dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 6
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 119

Temat: Okna dachowe

  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    pmgruch

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    69

    Domyślnie Okna dachowe

    Witam,
    stoimy przed koniecznością zakupu okien dachowych. Dostawa pokryć dachowych poleca nam okna FAKRO (mają też VELUZ, ale jakoś polecają FAKRO). Do łazienki propozycja jest FTP-V U3, natomiast do pokoi FTS U2. Co sądzicie o tych oknach, jakieś porady, może polecacie inne?

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Mam Fakro, są OK. Od ceny katalogowej dają około 20% rabatu, nie daj się naciągnąć

  3. #3

    Domyślnie

    no nawet lepiej...25 oczek powinienes wyciagnac...fakro to dobra marka...ogolnie na naszym rynku "karty rozdaja" fakro, roto i velux. Kolejnosc wedlug ktorej napisalem przypadkowa. Sa to najlepsze produkty

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał pmgruch Zobacz post
    Witam,
    stoimy przed koniecznością zakupu okien dachowych. Dostawa pokryć dachowych poleca nam okna FAKRO (mają też VELUZ, ale jakoś polecają FAKRO). Do łazienki propozycja jest FTP-V U3, natomiast do pokoi FTS U2. Co sądzicie o tych oknach, jakieś porady, może polecacie inne?
    Chyba coś pokręciliście... do łazienki powinno być ptp - v (plastik) lub ftu-v (drewno lakierowane na biało) , a do pokoju ftp-v , wtedy masz dobry pakiet .
    O fts'ach najlepiej zapomnij , to okna dla developerów , ładnie wyglądaja tylko przez chwilę

    Ogólnie Fakro to świetna firma , drugi producent okien dachowych na świecie , a w dodatku z polskim kapitałem

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    pmgruch

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    69

    Domyślnie

    Cytat Napisał dziobo Zobacz post
    Chyba coś pokręciliście... do łazienki powinno być ptp - v (plastik) lub ftu-v (drewno lakierowane na biało)
    tak, sorki źle napisalem do łazienki FTU-V U3.

    Cytat Napisał dziobo Zobacz post
    O fts'ach najlepiej zapomnij , to okna dla developerów , ładnie wyglądaja tylko przez chwilę
    FTS U2 zaproponowali do pokoi - co to znaczy ze dobrze wyglądają przez chwile ? jak z ich parametrami technicznymi - traca je? to może lepsze do pokoju byłyby aluminiowo-tworzywowe PTP U3?

    Faktycznie jest duza rozbieżność cenowa fts w stosunku do ftp, fts sa dwa razy tańsze ale czy to oznacza ze jest to dziadostwo? w sumie gwarancje dają jak na wszystkie okna - 20 lat.
    Ostatnio edytowane przez pmgruch ; 22-07-2011 o 18:30

  6. #6

    Domyślnie

    Tak jak napisałem , ten model lepiej sobie darować.
    Jest to okno jednokrotnie polakierowane , które po stosunkowo szybkim okresie czasu będzie wymagało konserwacji , czyli przytarcia , polakierowania i takie tam.
    O parametrach nie chcę się rozpisywać bo od tego jest www.fakro.pl
    Swoją opinie opieram o wieloletnie doświadczenie.
    Na oknach dachowych nie ma co oszczędzać

  7. #7
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    pmgruch

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    69

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    Mam Fakro, są OK.
    kolego a jaki masz model tych okienek jeśli można spytać?

    pozdrawiam

  8. #8

    Domyślnie

    a ja bym z własnego doświadczenia polecał FPP, o ile oczywiscie miejsce montażu jest odpowiednie, mam trzy fakro u siebie z czego dwa to FTP i jedno FPP, to ostatnie dla mnie rewelacja, dobrze że FTP mam bardziej jako doświelta (dość wysoko zamontowane) bo bym mocno żałował że to nie FPP (pomimo wyraźnie wyższej ceny, ale moim zdaniem warto było)

  9. #9
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    pmgruch

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    69

    Domyślnie

    a nikt się nie odniósł do okien aluminiowo-tworzywowych PTP - co o niech myślicie, gdyby w pokojach zastosować PTP U3, a w łazience PTP-V U3? w zasadzie pozostałem okna też będziemy mieli z tworzywa, więc może i te- jak sądzicie?

  10. #10

    Domyślnie

    a ja właśnie kupilem Roto Designo R4 (nowy model) z pakietem izolacyjnym (tzn. kupiłem bez pakietu a okna dostarczyli z pakietem ). Przy 4 oknach to prezent wartości ok 800 zł. Za okno wraz z kołnierzem płaciłem około 850 zł/szt. Zawnętrzny kolor to antracyt metalik, będzie super pasował do mojego dachu. W ogóle wydaje mi się, że porównując tanie okno fakro (FTS) i roto (R4), roto wygląda na okno wykonane sporo solidniej. No ale zobaczymy w użytkowaniu.
    piotr

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    Porównuj rzeczy porównywalne a nie tańszy produkt jednej firmy z nowością drugiej. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi Zobacz post
    Porównuj rzeczy porównywalne a nie tańszy produkt jednej firmy z nowością drugiej. Pozdrawiam.
    Z całym szacunkiem, ale nie do końca masz rację. Zakupiłem Roto designo R4 za około 700 zł brutto sztuka bez kołnierza. Fakro FTS o tych samych wymiarach w bardzo porównywalnej cenie. Jeśli cena jest wykładnikiem jakości, to produkty jak najbardziej są porównywalne. Zaznaczam, ze Roto nie robi jakichś specjalnych promocji na te okna. Po prostu przycisnąłem sprzedawcę (kupiłem od niego cały kompletny dach) i miał wybór. Albo sprzedaje mi w cenie mnie satysfakcjonujacej, albo kupuję Fakro FTS gdzie indziej. No i zrobił mi fajną cenę.
    Poza tym Fakro ma teraz jakąś promocje z okazji jubileuszu. Kupujesz okno, dostajesz talon na 50 zł (w przypadku okien FTS), co przy 4 szt. daje 200 zł. zawsze na jakąś markizę by starczyło.
    piotr

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    Cytat Napisał pionan Zobacz post
    ... wydaje mi się...
    To stwierdzenie kończy dalszą wymianę zdań w tej kwestii. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi Zobacz post
    To stwierdzenie kończy dalszą wymianę zdań w tej kwestii. Pozdrawiam.
    no rzeczywiście, merytorycznie zakończył Pan tę dyskusję. Nie ma co . Zawsze myślałem, że wymiana zdań polega na prezentacji swoich poglądów i argumentów, a nie wyrywaniu z wypowiedzi pojedynczych stwierdzeń. No cóż, widocznie byłem w błędzie.
    I żeby nie było, nie wydaje mi sie, a jestem pewnien. Oba okna są TANIE!!!!
    pzdr
    piotr

  15. #15
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar zbyszek57
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    wioska budowlana
    Kod pocztowy
    96-321
    Posty
    770

    Domyślnie

    tak ni z gruszki, nie z pietruszki...w temacie okiem dachowych. Zajmuje sie budowa domów drewnianych..kiedy mam do zabudowania okna dachowe,korzystam z okien firmy OMAN w klasycznym rozmiarze 78x118. Cena bardzo dobra...a co do jakosci to do tej pory brak reklamacji..

  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    Cytat Napisał pionan Zobacz post
    ... Zawsze myślałem, że wymiana zdań polega na prezentacji swoich poglądów i argumentów...
    No właśnie podałeś swój pogląd twierdząc, że Ci się wydaje nie podając żadnych argumentów i ja ten pogląd przyjąłem do wiadomości kończąc dyskusję. Ot i tyle. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  17. #17
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    pmgruch

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    69

    Domyślnie

    Drodzy Forumowicze a tak kończąc sprzeczki i wracając do tematu - co sądzicie o tych okienkach PTP ze stajni FAKRO?

  18. #18
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Jak masz dobrą wentylację w łazience to wystarczą drewniane.
    Nie widziałem ich, nie użytkuję, to jest tylko moje zdanie.

  19. #19
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    pmgruch

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    69

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    Jak masz dobrą wentylację w łazience to wystarczą drewniane.
    tak, z tym, że PTP są to okna tworzywowo - aluminiowe (PCV od środka). Natomiast zastanawiam się nad tymi PTP ponieważ faktycznie po wnikliwym przeanalizowaniu specyfikacji okien FTS uważam je za średniej jakości, a z kolei polecane FTS są sporo (sporo) droższe - szukam alternatywy stąd PTP.

    Do łazienki oczywiście planujemy FPP.

  20. #20

    Domyślnie

    PMGRUCH cały czas mylisz oznaczenia okien , ale idzie się przyzwyczaić
    Moim zdaniem okna FTS w Fakro , GZL u Veluxa i seria 4 w Roto to okna dla developerów , ładnie wyglada przez rok , na moment sprzedaży a potem ...
    Wszystkie wspomniane sa na jednym poziomie. Klient budujacy dom dla siebie powinien wybierać co najmniej FTP-V w Fakro , GGL w Veluxie i serie 7 w Roto.
    Co więcej okna Fakro FTP-V (bo od nich zaczęliśmy) to nie są jakieś "Mercedesy" wśród okien. To jest standart.
    Okna drogie to FPP Pre Select lub różne kombinacje pakietów szybowych od szyby L3 (bezpiecznej) po P2 , U5 (Termo) , U6 (jeszcze bardzie termo) i U8.
    Jeśli uważasz że jest spora różnica między FTS a FTP_V , poczytaj trochę cennik Fakro , ponieważ jest tam dużo , dużo droższych okien

    Co do PTP-V to moim skromnym zdaniem bardzo dobre okno pod względem cena do jakości

    pozdrawiam

Strona 1 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony