Witam

Długo wahałam się czy zakładać dziennik. W końcu zwycieżyło przekonanie,ze na wszystko znajdzie się czas


Na poczatek trochę suchych faktów.

Nasza rodzina to ja z męzem oraz nasi dwaj synowie (3,5 roku oraz 4,5 miesiąca).
W dalszej przyszłości zamieszka również z nami teściowa.
Aktualnie mieszkamy w bloku, ale obydwoje z męzem pochodzimy z domów jednorodzinnych. Mam więc nadzieję,ze zdajemy sobie sprawę z tego, na co się porywamy budując dom

Działkę kupilismy dokładnie w Barbórkę 2009.
Na początku tego roku zatrudnilismy architekta. Na samym początku czerwca dostalismy gotowy projekt, który złozylismy 7 czerwca.
Od 11 lipca mamy pozwolenie na budowę! Cała papierkologia przeszła szybko i sprawnie

Lokalizacja- podmiejska dzielnica śląskiego miasta. Nie napiszę,ze wioska,bo to centrum tej dzielnicy Bliżiutko przedszkole i podstawówka, sklep, przychodnia, przystanek. Do miasta 3 minuty autem. Czyli lokalizacja na piątkę,bo niby nie ścisłe centrum miasta,ale jednak nie totalny koniec świata.

Działka - 12,75 ara. Super,tylko ze jest jeden feler. W sumie dwa,ale na razie o pierwszym. Działka ma wymiary 25 na 60. niby fajnie, ale 5 m musielismy oddać na drogę dojazdową,więc zostało 20x60. to juz takie super nie jest.
Drugi feler to słup niskiego napięcia. Optymistycznie patrząc to tylko słup niskiego napięcia a nie wysokiego Nie było by problemu, gdyby sobie grzecznie stał w kąciku.. Ale nie, jak na złosć stoi prawie na środku działki. Trzeba go więc przenieść,bo głupio mieć dom ze słupem w środku :
Były też i drzewa owocowe. Niestety juz stare jak świat i też trochę by nam przeszkadzały w budowie domu.
Plus, ze wszystkie media na działce (oprocz gazu,którego nie ma w ogole).

Dom- parterowy,niepodpiwniczony,z nieuzytkowym poddaszem. Inna opcja niż parterówka nie wchodziła w grę,bo nie chcielismy schodów m.in. z powodów zdrowotnych. Powierzchni uzytkowej troszkę ponad 160m2, powierzchni pomocniczej (pomieszczenie gospodarcze i kotłownia) niecałe 25m2.
Bryła budynku na rzucie prostokąta. od str. poł.- zach. taras, wejscie główne od str północnej. Bez garażu w bryle domu.

w planach mamy:
-budować z silikatu plus ocieplenie styropianem
-dach Braasa celtycka lumino brązowa lub grafitowa
- podłogówka w całym domu
- piec na ekogroszek
- rekuperator
- odkurzacz centralny
- brak kominka (nie kręci nas to )
- kuchnia oddzielona od salonu drzwiami przesuwnymi (nie kręcą mnie otwarte kuchnie- mam taką w bloku i starczy)


Stan na dziś: wycięte drzewa. A wczoraj weszła ekipa, która nam robi porządek ze słupem
No i najważniejsza rzecz- od maja mamy piękny blaszak na działce Jak nam nie wyjdzie z budową,to mamy gdzie mieszkać Ociepli się i będzie jak znalazł
Ekipa budowlańców ma wejsć 10 sierpnia.