dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Matt_at

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Posty
    1

    Domyślnie Problem z przebudową dachu sąsiada

    Witam , mój dziadek kupił działkę. wybudował DOM RODZINNY, ale że działa była dosyc duża przerobił je na 2 mniejsze. Okazały się tak wąskie że DOM rodzinny stoi w granicy tych działek. Wtedy nie było problemu bo jedną połówkę dostała 1 córka ,a druga 2-ga córka. Po śmierci dziadka moja mama wyszła za mąż i wybudowali na tej 2 działce z tatą dom. Jako że w domu rodzinnym nie mieszkała a sprawa spadkowa była w toku wyrokiem sadu jej siostra miała spłacić połowę domu ... nigdy to niestety nie nastąpiło stąd konflikt między siostrami... Niemniej jednak wraz z tata postanowiliśmy zrobić ogrodzenie. Nie będąc jakimiś WIELKIM chamami cofnęliśmy ogrodzenie o 30 cm od domu sąsiada. On sobie tam wylał betonowy chodniczek i miał obejście w koło domu (a niech ma ) wczoraj przez siatkę podaje mi pismo mówiąc że mam to do jutra podpisać ... Okazało się że sąsiad chce zmienić dach a więźba będzie wystawać nawet za siatkę !!!

    Czy muszę sie na takie coś zgodzić ??
    dodam jeszcze że sąsiad ani grosza nie dorzucił się do ogrodzenia...
    Ostatnio edytowane przez Matt_at ; 19-07-2011 o 07:19

  2. #2
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Valdis52

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Pruszków
    Kod pocztowy
    05-800
    Posty
    6

    Domyślnie

    Po pierwsze -nic nie musisz.
    Po drugie - to dziwne, że nie dostałeś w tej sprawie żadnego pisma z urzędu( miasta/gminy) Wydział Urbanistyki i zagospodarowania przestrzennego.
    Sąsiad musi mieć na tą inwestycję Warunki Zabudowy takie jak by stawiał nowy dom.
    Bez powiadomienia Ciebie urząd NIE MA PRAWA wydać mu takich warunków, a starostwo nie może wydać mu zezwolenia na budowę.
    Bez Twojej zgody nie dostane zezwolenia. A nie jest pewne czy i po Twojej zgodzie je dostanie.
    Jeżeli Mu się to uda to masz prawo podejrzewć, że sprawa nie jest czysta.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony