej. Trawnik 300 m , równy. Muszę na dniach kupić kosiarkę do 1000 zł, elektryczną..
    Spalinową jakąś lepszą mąż chce kupić sobie na następny sezon. Możecie coś doradzić? Nie uśmiecha mi się latanie z kablem, ale jakoś się przemęczymy w te wakacje.

  13. #1673
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nanautzin Zobacz post
    Mam choinki posadzone i niestety miedzyrzedzia mają po 70-80 cm, wiec traktorek będzie za duży raczej
    jakas szeroka bo tam umrzesz

    https://kosiarka.pl/pl/2414-profesjo...ve-5800sb.html
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  14. #1674
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar G.N.
    Zarejestrowany
    Jun 2005
    Skąd
    Kraków trochę Królówka
    Posty
    1.403

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nanautzin Zobacz post
    Witam wszystkich
    Potrzebuje kupić samojezdna kosiarke spalinowa, aby kosic 8000m2. Chciałbym przeznaczyć na to ok. 1000-1300 zl. Czy znajdę coś sensownego w tej cenie na taki metraz? Wynalazlem: WORLD GRL530S HW LONCIN i bijaca rekordy popularności na allegro RIWALL 7KM 5170. Co sądzicie o tych dwóch? A może coś innego poradzicie?

    Pozdrawiam
    Cytat Napisał Nanautzin Zobacz post
    Mam choinki posadzone i niestety miedzyrzedzia mają po 70-80 cm, wiec traktorek będzie za duży raczej
    Zasadniczo ten wątek od dosyć dawna składa się z mniej lub bardziej nieudolnych i lepiej lub gorzej zakamuflowanych reklam, ale Twoje posty dosyć mnie zaintrygowały. Jeśli to reklama to jakaś cudaczna, jeśli żart lub prowokacja, to chyba mam jakieś inne poczucie humoru.
    Co sądzę o wspomnianych modelach? Że z dużym prawdopodobieństwem mogą nie przeżyć pierwszego koszenia.
    Masz 0,8 hektara, obsadzone jakimiś drzewkami iglastymi w rzędach co 70-80 cm i poważnie pytasz co kupić?
    Trawa będzie między rzędami drzewek dosyć o ocieniona, więc wielokrotnie będziesz mieć konieczność skoszenia trawy albo wilgotnej/mokrej albo przerośniętej.
    Do tego powierzchnia jest na prawdę spora. Typowa kosiarka do pielęgnacji trawniczka przed domem temu nie podoła.
    Nie wiem jaki masz układ, czy poza plantacją choinek masz tam dom i kawałek trawnika użytkowego, czy po prostu plantacja którą trzeba uchronić przed zarośnięciem chwastami.
    Do samej plantacji, jakaś kosiarka komunalna, przeznaczona do wysokiej trawy albo mikrociągnik, a skoszoną trawą możesz ściółkować pod drzewkami. Budżet niestety musisz pomnożyć przynajmniej przez trzy.

  15. #1675
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    zagorski-tomasz

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    mazowieckie
    Kod pocztowy
    08-452
    Posty
    331

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nanautzin Zobacz post
    Witam wszystkich
    Potrzebuje kupić samojezdna kosiarke spalinowa, aby kosic 8000m2. Chciałbym przeznaczyć na to ok. 1000-1300 zl. Czy znajdę coś sensownego w tej cenie na taki metraz? Wynalazlem: WORLD GRL530S HW LONCIN i bijaca rekordy popularności na allegro RIWALL 7KM 5170. Co sądzicie o tych dwóch? A może coś innego poradzicie?

    Pozdrawiam
    Ta kosiarka Riwall to wałek na kółkach i jak najdalej od takiego gówna chińskiego jednorazowego,sam opis tej kosiarki jest bardzo pokrętny i niejasny wprowadzający w błąd,omijać takie kosiarki jak najdalej nawet przez Alaskę
    Ten

  16. #1676
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    vist41

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Bolesławiec
    Kod pocztowy
    59-700
    Posty
    1

    Domyślnie

    W maju kupiłem kosiarkę spalinową firmy Schter w sklepie Media Expert, Po pięciu godzinach pracy chcąc zgodnie z instrukcją wymienić olej, okazało się że jest obcięta główka śruby korka spustowego oleju. Dzwoniąc do serwisu pani okazała zdziwienie i powiedziała ze pierwszy raz takie coś się zdarzyło, sprawdziłem w sklepach tej sieci prawie połowa i to nie tylko firmy Schter ale również innych marek, kosiarki a w szczególności te których cena nie przekracza 1 tyś. zł. ma tą samą usterkę. Również w innych marketach występuje ten sam problem. Jestem działkowcem zapytałem sąsiadów jak sobie z tym radzą, mówią ze przewracają kosiarki "do góry nogami i po problemie". Kupując zazwyczaj taki sprzęt na wiosnę nikt nie chce ryzykować reklamacji czekając cale lato, ale przez taką eksploatacje niezgodną z instrukcją producenta która w sposób jednoznaczny określa sposób wymiany oleju z pewnością traci się gwarancje, a przede wszystkim skraca się żywotność takiej kosiarki i chyba o to tu chodzi ! W skali całego kraju są to pewnie tysiące kosiarek które pracując krócej niż zapewnia producent wymusza na nas zakup kolejnej i tak kosiarkowy biznes się kręci naszym kosztem.

  17. #1677

    Domyślnie

    Drodzy, podpowiedzcie proszę którą wybrać, przeczytałem ten wątek, mam trawnik ok. 1000m2, raczej równy, mało drzew, mulczowanie chętnie, zastanawiam się nad takimi:

    1) stiga combi 53 sq b - 1699zł - http://allegro.pl/kosiarka-spalinowa...881209855.html
    2) nac LS50-675EXi-HS - 1539zł (chociaz mozna znalezc taniej) - http://allegro.pl/nac-kosiarka-spali...871668363.html
    3) World GRL 530S HW 4w1 - 1299zł - https://kosiarka.pl/pl/538-kosiarka-...+4w1&results=1

    Dwie pierwsze to ten sam silnik bs 675 górnozaworowy, trzecia to polecana tutaj kosiarka na loncin.
    Czy stiga to faktycznie "lepsza" marka?
    Pewnie z nac bedzie najlatwiej o serwis i czesci zamienne? A widzialem ten model za jakies 200 zł taniej jeszcze wiec sklaniam się do nac.

    Prosze Was o porade.

    dzieki

  18. #1678
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    zagorski-tomasz

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    mazowieckie
    Kod pocztowy
    08-452
    Posty
    331

    Domyślnie

    Cytat Napisał jkowals1 Zobacz post
    Drodzy, podpowiedzcie proszę którą wybrać, przeczytałem ten wątek, mam trawnik ok. 1000m2, raczej równy, mało drzew, mulczowanie chętnie, zastanawiam się nad takimi:

    1) stiga combi 53 sq b - 1699zł - http://allegro.pl/kosiarka-spalinowa...881209855.html
    2) nac LS50-675EXi-HS - 1539zł (chociaz mozna znalezc taniej) - http://allegro.pl/nac-kosiarka-spali...871668363.html
    3) World GRL 530S HW 4w1 - 1299zł - https://kosiarka.pl/pl/538-kosiarka-...+4w1&results=1

    Dwie pierwsze to ten sam silnik bs 675 górnozaworowy, trzecia to polecana tutaj kosiarka na loncin.
    Czy stiga to faktycznie "lepsza" marka?
    Pewnie z nac bedzie najlatwiej o serwis i czesci zamienne? A widzialem ten model za jakies 200 zł taniej jeszcze wiec sklaniam się do nac.

    Prosze Was o porade.

    dzieki
    Nie wiem kto ci powiedział że do Naca łatwo o części bo jest wręcz odwrotnie,tak samo jest z serwisem do tej marki która jest najbardziej marketowa,World ma znów najlepsze lawety ale silnik to produkt chiński,najlepiej było by Worlda na silniku B&S ale nie u tych z linku co sprzedają stige bo nie są oni dealerem World i w razię czego z serwisem będzie problem,Stigi bym nie proponował bo tu lepsze jest Al-KO Highline
    Ostatnio edytowane przez zagorski-tomasz ; 20-07-2017 o 18:55

  19. #1679

    Domyślnie

    Alko mają regulację prędkości? W żadnym modelu na jednej ze stron nie znalazłem tej funkcji.
    I już mieszkamy !

  20. #1680

    Domyślnie

    Cytat Napisał zagorski-tomasz Zobacz post
    Nie wiem kto ci powiedział że do Naca łatwo o części bo jest wręcz odwrotnie,tak samo jest z serwisem do tej marki która jest najbardziej marketowa,World ma znów najlepsze lawety ale silnik to produkt chiński,najlepiej było by Worlda na silniku B&S ale nie u tych z linku co sprzedają stige bo nie są oni dealerem World i w razię czego z serwisem będzie problem,Stigi bym nie proponował bo tu lepsze jest Al-KO Highline
    takie cos mogloby byc ? :
    http://grass.com.pl/produkt/Kosiarki...b-s-500-4w1/41
    podpinam sie do tego samego watku bo mam podobne "parametry" dzialki
    chce kupic kosiarke tak do 1200zl, w miare dobra zeby posluzyla pare lat i miala dostep do czresci zapasowych.
    Dom 187m2, parterowka. pompa Panasonic 9kW 3 faz "zwykla". silikaty 24cm+20cm styro grafit, strop welna 30cm, podloga 23 cm styro, wentylacja mechaniczna z reku Onyx550.
    zuzycie sezon 2015/2016 (pazdziernk-maj) - 4965 kWh (CO+CWU)

Strona 84 z 155

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony