dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 20
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    plyvak

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Czechowice-Dziedzice
    Kod pocztowy
    43-502
    Posty
    5

    Domyślnie Kalkulator ciesielski

    Witam wszystkich na forum.

    Chciałbym zaprezentować program, który napisałem z pomocą pewnego cieśli.
    Zadaniem tej aplikacji jest wyliczanie większości długości krokwi, kątów i nacięć na krokwiach w kilku najbardziej popularnych typach dachów(dwuspadowy, koperta o równych i różnych kontach nachylenia połaci i wieżowy). Główną cechą programu jest jego prostota i intuicyjność. Nie jest to żaden kombajn, którego obsługi trzeba się uczyć miesiące, kosztuje tysiące, a i tak wykorzystuje się 30% jego możliwości. W mojej aplikacji wystarczy wypełnić formularz, kliknąć "ok" i wszystkie wielkości są wypisywane na ekran, z możliwością ich eksportu do excela i późniejszego wydruku.

    Program jest cały czas ulepszany i dodawane są do niego nowe elementy. obecnie pracuje na konstrukcją wolich oczek. Osoby zainteresowane zapraszam do dyskusji. Otwarty jestem na różne propozycje: program mogę dostosować do potrzeb każdego.

    Jeżeli ktoś jest zainteresowany, proszę pisać na maila: [email protected]
    Udzielę odpowiedzi na wszystkie pytania i podam więcej szczegółów odnośnie aplikacji i współpracy.

    Pozdrawiam,
    Marcin Pławecki

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.195

    Domyślnie

    Z czystej ciekawości nasuwają mi sie pytania na jakich normach oparłeś swój program, czy są to eurokody ? ( śnieg i wiatr) to główne obciążenia dachu. Co oznacza że zapraszasz do współpracy ? aby zobaczyć to co co masz trzeba płacić ? Może troszkę konkretniej coś napisz bo program pisany z pocoa cieśli nie wiele mówi a długości krokwi to można w każdym programi graficznym odczytać. Co więc tworzysz?

  3. #3
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar DACxxxAZ
    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    Świdnica
    Kod pocztowy
    58-100
    Dzielnica
    centrum
    Posty
    726

    Domyślnie

    Z pewnością chodzi o obliczenia długości elementów konstrukcji. Wytyczanie zacięć itp. Obliczenia te można wykonać na kalkulatorach,telefonie kom. liczydle chińskim

    mój mail: [email protected] jeśli można to proszę o przesłanie programu.

    Przyzwyczaiłem się do liczenia na kartce w zeszycie i ciężko mi teraz odnaleźć się w excelu

    Pozdrawiam Marcin.

  4. #4
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    plyvak

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Czechowice-Dziedzice
    Kod pocztowy
    43-502
    Posty
    5

    Domyślnie

    Witam, już odpowiadam na pytania.

    Z czystej ciekawości nasuwają mi sie pytania na jakich normach oparłeś swój program, czy są to eurokody ? ( śnieg i wiatr) to główne obciążenia dachu.
    Tak jak podejrzewa DACxxxAZ: program wylicza kąty, długości krokwi i nacięcia. nie ma tam branej pod uwagę żadnej fizyki(obciążenia i siły działające na elementy dachu). wszystko jest oparte na trygonometrii. Korzystałem z czasopism o dachach, wiedzy owego cieśli i własnej.

    Co oznacza że zapraszasz do współpracy ?
    Mam na myśli osoby, które byłyby zainteresowane tego typu programem. osobą takim mogę wysłać bardziej szczegółową dokumentacje i zrzutu z całości działania aplikacji. Rozumiem, że to co robi obecnie program nie każdemu będzie od razu pasować: wielu będzie chciało dostosować go pod siebie, dodając wzory na różne elementy itd. Jestem z wykształcenia programistą i nie stanowi to dla mnie problemu. jak również jestem otarty na zupełnie inne propozycje, jeżeli chodzi o przeróżne obliczenia i proste rysunki.

    aby zobaczyć to co co masz trzeba płacić ?
    Nie trzeba. poniżej zamieszczam przykładowe zrzuty, aby móc się zorientować w zasadzie działania programu. Jednak program jest płatny i za darmo wysłać go nie mogę. Proszę pisać maile do mnie, albo podać swój, będę mógł wysłać więcej szczegółów.

    Obliczenia te można wykonać na kalkulatorach,telefonie kom. liczydle chińskim
    Niektóre wzory to totalna podstawa, ale zdarzają się długości trochę trudniejsze do wyliczenia. Program jest dedykowany dla osób, które z matematyką tak dobrze sobie nie radzą, i chcą mieć sprawdzone wzory i aplikację która w jedną chwile wszystko wyliczy i przygotuje do wydruku.

    zrzuty z działania aplikacji:
    http://i55.tinypic.com/nv33nr.png
    http://i56.tinypic.com/2u9u5iq.png

    Pozdrawiam

  5. #5

    Domyślnie

    Program jest dedykowany dla osób, które z matematyką tak dobrze sobie nie radzą, i chcą mieć sprawdzone wzory i aplikację która w jedną chwile wszystko wyliczy i przygotuje do wydruku.
    to dla początkujących cieśli .
    Jaki jest koszt takiego programiku ?

  6. #6
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    plyvak

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Czechowice-Dziedzice
    Kod pocztowy
    43-502
    Posty
    5

    Domyślnie

    Jaki jest koszt takiego programiku ?
    Myślę, że w obecnej wersji około 400zł.

    Po co ten program ma wyliczać kąty i długości krokiew czy nacięcia? Te rzeczy są w każdym porządnie wykonanym projekcie konstrukcyjnym (wykonawczym) więźby dachowej z rozrysowanymi detalami tj. przycięcia, zamki etc etc...
    Widocznie nie w każdym, jeżeli już przynajmniej jedna osoba(w sumie do tej pory jedyna, którą znam i się tym zajmuje) potrzebuje takiego kalkulatora. Są na pewno takie elementy jak kąt nachylenia dachu, rozstaw murłat, płatwi itd. Ale kąt nachylenia krokwi narożnej, czy długości kulawek już nie wszędzie.

    ps. Dajesz gwarancję na bezbłędne obliczenia?
    Gwarancji nie daje. Ale razem z programem dostarczam dokumentację, w której zawarte są wszystkie szczegóły na temat działania programu i wszystkie użyte wzory wraz z opisem i schematami.

  7. #7
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    antech

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    Białystok
    Posty
    553

    Domyślnie

    Nacięcia, czyli rozumiem skosy naprzykład tak? Załózmy mam deske kalenicową i przycinam do niej krokwie, tak?
    Jeżeli tak to jest to dobre przy lekkich konstrukcjach z wiązarów deskowych lub lekkich konstrukcjach jetkowych.
    Realizm pracy jest taki że wiekszość materiału ma jakieś zwichrowania, i docinając "na sucho", wychodzi tyle poprawek że żadne wciecie np. gniazdo do murłaty nie bęzie pasowało, Jezeli materiał byłby idealny to jak najbardziej..pisze to dlatego iż składałem więźbę z wycietych na sucho elemetnów i poprawek było sporo, a wprawne ciecie piłą jest duzo leprze i szybsze.
    Ten program z chęcią może kupiliby projektanci i niech pisza katy, długości a w realu i tak to się nie zgodzi

  8. #8
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    slawek9000

    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    95-002
    Dzielnica
    Łagiewniki Nowe
    Posty
    684

    Domyślnie

    jakby ta aplikacja chodziła w komórce, to pewnie miałaby szanse być przydatna, szczerze mówiąc nie widziałem jeszcze ciesli z laptopem na budowie.

    Zibik, tak abstrahując od twojego trollowania które już się robi męczące, powiedz mi ile zrealizowałeś dachów i ile z nich w 100% zgadzało się z projektem. Bo jak ja cadworkiem robiłem projekt dla fabryki co domy z bali robi, a mają maszyny co same wszystko tną do 0,5mm, to oni nie odwazyli się jeszcze docinać szczytówek w fabryce, ale zawsze robią to na budowie po dołozeniu krokwi.

  9. #9
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    plyvak

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Czechowice-Dziedzice
    Kod pocztowy
    43-502
    Posty
    5

    Domyślnie

    jakby ta aplikacja chodziła w komórce, to pewnie miałaby szanse być przydatna, szczerze mówiąc nie widziałem jeszcze ciesli z laptopem na budowie.
    To w sumie nie jest wielki problem. Całość już teraz jest a Javie, sporo trzeba przerobić ale rdzeń(obliczenia) zostają.
    Ale obliczenia można wykonać wieczorem w domu i wydrukować całość.

  10. #10
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    slawek9000

    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    95-002
    Dzielnica
    Łagiewniki Nowe
    Posty
    684

    Domyślnie

    zibik, idź się dziecko doucz co to jest sofizmat, i nie używaj ich w stosunku do mnie, chyba że chcesz bana dostać na tym forum. Przy okazji pochwal się jakąś realizacją, bo na razie tylko dużo klikasz o czysto teoretycznych sprawach, a o praktyce nie masz żadnego pojęcia. W ogóle jesteś idiotą i gamoniem, porządni projektanci nie piszą na takich laickich forach, a przynajmniej nie trollują.

  11. #11

    Domyślnie

    Po co ten program ma wyliczać kąty i długości krokiew czy nacięcia? Te rzeczy są w każdym porządnie wykonanym projekcie konstrukcyjnym (wykonawczym) więźby dachowej z rozrysowanymi detalami tj. przycięcia, zamki etc etc...
    Osiemnaście lat wykonuję więźby i tych danych nie widziałem w żadnym projekcie.
    Widocznie nie w każdym, jeżeli już przynajmniej jedna osoba(w sumie do tej pory jedyna, którą znam i się tym zajmuje) potrzebuje takiego kalkulatora.
    Ja znam kilka osób które to samo liczą kalkulatorem.
    szczerze mówiąc nie widziałem jeszcze ciesli z laptopem na budowie.
    A ja widziałem.

  12. #12
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar DACxxxAZ
    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    Świdnica
    Kod pocztowy
    58-100
    Dzielnica
    centrum
    Posty
    726

    Domyślnie

    zibik_eng, często podczas budowy wykonuje się adaptacje , zmiany kąta pochylenia dachu , wymiary budynku,wysokości kolankowych itp. W takiej sytuacji twój projekt wykonawczy staje się bezużyteczny i cieśle czekają na nowy stos rysunków a budowa stoi przez miesiąc ?

    Zapodaj przykładowy idealny projekt wykonawczy swojego autorstwa. [email protected]
    Ostatnio edytowane przez DACxxxAZ ; 19-07-2011 o 19:01

  13. #13
    zibik_eng
    Guest
    zibik_eng

    Domyślnie

    Cytat Napisał DACxxxAZ Zobacz post
    zibik_eng, często podczas budowy wykonuje się adaptacje , zmiany kąta pochylenia dachu , wymiary budynku,wysokości kolankowych itp. W takiej sytuacji twój projekt wykonawczy staje się bezużyteczny i cieśle czekają na nowy stos rysunków a budowa stoi przez miesiąc ?
    To o czym piszesz to zwykła samowolka budowlana... Wymiary budynku podczas budowy się zmieniają ??? Napisz proszę w jaki sposób jest to prawnie "możliwe" aby budynek się bez występowania o nowe pozwolenie na budowę (nie pisze różnicach w tolerancji +/- 5 cm) się poszerzał czy zmieniał kubaturę??? Powodując konieczność zmian w konstrukcji dachu - za wyjątkiem wykonawstwa przez totalnych partaczy którzy pierwszy raz w życiu trzymali kielnię w dłoni... wtedy nawet wybudowanie domu na działce sąsiada nie dziwi.

    Miesiąc na korekty ??? Co ty chcesz stawiać supermarket czy domek jednorodzinny??? Przy obecnym oprogramowaniu duże korekty w projekcie trwają góra jeden dzień... z dostarczeniem rysunków zamiennych na plac budowy (chyba że ktoś ręcznie na kalce jeszcze kreśli...).

    Cytat Napisał DACxxxAZ Zobacz post
    Zapodaj przykładowy idealny projekt wykonawczy swojego autorstwa. [email protected]
    1. Po co???
    2. O przekazywaniu praw autorskich słyszałeś?




    Cytat Napisał plyvak Zobacz post
    Jeżeli ktoś jest zainteresowany, proszę pisać na maila: [email protected]
    Marcin Pławecki
    A faktury wystawiasz czy chcesz pobierać pieniądze bez zarejestrowanej działalności gospodarczej???
    Ostatnio edytowane przez zibik_eng ; 19-07-2011 o 21:32

  14. #14

    Domyślnie

    [QUOTE=zibik_eng;4816650]
    Do tej pory wszystkie... może dlatego że nie robię projekcików za 300 żł w 2 dni na "gotowo"...

    duże korekty w projekcie trwają góra jeden dzień... z dostarczeniem rysunków zamiennych na plac budowy (chyba że ktoś ręcznie na kalce jeszcze kreśli...).QUOTE]

    Sam sobie przeczysz TROLLU!!!!!
    piotr

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał zibik_eng Zobacz post
    Najwyraźniej nigdy w życiu nie miałeś w reku projektu wykonawczego konstrukcji drewnianej (w tym przypadku dachu)... jest nieco grubszy niż kilka kartek w projekcie budowlanym (gdzie konstrukcja dachu sprowadza się do rzutu więźby i w porywach do 2 przekrojów...)
    Czy złamałem prawo robiąc więźbę bez projektu wykonawczego?Czy złamał prawo ten który mi go nie dostarczył?

  16. #16
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar DACxxxAZ
    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    Świdnica
    Kod pocztowy
    58-100
    Dzielnica
    centrum
    Posty
    726

    Domyślnie

    zibik_eng,


    "To o czym piszesz to zwykła samowolka budowlana... Wymiary budynku podczas budowy się zmieniają ??? Napisz proszę w jaki sposób jest to prawnie "możliwe" aby budynek się bez występowania o nowe pozwolenie na budowę (nie pisze różnicach w tolerancji +/- 5 cm) się poszerzał czy zmieniał kubaturę??? Powodując konieczność zmian w konstrukcji dachu - za wyjątkiem wykonawstwa przez totalnych partaczy którzy pierwszy raz w życiu trzymali kielnię w dłoni... wtedy nawet wybudowanie domu na działce sąsiada nie dziwi."

    Odczuwam wrażenie że nie masz pojęcia o czym pisze.

    "Miesiąc na korekty ??? Co ty chcesz stawiać supermarket czy domek jednorodzinny??? Przy obecnym oprogramowaniu duże korekty w projekcie trwają góra jeden dzień... z dostarczeniem rysunków zamiennych na plac budowy (chyba że ktoś ręcznie na kalce jeszcze kreśli...)."

    chciałbym postawić szpital dla pewnego gościa



    "1. Po co???
    2. O przekazywaniu praw autorskich słyszałeś?'

    Chwalisz się że jesteś zajesuperfajny projektant co wszystko wie i jest najlepsiejszy z wszystkich. Chciałbym Ci udowodnić że tak nie jest, do tego potrzebuje projekt wykonawczy dla cieśli który wyszedł z twojej ręki i tak pięknie o nim opowiadasz. Prawa autorskie na co ?

  17. #17
    zibik_eng
    Guest
    zibik_eng

    Domyślnie

    Cytat Napisał DACxxxAZ Zobacz post
    Chwalisz się że jesteś zajesuperfajny projektant co wszystko wie i jest najlepsiejszy z wszystkich. Chciałbym Ci udowodnić że tak nie jest, do tego potrzebuje projekt wykonawczy dla cieśli który wyszedł z twojej ręki i tak pięknie o nim opowiadasz.
    Prześlij wpierw nr swoich uprawnień projektowych - musisz je posiadać skoro chcesz projekt "sprawdzać" i wypunktować błędy...


    Cytat Napisał DACxxxAZ Zobacz post
    Prawa autorskie na co ?
    Może na projekt?

  18. #18
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar DACxxxAZ
    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    Świdnica
    Kod pocztowy
    58-100
    Dzielnica
    centrum
    Posty
    726

    Domyślnie

    Ok już wysyłam na priv,czekam na odpowiedź. :]

    A co boisz się że piekarz cię bedzie krytykował ? hehe
    Ostatnio edytowane przez DACxxxAZ ; 20-07-2011 o 21:01

  19. #19
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar DACxxxAZ
    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    Świdnica
    Kod pocztowy
    58-100
    Dzielnica
    centrum
    Posty
    726

    Domyślnie

    Wysłałem przecież ?!?

    Widocznie nie masz odpowiednich uprawnień żeby go odebrać

  20. #20
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    plyvak

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Czechowice-Dziedzice
    Kod pocztowy
    43-502
    Posty
    5

    Domyślnie

    Wracając do tematu.

    Zamieszczam wersję demo. Jedyne co można obliczyć to wielkości dla najprostszego dachu dwupołaciowego. Do reszty jest dostęp i można zobaczyć co program chce na wejściu i co może obliczyć, ale w tej wersji wypisze same zera.
    http://www.sendspace.com/file/qjqv7i

    Do uruchomienia programu potrzebna jest maszyna wirtualna Javy, do pobrania z oficjalnej strony:
    http://www.java.com/pl/download/
    To raczej standard, ale jeżeli aplikacja nie będzie miała ikony filiżanki z kawą i będzie się ją dało tylko rozpakować(system operacyjny będzie ten plik traktował jako archiwum), to znaczy, że oprogramowanie Javy nie jest zainstalowane.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony