dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 13 z 30
Pokaż wyniki od 241 do 260 z 600
  1. #241
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Ardea
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Posty
    7.098

    Domyślnie

    Myślę, że niezła wersja się wykluwa nie trzeba będzie omijac murka wchodząc z zakupami (o ile dobrze odczytałam rozkład) Co lepsze odkkryty zlew czy płyta? Nie wiem, teraz mam wszystko na wierzchu i też jakoś daję radę.

  2. #242
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Rocia
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Posty
    1.658

    Domyślnie

    Identyczny tok myśli kierował mną, gdy to obmyślałam Dokładnie, wygodniej będzie przechodzić z zakupami krótszą drogą z przedpokoju, niż omijać ściankę, może jeszcze stołki

    Wiem, że już mam gotowy projekt kuchni, a ja szukam nowego, ale nie chciałabym później żałować, że mogło być lepiej, wygodniej, a ja tego nie sprawdziłam
    Komentarze zmagań Roci

    Głos który słyszę mówi mi, że mam się nie poddawać

    http://www.suwaczki.com/tickers/relgx1hp9ly3wl3e.png

  3. #243
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Rocia
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Posty
    1.658

    Domyślnie

    Nie cierpię ludzi, którzy patrzą tylko jak by tu namieszać... Trafiła mi się taka koleżanka (chyba pseudo koleżanka). Nie dość, że się w porę od niej odsunęłam, to nawet teraz miesza Udusić to za mała kara
    Wmawiam sobie, że szkoda mojego czasu i nerwów na kogoś takiego, ale podświadomość ciągle gdzieś tam błądzi

    Wygadałam się, może mi ulży choć trochę
    Komentarze zmagań Roci

    Głos który słyszę mówi mi, że mam się nie poddawać

    http://www.suwaczki.com/tickers/relgx1hp9ly3wl3e.png

  4. #244
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Ardea
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Posty
    7.098

    Domyślnie

    Rocia toksycznych ludzi nie brakuje, ja też często się wikłałam w takie znajomości. Głowa do góry, szkoda energii

  5. #245
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar julianna16
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Posty
    4.705

    Domyślnie

    Dorotko uciekaj, unikaj i nie pozwalaj kraść Twojej pozytywnej energii .
    Hhmm... podoba mi się pomysł na przeniesienie murku na drugą stronę. To jednak oznacza, że będzie mniej blatu roboczego? Czy dobrze rozumiem, że wtedy nie będzie wysokiej ścianki wcale?

  6. #246
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Rocia
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Posty
    1.658

    Domyślnie

    Ewuniu, unikam jak ognia... a i tak dochodzą mnie głosy, że miesza Mam cierpliwą naturę..., ale do czasu...jak przekroczy cienką granicę będzie burza A tak w ogóle to jestem już za stara na takie jej gierki

    Co do kuchni byłoby tak jak w ostatniej wersji, tylko przeniesiona niska ścianka koło lodówki, tzn. lodówka obrócona drzwiami w stronę zlewu i obok niej 2 szafki 50 z szufladami, blatu byłoby tyle samo. A po drugiej stronie kombinuję, że dobrze byłoby chyba po obydwóch stronach kuchenki dać szafki 50, nie byłaby taka wciśnięta do kąta (kuchenka, ma się rozumieć)
    Chodzi Ci o tą ściankę między kuchnią a przedpokojem? Ona musi zostać, bo na niej są rurki c.o., zarówno na przedpokoju jak i kuchni

    Pokażę Wam jeszcze rozwiązanie jakie chciałabym zastosować u siebie - niska ścianka i na niej blat, może nawet troszkę szerszy. Fotkę pożyczyłam od Agawi

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kuchnia Agawi (płytki ścienne- sposób ułożenia).jpg
Wyświetleń:	34
Rozmiar:	31,9 KB
ID:	138290

    Ciekawe ułożenie płytek
    Ostatnio edytowane przez Rocia ; 23-09-2012 o 15:45
    Komentarze zmagań Roci

    Głos który słyszę mówi mi, że mam się nie poddawać

    http://www.suwaczki.com/tickers/relgx1hp9ly3wl3e.png

  7. #247
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar julianna16
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Posty
    4.705

    Domyślnie

    Nie, nie - zrozumiałam, że usuwasz tę ściankę zasłaniającą lodówkę (na czerwono) i w jej miejsce barek i coś mi nie pasowało.

    Zaraz spróbuję wrzucić w program Twoją propozycję.

    Edit:
    Jestem, ale nie wiem czy dobrze zrozumiałam, bo między lodówką a zlewem robi się ciasno (około 50 cm?)
    O to chodziło?


    Ostatnio edytowane przez julianna16 ; 23-09-2012 o 17:37

  8. #248
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Tak jest fajnie i logicznie od drzwi bliżej do kuchni. Bez haka wokół barku
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  9. #249
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Rocia
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Posty
    1.658

    Domyślnie

    Dokładnie tak myślałam Ewuś Jesteś skarbem, taka zapracowana jesteś, że nawet nie myślałam zawracać Ci głowy moimi nowymi wymysłami, a Ty już zadziałałaś
    Pestka powiedz jak Twoim zdaniem, będzie wygodnie?
    Tak jak już pisałam, teraz mamy ok. 50 cm przejścia pomiędzy szafkami, dajemy radę, szczupli jesteśmy
    Komentarze zmagań Roci

    Głos który słyszę mówi mi, że mam się nie poddawać

    http://www.suwaczki.com/tickers/relgx1hp9ly3wl3e.png

  10. #250
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Ardea
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Posty
    7.098

    Domyślnie

    Rocia, a jak otworzysz lodówkę?

  11. #251
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    A jak, któreś z Was utyje
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  12. #252
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar julianna16
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Posty
    4.705

    Domyślnie

    Dorotko cieszę się, że mogłam pomóc
    Dzisiaj siedzę na zmianę w swoich papierach i na FM . Muszę mieć przerywnik, bo inaczej zwariuję
    Te 50 cm oznacza, że nie otworzysz lodówki na oścież . Szafki pod zlewem też nie . Jeśli to jest dla Was do "przełknięcia" to ok .
    Nie poszerzałabym jednak tych szafek obok lodówki, bo zrobi się wąski niewygodny korytarz. Czyli zostawiłabym tak jak na wizu (na głębokość 37 cm). W zamian pomyślałabym o pociągnięciu górnych szafek do samej góry. Będziesz miała więcej miejsca do przechowywania nie tylko kuchennych naczyń. Te podwójne szafki wyglądają ładnie, ale "marnuje się" przestrzeń ponad nimi. Pamiętaj też, że trudniej takie obsługiwać, bo wyobraź sobie, że masz te górne zamykać bez specjalnych domykaczy. Tutaj sprytny pomysł na górne szafki - te wyższe są większe, ale pomalowane na pół i przez to sprawiają wrażenie dodatkowego rzędu.

    Źródło

    Edit - tak długo szukałam tej inspiracji (pamiętałam, że gdzieś coś takiego widziałam), że Dziewczyny w międzyczasie napisały o tej lodówce . A może pójść nieco w głąb salonu tylko tą lodówką?
    Ostatnio edytowane przez julianna16 ; 23-09-2012 o 19:16

  13. #253
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Rocia
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Posty
    1.658

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ardea Zobacz post
    Rocia, a jak otworzysz lodówkę?
    Myślę, że nie byłoby z tym problemu. Zarówno lodówkę jak i kuchenkę kupowałabym 50. W takiej "wielkiej" kuchni jak moja to najlepsze wyjście Mam i nie narzekam

    Cytat Napisał pestka56 Zobacz post
    A jak, któreś z Was utyje
    Myślisz?
    Komentarze zmagań Roci

    Głos który słyszę mówi mi, że mam się nie poddawać

    http://www.suwaczki.com/tickers/relgx1hp9ly3wl3e.png

  14. #254
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Rocia
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Posty
    1.658

    Domyślnie

    Cytat Napisał julianna16 Zobacz post
    Dorotko cieszę się, że mogłam pomóc
    Dzisiaj siedzę na zmianę w swoich papierach i na FM . Muszę mieć przerywnik, bo inaczej zwariuję
    Te 50 cm oznacza, że nie otworzysz lodówki na oścież .

    Jak będzie 50 to akurat na styk by się otwierała...

    Szafki pod zlewem też nie .

    Ale przecież drzwiczki mają po 40 cm, to chyba spokojnie się otworzą..

    Jeśli to jest dla Was do "przełknięcia" to ok .
    Nie poszerzałabym jednak tych szafek obok lodówki, bo zrobi się wąski niewygodny korytarz. Czyli zostawiłabym tak jak na wizu (na głębokość 37 cm).

    Też myślałam o węższych szafkach, ew. o przycięciu blatu od strony ścianki. Wtedy nawet lepiej by to wyglądało, bo szafki przylegałyby do ściany, a nie odstawały jakieś 10 cm...

    W zamian pomyślałabym o pociągnięciu górnych szafek do samej góry. Będziesz miała więcej miejsca do przechowywania nie tylko kuchennych naczyń. Te podwójne szafki wyglądają ładnie, ale "marnuje się" przestrzeń ponad nimi. Pamiętaj też, że trudniej takie obsługiwać, bo wyobraź sobie, że masz te górne zamykać bez specjalnych domykaczy.

    Myślisz, że zmieściłyby się 3 rzędy takich szafek? Mają chyba po 40 cm wysokości, razy 3, wychodzi 120. Dolne 85 cm. Wysokość kuchni 240 cm. Zostaje 35 cm pomiędzy szafkami górnymi i dolnymi A jeszcze myślałam zrobić mały pas sufitu podwieszanego nad szafkami coby ukryć rurki od wody idącego od łazienki Niezła łamigłówka...

    Tutaj sprytny pomysł na górne szafki - te wyższe są większe, ale pomalowane na pół i przez to sprawiają wrażenie dodatkowego rzędu.

    Źródło

    Edit - tak długo szukałam tej inspiracji (pamiętałam, że gdzieś coś takiego widziałam), że Dziewczyny w międzyczasie napisały o tej lodówce . A może pójść nieco w głąb salonu tylko tą lodówką?
    Realizacja z tymi trójkolorowymi szafkami świetna, tylko na odpowiednią wysokość mieszkań
    A namieszam jeszcze bardziej. Może nie wyburzać do samego sufitu tej ścianki nad blatem tylko zostawić te 45 cm i tam powiesić rząd takich szafek? Ale kombinatorka ze mnie
    Ostatnio edytowane przez Rocia ; 24-09-2012 o 15:59
    Komentarze zmagań Roci

    Głos który słyszę mówi mi, że mam się nie poddawać

    http://www.suwaczki.com/tickers/relgx1hp9ly3wl3e.png

  15. #255
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Rocia
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Posty
    1.658

    Domyślnie

    O czymś takim mówię (to szare)

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	rocia 1.JPG
Wyświetleń:	25
Rozmiar:	23,7 KB
ID:	138390

    Nie robi się dziupla? Do przejścia na wysokość zostałoby jakieś niecałe 2 m (teraz w drzwiach jest 1,96, ale podłoga się podniesie) Chyba średnio wyszłoby...
    Komentarze zmagań Roci

    Głos który słyszę mówi mi, że mam się nie poddawać

    http://www.suwaczki.com/tickers/relgx1hp9ly3wl3e.png

  16. #256
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar julianna16
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Posty
    4.705

    Domyślnie

    To po kolei .
    Jeśli szafka pod zlewem będzie chociaż 50 to ok. W rozmiarze 40 może być niewygodna z kolei na to, że zazwyczaj umieszcza się w niej kosz na śmieci i może być ciasno. Zmieści się w takiej zlew od góry? Chyba, że znowu napiszesz, że tak masz i jest ok .

    Szafki górne mają w programie 57 cm, ale jak wspominałam ponakładałam na siebie dwie, bo nie ma takich małych poziomych w programie. Zatem jeden rząd ma około 28 cm. To daje około 85 cm + 85 dolne szafki = 70 miejsca między górnymi a dolnymi .
    Górne szafki można zrobić w sumie około 90 cm i powinno być ok.

    Ta kuchnia na inspiracji nie jest dużo wyższa - przyjrzyj się szafkom dolnym i górnym. Są niemal podobne w rozmiarze. To efekt pomalowania na 3 rzędy sprawia takie wrażenie.
    Pisałam już, ale nie wiem czy zwróciłaś na to uwagę. W tych szafkach na inspiracji są tylko 2 rzędy szafek - ta górna jest większa, a tylko pomalowanie na dwa kolory sprawia wrażenie 3-go poziomu.

    Co do Twojego pomysłu, to obawiam się problemu technicznego - jak będzie się trzymała ta górna ścianka? To będzie wymagało solidnego nadproża, tym bardziej jeśli miałyby zawisnąć tam szafki. Efekt wizualny też nie będzie dobrze wyglądał .

  17. #257
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Juliana ma rację z tymi trójkolorowymi szafkami. A pomysł bajkowy.

    Nie kombinuj z tą witryną sklepową – sorki, ale jak zostawisz ten kawałek pod sufitem, to tak właśnie wyjdzie.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  18. #258
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar 1976pinacolada
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Posty
    3.437
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał julianna16 Zobacz post
    W tych szafkach na inspiracji są tylko 2 rzędy szafek - ta górna jest większa, a tylko pomalowanie na dwa kolory sprawia wrażenie 3-go poziomu.

    A ja mam wrażenie, że są jednak 3 tylko ten najwyzszy otwierany na tip-ony
    "Przez higienę mózgu wystrzegam się przede wszystkim kontaktu z durniami."
    Stanisław Cat-Mackiewicz


    zapraszam do mnie

  19. #259
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Rocia
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Posty
    1.658

    Domyślnie

    Cytat Napisał julianna16 Zobacz post
    To po kolei .
    Jeśli szafka pod zlewem będzie chociaż 50 to ok. W rozmiarze 40 może być niewygodna z kolei na to, że zazwyczaj umieszcza się w niej kosz na śmieci i może być ciasno. Zmieści się w takiej zlew od góry? Chyba, że znowu napiszesz, że tak masz i jest ok .

    Nie myślałam o szafce 50 czy, o zgrozo, 40 Szafka 80 ma 2 drzwi po 40 cm - o tym pisałam, że nie byłoby problemu z otwieraniem

    Szafki górne mają w programie 57 cm, ale jak wspominałam ponakładałam na siebie dwie, bo nie ma takich małych poziomych w programie. Zatem jeden rząd ma około 28 cm. To daje około 85 cm + 85 dolne szafki = 70 miejsca między górnymi a dolnymi .
    Górne szafki można zrobić w sumie około 90 cm i powinno być ok.

    Przy takich wymiarach OK Jak szukałam takich otwieranych do góry to znalazłam właśnie 40 i dlatego nie wchodziły mi 3 rzędy

    Ta kuchnia na inspiracji nie jest dużo wyższa - przyjrzyj się szafkom dolnym i górnym. Są niemal podobne w rozmiarze. To efekt pomalowania na 3 rzędy sprawia takie wrażenie.
    Pisałam już, ale nie wiem czy zwróciłaś na to uwagę. W tych szafkach na inspiracji są tylko 2 rzędy szafek - ta górna jest większa, a tylko pomalowanie na dwa kolory sprawia wrażenie 3-go poziomu.

    Wiem, że tam są dwa rzędy szafek, a tylko wizualnie wygląda na 3... No, tylko wtedy już nie mam wyboru i muszą być robione na wymiar

    Co do Twojego pomysłu, to obawiam się problemu technicznego - jak będzie się trzymała ta górna ścianka? To będzie wymagało solidnego nadproża, tym bardziej jeśli miałyby zawisnąć tam szafki. Efekt wizualny też nie będzie dobrze wyglądał .
    Nadproże chyba już jest, bo teraz mamy tam okno... Bardziej chodzi mi o wygląd, ale chyba, tak jak mówisz, niezbyt ciekawy Zresztą Pestka tak samo myśli
    Komentarze zmagań Roci

    Głos który słyszę mówi mi, że mam się nie poddawać

    http://www.suwaczki.com/tickers/relgx1hp9ly3wl3e.png

  20. #260
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Rocia
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Posty
    1.658

    Domyślnie

    Cytat Napisał pestka56 Zobacz post
    Juliana ma rację z tymi trójkolorowymi szafkami. A pomysł bajkowy. (
    W tej kuchni akurat mi się to podoba, ale obawiam się, że u mnie byłoby za bardzo kolorowo: 3 kolory szafek, drewniany blat, płytki pomiędzy szafkami (nie chciałabym białych, szarych chyba też nie, może jakiś jasny beż, ew. mozaika?)... O ile bez problemu widzę w głowie różne ustawienia szafek to jakoś ciężko mi idzie zobaczyć to kolorystycznie
    Komentarze zmagań Roci

    Głos który słyszę mówi mi, że mam się nie poddawać

    http://www.suwaczki.com/tickers/relgx1hp9ly3wl3e.png

Strona 13 z 30

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony