dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 107
Pokaż wyniki od 81 do 100 z 2137
  1. #81
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rutino78
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Jastrzębie-Zdrój
    Posty
    1.013

    Domyślnie

    To i mi się przyda. Na razie sobie wmawiam,ze nie mogę póki karmię piersią A jeszcze trochę zamierzam pokarmic
    Ale jesli juz to wolałabym to gubić inaczej niż szorując podłogi

  2. #82
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar madzia11mk
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    1.439
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał netmar Zobacz post
    hehe musze przyznac ze rekreacyjnie przyda się zbić troche tu i tam
    Jeśli gwarantujecie że przy szmateczce uda się zbić troszkę tu i tam to ja też się piszę
    "Racja jest jak dupa-każdy ma swoją" J.Piłsudski
    Nasza droga do DOMU

  3. #83

    Domyślnie

    Cytat Napisał rutino78 Zobacz post
    Ale jesli juz to wolałabym to gubić inaczej niż szorując podłogi
    Kochana zapewniam Cię ze takie szorowanie podłogi może mieć dużo więcej zalet niż tylko zrzucanie wagi jak wiadomo w 2 raźniej wiec skoro mężuś upiera się przy beżu to albo liczy na wspólne „szorowanie” (ubaw pewny) albo na częste „cieszenie oka” kobiecymi kształtami żony

  4. #84

    Domyślnie

    Cytat Napisał madzia11mk Zobacz post
    Jeśli gwarantujecie że przy szmateczce uda się zbić troszkę tu i tam to ja też się piszę
    hehe to może otworzymy jakiś klub? i grupą kazdego dnia w innym domu bedziemy "rekreacyjnie" szorowac podłogi

  5. #85
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rutino78
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Jastrzębie-Zdrój
    Posty
    1.013

    Domyślnie

    Hm, no w kupie razniej i weselej W takich warunkach to mogę szorować

    A co do niecnych zamiarów męza.. No z tej strony na to nie spojrzałam. Ale może coś w tym jest

    Dzisiaj deszcz przegnał moich budowlańców. Całe szczęscie popołudniu, więc duzo porobili
    Mąż ostatecznie załatwia piach do zasypania fundamentów.
    Uwaga! Zamawiać piach, bo jak my zamówimy to dla innych braknie

    ja dziś wysłałam dwa zapytania o cenę za okna. Dostałam jedną wycenę. W koncu jakaś oferta jest droższa od Oknoplastu Całe szczęscie róznica między OKnoplastem a innymi nie jest duża, więc może uda mi się nakłonić męża na ich okna No kurcze, jakoś najbardziej mi się podobają. A poza tym boję się innych firm,bo nie wiem jak u nich z montażem. A o OKnoplascie w okolicy dobre opinie, więc.. Zobaczymy.

    Przez to,ze dzieciaki chore,to nie mogę pojechac na budowę. Ale mam nadzieję,ze wkrótce choć zdjęcia zobaczę. A wtedy i wam pokażę

    I pokazę moje wybory jesli chodzi o kuchnię Bo to mam chyba w największej części dopracowane

  6. #86
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar paradox
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    196
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Witam

    Robiłaś wycenę w Termprofil??? mam okna z tej firmy jestem bardzo zadowolony


    Pozdrawiam
    paradox

  7. #87
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rutino78
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Jastrzębie-Zdrój
    Posty
    1.013

    Domyślnie

    Paradox,witaj tak, wysłałam do nich maila z pytaniem o cenę i czekam na odpowiedz.

    Dziś mąż wziął aparat ze sobą, więc zobaczę co się dzieje na budowie

    Miało być parę słów o kuchni. Stwierdzenie, ze mam ją najbardziej dopracowaną było nadużyciem. Po prostu najwięcej o niej myślę, ale nie zawsze coś sensownego z tego wynika

    Najpierw przypomnienie jak kuchnia ma wyglądać


    Teraz kuchnia, na widok której serce mocniej mi zabiło i stwierdziłam "to jest to". Nawet moje "musi być praktycznie" odsunęło się na bok i pozwala mi się tą kuchnią zachwycać






    Orzechowa dolna zabudowa i słupek, górne szafki wysoki połysk, biały blat. Tak na pewno będzie u nas.
    do rozważenie:
    -podłoga: jasnoszara, grafitowa, jasnobeżowa
    - ściany: jasnoszare, białe
    - ściana między szafkami: najbardziej podobałoby mi się szkło jak na zdjeciach powyżej. Ale zdaję sobie sprawę,że na koniec może byc krucho z kasą, więc albo jakieś duże,białe kafle w rozsądnej cenie (istnieją takie? ) albo grafitowe. Chodziło mi po głowie opoczno calipso grafit. Nawet mojemu męzowi się te płytki podobały. Wtedy ściany byłyby białe a podłoga też jakaś grafitowa. Wiem,ze wtedy by to całkiem inaczej wyglądało niż na powyższym zdjęciu, ale moze też nie byłoby źle?

    Kolejną niewiadomą jest okap. Najpierw chciałam (również ze względów finansowych) okap teleskopowy. I jakoś tak pokombinować,zeby się to wszystko zrównało z szafkami po boku, tak jak to widac na mojej wizualce. Ale ostatnio znalazłam też taki okap

    Wtedy byłby okap i po szafce poziomej po bokach. Co myślicie?

    Sprzęt agd: będę korzystac z ceneo- sortuj wg opinii Wiem tylko ze płyta będzie indukcyjna; piekarnik w słupku ma jakoś wyglądać, być energooszczędny i mieć termoobieg; lodówka do zabudowy; zmywarka 60tka, najlepiej z panelem ukrytym, która będzie dobrze zmywać (na co jeszcze zwracać uwagę to nie wiem, bo zmywarki aktualnie nie mam); mikrofalówki do zabudowy nie będzie,bo mamy teraz wolnostojącą,nie korzystamy z niej co chwilę, więc szkoda mi kasy na nową. Myslę,ze włozymy tą co mamy do słupka nad piekarnik, ale do zamkniętej szafki.

    Zlewozmywak na pewno będzie taki:

    Cenowo jest ok, wielkościowo również. Na pewno chcę 1,5 komory z ociekaczem w takim kształcie jak ta Teka. Problem stanowi tylko kolor. Chciałabym antracyt, tylko nie wiem jak to będzie wygladało na białym blacie. Z drugiej strony płyta też będzie czarna.
    Jest jeszcze kolor agat (jasnoszary), tylko nie wiem czy tych kolorów wtedy nie będzie za duzo.
    Oczywiscie myślałam też o stalowym. Ale ceny zlewów 1,5 komorowych z ociekaczem w odpowiednim kształcie nie są niskie. Znalazłam zlew Franke, ladny, ale dwa razy droższy.
    Bateria:

    Dla mnie przesliczna, dla męza,delikatnie mówiąc, niekoniecznie W praniu niestety wyjdzie, czy będę mogła taką kupić, czy jednak będzie musiała byc jakaś skladana. Wszystko zalezy od tego,w którym miejscu pod oknem wyjdzie zlew.
    Skoro juz jesteśmy przy zlewie pod oknem,to również będę musiała pomysleć nad jakimś oświetleniem. Nie będzie podwieszanych sufitów, więc zostaje mi jakiś kinkiet z boku okna albo cóś takiego

    Według mnie wyglada to całkiem nieźle.
    Do tego jakaś głowna lampa, np. ta mi się bardzo podoba:


    Co jeszcze..
    Aa! Nie wiem co zrobić z blatem, który ma służyć jako stolik. Czy
    - dać go na równi z resztą blatu i wtedy krzesła z regulowaną wysokością
    - dać go wyżej i do tego hokery
    - dać go niżej i do tego zwykle białe krzesła
    Istotne przy wyborze jest to,ze mamy małe dzieci, które będą pewnie często tam siedzieć i wolałabym,żeby miały blizej do ziemi niż dalej

    Wszelkie opinie i sugestie mile widziane.
    Ostatnio edytowane przez rutino78 ; 23-09-2011 o 12:21

  8. #88
    ELITA FORUM (min. 1000)
    pszczolka m

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Elbląg
    Kod pocztowy
    82-300
    Posty
    1.933
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Hej jestem u ciebie pierwszy raz Widzę że rozmyślasz na kuchnią. Moim zdaniem zastanów się nad kolorami. Z tego co wyczytałam to nie planujesz jednak tej mozaiki na ścianie. Moim zdaniem dobrze bo trochę ciemno i ciężko to wygląda na przeciwko wysokiej ciemnej zabudowy. Biały okap, czarny (antracytowy)zlew nie wiem jaki kolor pozostałego agd może to być za dużo. Na zdjęciu super to wygląda bo agd jest srebrne zlew szary i szafki brąz reszta biała. Czyli łącznie w całym pomieszczeniu 3 kolory. Styl jest nowoczesny więc za dużo kolorów zepsuje efekt. A jak wyglądają te grafitowe płytki?

  9. #89
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rutino78
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Jastrzębie-Zdrój
    Posty
    1.013

    Domyślnie

    Witaj pszczółko
    To są te płytki http://plytki24.pl/opoczno/plytki-sc.../cat_1253.html
    Ale moze rzeczywiscie byłoby wtedy za ciemno. To moze te płytki ale krem? Boję się,ze jak płytki będą idealnie białe to mnie szlag trafi z ich czyszczeniem..
    No ale założmy białe lub kremowe płytki na białych ścianach, podłoga też jakaś jasna.
    W tej mojej idealnej kuchni płyta jest biała. Ja białej nie chce. Znalazłam też srebne, ale nie dam ponad 3 tyś za płytę Więc płyta zostaje czarna.
    Czyli mamy już biały, orzechowy, czarny
    No i teraz trzymać się tego czarnego z agd i zlewem? Czy dodać srebne agd i jednak znaleźć srebny zlew? Czy agd czarne, zlew i podłoga szara? Ostatnie chyba odpada, bo pewnie nie dobiorę tego idealnie i bedzie juz całkiem do d..
    Oszaleć można

  10. #90
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar paradox
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    196
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Smile

    Maja siedzibe w Jastrzębiu na 1-go Maja..myślę że będzie lepiej jak sami się tam pofatygujecie...a co do mebli kuchennych proponuje firme Sztuka widzenia kuchni...robią bardzo dobre projekty i świetne mebelki..jeżeli chcesz mogę ci wysłać tel do firmy która montuje te meble i w łatwy sposób możesz się pozbyć jednego pośrednika..

  11. #91
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rutino78
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Jastrzębie-Zdrój
    Posty
    1.013

    Domyślnie

    Paradox, no na razie osobiste jeżdzenie odpada. Dzieciaki mam chore, a mąż jak ma czas to juz sklepy pozamykane.
    A namiary jak najbardziej możesz posłać. Do kupowania kuchni jeszcze daaleko, ale namiary mogę zbierać

  12. #92
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar paradox
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    196
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    To jest link do firmy http://www.meble.pl/barbara-sokolik-...chni,d354.html ...jeżeli będziesz szukała jakiegoś wykonawcy pytaj śmiało , właśnie kończę budowę i moja komórka jest pełna telefonów do różnego typu wykonawców..

  13. #93

    Domyślnie

    nie wiem czy widziałaś już tę stronkę, mi pomogła w wyborze koloru zlewu
    http://www.blanco.de/c3/kt/_www/de/p...bassistent.cfm

    co do sprzętu to mogę Ci powiedzieć jakie ja wybrałam - też na podstawie ceneo ale i forum i "macania"
    zmywarka BOSCH SMV 50E70 EU
    Piekarnik do zabudowy BOSCH HBA 43S450E
    mikrofalówka WHIRLPOOL AMW 497 IX
    Płyta TEKA IR 641
    Okap GORENJE DVG 800 GE Inox-czarny
    Pralka AEG-ELECTROLUX Lavamat 72850A
    Zlewozmywak Franke Maris MRG 651 grafitowy
    Ostatnio edytowane przez madzioochna ; 15-09-2011 o 10:54
    Dziennik
    Od 19 stycznia 2012 w nowym domu

  14. #94

    Domyślnie

    A baterii nie chcesz mieć z wyciąganą wylewką, trochę droższy ale bardzo przydatny bajer

    A co do kolorystyki w kuchni, to wydaje mi się że podloga delikatnie szara a na ścianie białe szkło - mi facet od kuchni mówił, ze szkło nie jest drogie..
    Dziennik
    Od 19 stycznia 2012 w nowym domu

  15. #95
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rutino78
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Jastrzębie-Zdrój
    Posty
    1.013

    Domyślnie

    Madzioochna, co do baterii to chyba wolałabym bez wyciąganej wylewki. Wystarczy mi głęboki zlew Teściowa ma baterię z wyciąganą wylewką (nie pamiętam z jakiej firmy, ale pewnie trochę kosztowała) i juz jest popsuta.
    Dziękuję za Twoją listę. Płytę będziemy mieć taką samą
    Super ta stronka. Kurcze, ze zlewem to problem taki, ze dla mnie to tylko zlew i nie chce na niego majatku wydawac

    Paradox, dzięki

  16. #96

    Domyślnie

    rutino78 może i zlew to tylko zlew, ale powiem Ci mam teraz w wynajmowanym mieszkaniu kremowy zlew jakieś firmy krzak, który po dwóch latach użytkowania wygląda tak, że jak ktoś do mnie przychodzi to wkładam tam cokolwiek żeby nie było widać jaki jest paskudny. Mimo że czyściłam go, zawsze po zmywaniu czyszczę, opłukuję.. i do dupy. A jak masz lepszy zlew, niestety też i droższy to ten problem odpada.
    Dziennik
    Od 19 stycznia 2012 w nowym domu

  17. #97
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rutino78
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Jastrzębie-Zdrój
    Posty
    1.013

    Domyślnie

    No masz rację. Chodzi mi o to,ze nie wydam 2 tyś na zlew, ale też nie chcę kupić jakiegoś największego dziadostwa.
    Ten zlew,ktory pokazałam wyżej to Teka KEA 60B- TG, z dobrymi opiniami. Więc nie jest to jakiś no name. Ma wszystko to,czego potrzebuję. Wiem,ze mimo zmywarki czasem będę zmywać jakieś sztućce czy coś. I własnie na te sztućce potrzebne jest mi to pół komory (nie chce mieć pojemnika osobnego). Nie jest też duzy, nie zawala mi całego blatu. A do tego ma głebokie komory. Jedyny jego mankament jest taki,ze wystepuje tylko w 4 kolorach. Takie,które mogłyby mi pasować to ten agat i antracyt. Gdyby był taki biały to problemu ze zlewozmywakiem nie miałabym zadnego.
    Białego no name nie kupię z tego powodu, o którym Ty piszesz. A te,ktore mają dobrą renome są albo za wielkie, albo mi wizualnie nie odpowiadają, albo kosztują fortunę.
    Jeśli się okaże,ze ten agat lub antracyt nie pasują to biorę pod uwagę stalowy. Moze jakiś sensowny udałoby mi się znaleźć. Teraz mam zlew z franke ze strukturą lnu. Dla mnie idealny pod względem utrzymania czystości. W nowym domu go mieć nie mogę, bo za mały i okrągły

    Na tej stronce, którą podałaś zrobiłam sobie symylację bialego blatu z antracytowem zlewem. Dla mnie ok, ale na tej podstawie nie umiem stwierdzić czy wszystko razem będzie dobrze wyglądało.
    A jaki Ty widzisz kolor mojego zlewu i agd?

    p.s. super ten Twój zlew. gdyby był biały to bym brała
    Ostatnio edytowane przez rutino78 ; 15-09-2011 o 12:23

  18. #98

    Domyślnie

    Wiesz co.. wolałabym się nie wypowiadać, bo marna ze mnie specjalistka.. :/ Ale pokaże co ma w swoich skarbach, może zainspiruje
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCN5541.jpg
Wyświetleń:	365
Rozmiar:	28,5 KB
ID:	74802Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	img8779sem4.jpg
Wyświetleń:	294
Rozmiar:	35,3 KB
ID:	74803Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	bsh1.jpg
Wyświetleń:	320
Rozmiar:	23,7 KB
ID:	74804
    Dziennik
    Od 19 stycznia 2012 w nowym domu

  19. #99

    Domyślnie

    A tak w ogole to sobie zobacz kuchnię Venus_m - b.podobny układ i kolorystyka

    http://forum.muratordom.pl/showthrea...ht=mirabelkach
    Ostatnio edytowane przez madzioochna ; 15-09-2011 o 12:30
    Dziennik
    Od 19 stycznia 2012 w nowym domu

  20. #100
    ELITA FORUM (min. 1000)
    bdan

    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    1.237
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    [QUOTE=madzioochna;4898579]zlew, ale powiem Ci mam teraz w wynajmowanym mieszkaniu kremowy zlew jakieś firmy krzak, który po dwóch latach użytkowania wygląda tak, że jak ktoś do mnie przychodzi to wkładam tam cokolwiek żeby nie było widać jaki jest paskudny. QUOTE]

    Jak swój raz w tygodniu "smaruję" domestosem. Stwierdziłam, ze juz mu nic nie zaszkodzi, a chociaż jest czysty

Strona 5 z 107

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony