dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 107
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 2137
  1. #41
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rutino78
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Jastrzębie-Zdrój
    Posty
    1.013

    Domyślnie

    Naberia, ja nie chce żadnych marmurów ani niczego co wygląda jak marmur Znajomi maja ciemne okna i takie same parapety i wyglada to fajnie. Jak znów będę u nich to muszę się dokladnie temu przyjrzeć

    Netmar, lodówka w wysokiej zabudowie
    Projekt kuchni robiłam na stronie Ikei. Bardzo proste i fajne. A pokoje sobie teraz robie w www.floorplanner.com

    A co u nas? Od czwartku do soboty rano panowie zbroili naszą płytę fundamentową. W sobotę mieli to zalewać. W związku z tym pracowali do późna w piątek, a w sobotę juz po 6 się pojawili
    Efekt taki, ze w sobotę mój syn mógł zachwycać się tym:


    Tu kawałek zbrojenia- kierownikowi budowy się podobało


    Nasze prywatne lotnisko


    specjalista od podlewania
    Ostatnio edytowane przez rutino78 ; 29-08-2011 o 09:17

  2. #42
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar madzia11mk
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    1.439
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał rutino78 Zobacz post
    Nasze prywatne lotnisko
    No rzeczywiście - lotnisko prezentuje się imponująco
    "Racja jest jak dupa-każdy ma swoją" J.Piłsudski
    Nasza droga do DOMU

  3. #43
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rutino78
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Jastrzębie-Zdrój
    Posty
    1.013

    Domyślnie

    No płyta wydaje się duuża. Choć pewnie jak się pojawią ściany działowe to takie wielkie nie będzie Ale i tak przeraza mnie sprzątanie takiej chałupy

  4. #44
    ELITA FORUM (min. 1000)
    bdan

    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    1.237
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Jak pojawią sie scianki to będzie jeszcze większe; nam sie wydawało po wylaniu chudziaka , gdzie to wszystko na tej powierzchni się zmieści

  5. #45
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rutino78
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Jastrzębie-Zdrój
    Posty
    1.013

    Domyślnie

    Nawet mnie nie strasz Dla mnie teraz to jest ogromne. To co będzie później??
    Myślałam, ze jak się ścianki pojawią to się wszystko optycznie zmniejszy. Bo jak teraz patrzę gdzie co będzie,to wydaje mi się ze pokoje duze nie będą.

  6. #46

    Domyślnie

    Cytat Napisał rutino78 Zobacz post
    Netmar, lodówka w wysokiej zabudowie
    Projekt kuchni robiłam na stronie Ikei. Bardzo proste i fajne. A pokoje sobie teraz robie w www.floorplanner.com
    Kiedyś szukałam na stronce ikea programu do projektu kuchni i kicha! nie wiem gdzie mozna sie tego doszukac!

    Dziękuje za program ten tez zapewne przyda się

  7. #47

    Domyślnie

    Cytat Napisał rutino78 Zobacz post
    Nawet mnie nie strasz Dla mnie teraz to jest ogromne. To co będzie później??
    Myślałam, ze jak się ścianki pojawią to się wszystko optycznie zmniejszy. Bo jak teraz patrzę gdzie co będzie,to wydaje mi się ze pokoje duze nie będą.
    eee nam tez zaraz po wylaniu wydawało się ze to takie duze a teraz gdy mury stoją musze stwierdzic ze pomieszczenia sa duzo mniejsze niz sie spodziewałam.

  8. #48
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar madzia11mk
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    1.439
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał netmar Zobacz post
    Kiedyś szukałam na stronce ikea programu do projektu kuchni i kicha! nie wiem gdzie mozna sie tego doszukac!

    Dziękuje za program ten tez zapewne przyda się
    netmar spróbuj tutaj:
    http://www.ikea.com/ms/pl_PL/rooms_i...d.html#lnk-2-5
    "Racja jest jak dupa-każdy ma swoją" J.Piłsudski
    Nasza droga do DOMU

  9. #49

    Domyślnie

    Cytat Napisał madzia11mk Zobacz post
    dzięki Madziu

  10. #50
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rutino78
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Jastrzębie-Zdrój
    Posty
    1.013

    Domyślnie

    Netmar, ale zmiana avatara! Zmieniłaś się w łabędzia Nie wiem czy probowałaś się już bawić w ikeowskim programie. Dla mnie to dużo fajniejsze niż np pro 100. Nie mam czasu na sciganie jakis konkretnych kafelek czy sprzętów. A to co tam jest w standardzie to jakieś ubogie. Z ikeą to wszystko bardzo szybko idzie. Przy dwójce brządców to dla mnie bardzo ważne

    Dziś ostatni dzień podlewania betonu, jutro panowie biorą się znów do roboty Mieli zacząć dzisiaj, ale panu Romkowi wypadł pilny wyjazd. Wyjątkowo nie mam nic przeciwko, beton doceni to tym bardziej
    w poniedziałam dwa razy podlewałam ja z synami, wieczorem mąż. Wczoraj o 7 rano ja, reszta mąż, dzis to samo
    I moze jestem nienormalna, ale robiło to na mnie niesamowite wrażenie. Sciągałam buty i bosą stopą chodziłam po SWOIM betonie. Promienie słonca odbijały się w wodzie. Na NASZYM betonie. Super!!! Tak, wiem, wiem, wariatka jestem

  11. #51
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar madzia11mk
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    1.439
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Eee tam od razu wariatka
    Tak już mamy - najpierw jest nasz beton, potem nasze ściany, nasz strop, nasze okna i dach....a na końcu możemy z radością powiedzieć NASZ DOM
    "Racja jest jak dupa-każdy ma swoją" J.Piłsudski
    Nasza droga do DOMU

  12. #52
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar agusiazet
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-301
    Posty
    842

    Domyślnie

    Zanosi się na kolejny fajny domek Powodzenia!!!

  13. #53
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rutino78
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Jastrzębie-Zdrój
    Posty
    1.013

    Domyślnie

    Agusiazet, dziękuję bardzo!

    Madzia, dzięki za pocieszenie Znajomi się na mnie patrzą jak na ufoludka,gdy mówię,ze mnie wylany beton zachwyca Ale oni nie budowali, więc skąd mają wiedzieć jakie to uczucie

    Dzisiaj temat budowy zszedł na drugi plan. Numerem 1 było pójscie synka do przedszkola. Fakt, ze to już drugi rok, bo zaczynał jako 2,5 latek (grupa złozona tylko z 2,5 letnich dzieci). A mimo to byłam strasznie zestresowana. Tym bardziej że młody gadał całe lato,ze zostaje w domu ze mną i młodszym bratem i do zadnego przedszkola chodzić nie zamierza No ale w ostatnich dniach udało mi się go przekonać,ze przedszkole nie jest takie złe i dzisiaj poszedł w dobrym humorze. Tam też był bardzo dzielny, nic nie płakał i fajnie się bawił

    A skoro to dziennik budowlany to wypada jdnak coś o budowie napisać
    Zgodnie z planem panowie wzięli się za bloczki fundamentowe Zdjęć niet,bo mąż nie wziął aparatu. Moze jutro mu się uda, a jak nie to w sobotę będę na budowie i wtedy na pewno jakieś zdjecia się pojawią

  14. #54
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rutino78
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Jastrzębie-Zdrój
    Posty
    1.013

    Domyślnie

    Słowo o kuchni. A raczej o oświetleniu kuchni. Jako że w planach zlew po oknem, to kombinuje jak to miejsce oświetlić. czy kinkiety po obu stronach okna? Czy trochę poszaleć i zrobić coś takiego

    Walić w to łbem raczej nie powinnam, ale otwarcie okna będzie na pewno utrudnione. Bedziemy miec wentylację mechaniczną, ale jak cos przypalę to bez otwarcia okna sie nie obejdzie Niezaleznie od praktycznosci jest to dla mnie bardzo ciekawy pomysł i oby mąż miał podobne zdanie


    a to taka mała inspiracja dla salonu. nie wiem tylko czy podobają mi się tapety. w blokowym mieszkaniu mam tylko tapety w pokojach i w domu marzą mi się wszędzie pomalowane sciany ale reszta jest ciekawa. i praktyczna Nawet forma lampy nie jest zła. Chyba powinnam się urodzić facetem, bo nie przepadam za kryształkami i tego typu żyrandolami. Lubię jak coś jest proste.
    urzadzając pokój w podobnej kolorystyce to pewnie zasłony byłyby inne. skoro okna bedą orzechowe czyli ciemne, to zasłonka pewnie ładniejsza bedzie jasna ale ja sie tam nie znam
    Jesli jeszcze o salonie mowa, to ostatnio miałam rozmowę z mężem co sądzi o szarosci. najpierw spojrzał na mnie jak na wariatkę, a potem łaskawie zerkał na zdjecia,które mu znalazłam Niestety dało to tylko tyle,ze stwierdził "szara sofa moze byc, ewentualnie jasnoszara sciana" Na turkus reaguje podobnie Pozyjemy, zobaczymy

  15. #55
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rutino78
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Jastrzębie-Zdrój
    Posty
    1.013

    Domyślnie

    I druga niebudowlana wiadomość dnia- Najmłodszemu Inwestorowi pojawił się pierwszy ząbek !!!!!!!!!

  16. #56
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rewo66
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    2.124
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    52

    Domyślnie

    Pozdrawiam i gratuluję postępów.
    My budujemy także podobny domek PNB już jest. Wykonawca też już wybrany na 80%. Czekamy jeszcze do środy na wycenę od jednego wykonawcy. Ale ma on małe szanse. Przepraszam że tak bezpośrednio zadam pytanie. Ile płacicie za SSO. Nam wykonawca (ten prowadzący w castingu) podał 53 tys.
    Wracając do waszej budowy to ten etap czyli SSO jest najfajniejszy bo widać jak dom rośnie, dopiero późniejsze roboty już w środku trochę wykańczają. Ale masz rację co nas nie złamie to nas wzmocni. Damy radę przecież budujemy dla siebie (patrz: naszych rodzin).
    Dziennik budowy i komentarze
    Start 17.10.2011r.
    Parterówka 150m2(w tym garaż15m2) Ściany cer.25cm+styro20cm(0,32),poddasze nieużytkowe, Strop drewn ociepl wełną w warstwach 38cm (0,39) i 15cm(0,35), podłoga styro 9cm(0,32),100% podłogówka, okna 3-szyb VEKA 6-kom 0,8 całego okna, drzwi zewn Weissner 8,8cm grubości, WM Zehnder ComfoAir 350 Lux, PC P-W Nibe ze zbiorn. cwu 270L, Kominek Blanka 8kW. OZC 31,1kWh/m2rok. POŚ dren.
    Mieszkamy od 22.03.2014r. ale to nie koniec

  17. #57

    Domyślnie

    Cytat Napisał rutino78 Zobacz post
    Netmar, ale zmiana avatara! Zmieniłaś się w łabędzia :
    aaa dziękuje

    Cytat Napisał rutino78 Zobacz post
    Nie wiem czy probowałaś się już bawić w ikeowskim programie. Dla mnie to dużo fajniejsze niż np pro 100. Nie mam czasu na sciganie jakis konkretnych kafelek czy sprzętów. A to co tam jest w standardzie to jakieś ubogie. Z ikeą to wszystko bardzo szybko idzie. Przy dwójce brządców to dla mnie bardzo ważne :
    tak juz "próbowałam" ale narazie tylko zapoznac sie z programem
    Niecierpliwie czekam na chwile wolnego, aby przysiasc nad tym ikeowskim programem i wyczarowac cos sensownego i praktycznego z moją nietypowa kuchnią ! zwlaszcza ze powstają juz ostateczne scianki działowe

  18. #58
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rutino78
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Jastrzębie-Zdrój
    Posty
    1.013

    Domyślnie

    Witam porannie Choc u mnie dzien zaczyna się przed 6

    Rewo, Netmar, przepraszam,ze nie odpisałam, ale nie zauwazyłam,ze ktoś sie wpisał..

    Rewo, poźniej napiszę Ci na priv, bo nie pamiętam Muszę męża zapytać,bo on pilnuje finansów
    Kiedy zaczynacie? Jaki macie plan na ten rok?

    Netmar, jak juz załapiesz to potem idzie to bardzo łatwo. Ja parę wersji zrobiłam karmiąc piersią

    A co u nas?
    A no rosną nam sciany fundamentowe. Szczerze mówiąc to na budowie byłam ostatnio w sobotę. Ale chyba czas się znów wybrac i porobić zdjęcia Budowa ponoć idzie fachowcom bardzo szybko a i tak dzwonili przedwczoraj,żeby bloczki przywozili trochę wolniej, bo za chwilę ich te bloczki zasypią
    Poza tym mąż szuka jakiegoś taniego piachu albo czegoś, czym mozna fundamenty zasypać. Bo wyjdzie tego baaaardzo duzo.

    Musielismy również zdecydować czy nie podnieść fundamentu o jeden bloczek. Bo jeden róg był niewiele nad ziemią. za to pozostałe juz wysoko. W poniedziałek był kierownik budowy i w naszym wypadku nie ma sensu podnosić. Cieszę się, bo jak se wyobraziłam tą dodatkową kasę.. przypominam,ze nasze fundamenty są jak pod dwa domy

    W sobotę na budowie była dalsza rodzina męza. I jeden pan nie umial zrozumieć jak my nie chcemy zrobić piwnic mając płytę fundamentową. Że szkoda zasypywać taką przestrzeń. Szkoda nie szkoda, pomysł bez sensu bo:
    1) musielibysmy wszystko podnieść jeszcze, okna, wykonczenie, czyli kasa misiu, kasa. I to niezła.
    2) mieć nowe pozwolenie na budowę
    3) po co skoro mamy kotłownię, duże pomieszczenie gospodarcze, pralnię i wielki strych ?
    Nie mam nic przeciwko piwnicom ( miałam w domu rodzinnym), ale takim które są od początku uwzględnione w projekcie. A takie, które pojawiają się bo jest okazja, mnie nie przekonują.

    Wczoraj bylismy w banku z ostatnimi papierami. Teraz bank ma 2 tygodnie na przyznanie nam kredytu Trochę się boimy. No ale inaczej w zyciu byśmy swojego domu nie mieli. Teraz też mamy kredyt na mieszkanie. Niby niższy, ale też zarobki wtedy były znacznie niższe. I jakoś przezylismy. Więc i teraz damy radę!

    Poza tym bylismy w salonie z glazurą oraz w hurtowni budowlanej pooglądać klinkier.
    W internecie podobała mi się Nowa Gala concept. Tylko myslałam o szarym do kuchni i przedpokoju. Na żywo ten szary średnio mnie przekonał. Za to spodobał mi się jasny beż. I poler i natura. Mężowi bardziej poler
    Co do klinkieru to niestety rozczarował nas syriusz cieniowany A tak mi się na zdjęciach podobał. Miał być na cokole i słupach. No nic, będziemy musieli szukać dalej.
    Komin będzie z grafitowego klinkieru i ten jak najbardziej nam sie spodobał

    Reszta plus zdjęcia poźniej bo Najmłodszy Inwestor woła

  19. #59
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rutino78
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Jastrzębie-Zdrój
    Posty
    1.013

    Domyślnie

    zdjęcia z soboty






    dzis juz jest oczywiście znacznie więcej. spróbuję jutro tam podjechac i porobic zdjęcia. ewentualnie dam mężowi aparat

  20. #60
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rutino78
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Jastrzębie-Zdrój
    Posty
    1.013

    Domyślnie

    Witam

    3 tysiące odwiedzin Miło, że ktoś tu w ogóle zagląda

    Aparatu oczywiscie męzowi nie dałam, bo zapomniałam Więc nie ma wyjscia, muszę tam dziś pojechac

    Zapomniałam ostatnio napisać, ze znów wzięłam się za okna. We wtorek byłam w oknoplascie, a wczoraj u Konska, Lidertecu (sprzedaje m.in. vekę) i jakimś sklepie miejscowym.
    1. Oknoplast- tutaj najbardziej byłam przygotowana, bo sie oknoplastem interesuję, więć wiedziałam konkretnie czego chcę. Zdecydowałam się na wycenę Platinum i Rubin Plus. Pani wszystko konkretnie wytłumaczyła. Wycenę już mam. Mnie się podoba, męzowi mniej
    2. Konsek- znów pani. Bardzo sympatyczna, dużo pokazywała, duzo mówiła o oknach, ale też i o kilkunastoletnim doświadczeniu. Okna prezentowały się też nieźle. Odradziła klamki z przyciskiem,bo to i tak przed złodziejem nie uchroni. Tyle to i ja wiem, ale przyciski mają być. Nie ma sprawy. Wycenę zrobi do piątku,bo ma jeszcze parę wycen do zrobienia. Jako jedyna pytała o etap budowy. Nie zniechęciło ją,ze okna będą potrzebne raczej na wczesną wiosnę. Stwierdziła,ze mamy zaplanowane fajne okna, w standardowych wymiarach.
    3. Miejscowy sklep- znów pani. Na dzien dobry zaproponowała kawę. Miło,ale ja nie na kawę przyszłam a o oknach gadać. No to co ja chcę. Nie wiem, co chcę, bo weszłam tam przy okazji i nawet nie wiem co sprzedają. pani pokazała co i jak, wybrałam jakieś dwa do wyceny. Potem pokazała próbniki kolorów i wiem, ze jedno okno na pewno odpadnie,bo w zyciu takiej okleiny bym nie chciała. Ale nic nie mówiłam, ciekawa jestem na ile te okna wyceni. Podczas spisywania wykazu stolarki, stwierdziła,ze okna nietypowe i bedzie na pewno drożej. Ale moze ktos do mnie przyjechac i zobaczyć czy da się to jakoś "utypowić". Poprosiłam,zeby na razie zrobiła wycenę tego co jest. Nie chciało mi się tłumaczyć,ze na razie nie ma co oglądac
    Pani była miła, ale dość "ksiazkowo" o wszystkim mówiła. I jakaś taka zestresowana była. W międzyczasie zadzwonił do niej szef i ona dokładnie wytłumaczyła mu co robi. Okazało się, ze pani dopiero drugi tydzien pracuje. Podczas naszej rozmowy nie prosząc o to, dowiedziałam się gdzie teraz pani mieszka i gdzie mieszkała wczesniej Do piątku ma byc wycena.
    Lidertec- znów pani. Powiedziałam o co mi chodzi i pani pokazała mi vekę i Brugmanna. Nie wiem czy słusznie, ale stwierdziła,ze to w sumie to samo. Obydwa barwione w masie, ta sama klasa i takie tam. Wizualnie też bardzo podobne. Zrobiłam wyliczanką i kazałam zrobić wycenę Veki. Tutaj pani najmniej mówiła, ale okna ciekawe. Lidertec to sieć sklepów zajmująca się oknami, drzwiami i roletami, więc nie zwiną interesu zaraz po zamontowaniu okien Mają też drzwi wenwętrzne, które mogłyby nas zainteresować. Moze i jakieś stalowe zewnętrzne do kotłowni by się wybrało. Za takie zamowienie rabat powinien byc juz konkretny. Też czekam na wycenę.
    We wtorek mąż przy okazji był też w oknoplascie w wodzisławiu. Wycena podobna. Zapytał też o "ciepły montaż". Okazało się,ze w naszym wypadku wyszłoby to dobrze ponad 4 tysiace. Kurcze, rzeczywiscie to takie niezbędne? Bo zaczynam się wahać. 4 tysiace piechotą nie chodzi, a my nie budujemy domu pasywnego..

Strona 3 z 107

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony