dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Malowanie gladzi - problemy

    mam rowna gladz - tzn. mialem bo po malowaniu farba gruntujaca i walkiem gabkowym porobila mi sie struktura chropowata i kilka zaciekow od walka. Troche sie nameczylem z gladzia i nie chce zeby sciana byla chrpowata.

    Jak pomaluje to farba akrylowa dekorala i nowa gabka to powinno sie troche wyrownac ? Jak usunac te zacieki ? ze zwyklej farby idzie latwo ale z gruntem (sniezka unigrunt) jest twarde jak skala.

    Jak malowac zeby nie robic zaciekow od koncowki walka ?Czy uzylem dobrego wkladu czy lepiej zalozyc flokowy czy z meszkiem ?
    Ostatnio edytowane przez nalesnik2009 ; 22-07-2011 o 07:12

  2. #2

    Domyślnie

    wałki gąbkowe to raczej do farb talowych (olejnych ) są a nie do farby akrylowej
    czym w końcu gruntowałeś bo raz piszesz, ze farba gruntująca a raz, ze unigrunt?
    gładzie dobzre jest najpierw odpylić, a żeby nie mieć śladów od brzegów walka nie dociskaj go tak mocno do ściany
    struktura ściany zależeć może od rodzaju wałka (materiału i długości "włosa") oraz od rodzaju użytej farby, np. biała farba gruntująca Śnieżka Grunt pozostawia nieco szorstka powierzchnię (mi akurat to się podoba), która po pomalowaniu docelowym nieco łagodnieje

  3. #3

    Domyślnie

    tak, malowalem farba gruntujaca sniezki. sciana zostala odpylona. zostaly tylko slady od walka.

    Jesli struktura lagodnieje po pomalowaniu to ok.
    kupilem teraz walek globall - poliakryl/termofuzja do scian gladkich. Dlugosc wlosa 8mm czy ten bedzie ok ?

  4. #4

    Domyślnie

    nie wiem, nie używałem, proponuję iść do porządnego sklepu z farbami (nie do marketu budowlanego) i poprosić o poradę i dobór wałka, ja ostatnio malowałem wałkami dynamic, bodajze lintfree, długości nie pamiętam, 13,15 może, dobrze mi się nim malowało, kupiłem też ponoć rewelacyjny z mikrofibry też dynamica, ale jakoś mi się tym pierwszym lepiej pracowało, anza też mi do gustu nie przypadła, choć o niebo lepsza do marketowych hardych itp
    a struktura łagodnieje i owszem ale nie zanika, moze zrób sobie próbę w mało widocznym miejscu pzred malowaniem całości, bo moze sie okazać że efekt Cię nie zadowala i jakimś papierkiem trzeba by to wygładzić delikatnie

  5. #5
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Bastorek

    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Skąd
    Zielonka, Poland
    Posty
    399

    Domyślnie

    Po pierwsze jak kolega wspomniał nie maluje sie wałkami gąbkowymi gładzi, po drugie grunt śnieżki jest gęsty i o grubej ziarnistości ja odradzam stosowanie go na gładzie bo tak jak wspomniałeś szlifujemy je do gładkości pupki niemowlęcia a następnie po pomalowaniu robi sie struktura wałka to po co tak szlifować.Ja gruntuje gruntem rozrobionym z wodą i zwykłą białą farbą wałkiem z wełny.Myśle że powinieneś spróbować gdzieś na boku lekko przytrzeć papierem ściernym o drobnej gradacji tą śnieżkę i jak będzie dobrze wychodziło to polecieć całość a później malować.Szukaj wałków z wełny, dla mnie najlepsze są benjamina moora od lat je stosuje i powłoka wygląda rewelacyjnie. Oprócz tego jeszcze potrzebne są ci zasady malowania.
    Tu była reklama [Regulamin Forum, pkt 2.4.c]

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony