dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 10 z 38
Pokaż wyniki od 181 do 200 z 750
  1. #181
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar blekitna
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    585

    Domyślnie

    bardzo ładnie widze, że na zewnątrz też bukszpan ja akurat jestem zwolenniczką tuj dookoła ogrodzenia, sama też tak mam i mam pytanko jaki macie kolor elewacji, jakiej firmy ??? podoba mi się ten kolorek

  2. #182
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar OlaiJacek
    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Posty
    477
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Witaj, też się bardzo cieszę, że można pooglądać i pozachwycac się Twoimi wnętrzami i zewnętrzami. Bardzo wszystko gustowne, kuchnia rewelacyjna, też będę podobną projektować tylko w wersji mini, co do gabinetu, to proponowałabym kolor z tła tulipanów i białe mebelki jak najbardziej, wtedy i faktycznie roleta biała byłaby extra. Pozdrawiam, będę zaglądać. Aha, co jest na podłodze w gabinecie?

  3. #183
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pysiaczek
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    3.748

    Domyślnie

    Zdjęcia przed i po dają bardzo dużo. Widać jaki ogrom pracy włożyliście w ogród i jaki efekt uzyskaliście

    Moją jedyną sugestią jest więcej koloru = posadzić kwiaty, które rosną w różnych porach roku
    there's no place like home

    Nasze M


    Galeria na picassie

  4. #184

    Domyślnie

    yokasta, dlaczego szkoda iglaczków, to faj y sposób na odgrodzenie się od sąsiadów. a propos odgrodzenia się od sąsiadów ,co rośne szybko i daje fajny efekt? może ktoś wie?
    zaczęło się

  5. #185

    Domyślnie

    Lady przybiegam z wątku yokasty Ależ u Ciebie ślicznieeee! Bardzo w moim guście. Uważam, że możesz być bardzo dumna ze swojego ogrodu, bo wiem jak trudno coś samemu zaaranżować i wykonać (sama teraz też nad tym ślęczę...) A gdzie obiecane zdjęcia rudej kotki, hę?
    ...

  6. #186
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar blekitna
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    585

    Domyślnie

    CO dobre na żywopłot - szybko i nie drogo puścić bluszcz na siatkę ( ten pięciolistny czy jakoś tak moi sąsiedzi mają i tak pięknie to wyglada, zwłaszcza jesienią

  7. #187

    Domyślnie

    Blekitna - to nie bluszcz ino WINObluszcz. Bluszcz rośnie bardzo długo (0,5-1 m na rok) i jest zimozielony a winobluszcz szybko (4-5 m rocznie) i przekwita na zimę (dlatego jesienią jest pięknie czerwony)
    ...

  8. #188

    Domyślnie

    Lady, ale ładnie u Ciebie..salon oczywiście mnie zachwycił.. .obejrzałam sobie Twoje wnętrza i jeszcze raz..i jeszcze i naprawdę ładnie i przytulnie a jednocześnie z klasą masz urządzony dom...

    ogród będziesz miała piękny, tylko wiadomo, trzeba w to włożyć mnóstwo pracy ja Ci zazdroszczę trawnika, sama mam łąkę na podwórku i w tym roku musiałam wykopać 10 ususzonych tujek...ech
    kotka masz cudnego

    edit
    ps. ja mam dzikie wino ..wiosną i latem jest piękny, zielony i gęsty...jesienią cudnie czerwony ale zimą straszą gołe poplątane łodygi...ale wolę to niż bluszcz którym być może będę się cieszyć dopiero za parę ładnych lat..a i to nie wiadomo czy będzie wystarczająco gęsty...taki mamy klimat
    /ale ja jestem noga z ogrodnictwa, więc lepiej nie będę się wypowiadać w tym temacie
    Ostatnio edytowane przez madileo ; 11-08-2011 o 15:21

  9. #189
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar blekitna
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    585

    Domyślnie

    tak tak chodziło mi o winobluszcz dzięki za podpowiedz a ja właśnie lubie tujki za to, ze są takie równiutkie i identyczne i za to ,że mój mąz o nie dba ale na całe szczęście jest tyle ciekawych roślin, ze każdy znajdzie coś dla siebie

  10. #190

    Domyślnie

    mi też się podobają tuje, bluszcz nie do końca do mnie przemawia,ale dziex
    zaczęło się

  11. #191
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Drake
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Lublin/Motycz
    Posty
    430
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    20

    Domyślnie

    I ja dołączam się do gratulacji i zachwytów nad wnętrzami i zewnętrzem
    Zdradzisz w jakiej okolicy mieszkacie? Domek jakiś taki znajomy z widzenia...

  12. #192
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar queene
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    4.193
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    witam
    świetne kolory u Ciebie
    możesz napisać co to za żyrandol w sypialni ...
    i krzesła w jadalni - piszesz ze gdzieś z Polski - może Kępno albo Dobrodzień ? czy w tych pikowaniach nie gromadzi sie kurz/brud ? z jakiego są materiału ?
    pozdrawiam, Pati

    Dziennik Budowy Rodzinnego -mix i komentarze

    start kwiecień 2010, u siebie październik 2011

    dom wykończony, czas na ogród

  13. #193
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar joliska
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    5.381

    Domyślnie

    Cytat Napisał Drake Zobacz post
    I ja dołączam się do gratulacji i zachwytów nad wnętrzami i zewnętrzem
    Zdradzisz w jakiej okolicy mieszkacie? Domek jakiś taki znajomy z widzenia...
    To popularny projekt w okolicach L

  14. #194
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar lady in red
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    1.466

    Domyślnie

    Witam serdecznie

    bogumil witam Cię i zapraszam częsciej

    Magdo ZZZobiecuję,że looknę na producenta tronu Tylko,że w moim przypadku może to być utrudnione,bo jak wiesz pewnie-nie mamy w domu jeszcze netu.A ja możliwośc klikania z Wami mam tylko z pracy .Poza tym zaczynam urlop i lecimy na wakacje.Dziś jestem ostatni dzień w pracy .Po urlopie na pewno Ci odpiszę,ale nie wiem czy dla Ciebie nie będzie za późno

    yokastoJa też nie jestem zwolenniczką banalnych tui wzdłuż ogrodzenia .Ale wydaje mi się to lepsze niż inny szczelny (zazwyczaj betonowy) płot.Wiem,że są inne rośliny,ale tuje są wiecznie zielone.Nie gubią liści/igieł na zimę jak inne gatunki i dają poczucie intymności o każdej porze roku .Poza tym dośc szybko rosną.Dopiero "zapoznaję" się z różnymi gatunkami roślin i mam nadzieję,że w przyszłości mój ogródek będzie bogatszy o nowe gatunkiPomysł z jakimś pnączem (winoroślą) na ogrodzenie bardzo mi się podoba .A może jakiś bluszcz?Jakie gatunki szybko rosną?
    Tuje sypaliśmy jakimś nawozem w formie granulatu jesienią i wiosną.
    Pytałaś o działkę.Po budowie ziemię równaliśmy.Nie widać potu jaki w to włożyliśmy,bo prawie wszystko było własnoręcznie.Najpierw ziemia potraktowana była glebogryzarką.Póżniej używaliśmy skonstruowanego przez nas narzędzia narzędzia do równania.Jedna osoba ciągnie-druga pcha i ładnie równa ziemię.Owo narzędzie składa się z kilku desek i stoi oparte o dom i jest widoczne na tej fotce

    Do pięknej trawy trochę nam brakuje (nawet bardzo dużo) Z pola obok nawiewane są wciąż chwasty

    blekitna O widzę,że zmieniłaś avantar Bardzo ładny
    Numer elewacji sprawdzę.Lecz uprzedzę Cię ,że kolor na budynku to nie tylko kolor farby producenta.Na każdym domu wygląda inaczej .Dużo zależy od stron świata,nasłonecznienia.Kolor nawet wydaje się inny w połączeniu z innym kolorem dachu,stolarki itd.Ciężki wybór więc przed Tobą
    Ja jestem zadowolona z koloru opasek wokół okien,bo elewację wolałabym bardziej piaskową.Ale jak się okurzy będzie dobrze

    OlaiJacekWitam Cię serdecznie i miło mi ,że pamiętasz o mnie
    Bardzo się cieszę,że Ci się podoba

    pysiaczekW sprawie większej ilości kwiatów jak najbardziej się zgadzam .Tylko mój ogródek jest jeszcze bardzo młodziutki,ja raczkuję jako ogrodniczka,ale każda roślinka bardzo cieszy .Oczywiście bardzo mi się podoba jeśli ogród zmienia się zgodnie z porą roku,kwitną inne gatunki-i nie są dla siebie konkurencją kolorystyczną.Będę nad tym pracować .Na razie uczę się co nieco o roślinach.Może masz dla mnie jakieś sugestie co gdzie posadzić?

    ulciapulcia dość szybko rosnące gatunki tui to szmaragdy i brabanty.Szmaragdy mają innu odcień zieleni i są stożkowe więc nie trzeba ich formować Dla leniwego ogrodnika (lub takiego co ma dużo tui) to ważne

    panczurkawitam bardzo serdecznie nową "podglądaczkę".Cieszę się,że się podoba ,mam nadzieję,że zostaniesz na dłużej Zdjęcia kociaka zaraz będą-zgodnie z obietnicą
    W sprawie winobluszczu- o właśnie taki mi chodzi-czerwony jesienią i szybko rosnący Czy są jakieś wyjątkowe gatunki?Czy po prostu nazywa się winobluszcz?A co sądzisz o bluszczu puszczonym gdzie niegdzie?

    madileo witam Cię serdecznie I dziękuję bardzo za miłe słowa-to miód na moje serce .Dziękuję za słówko w sprawie dzikiego wina.Czy to owocuje?Pomyślałam,że może dobrze by było połączyć przyjemne z pożytecznym i mieć winogrona za wino ?

    Drake witam serdecznie! Nasza mądra joliska ma rację,że to takich podobnych domków bardzo dużo w okolicy

    queene witam serdecznie!
    krzesła są z materiału podobno "magicznego" z którego schodzi nawet długopis .Bardzo dobrze je się czyści.Materiał nazywa się nanoflock i jest przyjemny i milusi Nie ma problemu z gromadzeniem się kurzu w pikowaniach
    Nie wiem czy ja wykańczam dom -czy on mnie ?

  15. #195

    Domyślnie

    Posadź sobie najpierw winobluszcz, żeby Was szybko zasłonił. Potem zastępuj (podsadzaj) go stopniowo bluszczem. Niestety bluszcz lubi stanowiska cieniste (lasy), więc nie wiem, jak się u Ciebie przyjmie. Ja właśnie na jesień będę sadziła winobluszcz (z tego co czytałam różnią się tylko klapowością liści: są 3 i 5-klapowe), w miejscach, gdzie mam okna chciałam go stopniowo podsadzać bluszczem. Tylko ja mieszkam tak samo jak Ty - w szczerym polu. U nas w słoneczny dzień jest taka patelnia, że chyba tylko rośliny preriowe sadzić powinnam hehe...
    Mój ogród na razie tylko w głowie. Wiem na pewno, że będzie zielono-fioletowo-różowo-biały. Mam wybrane nawet gatunki roślin. No ale ogród to inwestycja wieloletnia i ... niepokorna. Nie wszystko może pójść zgodnie z planem
    Pozdrawiam i życzę udanych wakacji (ja znikam, ale niestety tylko na zakupy...)
    Buziaki!
    ...

  16. #196
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar lady in red
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    1.466

    Domyślnie

    Obiecane zdjęcia mojej kotki Rozpętałam kocio-psią dyskusję u yokasty więc mam za swoje i zapraszam do mnie.
    Niektóre zdjęcia nieco archiwalne,bo (niestety ) zwierzątka szybko wyrastają z tak słodkiego wieku .

    U Pani na kolanach(wymnę jej tą biała spódnicę)





    Każda prawdziwa kobieta potrafi pokazać pazur:



    Kto powiedział,że muszę spać w budce?



    wrzesień się zbliża-czas do szkoły


    Teraz rozumiecie dlaczego moja Pani tak rzadko bywa na FM.Bo komp jest zajęty




    Nudna ta wieczorna gimnastyka.Nawet u Pani na kolanach



    "Ciekawe co znowu do tego domu kupili?"Sprawdzę....



    "Zamontujcie tu barierki"

    Ostatnio edytowane przez lady in red ; 12-08-2011 o 12:02
    Nie wiem czy ja wykańczam dom -czy on mnie ?

  17. #197
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar MagdaZZZ
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Posty
    5.415

    Domyślnie

    Qrczę, strasznie późno będzie Myślałam, że już się coś dowiem, i będę mogła decydować A w domu nie ma nikogo, kto mógłby sprawdzić? A może mąż pamięta nazwę firmy?
    MagdaZZZ się urządza - będzie eklektycznie (chyba)
    mail: [email protected]
    Home Creations by Magda Z. - blog o tym, co kocham i czym się zachwycam we wnętrzach

  18. #198
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar lady in red
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    1.466

    Domyślnie

    Cytat Napisał MagdaZZZ Zobacz post
    Qrczę, strasznie późno będzie Myślałam, że już się coś dowiem, i będę mogła decydować A w domu nie ma nikogo, kto mógłby sprawdzić? A może mąż pamięta nazwę firmy?
    Madziu!
    Dzwoniłam do mojego M. i mówił,że nie pamięta.Ale jeśli zapytałam czy to Althea-powiedział "raczej nie" .
    Sorry ale wiesz jak jest ostatniego dnia w pacy przed urlopem .MILION spraw .A w domu nikogo nie ma.Nawet kot poszedł na łowy .Looknę wieczorem i jeśli będę GDZIEKOLWIEK miała dostęp do netu odpiszę Ci
    Nie wiem czy ja wykańczam dom -czy on mnie ?

  19. #199

    Domyślnie

    Dziewczyny,ze sie tak wtrace , moze prosciej bedzie wymienic sie tel, i wieczorowa pora przekazac smsem nazwe kibelka ?

  20. #200
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar anna-maria3
    Zarejestrowany
    May 2007
    Posty
    4.751
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    170

    Domyślnie

    Dziewczyny, a nie prościej telefonami się wymienić?

    Edit: Hi, hi, Kasia, w tym samym czasie pisałyśmy

Strona 10 z 38

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony