dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    cargoship

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Skąd
    Sławniowice
    Kod pocztowy
    48-300
    Posty
    3

    Domyślnie Jak ocieplić istniejący dach gdy nie ma możliwości zamontowania folii paroprzep.

    Witam serdecznie chcę się zabrać za ocieplenie dachu ale nie wiem od czego zacząć i jak to rozwiązać. Sytuacja wygląda następująco. Jest istniejący dach dwu spadowy powierzchnia jakieś 80m2 pokryty blachą pod blachą papa i niżej deskowanie i krokwie po montażu solarów już nie opłaca się zdejmować blachy i układać na tym folię. chciałbym go ocieplić i myślę żeby położyć między krokwie 15cm tylko nie wiem czy wełna czy włókno. potem na krokwie przybić poprzeczne drewniane listwy 4x4 w odstępach równych szerokości kolejnego ocieplenia 5cm położonego poprzecznie i na to folię paroizolacyjną oraz potem płyty osb. I wszystko było by pięknie gdyby nie fakt że po tych długich ulewach zauważyłem przecieki w miejscach gdzie gwoździe mocujące blachę są przybite do deskowania nie wiem czy wyciągnięcie starych i przybicie nowych ze sprawnymi gumkami coś da czy można to inaczej rozwiązać. No i kwestia czy nie zabezpieczyć od strony zewnętrznej tej wełny oraz czy jakaś wentylacja jest w takim przypadku potrzebna.
    Proszę o informację jak to można rozwiązać lub nakierowanie mnie co do dalszego działania.
    Dziękuję i pozdrawiam.

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jan P.

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Brwinów Milanówek 506391113
    Posty
    2.475

    Domyślnie

    Z Twojego opisu można wnioskować,że nie ma łat i kontr. Wtedy trzeba robić krycie od nowa. O wentylacji było dużo. Jan.
    Po mnie nie ma poprawek

  3. #3
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    cargoship

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Skąd
    Sławniowice
    Kod pocztowy
    48-300
    Posty
    3

    Domyślnie

    Jest blacha-papa-deski poprzeczne jedna przy drugiej i belki. Wymiana pokrycia wykracza poza moje możliwości finansowe a muszę to jakoś ocieplić. Dlatego chcę się dowiedzieć co mogę zrobić i jak.

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    jozek131

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    kotórz mały
    Kod pocztowy
    46-045
    Posty
    265

    Domyślnie

    Cytat Napisał cargoship Zobacz post
    Jest blacha-papa-deski poprzeczne jedna przy drugiej i belki. Wymiana pokrycia wykracza poza moje możliwości finansowe a muszę to jakoś ocieplić. Dlatego chcę się dowiedzieć co mogę zrobić i jak.
    pomyśl o pianie zamknieto komorowej ona nie przepuszcza wody , lecz z tymi drobnymi przeciekami potrzeba się zająć znaleźć punkty przeciekające wyjąć gwoździe i nowe przybić z uszczelkami i powinien kłopot zniknąć

  5. #5
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar DACxxxAZ
    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    Świdnica
    Kod pocztowy
    58-100
    Dzielnica
    centrum
    Posty
    726

    Domyślnie

    "Dlatego chcę się dowiedzieć co mogę zrobić i jak."

    Ustal dlaczego dach cieknie i to napraw. Daj fotki dachu i od spodu.

  6. #6
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    cargoship

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Skąd
    Sławniowice
    Kod pocztowy
    48-300
    Posty
    3

    Domyślnie

    Od zewnątrz położona jest blacha falista o wysokości fali 3cm w odstępach co 4cm czyli między papą a blachą są prześwity dla rotacji powietrza pod blachą od dołu jest wlot jedynie pozostaje mi chyba zdjąć zwieńczenie dachu czyli blachę zamykającą szczyt dachu i tam nawiercić szczyt blachy falistej tak aby był wylot powietrza u góry. Przecieki są niestety ze uszkodzonych gwoździ z podkładkami część nie ma kapturków a część jest chyba wysłużona więc i tak chyba wymiana 100% gwoździ na nowo myślę tylko czy nie uszczelnić tego jakoś dodatkowo jakiś silikon lub masa bitumiczna żeby było pewne.
    Od dołu dachu deskowanie dla dachu papowego czyli deski przybite do krokwi czyli folia paroprzepuszczalna chyba odpada chociaż myślę żeby ją wpuścić pod deski a między krokwiami przybić listewki żeby utworzyć przestrzeń między deskami dachu a izolacją paroprzepuszczalną potem na to wełna 15cm miedzy krokwie potem poziomo przybite drewniane listwy powiedzy 4x4cm i miedzy nimi poziomo ułożona izolacja 5cm i całość pokryta folią paroizolacyjną. A na to potem płyta OSB.
    Proszę o informację czy dobrze kombinuję. Alternatywa natrysku piany jest dość kosztowna tym bardziej że fundusze i mój wolny czas ograniczy mnie do kilku podejść w izolowaniu fragmentów dachu.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony