dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1

    Domyślnie aluplast czy salamander?

    Czeka mnie wybór okien i zastanawiam się które polecacie profile,Aluplast czy Salamander?I jaki kolor do czarnego dachu i czarnej podbitki?Czarny czy palisander może ?

  2. #2

    Domyślnie

    Na te pytania nie ma jednobrzmiącej odpowiedzi. Ponieważ nie napisałeś o jaki dokładnie profil Ci chodzi i przede wszystkim przez kogo wyprodukowane ma być okna.

    A co do kolorystyki to ja wolę brunetki

  3. #3

    Domyślnie

    chodzi mi ogólnie o informacje ponieważ o aluplascie słyszałem już a o salamander nie.

  4. #4

    Domyślnie

    widze po zainteresowaniu tematem że salamander to nie rozsądny wybór.

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał mundek 11 Zobacz post
    widze po zainteresowaniu tematem że salamander to nie rozsądny wybór.
    Wysuwasz błędne wnioski. Zadałeś źle pytanie a sugestie FIXa zignorowałeś. Jak byś odpowiedział na pytanie: który samochód jest lepszy? Ten z oponami Pirelli czy Michelin?

  6. #6

    Domyślnie

    Chodzi o profile Salamander Streamline zaokrąglone 5 komorowe producent Okno Trend i o Aluplast Ideal 4000 roundline 5 komorowe.

  7. #7

    Domyślnie

    Profile Salamander mają szerokość 76 mm, natomiast IDEAL 4000 to 70 mm. Profil Salamandra Streamline (który ja sprzedaje) w kolorze jest w klasie A, natomiast IDEAL to tylko klasa B (chodzi o grubość ścianek zewnętrznych profila, klasa A to 3 mm + - 0,2 mm). Ponadto jeśli chcesz kupić okna z kolorem jednostronnym, od środka białe, to Salamander oferuje nieporównywalną biel profili.

    Do czarnego dachu polecam antracyt.
    W teorii praktyka powinna się zgadzać z teorią, w praktyce tak nie jest.

    Dziennik budowy:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...10#post4757510
    SILKA 24 + 20 cm Styro 0,040; Dach: folia Alum'X + 24 cm wełny ISOLIGHT + deskowanie i papa + Sun'X + ceramika SIRIUS 13 Rupp; Okna Salamander SL szyby u = 0,5; drzwi K&P + KMT; ogrzewanie podłogowe + wylewki anhydrytowe.

  8. #8
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar kardamina
    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Posty
    870
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    59

    Domyślnie

    Podnoszę temat...
    Stoję przed tym samym wyborem okien, co mundek 11. Słyszałam (i czytałam) różne opinie w temacie obu tych profili i jestem ogłupiała. Robiłam już nawet wycenę tych okien, przy czym o opiniach dystrybutorów nie wspomnę, gdyż każdy chwali swoje.
    Proszę, wyraźcie swoje za i przeciw... jest to dla mnie ważne.
    Recykling mojego 60-latka z plusem - czyli wszystko o tym, jak to "staruszek" zmienia się w dom z moich marzeń...

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    jeśli przeczytasz to co napisal kolega brass jeszcze raz to mysle że nie bedzie problemu z wyborem! ale wazne tez jest jaka firma to bedzie wykonywać i jaka wstawiać bo nawet najlepsze okna mozna tak zamontowac ze nie bedzie widac róznicy! a jak nie widac róznicy...

  10. #10

    Domyślnie

    po trzech miesiącach żałuje wyboru salamander

  11. #11

    Domyślnie

    Mundek, możesz jakieś szczegóły podać?

  12. #12

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony