dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 17 z 17
  1. #1

    Domyślnie Cos do okien zamiast firanek

    Szukam czegos co mogloby zastapic firanki.Chce miec rolety ale oprocz rolet chcialbym cos co przyslanialoby troche okno mniej wiecej jak firanka.Myslalem o jakiejs folii cos w rodzaju takiej z ktorej robi sie reklamy na szybach samochodow.Czy ktos ma juz moze jakiejs sprawdzone rozwiazanie tego typu albo moglby cos zaproponowac ??

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) ENCYKLOPEDIA LINKÓW Avatar cieszynianka
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    13.035

    Domyślnie

    W tym wątku dyskutują na ten temat:

    http://forum.muratordom.pl/dekoracja-okna,t26639.htm

    Zajrzyj, może coś Ci spasuje

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dagi31
    ja mam załozone supre rolety.Nie wiem jak to sie fachowo nazywa- ale wyglądaja jak papier, sklądaja się w harminijke i mozna je podnosci do gory oraz składac na dol. W dzien mamy zlozone, ale pod wieczor na srodku okna rozkladamy i nic nie widac. Zdjecia w galerii
    Chodzi zapewne o plisy , np. takie.....
    http://www.gamastyl.pl/plisy,15,1,95.html
    http://www.gamastyl.pl/foto/pokaz.ph...&x=1280&y=1024

    Mam cos takiego, sa zrobione z delikatnej tkaniny. Zajmuje na szybie (po zlozeniu) bardzo malo miejsca, a mozliwosci przyslaniania bardzo mi odpowiadaja.

  4. #4

    Domyślnie

    Już dawno podobają mi się plisy. Bardzo pasują do nowoczesnych wnętrz...

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dagi31
    dokladnie...sa roznego koloru..i naprawde super sie sprawdzają.Koszt np na moje okno 75/180 to ok 250zł.
    Ja takze sobie chwale ten wystroj okien, cena u mnie nawet nie wiem jak wychodzi za jedno okno, bo zamawialismy na 9 okien, kazde z nich bylo troche wieksze od Twojego okna, na kilku byly inne materialy, do tego jeszcze pare innych rzeczy zamawialismy, dostalismy rabat, wiec znam tylko sume z calosci.
    Ogolnie.......wybrana tkanina ma tez wspolnego z cena, czy jest np. metalizowany od strony okna (odbija promienie sloneczne), czy jest z wzorem/faktura, jak "gruby" (przepuszczajacy swiatlo), jaki ma kolor itd........

    Dagi31 nie rozwazalas sciagniecia firanek?

  6. #6

    Domyślnie Re: Cos do okien zamiast firanek

    Cytat Napisał dizzeeRascal
    Szukam czegos co mogloby zastapic firanki.Chce miec rolety ale oprocz rolet chcialbym cos co przyslanialoby troche okno mniej wiecej jak firanka.Myslalem o jakiejs folii cos w rodzaju takiej z ktorej robi sie reklamy na szybach samochodow.Czy ktos ma juz moze jakiejs sprawdzone rozwiazanie tego typu albo moglby cos zaproponowac ??

    Witaj!
    Jeśli chodzi folię na szyby to można kupić taką "imitującą szronione szkło" - folia przepuszcza bardzo dużo światła, nie przepuszcza wzroku sąsiadów ale i widoczków z zewnątrz. Można taką folię "udekorować" w najbardziej wymyślne wzory wycinane ploterem dzięki czemu nie przypomina typowych okien szpitalnych. Nie w każdym jednak pomieszczeniu / sytuacji jest to najlepsze rozwiązanie pod względem estetycznym, oczywiście jeśli nie masz innego wyjścia typu firanki czy plisy to polecam (jak masz jakieś pytania odnośnie folii zapraszam na priv) - chyba, że chodzi o np. łazienkę, pomieszczenie gospodarcze czy okna na parterze przy ruchliwej ulicy to wtedy jak najbardziej.

  7. #7

    Domyślnie

    dizzeeRascal

    Ja widziałam taka folię w OBI, są różne wzory, cena ok. 25-35zł za mb w zależności od szerokości folii

    natalia

  8. #8

    Domyślnie

    No wlasnie chodzi o to ze mam mieszkanie na parterze z oknem na ruchliwa ulice, z ktorej co chwila gapia mi sie do mieszkania jacys przechodnie.Poza tym mieszkanie jest tez w miejscu gdzie wpada malo swiatla do mieszkania ale tez czasami slonce niezle grzeje i przydaloby sie czyms je zaslonic.Dlatego myslalem o jakiejs naklejce na szybe ktora by wygladala jak firanka i tyle swiatla przepuszczala ale tez wtedy by juz przyslonila troche .Do tego chcialem zalozyc zwykle rolety ktore by sie przydaly przy ostrym sloncu.Co do plisow to jest w sumie dobry pomysl bo mozna je dowolnie ustawiac tylko czym jak wtedy zaslonie okno jak bedzie ostre slonce?Nie wiem czy mozna bedzie zamontowac rolete tekstylna jesli bedzie juz plisa?Wydaje mi sie ze to bedzie przeszkadzac.

  9. #9

    Domyślnie

    a te plisy sa montowane w takich prowadnicach jak rolety?

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar aneta s
    Zarejestrowany
    May 2007
    Posty
    6.958

    Domyślnie

    U mnie nie będzie nic :lol: puste okna, ot takie mam upodobania, lubię jasne, przestronne wnętrza. Jedynie w sypialniach żaluzje zewnętrzne tak aby się przed słonkiem schować

  11. #11

    Domyślnie Coś na okno

    Ja mam taką folię przyklejaną do szyby w łazience , która zakrywa ale i przepuszcza światło (do połowy okna). Kupywałam na allegro. Myśle ze znajdziesz cos sensownego bo wiele z nich ma różne wzory i np. imituje witraze a nawet firany. A jak sie znudzi zawsze można ja łatwo usunąć: Patrz tu:

    http://www.allegro.pl/search.php?str...5985&country=1

  12. #12
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar majolik
    Zarejestrowany
    Dec 2008
    Posty
    7

    Domyślnie

    Ja też mam folię w oknie łazienkowym. Okno jest dość wysokie i wąskie, a folia przycięta jest tak, że kończy się na wysokości płytek. Tak więc, zasłania, to co ma być niewidoczne z zewnątrz, a jednocześnie wpada więcej światła. Choć gdyby zafoliować całe okno, też przepuszczałoby światło.
    Według mnie, do łazienki pasuje, ale do innych pomieszczeń już chyba nie
    Koszt niecałe 16 zł w Ikei.

  13. #13

    Domyślnie

    No ja sie wlasnie zastanawiam nad plisami.Wybor jest bardzo bogaty ,sa jeszcze duetki.Problem w tym ze nie wiem jaki material dobrac.Czy ma przepuszczac swiatlo tak jak zwykle rolety czy bardziej.Nie wiem jak to wyjdzie w praktyce a kasa jaka za to zaplace nie jest mala.Jesli wezme np. gruby material a okna bede zaslanial do 3/4 od dolu to czy nie bede mial wtedy ciemno w mieszkaniu.Z drugiej strony jesli wezme bardziej przepuszczajacy material to czy w sloneczne dni wystarczy zeby sie schronic od slonca i np.zeby to nie przszkadzalo w ogladaniu TV .Bardzo ciezka decyzja.

  14. #14

    Domyślnie

    Dagi 31, gdzie kupiłeś te harmonijkowe rolety ktore mozna sicągnąc do dolu? Jak są zainstalowane aby zsunąć je na dół?
    Mnie by pasowały gdy siedze w części kuchennej i patrzę na ogród, nie zawsze mam ochotę oglądać sąsiadkę, a tak to na dolemam zasłonięty widok a i ja jestem niewidoczna a u góry światło wpada, w moich warunkach doskonałe rozwiązanie
    Moj dom to moja przestrzen.
    Jakim cudem większość mieszka jednak w solidnie zbudowanych i wykończonych domach skoro ekipy które napotykam są do niczego ?

  15. #15

    Domyślnie

    Ja się też zastanawiam nad plisami, ale do łazienki.
    Mam tam okna na ogród i chcę, żeby przepuszczało światło, ale żeby nic nie było widać.
    Nie chcę zaklejać, bo przy myciu zębów mogę sobie odsłonić i pooglądać widoczki.
    Firanki w łazience niepraktyczne.

    A wiecie, czym się różni zwykły plis od duoplisu??

  16. #16

    Domyślnie

    A czy plisy mają u góry kasetkę jak rolety? Musze coś wykombinowac, miały byc zwykłe rolety, ale jak jest kasetka, to sie drzwi trarasowe do konca nie otworzą, Potrzebuję czegos bez kasetki.

    Macie może zdjęcia w zbliżeniu?

  17. #17

    Domyślnie

    Odświeżam wątek plisowy.
    Jak to w praktyce wygląda, bo mam zamiar założyć do okien łukowych ale słyszę same mało pochlebne opinie , że się zacinają , żle chodzą( nierówno) itp.
    Podzielcie się opiniami jeśli macie pliski w oknach.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony