dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 29
  1. #1

    Domyślnie Działkę zalewa woda

    Moja działka jest położona poniżej drogi ok 0.5m
    Wszystko było OK do czasu kiedy była droga żwirowa, deszczówka spływała sobie tą drogą. Gdy wykonano asfalt drogę jeszcze podwyższono. Teraz deszczówka z całej okolicy (z drogi ok 300m) spywa na moją działkę, zalewając mnie doszczętnie. Napisałem pisemko do Urzędu Gminy o poprawienie drogi np. wykonanie kanalizacji deszczowej wzdłuż drogi na tym odcinku. Jednak w odpowiedzi zostałem poinformowany że moja działka całe życie była niżej i to mój problem
    Nie wyobrażam sobie podwyższać terenu na działce 2000m2
    CO MOGĘ ZROBIĆ?

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZA DORADCZYNI OD SPRAW WSZELAKICH Avatar Majka
    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Skąd
    Żbik
    Posty
    17.439
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    wykopać rów wzdłuż drogi.

  3. #3

    Domyślnie

    A jak wjechać na działkę.
    Po drugie ja nie chce ponosić żadnych kosztów!

  4. #4

    Domyślnie

    W tej sytuacji pozostaje Ci zostać wójtem albo bardzo ważnym politykiem
    Tomasz M.

  5. #5

    Domyślnie

    Uważam że najlepiej odwołać się od decyzji Gminy. Wydaje mi się że modernizacja tej drogi gminej została przeprowadzona w sposób nieodpowiedni. Problem ten nie dotyczy tylko mnie. Część właścicieli robi coś na własną rękę i dość prowizorycznie jak najniższym kosztem chcąc uniknąć zalania w przyszłości. Nie wiem jak będzie na wiosne po roztopach.
    Uważam że wykonawca powinien wykonać prace naprawcze.
    Przecież logiczną sprawą było to że jak podwyższą teren to woda zaleje działki położone poniżej. Mogę przecież usypać "wał przeciw powodziowy" ale w ten sposób woda zaleje kolejnego sąsiada. To nie jest rozsądne rozwiązanie tej sytuacji.

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZA DORADCZYNI OD SPRAW WSZELAKICH Avatar Majka
    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Skąd
    Żbik
    Posty
    17.439
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    rów + kręgi w miejscu wjazdu.

  7. #7

    Domyślnie

    Nie ma jakieśgo przepisu regulującego właśnie odpyw wody. Przecież to droga gminna! W mieście oczywiście kanalizacjia deszczowa jest przy każdej ulicy wiec nie wiem tu nie widzą problemu. Dodam że ulica jest może ok 2m od mojej działki

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał a_kacper
    Nie ma jakieśgo przepisu regulującego właśnie odpyw wody. Przecież to droga gminna! W mieście oczywiście kanalizacjia deszczowa jest przy każdej ulicy wiec nie wiem tu nie widzą problemu. Dodam że ulica jest może ok 2m od mojej działki
    Po prostu Twojej gminie skończyły się pieniądze. Żeby coś z tą wodą zrobić gmina musi wystąpić o wydanie pozwolenia wodnoprawnego na odprowadzanie wód opadowych do wód lub do ziemi oraz wykonanie urządzeń wodnych związanych z budową drogi. A skoro nie ma kasy...
    Mógłbyś ewentualnie próbować iść w kierunku, że niedopuszczalne jest odprowadzanie wód opadowych na sąsiednie posesje, traktując drogę gminną jako posesję będącą własnością gminy.
    Jeżeli chciałbyś zrobić to zgodnie z sugestiami powyżej to masz duże szanse że zostaniesz przez gminę brzydko mówiąc "wydupcony" - bedziesz musiał zrobić projekt zjazdu i rowów, uzgodnić to wszystko, zapłacić za zajęcie pasa drogowego, zrobić projekt organizacji ruchu itd. itd. Jeżeli bedziesz robił to na "dziko" to dostaniesz karę za samowolkę.
    A jak już Cię oskubią to wtedy zrobią odwodnienie drogi
    Pozdrawiam - Piotr

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Cytat Napisał a_kacper
    Nie ma jakieśgo przepisu regulującego właśnie odpyw wody. Przecież to droga gminna! W mieście oczywiście kanalizacjia deszczowa jest przy każdej ulicy wiec nie wiem tu nie widzą problemu. Dodam że ulica jest może ok 2m od mojej działki
    Działka w W-wie. Ulica przy działce nie ma odprowadzenie wód opadowych Część działki na której powstała ulica ( sfalt i śliczne chodniczki z kostki bauma ) moja, ale gmina "ma ją we władaniu" od 2 lat, czego nie była uprzejma wykazać w księgach wieczystych.
    I mam wrażenie, że mogę im generalnie "skoczyć". Chodnik ponad 60 cm nad powierzchnią działki Od chodnika do siatki - jakieś 40 cm
    Nieźle, co ?
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  10. #10

    Domyślnie

    mam pytanie odnosnie zalewania, gdzie mozna sprawdzic czy dzialka moze byc zalewana?
    mam takie poedjrzenie poniewaz lezy ponizej drogi asfaltowej
    niestety nie ma tam sasiadujacych domow
    pzdr Zuza

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZA DORADCZYNI OD SPRAW WSZELAKICH Avatar Majka
    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Skąd
    Żbik
    Posty
    17.439
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    jedziesz na działkę w czasie burzy, albo w czasie roztopów śniegu

  12. #12

    Domyślnie

    na taki luksus nie moge sobie pozwolic nie wiem kiedy bedzie kolejna burza, a ja musze zdecydowac czy jestem za czy przeciw
    pzdr Zuza

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZA DORADCZYNI OD SPRAW WSZELAKICH Avatar Majka
    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Skąd
    Żbik
    Posty
    17.439
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    najbliższa kiepska pogoda zaczyna się od weekendu. Może poczekaj z decyzją na zlewę

    Zdecydowałam zrobić zjazd z głównej drogi, która jest powyżej naszego domu. No i pewnego dnia przyjeżdżamy /własnie wkopaliśmy szambo/ w trakcie oberwania chmury. Droga dojazdową płynie rzeka, na miejscu szamba jezioro

  14. #14
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Kiełek
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    210
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał zuz
    na taki luksus nie moge sobie pozwolic nie wiem kiedy bedzie kolejna burza, a ja musze zdecydowac czy jestem za czy przeciw
    Zamów mszę w tej intencji - w sejmie tak robią...
    ******************
    Kiełek
    Dziennik pre-budowy

  15. #15

    Domyślnie

    bardzo profesjonalne rady
    gadac mi tu prosze czy jest jakis urzad czy instytucja gdzie moge sprawdzic np. nosnosc gruntu, poziom wod gruntowych, rodzaj gleby
    pzdr Zuza

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał zuz
    bardzo profesjonalne rady
    gadac mi tu prosze czy jest jakis urzad czy instytucja gdzie moge sprawdzic np. nosnosc gruntu, poziom wod gruntowych, rodzaj gleby
    Z urzędem gorzej ale są geotechnicy. Za kilka stówek zrobi Ci odwierty i odpowie na powyższe pytania
    Pozdrawiam - Piotr

  17. #17
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Cytat Napisał zuz
    bardzo profesjonalne rady
    gadac mi tu prosze czy jest jakis urzad czy instytucja gdzie moge sprawdzic np. nosnosc gruntu, poziom wod gruntowych, rodzaj gleby
    Dokładnie tak jak mówi Panda- zamawiasz badanie gruntu i przy okazji badanie agresywnosci wody. Wiesz na jakiej wysokości masz wodę.
    Ja uważam, że budowanie bez takich badań to problemy na własne życzenie..
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  18. #18

    Domyślnie

    dzieki za podpowiedz
    jeszcze jedno pytanie, czy taki geodeta czy geotechnik jest w stanie sprawdzic na jakis mapach jaki jest poziom wod gruntowych?
    pzdr Zuza

  19. #19
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Castor

    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    2

    Domyślnie Zalewana działka

    Co zrobić skoro po każdym średnim deszczu na terenie mojej działki stykającej się od strony małego ogródka z kilkoma sąsiadami, zbierają się spore kałurze ? Działka i dom są położone nieco niżej .Budowa jeszcze nie została zakończone, choć termin odbioru jest już blisko . Czy zrobienie odpływu należy do firmy deweloperskiej czy też będziemu musieli to zrobić we własnym zakresie sami czy też może w porozumieniu z sąsiadami ?

  20. #20
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Kiełek
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    210
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał zuz
    dzieki za podpowiedz
    jeszcze jedno pytanie, czy taki geodeta czy geotechnik jest w stanie sprawdzic na jakis mapach jaki jest poziom wod gruntowych?
    Raczej geolog - sam zmierzy poziom wód grunowych. Ja za odwiert płaciłem 100PLN - dla mojego psokoju zostały zorbione trzy. W sumie dziwne, że nie chcieli takich badań przy pozwoleni na budowę.
    ******************
    Kiełek
    Dziennik pre-budowy

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony