dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 6
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 119

Temat: Okna dachowe

  1. #21

    Domyślnie

    Także jestem zainteresowany kupnem okien FTP-V U3 jednak sprzedawca mi odradzał gdyż ponoć jest to nowość i mają coś tam z zawiasami, które są ponoć dopiero w fazie testów. Odniosłem wrażenie, że chce po prostu mi wcisnąć coś co zalega mu na magazynie lub ma na innym modelu większą marżę. Dlatego mam pytanko, szczególnie do handlowców... kiedy ten model okien wszedł do produkcji i czy ta historyjka z zawiasami to prawda?
    Dzięki z góry za szybką odpowiedź i pozdrawiam
    Czynię próbę, czy można jeszcze w Polsce rządzić bez bata? ( Marszałek J. Piłsudski )

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jaś & Małgosia Zobacz post
    Także jestem zainteresowany kupnem okien FTP-V U3 jednak sprzedawca mi odradzał gdyż ponoć jest to nowość i mają coś tam z zawiasami, które są ponoć dopiero w fazie testów. Odniosłem wrażenie, że chce po prostu mi wcisnąć coś co zalega mu na magazynie lub ma na innym modelu większą marżę. Dlatego mam pytanko, szczególnie do handlowców... kiedy ten model okien wszedł do produkcji i czy ta historyjka z zawiasami to prawda?
    Dzięki z góry za szybką odpowiedź i pozdrawiam

    Handlowiec opowiada bajki , a co Ci chce sprzedać?

  3. #23
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Aju

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    okolice Głogowa
    Posty
    28

    Domyślnie

    Ja męcze temat okien dachowych od 2 tygodni i chyba decyzja padnie na Optilight produkowanych w fabryce Fakro... za okno 78\140 wyliczyli mi 650zł. razem z osprzętem! a parametry są bardzo dobre i przednia szyba hartowana... Jeszcze pomęcze kilka firm ale w cenie jednego firmowego Fakro mam tu 2 sztuki...

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Napisał Aju Zobacz post
    Ja męcze temat okien dachowych od 2 tygodni i chyba decyzja padnie na Optilight produkowanych w fabryce Fakro... za okno 78\140 wyliczyli mi 650zł. razem z osprzętem! a parametry są bardzo dobre i przednia szyba hartowana... Jeszcze pomęcze kilka firm ale w cenie jednego firmowego Fakro mam tu 2 sztuki...
    też miałem pierwotnie kupić takie okna, ale okazało sie, ze firma w której kupowałem dachówkę ma również w swojej ofercie okna. Powiedziałem kolesiowi, ze mam zamiar kupic Optilight za taką i taką cenę. W końcu stanęło na tym, ze zaproponował mi Roto R4 w cenie 850 zł za sztuę z kołnierzem, a różnicę pomiędzy Roto a Optilightem wyrównał mi dodatkowym rabatem na dachówkę.
    piotr

  5. #25

    Domyślnie

    pytanie z innej beczki, czy sa przciwskazania techniczne, aby otwory na okna dachowe zabudowac dachówka, a w nastepnym sezonie wstawić w to miejsce okna, czyli aby przez zime po prostu te otwory były zakryte, czy późniejszy montaz tych okien jest możliwy?

  6. #26

    Domyślnie

    Wszystko jest do zrobienia. Dekarz może sobie więcej za to policzyć, musi w końcu zdejmować dachówkę. Ale technicznych przeciwwskazań nie ma

  7. #27
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Nie zabudowuj żadnych dziur tylko normalnie pokryj dach. Okna połaciowe można wstawić na dachu w dowolnym miejscu i w dowolnym czasie. Tak jak pisał "photos" to tylko kwestia kasy. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  8. #28

    Domyślnie

    A ma ktoś może rolety elektryczne do Fakro?
    Jeśli tak to jak się sprawują i czy jest sens w nie inwestować?

  9. #29
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    passat33

    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Trzebinia
    Kod pocztowy
    32-540
    Posty
    44

    Domyślnie

    Zostały mi 2 okna FAKRO FTS - V U2 78 x 118 z kołnierzami do dachowki ceramicznej - nieużywane oryginalnie zapakowane. Gdyby ktos był zainteresowany proszę pisać.

  10. #30
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Aju

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    okolice Głogowa
    Posty
    28

    Domyślnie

    Rozmawiałem z dystrybutorem Optilight odnośnie grubości okna to powiedział że są 3 cm . cieńsze niż firmowane fakro... decyzja zapadła zobaczymy , w końcu to na 4 oknach w tym dwa kombi jestem 2500zł. do przodu ...

  11. #31

    Domyślnie

    czasem trzeba też policzyć ile możesz być do tyłu jeśli za dwa czy trzy lata będziesz musiał te 4 okna wymienić...

  12. #32
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    awys

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-066
    Posty
    6

    Domyślnie

    Witam

    mam okno Fakro zamontowane 11 lat temu - obecnie nie wygląda dobrze - w okolicy osi obrotu nie wiem dlaczego powyginały się blachy zewnętrzne, zaczęło przeciekać, drewno wilgotnieje w narożnikach, na dole szyby jest wąska szczelina, której nie można wyczyścić (jest tak wąska, że trzeba patyczkiem - muchy ją uwielbiają). Obecnie buduję kolejny dom - w planie mam okna Velux.

  13. #33

    Domyślnie

    A jakie to były typy okien, były konserwowane, poddawane przeglądom ?
    To tak jakbyś napisał mam od 11 lat Opla ( teraz nie wygląda ciekawie bo ma dziurę w masce, amortyzatory do wymiany itp. ), dlatego kupięToyotę ( na pewno bez przeglądów, bez napraw wytrzyma 30 lat ).
    PS. No chyba że jestes handlowcem Veluxa, ale wtedy to SIO z takimi wpisami na Forum.

  14. #34
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    ewa&mariusz

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Posty
    222

    Domyślnie

    Witam. I my stoimy przed dylematem jakie okna dachowe kupić. Myślimy nad firmą ROTO lub OKPOL. Jednak czytamy, oglądamy i sami już nie wiemy. Chcieliśmy okna 3 szybowe z systemem samoczyszczącym, wygodne w użytkowaniu, drewniane. Wymiar okna 78x140, chcielibyśmy wydać na nie do 1300-1400 zł max/szt. Mogą być inne firmy, tylko jakie.
    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez ewa&mariusz ; 29-11-2011 o 19:47

  15. #35
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Za takie pieniądze okien z takimi szybami nie kupicie. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  16. #36
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    ewa&mariusz

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Posty
    222

    Domyślnie

    Witam. W jednej firmie polecano nam okno 3 szybowe, samoczyszcząca szyba firmy OKPOL za 1200 zł, nie wiem czy sprzedający się pomylił czy można takie kupić, co do ROTO to tak jak Pan pisze o takicgh parametrach nie kupimy.
    A może coś Pan poleci, gdyż wygląda na to, iż tylko Pan zna się coś na oknach dachowych.
    Pozdrawiam

  17. #37
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    W przypadku gdy jest dostęp do okna nie widzę żadnego uzasadnienia w stosowaniu szyb samoczyszczących (po co przepłać). Okno to nie wszystko do tego dochodzi jeszcze kołnierz odpowiedni dla danego pokrycia dachu. Jak zakupi je dekarz i odsprzeda z montażem będzie VAT 8%. Radzę dokonać wyboru okna po konsultacji z dekarzem, który będzie je montował. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  18. #38

    Domyślnie

    Potrzebuję okno dachowe do pomieszczenia nad garażem, w ktorym planuję gabinet. Wiem jedynie, że okno ma miec wielkosc 78x140. Czym kierowac sie przy wyborze?

  19. #39
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Funkcjonalnością, izolacyjnością i ceną. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  20. #40

    Domyślnie

    Szukam na forum i znaleźć specjalnie nie mogę czegoś na temat okien energooszczędnych? Jest sens je montować? Konkretnie mam na myśli FTP-V U5 bo cenowo wypadają najatrakcyjniej, ale przy 4szt. różnica robi się dość znaczna w porównaniu do "zwykłych". Dodam, że dom będzie w miarę dobrze ocieplony... podłoga 15cm, ściany 15-20cm grafitowego, dach - 30cm wełny, okna Oknoplast Thermic 90, WM z reku.

Strona 2 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony